Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.29 0 0 67
Én úgy vagyok vele, hogy ezeknek a dolgoknaka külső jegyeit könnyű elsajátítani, hiszen csak annyi kell, hogy elmész a replay boltba felöltözöl, szolizol egyet, bezselézed a hajad és OK (gyúrás szerintem nem kell).

A gond a belső dolgokkal van, ezt nehéz megtanulni. Mármint azokat, hogy határozottság, keménység stb. Na ez nem megy. Én egy szelíd, némiképp félénk mindekinek utat adó, minden konfliktust elkerülő alkat vagyok huszonévesen, az az alapállásom, hogy történje bármi, csak balhé ne, lényeg a béke & biztonság mindíg. Lehet hogy nem jó, de ilyen vagyok, úgy szoktam mondani, hogy a nád meghajol, ezért túléli a vihart, a tölgy nem és ezért kicsavarja a vihar...

és hát ezt nem mindíg honorálják a lányok, határozottságra meg keménységre vágynak, de azt nem tudom hogy lehet megtanulni...

machoking Creative Commons License 2001.01.02 0 0 66
Én igazából csak macho light vagyok; mobilom nincs, szoliba se járok, viszont még kakilni is állva szoktam...
Vegetable Creative Commons License 2001.01.02 0 0 65
Hali! :)
Hozzászólnék egy kicsinyt... :) Szvsz a cim kapcsán vannak gondok, mert ugyebár van a "macho", aki felszedi valami idióta filmből a külsőségeket, általában primitiv, önhitt és valójában bunkó.
És vannak a valódi machok, de azokat külsőről senki se tudja beazonosítani. Pontosabban be lehet, de nem azért, mert adott dolgokat visel. Inkább azért, mert süt belőle az önbizalom (nem az önhittség!), tudja mit akar (de nem erőszakos!), tudja viselni magán azt a ruhastílust, amit visel (ugyanis illik hozzá, akármiről legyen szó, különben mást venne fel!), általában van humora, és nem ragaszkodik hozzá, hogy mindenáron neki legyen igaza (ez általában minden emberrel előfordul, amelyiknek önbizalma van :), és van egy jellemvonása, amit a filmek nem favorizálnak: meri szeretni a nőt, akivel együtt van. Sajnos ritka embertipus... :) És ez minden korosztályra vonatkozik, a huszas korosztályban is van kb annyi, mint mondjuk a 30asban... Persze, ahogy megfigyeltem, ugyhogy koránsem tuti :)
Veg :)
Kataca Creative Commons License 2000.12.07 0 0 64
ugri, pedig te pont az a mobiltelefonos, zselehaju, agyonszolariumozott macso ficko vagy! nem kell szegyellnii :)))
Előzmény: ugrifules (62)
CoolWitch Creative Commons License 2000.12.07 0 0 63
Na, miután már majdnem 2 hónapja elsüllyedt a topic, kijavítom magam: "szoli vagy a zselé miatt nőietlennek"
akarom mondani nőiesnek nem tartom őket:-)))) kicsit elírtam:-)

ugrifüles: húú, kész szerencse, még az is az én lelkemen száradt volna:-)))

Esetleg valaki egy új hozzászólással?:-)

ugrifules Creative Commons License 2000.10.10 0 0 62
Koszi, az utolso mondataiddal megmentetted a telefonomat a kidobastol :)
Előzmény: CoolWitch (61)
CoolWitch Creative Commons License 2000.10.10 0 0 61
Kedves Páter Noszter!
Mint egy érintett, bár lány, a szidalmazott 17-25 éves korban:
"...egy pasi zselézi a haját, szoliba jár, kigyúrja az izmait..."

Ezzel nem tudom, mi rossz van. Szerintem valamilyen szinten hozzátartozik az ápoltsághoz.
Hazakísérni a lányt, és a többi említett dolog persze mindig jólesik. Szerintem a mai pasik sem egyenlőek a nullával. (bocs, hogy ilyen messze visszamentem a topicban) És nem tartom a szoli vagy a zselé miatt nőietlennek őket. És Kisherceg protokolljához hozzászólva. egy nő elég furcsán nézne ki smink nélkülk egy tárgyalóteremben. Egy ki szolid smink sosem árt, sőőt!

endi: "Egyszerű mi kell:
-mobiltelefon

-kigyúrt test

-nagyképű tekintet

-nagyképű viselkedés

-diszkó minden nap

-"én minden nap mást kefélek" eletfiló


Ettől nem ő lesz macsó, max egy beképzelt seggfej. De tényleg vannak ilyenek:-))

Kisherceg: a protokollod szerint nő nem megy ki melltartó, harisnya és smink nélkül. Melltartó, smink stimmel, de nyáron egy laza mászkáláshoz nem sok nő húz harisnyát, csak ha a munkahelyére megy. (muszájból) Szerintem idegesítő, és melegít is nyáron.

