Keresés

Részletes keresés

viola_ Creative Commons License 2000.10.27 0 0 32
naés milyen az új tilos Újra a régi? vagymég mindenki most szerzi a kábeleket? Jótanácsokat ide::::::
dr_bubo Creative Commons License 2000.09.02 0 0 31
netizen: igazad van, DAB

A DVB-T a kep (televiziora)_ vonatkozik.
Bar ettol Magyarorszag kb 250-300 evre, nyugat europa kb 5-10 evre van.
Bubo

Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.02 0 0 30
Ott van a Mária meg Gidó rádió, arra élvezz.
Én meg a Tilosra, OK?

A Mária rádió, bár eddig csak nyugati testvéradásait hallghattam, ígéretes kezdeményezés. Ha hozzászólásaidból némi értelem (tudsz németül; tudod, hogyan kell egy műholdvevôt beállítani egy adott frekvenciára stb.) sugározna, akkor megkérnélek, hogy az Astra-n broadcastolt német nyelvű Radio Horub-ba hallgass bele (programjában nagy az átfedés az osztrák Radio Maria-val, így azt is “fülügyre” veheted, ha az osztrák határ közelében laksz). Még én is szívesen hallgatom, pedig nem vagyok vallásos (negyvenes, zsidó származású szerkesztô lennék). Nagyon kellemes, középkori zenéket, gyerekműsorokat és tanulságos beszélgetéseket közvetítenek.

Előzmény: adamskij (20)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.02 0 0 29
Hallgassa inkább mindenki a közszolgálati rádió reggeli miniszterelnöki interjúit ugye? Az mindig igaz, törvényes, és soha sem gyalázkodó.
Halottad már azt a szót, hogy demokrácia?

A demokráciába és a szólásszabadságba beférnek mind Horn (kedvenced), mind Orbán interjúi. (Érdekes, hogy a Horn-interjúknak álcázott seggnyalásokat nem említetted. Különösen azt nem, amiben – 1998 elején – egy hatalmasat cigányozott: “Állítom, hogy az általam vezetett kormánynak van cigánypolitikája. Nyíltan meg kell mondani, hogy a társadalom jó részének sok kedvezőtlen tapasztalata van a cigányság munkaakarata, a köz javaival való visszaélés, a törvénysértések, a közösségi szabályok betartása kapcsán. A bűnözés, a közösségi együttélés és a társadalmi beilleszkedés kapcsán. Nem fogadható el az az állapot, hogy egyre több roma család számára az egyetlen biztos és állandó megélhetési forrás a gyerekek után járó családi pótlék. A másság, a származás nem lehet jogcím a szociális kivételezésre. A szociálpolitika terén nincs lehetőség nemzetiségi, etnikai hovatartozás szerinti pozitív megkülönböztetésre. (...) Nincs külön cigánynyomor, csak nyomor, sokan élnek még ebben az országban nyomorban. “.)

A Tilos rádió uszítása, a Szent Korona leszarozása, Körmendy-Ékes Judit lekurvázása, Jézus lebuzizása, illetve a katolikusok elleni uszítás viszont már nem tartozik bele.

Nem tudom, mit csinálsz a MOL-nál. Szegényes, demagóg, buta érvrendszered alapján takarító lehetsz.

Előzmény: Zoli2 (22)
netizen Creative Commons License 2000.09.02 0 0 28
neem :> DAB-nak híjják, habár édestestvérkéik egymásnak :>
Előzmény: dr_bubo (27)
dr_bubo Creative Commons License 2000.09.01 0 0 27

DIGITALIS RADIOT MINDENKINEK!

1 frekvencian 20 radio adhat!
Igy megszunik a frekvenciagond!

ELORE A DIGITALIS SUGARZASERT!

A SZABVANY IS MEGVAN RA!

