Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2023.07.26 0 0 29456

Sziasztok!

 

autóvásárlás előtt állok, a 6-os kombikat nézegetem, a Skyactive-okat.

Beszéltem egy 2literes benzineses tulajjal (leszólítottam az utcán), nagyon szereti, de azt mondta, 140-es autópályatempónál 8 litert fogyaszt, amit kicsit sokallok, mert évi 40ezret megyek, és ennek kb 80%-a autópálya.

 

Azt kérdezném a kedves (leendő) márkatársaktól, hogy mennyit fogyasztanak a dízelek, illetve mire kell odafigyelni, csereperiódusok, ilyesmi?

 

köszi szépen!

LG

Geski Creative Commons License 2023.07.25 0 0 29455

Sziasztok!

 

Mazda Premacy után maradt néhány dolog a garázsban, ami már nagyon nem fér el:

 

- bontatlan, sosem használt, 4 darabos légterelő készlet,

- 1 darab csomagtér roló,

- 4 darab mazda dísztárcsa,

- 4 darab 15"-os lemez felni.

 

Budapesten a XXII. kerületben vannak.

 

Ha valakit érdekel, írjon! Képeket tudok küldeni.

NeomatiK Creative Commons License 2023.03.27 0 0 29454

Szia!

Vagy a termosztát házán (akár alul, hogy a csonk pont takarja) vagy a vízhűtőn fönt vagy lent (de inkább fönt) szokott lenni általánosságban. Ennél a típusnál biztosat nem tudok, de ha van szervízkönyv, abban bizonyára benne van.

Előzmény: Milan259 (29453)
Milan259 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 29453

Üdv! 

Nekem is nehezen indul mostanában, bár nálam gyanús hogy az adagoló van oda. 

Merre található a vízhőfok jeladó? Én is szeretném ezt a lehúzósdit kipróbálni, de egyszerűen nem találom... 

Előzmény: Kasza Lajos (29438)
macssessz Creative Commons License 2021.09.12 0 0 29452

Gyűjtőnek!

Mazda 323 82 évjárat eredeti könyvei 

Ingyen elvihető 10. ker Lámpagyár utcából általában reggel 9 körül és du. 18 óra körül.
Tel.: Harminc-65-66-négyszáznégy

macsessz@gmail.com

k1k2

miskagéza Creative Commons License 2021.08.20 0 0 29451

Mazda 2 2009 évjárat 91000 km van benne valaki megmondaná mikor kell vezérlést cserélni?

macssessz Creative Commons License 2021.06.23 0 0 29450

Ja!

Lemaradt a tel szám.

Tel.: 06-Harminc-65-66-négyszáznégy

macssessz Creative Commons License 2021.06.23 0 0 29449

Üdv!

Ingyen elvihető 4db krómozott Mazda 323 kerék közép kupak. Kőbányán a Lámpagyár u.-ban lehet átvenni előzetes egyeztetés után. 

Már megint nem tudok képet feltenni.

pitesy Creative Commons License 2021.01.25 0 0 29448

Sziasztok!

Egy ősrégi posztra szeretnék reagálni, hátha valaki tud segíteni... :)

 

A posztban található RX-7, ami anno Berencsi Bélához tartozott, most ha minden igaz nálam van. Tud esetleg valaki hozzá bármi elérhetőséget?

Szívesen beszélgetnék vele a kocsi múltjáról. :)

 

Köszönöm, előre is!

Üdv

pitesy

Előzmény: SzaboZE (2663)
gsis Creative Commons License 2019.10.13 0 0 29446

Egyetértünk, szia!

Előzmény: Kisfiatal (29445)
Kisfiatal Creative Commons License 2019.10.13 0 0 29445

Nem 10W-set, 5W40-est gondoltam, vagy első körben 30as, és ha zajosabban jár és/vagy eszi, akkor 40es.

Előzmény: gsis (29444)
gsis Creative Commons License 2019.10.13 0 0 29444

Kilométertől függetlenül ACEA A-3/ A-4 5w-30-as specifikációjú olaj való bele./ a 10w-s felejtős, akárki ajánlja! /

Ez akár Eneos Premium Hyper 5w-30 is lehet, stílusosan. A mennyiség 2,9 liter.Fagyálló töltés 6 liter.

Sorry: helyesen az első sor A-3/ B-4!

Előzmény: Kisfiatal (29443)
Kisfiatal Creative Commons License 2019.10.13 0 0 29443

Hali!

Vettünk (haver) egy 323-as BJ-t, 2002-es 1.6os motorral. 270e bevallott km-rel. 