Yoo: ja, hát kb ez a macho.....
"imádja a nőket, ad a külsejére, illatos és jól öltözött, napbarnitott, és FÜGGETLEN!"

"a macsó mindig FÉRFI, ő fizet és udvarias is a maga módján"

"a macsók igen hamar új zsákmány után néznek"

"Állandóan hóditani akar"


_PT: nem hiszem hogy a "patacipőt" össze kéne kapcsolni a 20-as IQ-val.

Még valami: szerintem nem kéne minden helyesebb srácot azért mert mobillal járkál egy hülye machónak nézni. Meg kell ismerni, és lehet, hogy több minden van benne, mint amit esetleg feltételeznél róla. Attól még senki nem lesz értelmesebb, mert nem jár diszkóba, nem hord magánál telefont, vagy nem gyúr, már csak saját maga érdekében is. (nem a kokszosokra gondolok).

kóka Creative Commons License 2000.10.10 0 0 60
Persze, a sportolással semmi bajom sincsen, de az mar mas hogy az emberben milyen izomarany tetszik egy pasin, de kulonben is, nekem a machosag inkabb felfogas es kisugarzas, ami nekem nem tetszik:) S az sem tetszik, hogy a férfiak ezt akarják majmolni.
Előzmény: EnricoCadeau delCavaliere (57)
A.L.I.E.N Creative Commons License 2000.09.30 0 0 59
Az év Macsója.........


rav Creative Commons License 2000.09.29 0 0 58
Itt beszéltek mindenféle baromságról, amit nem értek. :)
Mi lenne, ha tartanátok magatokat a topic címéhez, és azt írnátok le, hogy mitől macho egy férfi? Hogy én aztán jól felírhassam a jegyzetfüzetembe, és alkalomadtán jól használhassam. :))))))))))))))
EnricoCadeau delCavaliere Creative Commons License 2000.09.29 0 0 57
Az azért ne legyen baj, ha egy pasinak jó teste van. Ha valaki sportol mert fizikailag, lelkileg, egészségileg rendben akar lenni, az jól teszi, függetlenül attól hogy macsó vagy nem az.
Na megyek vissza gyúrni... :-)
Előzmény: kóka (53)
banya Creative Commons License 2000.09.28 0 0 56
fordfairlane,

Még az is lehet... :) Magam '67-es alomba tartozom :))))
A filmet nem láttam...

Rambo,
Biztos túl sokat ittál. :)) Én speciel baromira nem szeretnék macho lenni! :)))) Sőt! Nagy ívben kerülöm Őket.

Rambo a macho állat Creative Commons License 2000.09.28 0 0 55
Vajon miért van olyan érzésem, hogy itt sok frusztrált ember fikázza azokat, akiket irigyel?
tónibá Creative Commons License 2000.09.28 0 0 54
- Mit mond a férfiember egy vérző orrú nőnek?
- ???
- Semmit, már kétszer elmondta.

Na, ez ölég macsós vót, nemdebár??

kóka Creative Commons License 2000.09.28 0 0 53
Ez látszik is, hogy mindenkinél más a macho pasi.
Im lőn nálam: Külsőleg is, belsőleg is van jelentése, de önmagában külső nélkül is működik. Külső: borotvált mell, kigyúrt test, csábos "enyém lehet minden nő" mosoly.
Belső: Lelkizés hülye női viselkedés, a szükséges rossz, amit a cél érdekében el kell viselni, no meg amire lehet hatni a nőknél(baromságokkal lehet őket etetni). Pénz legyen dögivel, mivel ez több nőt is jelent. Magabiztos fellépés, erős akarat, ámbár 40 évesen is anyucika mossa ki a zokniát, ha nem lehetne megvenni a kaját, éhen halna.
Brrrrrrrr
Előzmény: EnricoCadeau delCavaliere (52)
EnricoCadeau delCavaliere Creative Commons License 2000.09.28 0 0 52
Úgy látom lassan átmegy a topik - " milyen nő illik egy macho pasihoz? " - változatba.
Azért érdekelne:
Egy pasi külső megjelenése alapján lesz macho vagy elég egy nagyon erős belső kisugárzás is?
És mi van azokkal a férfiakkal, akik jól néznek ki, de nem érzik magukat macho-nak?
Yoo Creative Commons License 2000.09.28 0 0 51
Már megbocsáss, de a macsó minden, csak nem buzi.
Attól mert olyannak látom, amit leirtam, még igenis kemény legények.:))
Előzmény: __PT (50)
__PT Creative Commons License 2000.09.27 0 0 50
Hát igen....először is a szó jelentését lenne jó tisztázni /vagy inkább azt, amit a nagy többség ért alatta/. Yoo szerint a macsó napbarnított, illatozó, nőket gyorsan habzsoló, bla-bla...
Az ilyen ember szerintem inkább egy rossz, elfuserált, életképtelen buzi.

