Keresés

Részletes keresés

tankonyv Creative Commons License 2021.06.25 0 0 122

Szerezd be az általános iskolai tankönyveket!!

428 tankönyv közül válogathatsz, minden fontos témában.

A reklámok bezárása után, ingyenesen le tudod tölteni itt:

https://katfile.com/users/Pyt27/82340/tankonyvek:

 

Ha neked is vannak könyveid, regisztrálj be itt és oszd meg másokkal:

https://katfile.com/free387558.html

nareme Creative Commons License 2019.04.23 0 0 121


Angol nyelvórát tartok teljesen kezdő szinttől , anyanyelvi szintig! Az angolt nem csak tudni kell, hanem át is kell tudni adni! Jelentkezni lehet a következő email címen: teacherregina23@freemail.hu

arnie6710 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 120

Nekem ez nagyon bejött: https://thefullness.info/fullness-hipnozis/tanulas/
Szerintem inkább ezzel kezdd, mint mindenféle bogyókkal amik ki tudja mit tesznek veled.
Első alkalommal kb. 50 oldalt sikerült átólzéig megtanulnom másfél óra alatt. Nagyon furcsa volt, mert úgy tanultam meg, hogy gyakorlatilag nem is olvastam el, de ezt nehéz itt leírni. Még most is durván le vagyok döbbenve :D
Harmadik alkalommal már annyira belejöttem, hogy a vizsgáimra is így készültem és hála nekik így mindenre jutott időm és a vizsgám is patent lett! :D

Mirdad Creative Commons License 2010.09.14 0 0 118

 

 Sir Ken Robinson szenzációs előadása emberi erőforrásainkről, a tanulás-és

tanítás forradalmáról (angol nyelvű, magyar felirattal):

 

http://www.ted.com/talks/lang/hun/sir_ken_robinson_bring_on_the_revolution.html

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 117
Egy érdekes honlap: http://www.spreeder.com/
livimind Creative Commons License 2008.07.13 0 0 116
Nemrég olvastam egy cikket az "egész életen át tartó tanulás"-ról.
Idézem:
"- az ember az életút minden szakaszában tanul;
- ebben sokféle készség fejlesztése szerepet kap, legyen szó akár általános, szakmai vagy személyes készségekről (azokban az országokban, ahol az egész életen át tartó tanulás fogalmát az egész életen át tartó képzéssel, továbbképzéssel, felnőttoktatással hozzák kapcsolatba, általában csak a szakmai készségek fejlesztésére koncentrálnak)"

És ti, főleg idősebbek, mit gondoltok erről?

Szerintem hatékony tanulási módszerekkel lehet csak "öreg fejjel" folyamatosan tanulni. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 115
Sziasztok!

A pár nappal ezelött találtam az alábbi címre: http://www.200words-a-day.com/ Az oldalon olyan nyelvtanulóprogramot árúsítanak, amelynek segítségével naponta 200 vagy még ennél is több idegenszót lehet tanulni.
Hogyan lehet ennyi szót megtanulni?
filantroop Creative Commons License 2007.08.31 0 0 114

"...Bár logikus, de annyit még hozzá kell tenni, hogy a kérdések feltétele ill. leírása előtt át kell nézni az anyagot..."

 

Magától értetődő, csak arra lehet rákérdezni, amit előtte "átnéztél", hiszen tanulásról van szó. Tanulni "átnézés" nélkül?????? ez eszembe sem jutott, ezért nem említettem.

Nos személy szerint nekem eleinte gondot jelentett e módszer. Bár könnyűnek ígérkezett, igencsak nehezen éreztem rá a lényegre. Mármint arra, hogy a kérdéseknek lényegre törőknek kell lenniük, különben elveszek az aktuális témában.  A kérdésekre adott válaszoknak adniuk kell az elsajátított anyag vázát. A vázat, melyre építhetem a magamévá tett információt.  Ahhoz viszont, hogy jó kérdéseket tehessek fel,  előbb meg kell értenem, amit tanulok. Tehát a kérdések csupán mankóul szolgálnak a hatékony tanuláshoz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 113
Ja, majd elfelejtettem. Ti hogyan tanultok nyelveket? Esetleg ismertek kidolgozott nyelvtanulási módszereket?
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 112
Az Agykontrol kft. villámolvasás tanfolyamán oktatott módszer szintén tartalmazza ezt a technikát. És mág sok mást is. Tehát, az egyik kérdésre a válasz, hogy sokan használják. Sőt azok a könyvek-igaz egyenlőre még nem sok-amelyeket a témával kapcsolatban olvastam szinte kivétel nélkül ezt tanácsolják.
Bár logikus, de annyit még hozzá kell tenni, hogy a kérdések feltétele ill. leírása előtt át kell nézni az anyagot.
filantroop Creative Commons License 2007.08.19 0 0 111

Sziasztok!