UHU HIVJAK: DVB-T

Bubo

netizen Creative Commons License 2000.09.01 0 0 26
OFF:
A Bartók rádióval jött a példa. Nos a komolyzenei felvételek dinamikajátéka kb 50-60 dB ,ig egy átlagos popzenei felvételé úgy 15-20 dB.
Én pl amikor az mp3 producer pro-val bekódoltam a vivaldi kamaraművet 128kbp-sen 1 komplett hegedűszólam törlődöt!
Míg mondjuk 1 hangjátékra esetleg 56kbps is elég.
Tehát a bitrate-et eléggé körültekintően kell megválasztani.
ON:
Mivel a DAB rádió asztali rádió, célproci van benne, hangjelfeldolgozásra. Ennek ellenére azt tudom mondani hogy e pentium 120-as mindenféle mpeg vagy vqf stream dekódolásásra jó, ha nem kell közben mást is csinálnia.
Előzmény: Delfi (25)
Delfi Creative Commons License 2000.09.01 0 0 25
Ha mar .mp3, akkor kerdem en, miert kellene 256k minoseg egy radionak? Az emberek java resze ugyis kocsiban, munkahelyen hallgatja, ott pedig a hatterzaj elnyomja annyira a minoseget, hogy a 128k is tokeletesen eleg.
A DAB technikat nem ismerem, de szamitogepnel a jobb minoseghez jobb proci is kell. Gondolom a radional szinten ugyanez jatszodik le. A netes radiozasnal meg ennyi sem lesz, mert vagy mono 128k fognak hasznalni, vagy sztereo 68-96k-t. Ennel tobb fog normalisan szolni a jelenlegi savszelessegek mellett.
Előzmény: netizen (23)
Delfi Creative Commons License 2000.09.01 0 0 24
Nem kell a Tilos hovatartozasat definialni ahhoz, hogy a Fineszes nyomulas atsusson a mondanivalodon... :((
Csak azt tudnam, hogy ez a sok lelkes Fineszes tag, melyik orszagban el, es mibol?
Na mindegy ez nem idevalo, befejeztem.
Előzmény: hucul (16)
netizen Creative Commons License 2000.09.01 0 0 23
Mondom minőségtől függően. Lehetőség van layer3 módban sugározni akár 256kbps-sel is. 1995 ben 1 DAB receiver kb 95kHUF volt (Grundig). Ha el kezdene terjedni, siman leesne a 45-50kHUF-os árszintre. Ma 1 jobb analóg receiver is ennyi. Ami az adástechnikát illeti, 1 meglévő földi "transzponder" gyakorlatilag minimális módosítással képes lenne DAB-ot sugározni.
Szerintem nem negatívkodni kéne, hanem el kellene kezdeni használni, folytatni a kísérleti adásokat azokkal, akik most freki nélkül maradtak. 1-2 éven belül igy a DAB is elég népszerűvé válhatna ahhoz, hogy bárki számára megfizethető legyen. A broadcasting iparban jelenleg 1 beruházás megtérülése 15-20 év, gyakorlatilag a sugárzási technológiától függetlenül.
Hogy nem tudod a lakosság összes rádióját kicserélni, egyszerre, ez igaz, de mégis divatba jöt:
-mobiltelefon
-az MD
-az MP3-s walkman-ek.

Szerintem a jó verbunk-on áll vagy bukik minden.

Amit én itt feszegetni próbálok az az, hogy ANYÁZÁS helyett a műszakilag rentábilis megoldások kidolgozására kéne energiáinkat fordítani. Mert az, hogy a keresk. rádió olyan amilyen annak egyszerűen a tömegigény/izlés az oka. 1 vállalkozónak piacgazdaságban nem ildomos azt mondani, hogy hiába van tőkéd, most nem kapsz freki-t, mert inkább 1 civil rádiónak adjuk, és viszont. Mindenfajta ilyen kvótázás nagyon gyorsan politikai szinezetűvé válik, és már nem a rádió milyensége dönti el, hogy sugározhat-e hanem a rádió mögött állók politikai kapcsolatai.