Abban is igazatok van, hogy elég megnézni a mai futószalagon gyártott, buzi mozgású - és hangú - fijú /meg lány/ bandákat. Eltelik pár hét, és a 12-18 éves korosztály is átveszi a stílust. Így lesz belőlük macsó, ami nem feltétlen rossz, párjuk lesz majd az ún. vesztendsziticica, akinek minden ujján gyűrű, csuklóin valami fux, fülbevaló vagy 5-6 db/fül, nyaklánc is vagy kiló. Taszítóan hosszú körmök, szopós száj, festett szőke haj, és a tuti kellék, ami nem hiányozhat, és egyben az IQ20-as cicák egyik legbiztosabb ismertető jele: a patáscipő.

Igazságtalan lenne a férfiak kirívó példányaira koncentrálni, miközben megfeledkeznénk arról, hogy a nők között is megvan a macsó női megfelelője, a fentebb említett díszpéldány.

Szerintem az a legnagyobb gond, hogy a TV/rádió/mozi/reklámok/stb. a macsó/IQ20-as bige életformát nyomják. Nem is nagyon látni mást. Így a leendő macsó növendékek azt látják, ha sikeres akarsz lenni a nőknél - értsd az IQ20-as bigéknél, mert mást nem látott - akkor a macsó utat kell követni. És ugyanez igaz fordítva is.

Perverz Tata

Rambo a macho állat Creative Commons License 2000.09.27 0 0 49
Hogyhogy mitől? Nézz rám!
unikornis Creative Commons License 2000.09.27 0 0 48
Na jo akkor mar megnyugodtam hogy nokent nem 'matsoz'hatnak le. Otbol harom nem stimmel, dehogy melyik harom?! :))
Előzmény: Eazy (45)
unikornis Creative Commons License 2000.09.27 0 0 47
Nekem a macso szorol egy jokepu, de erzeketlen pasas jut eszembe. Nem pozitív ertelemben hasznalom.
Kitten Creative Commons License 2000.09.21 0 0 46
Értem. Ricardo.
Előzmény: Eazy (45)
Eazy Creative Commons License 2000.09.21 0 0 45
Egy nő attól "matsó",

hogy

- jó alakja van
- divatosan öltözik
- fennhordja az orrát
- és amúgy hülye mint a picsa
- no meg gazdag fattyú.

Lyesz !

Kitten Creative Commons License 2000.09.21 0 0 44
A +felelési kényszerre gondoltam, kedves CP; jó lenne úgy, ahogy leírtad, de nem hiszem, hogy így isss van :(

B. Kitten
hitetlen

Előzmény: Crystal Palace (38)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 43
ahogy mondod!!!!!!!
Előzmény: EnricoCadeau delCavaliere (42)
EnricoCadeau delCavaliere Creative Commons License 2000.09.21 0 0 42
Akkor Magyarországon is sok macho van!... :-)
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 41
Sziasztok!
Egy rövidke és pártatlan megállapítás a machóságról:
a szó ugye spanyol, amit a férfiakra használunk. Létezik ez a latin orzságokban (tapasztalataim csak délamerikára vonatkoznak), ott ugyanis úgynevezett machismo van. Nem jelent ez sem külső, sem belső tulajdonságot a férfire nézve, egyszerűen a matriarkátus ellentettje, vagyis férfiközpontúság. De ott szó sincs udavrlásról, kinézetről, egyszerűen e szerint élnek. A férj a családfő, tele jogokkal és arányában kevesebb kötelességgel. Ő határozza meg a család dolgait, ő a döntéshozó. Az asszony a hátteret szolgáltatja mindehez. Hát ilyen macho a szó szülőhelyén.
EnricoCadeau delCavaliere Creative Commons License 2000.09.21 0 0 40
Tényleg ideje lenne tisztázni - most a macho az attól az mert rohadtul jól néz ki ? Macho lehet totál hülye is ? A jó pasi és a macho különbözik egymástól?
Szvsz a macho inkább külsö megjelenést takar, a negatív jelzöt éppen ezért mi férfiak ragasztjuk rá. Hiszen amikor a kedvesünk elámul egy hapsitól pl. a TV-ben, azonnal féltékenyen hasonlitgatjuk magunkkal és az ürge agyi tevékenységet firtatjuk. Sorry, de ez van...
Még jó hogy inkább dögös cicababák vannak többet a képernyon.. :-)
Kitten Creative Commons License 2000.09.21 0 0 39
Nagyon szívesen.
Könnyen ment.

B. Kitten
+erősítő

Előzmény: EnricoCadeau delCavaliere (36)
Crystal Palace Creative Commons License 2000.09.20 0 0 38
Jól érzékelem, hogy fogalmi zavarok adódtak? Valakinél pozitív jelző a macsó, valakinél meg negatív? Én az utóbbiak közé tartozom. :)
Kitten: gyakorlati kényszermizé-bizé?!? Nem értem, mire gondolsz. :(
KP

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!