 

Az én módszerem kérdések megfogalmazásán alapult. Ha képes voltam rákérdezni a tanulandó anyagra, a válaszok már megadták a vázlatát. Ha a vázlat megvolt, már gyerekjáték volt felépíteni rá mindazt, amit megtanultam. Kiváncsi lennék vajon tanult, tanul-e más is hasonló módszerrel? Ha igen, úgy eredményesnek találta-e azt?

 

üdv filantrop 

Előzmény: Clea (5)
Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 110
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 109
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
everybody's welcome:)
bazs81 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 108
Köszönöm a hozzászólásokat!
Előzmény: marv (107)
marv Creative Commons License 2005.06.12 0 0 107

Ja, eljfelejtettem:

 

Mit ér a GDF diploma?

 

topicban van egy-két hozzászólás.

marv Creative Commons License 2005.06.12 0 0 106

Nem akarlak elkeseríteni... a GDF-es diplomát nem tartják túl sokra. Ha egy nívós munkára van más fősulin végzett jelentkező, akkor neki nagyobb az esélye.

De mindezt hallomásból tudom, ezirányú személyes tapasztalatom nincsen.

Az, hogy helyből visszadobják, szerintem azért túlzás (egyéb körülményektől is függ a dolog: ha a GDF-esnek már van munkatapasztalata, nyelve(ke)t is beszél, akkor azért van esélye).

Előzmény: bazs81 (105)
bazs81 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 105

Sziasztok!

 

Lehet, hogy rossz topicban kopogtatok azonban ti biztos tudtok nekem segíteni vagy átirányítani egy másik fórumba/topicba.

 

Az lenne az én nagy kérdésem, hogy a Gábor Dénes Főiskola által megszerezhető diploma tényleg semmit sem ér?

 

Hallok olyan híreket, hogy az álláskereséseknél helyből visszadobják az embret ha innen származó papírja van.

 

Szerintetek igaz ez?

fokhagymabors Creative Commons License 2005.06.12 0 0 104

hmmm, levelező oktatást nem vállalsz?

Én is mcse-tag vagyok ám!

Előzmény: mmano (103)
mmano Creative Commons License 2005.06.10 0 0 103

Sziasztok!

 

Francia! Francia!

Kéttannyelvűben végzett, jelenleg francia szakos diák vagyok. Szívesen tanítanék mást is erre a szép nyelvre. Ha érdekel, ne habozz, írj! Miért ne?! :-)

 

címem: mano@mcse.hu

 

Gratula mindenkinek a nyelvvizsgához!

 

Melinda

szalka Creative Commons License 2001.02.22 0 0 102
"Akkor most már érdemes elkezdeni is használni :-)"
Ket eve kulfoldon dolgozom, szoval a hasznalasaval eddig se volt olyan nagy bibi, csak a papirjaval.
Előzmény: Ilmarinen (101)
Ilmarinen Creative Commons License 2001.02.20 0 0 101
Részemröl is gratulálok. Akkor most már érdemes elkezdeni is használni :-)
szalka Creative Commons License 2001.02.02 0 0 100
Nem vittem tulzasba a tanulast, de sokszor neztem videon ugyanazokat a komediakat, mesefilmeket angolul.
Ami a legtobbet segitett az a tanarok joindulata volt :-)
Előzmény: szerencsefel (98)
szerencsefel Creative Commons License 2001.02.02 0 0 99
100.
szerencsefel Creative Commons License 2001.02.02 0 0 98
Gratulálok. : ) Melyik módszer segített a legtöbbet?
Előzmény: szalka (97)
szalka Creative Commons License 2001.02.02 0 0 97
MEGVAN A NYELVVIZSGAM!!!!
Koszonom az osszes tanacsot mindenkinak, bar lusta voltam kicsit, de a lenyeg a lenyeg.
Előzmény: szerencsefel (69)
szerencsefel Creative Commons License 2001.01.29 0 0 96
Én folyamatosan vizsgázom, durván minden hónapban egyszer. Eddig 4 sikeres vizsgán vagyok túl.
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.29 0 0 95
Köszi! :-) A vége azért elég kemény volt. Ma reggel hétig tanultam. Már "csak" kilenc félév van hátra! Azon gondolkodtam, ez vajon hányadik vizsgám lehetett az életemben ('93. óta). Össze kéne számolnom.

És Te hogy állsz?

Előzmény: szerencsefel (93)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.29 0 0 94
És neked?
Előzmény: szerencsefel (93)
szerencsefel Creative Commons License 2001.01.29 0 0 93
Ugye, hogy sikerült. Jól szurkoltam. : ) Gratula.
Előzmény: Ral Lee (92)
Ral Lee Creative Commons License 2001.01.29 0 0 92
Megvan a félévem!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!