Előzmény: G3kk0 (21)
Zoli2 Creative Commons License 2000.09.01 0 0 22
Hallgassa inkább mindenki a közszolgálati rádió reggeli miniszterelnöki interjúit ugye? Az mindig igaz, törvényes, és soha sem gyalázkodó.
Halottad már azt a szót, hogy demokrácia?
Előzmény: hucul (7)
G3kk0 Creative Commons License 2000.09.01 0 0 21
netizen:
a DAB-bal /digitalis radiozassal/ az az egyetlen problema, hogy nem tudod 3 masodperc alatt az orszag osszes lakosanak radiojat kicserelni digitalisra. Ugyanis szerintem nem 3 fillerbe kerul egy DAB vevo. Mellesleg volt szerencsem hallani egy kicsit a probaadasbol, a Bartok radiot 228 kbit/seccel Mpeg Layer 2. Csunyan is szolt rendesen :))) Nem a radio regimodisagaval van itt a problema. Pl azzal, hogy sorozatosan kesobb irjak ki a frekvenciakat, keveset, es Budapesten mar kismilliard kereskedelmi ado van /amiknek nagyon nagy resze egy kaptafara keszult/, de nonprofitra megsem ohajtanak tobb frekvenciat adni. Pedig elferne az eterben boven meg par radio Budapesten. Videken meg foleg...
G3kk0
Előzmény: netizen (13)
adamskij Creative Commons License 2000.09.01 0 0 20
netizen, és miért nem vezették be? Pénzigényes? Nem úgy tűnik.

wice, egyértelműen. Bár az utóbbi években nem volt alkalmam
állandóan követni a műsort.

hucul, és többi anyázó, please, húzzatok el innen.
Majd ha ti is tíz éven át próbálkoztok rádióval, akkor beszélhetünk valamiről,
de addig ugyan legyetek szívesek, fogjátok be a szátokat.

Ott van a Mária meg Gidó rádió, arra élvezz.
Én meg a Tilosra, OK?

Előzmény: netizen (13)
csinovnyik Creative Commons License 2000.09.01 0 0 19
a tv2 forumának ismertetojében olvastam:

"A TV2 egyéb műsorairól, a kereskedelmi televíziózás magyarországi állapotjáról beszélgetni, vitázni pedig továbbra is a megszokott színtereken lehet, a Törzsasztal, Politika, Kultúra fórumokban. "

ha az a kérdés, az index miért fekszik egy ágyba a tv2-vel, indítsatok ilyen topikot.

tényleg miért?

Előzmény: macskamajom (17)
csinovnyik Creative Commons License 2000.09.01 0 0 18
huculkám

a tiedhez hasonló gondolkodásmódnak kellene inkább véget vetni. szíved joga, hogy ne szeresd a tilost vagy a vaníliafagyit, de ettol még miért kellene megszüntetni? senki nem kényszerít senkit arra, hogy hallgassa a tilost. mint ahogy arra sem, hogy reggelire vaníliafagyit egyen. a magyar médiában is rengeteg olyan dolog van, amit én személy szerint nem kedvelek túlságosan. de én nem kérném senkitol, hogy ezeket holnaptól szüntessék meg. mit is csinálnának akkor a hozzád hasonló korlátolt emberek?

valószínuleg bajt.

Előzmény: hucul (7)
macskamajom Creative Commons License 2000.09.01 0 0 17
Mi köze van ennek a rohadék Tv2-nek a Tiloshoz,és az ostoba pálfi miért kíván nekem jó szórakozát a moziban?Nem szoktam írni de tényleg undoritó,hogy ezek mindenhol ott vannak a szar logójukkal
hucul Creative Commons License 2000.09.01 0 0 16
Ha leirod a Tilos hovatartozasat, nyugodtan, bombabiztosan kitalalod az enyemet is.
Előzmény: Delfi (15)
Delfi Creative Commons License 2000.09.01 0 0 15
Hucul: kitalhatom a politikai hovatartozasodat?... :((
Előzmény: hucul (7)
joy Creative Commons License 2000.09.01 0 0 14
Yóóó, yóóó!
Én Szegeden eddig nem tudtam fogni a Tiolost, most a NET-en legalább foghatnám!
netizen Creative Commons License 2000.08.31 0 0 13
Én csak 1 valamit nem értek, éspedig ezt a nyüves frekvencia-kiszorítósdi társasjátékot. Európában kifejlesztettek régesrég 1 digitális rádiósugárzási rendszert, úgy hívják, hogy DAB/Terrestial (Digital Audio Broadcasting). A Lényege: 1 különleges digitális zajspektrumú moduláció révén (ennek részletei most lényegtelenek), úgynevezett single frequency network valósítható meg, tehát a besugárzott területen az összes adótorony ugyanzzal a ferkivel adhat, szemben a jelenlegi rendszerrel, aohl a frekvencia újrafelhasználahtósági sugara 5-600 km. Egy DAB csomag által igényelt sávszélesség 7-8MHz, ethát 1 tévéadónyi. 1 csomagban minőségtől függően 32-64(!) rádióműsor továbbítható. Magyarán 3 tévéfrekvencián MAGYARORSZÁG ÖSSZES RÁDIÓADÁSA ELFÉR. Ez a technika 1995 óta lezsírozva készen áll, '96 őszén Magyarországon volt 2 hónapnyi próbaadás, sikeres és pozitív eredménnyel.
Tehát:
-A probléma álprobléma
-Ha helyzet van, akkor nem az 1960-as évek elavult és alkalmatlan adástechnológiája okán kellene adókat/embereket egymásnak ugrasztani.
wice Creative Commons License 2000.08.31 0 0 12
szia, adam, hat te is tilos-hallgato vagy?
Előzmény: adamskij (6)
rororo Creative Commons License 2000.08.31 0 0 11
És jönnek a netriportereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeek is? És Bomberaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Krisztinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa is? Netán Simon iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis?
kifli Creative Commons License 2000.08.31 0 0 10
ez a fórum szar, mert a TV 2 neve is itt van. Bolykottáljuk!!!
ern0 Creative Commons License 2000.08.31 0 0 9
Jelenleg teljesen érdektelen, milyen a két rádió viszonya (talán már a TV2 is értesült arról, hogy a Civil és Fiksz rádiók egyesültek, a közös firma nyerte el a 98 MHz-et).

Azt kellene inkább kideríteni, hogy az ORTT mikor kíván eleget tenni a törvényben előírtaknak.

Mivel ebben a kérdésben sem a Civil, sem a Tilos vezetői nem kompetensek, helyettük célszerűbb lett volna meghívni az ORTT illetékesét, valamint egy olyan ügyvéd szakértőt, aki tud válaszolni arra a kérdésre, hogy milyen jogi lehetőségei vannak a Tilos Rádiónak illetve más, non-profit frekvenciára pályázó rádióknak (Roma C és Mária, ha jól tudom) az ORTT-vel szemben.

Rabida Creative Commons License 2000.08.31 0 0 8
Sziasztok.

Szerintem a Tilos, ameddig tényleg illegálisan működött, egy nagyon magas színvonalú és ötletekben gazdag adó volt.
Hmm, amióta pedig már csak a neve volt Tilos, hát azóta kicsit öncélúvá vált a dolog. Nem hiszem, hogy egész éjjel ugyanazt a zenének nevezett valamit kell adni, ami ment. Régóta nem hallgatom, lehet, hogy azóta változott valami. Ha igen, hát annak örülök.
Lehet, hogy jót fog tenni nekik ez a változás, ismét lesz miért kűzdeni. Ha bírják, sok sikert, ha nem, hát...

hucul Creative Commons License 2000.08.31 0 0 7
Elég volt a Tilos gyalázkodásaibol, törvénysértéseibol, trágárságaiból.
Nincs létjogosultsága a magyar frekvenciákon.
Vége. Ne legyen tovább.
adamskij Creative Commons License 2000.08.31 0 0 6
A Tilos állandóan változik. Aki végigkövette őket 93-tól az tudja, hogy mindig volt
valami újdonság, így pl. a legális frekvencia lehetőség is átrendezte a kalóz Tilost.

A netes és kábeles adás amúgy nem rossz, de nem elég, ennél sokkal többen
hallgatják a rádiót. Az is biztos, hogy át fog alakulni a műsorrend, hiszen így nincs
sok értelme az eddigi éjjelenkénti DJ keverős adásnak. Amúgy meg a netes letöltés
alapján a műsorok népszerűségét is mérni lehet.

A baj az - amit Rozgonyi az MTV2-őn is elmondott - hogy Budapesten 12 kereskedelmi
és 2 nonprofit frekvencia van. Ez a médiatörvény badarsága. Ennyi kereskedelmi
rádiót nem tud eltartani a piac, és nincs is rá szükség. A Tilos pont azzal nyújt mást
az összes többi adóhoz képest, hogy élőben adja be a telefonokat, tehát közvetlen
a kapcsolat az adó és a közönség között. És emiatt sosem fog megszűnni a Tilos,
hiszen itt egy élő közösségről van szó, ellentétben más rádiókkal. A médiatörvényt
úgy kéne átalakítani, hogy elsősorban nonprofit adók kapjanak frekvenciát, a kereskedelmi
adókból bőven elég hat, jórészt úgyis egyformák, egy-két kivételtől eltekintve (Est FM).

Tamska Creative Commons License 2000.08.31 0 0 5

Tudtommal a Civil beengedi a Tilost péntek reggelenként 9-12-ig. Ez szerintem megfelelően érzékelteti a viszonyt, túl azon, hogy a korábbi frekvenciatársak nagyvonalúsága is kellett például a 24h-s búcsúzáshoz.

A kérdés:

1. Meddig lesz a Tilos a Civilen?
2. Mi lesz ha nem kap frekit a Tilos, vajon kisegítik őket a hajdani frekvenciatársak?

Gyalogk Creative Commons License 2000.08.31 0 0 4
Miért ne lenne ugyanaz a Tilos? SZVSZ a Tilos nem az augusztus 29-én és az azt megelőző napokon hallható rádiósokat jelenti, hanem a szemléletet, hangulatot. Néhányan leköszönnek, és gondolom sokan, többek között a tilos lev.listáról mennek és csinálják tovább. A gáz az, hogy reggel a kocsiban nem tudom fogni egy ideig.
És legjobb tudomásom szerint nincsenek rosszban a Tilosok Fixek Civilek. Nem fér el 3 nem kereskedelmi rádió egymás mellett? Vagy 30?
Előzmény: csinovnyik (3)
csinovnyik Creative Commons License 2000.08.31 0 0 3
az egyik oka, hogy most bekötöm otthonra a netet, hogy hallgathassam oket.

biztos, hogy ez a tilos már nem az a tilos lesz, mint ahogyan az a tilos sem volt azonos a bemérokocsi elol menekülo kalóz-tilossal. kell bátorság ahhoz, hogy az ember megpróbálja átlépni az árnyékát és ne a róla kialakult legendának próbáljon megfelelni, de amíg ez a változás arról szól, hogyan lehet még jobb amit csinálunk, addig ezzel nincs is különösebb baj. a nagy kérdés, hogy az új technika által diktált új feltételek, noch dazu új lehetoségek mire inspirálják a rádiót?

kérdés mindhárom rádió vezetojéhez: miért érzik úgy (ha úgy érzik), hogy egy közösségi/független rádiónál nem követelmény, hogy a musorvezeto tudjon beszélni? tényleg az image elengedhetetlen része az alanyt állítmánnyal nem egyezteto, esetenként beszédhibás bemondó? jó dolog, ha különbözni akarunk a kereskedelmi musorfolyamtól, de pont ebben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!