Milyen olajat szoktatok/javasoltok ennyi km-rel? Fagyállót milyet szoktatok belerakni? 

macssessz Creative Commons License 2019.08.29 0 0 29443

37 éves Mazda olcsón veteránozni eladó!

 

Eladó lehet kedves 37 éves 323-as Mazdám. Az autó napi használatban van, megbízhatóan működik kisebb-nagyobb hibáival együtt. Ha nem veszi meg senki, 11. hónapban bontóba kerülhet szegény, amit nagyon sajnálnék. Az autóért nem kérek pénzt, de Át Kell Íratni. Itt a kormányablak pár utcányira, együtt megyünk átíratni. 

Amit tudni kell róla: A küszöbök kb. 8 éve ki lettek cserélve, és a hátsó sárvédőívek ki lettek javítva. Ott nem rohad. Ellenben a hátsó ajtó alja dryvit hálóval és gittel lett javítva, az el van rohadva és a csomagtartó jobb alja is.

A bal első kerék mögött a doblemez is megrohadt, az is volt javítva, többször is. Futómű teleszkópok eresztik az olajat. Bal első féltengely kanyarban kattog. 10 éve ugyan úgy, nem erősödött a kattogás. Egyenesben nem kattog, nem ráz nagyobb tempónál sem. Porvédők tavaly cserélve. Első ülései egy 87-es 626-os ülései, kényelmes, jól tartó ülések. A belső tere is vállalható állapotú. Erősebb tiprásra a motor füstöl, egy szelepszár simering csere ráférhet. De lehet csak menni kéne vele huzamosabban, nem járt pesten kívül legalább 6 éve. Kompressziót tavasszal mértem, 12 körül volt mind. Olajcseréket nálam 10e-ként megkapta, vezérlés láncos, az örök élet. Dupla soros széles lánc, nem bikli lánc mint a maiak. Téli gumik vannak rajta, még használható állapotban. Akit érdekel, meg lehet nézni, ki lehet próbálni. Van akna, alá is lehet menni.

A kocsi BP. 10. kerületben van a Richter környékén.

Érdeklődni a macsessz@gmail.com -on lehet.

Képet feltölteni nem tudtam, emailban tudok küldeni.

E9Matyi Creative Commons License 2019.05.16 0 0 29442

Kedves veterán Mazda tulajdonosok!

 

Idén is megrendezésre kerül a Japtimers közösség nagy sikerű Tavaszi Találkozója. 
Egy tökéletes lehetőség a főként veterán korú japán járművek tulajdonosainak, hogy a mai "online" világban személyesen is megcsodálhassák egymás járművét, megnézzék az apró részleteket, megszagolhassák az adott évtizedek jellegezetes illatait, hallgassák a különféle motorok muzsikáját vagy éppen érezzék a különféle járművek időutazásokat idéző rezdüléseit. 
A barátias elhivatott légkör természetesen lehetőséget ad akár mélyre nyúló szakmai vagy éppen könnyed humoros eszmecserékre is.

 

Amennyiben jelen közösség értékes találkozóinak, eseményeinek időpontjával nem ütközik, sok szeretettel várjuk minden kedves "veterán" - Japtimer, illetve klasszikus - JapClassic járművet és tulajdonosát!

Időpont: május 25., Szombat

Gyülekező, útvonal, program, eddigi résztvevők: https://japtimers.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=384

Kérjük a jelentkezéseiteket az előbbi linken adjátok le a jármű típusával és az ételválasztásotokkal egyetemben.

 

zotya41 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 29441

Sziasztok!

 

Apró pénzért sikerült egy hete egy egy Premacy-hoz jutni.1999 októberi,66kW-os,dizel. Eddig Skoda Feliciát hajkurásztam,az egyszerű,mint a faraklap.Az meg marad b auzónak.Van ennek az autónak valamilyen tipus hibája amire okvetlenül figyelnem kell? Azért e ostoba kérdés,mert a japán autókhoz teljesen homály vagyok.

 

Köszi a segítséget,üdv Zotya

 

Tschaby Creative Commons License 2018.08.23 0 0 29440

Excusez-moi, nem ide szántam ...

Előzmény: Tschaby (29439)
Tschaby Creative Commons License 2018.08.23 0 0 29439

   no comment

Kasza Lajos Creative Commons License 2018.08.07 0 0 29438

Üdv mindenkinek!

Van egy Mazda Premacy CP 2.0 DITD 2002-es autóm aminek az alábbiak a tünetei: Ha rádugom a vízhőfok jeladóra a kábelét nem indul el csak hajt... Ha viszont nincs rajta a vízhőfok jeladón a csatlakozó akkor elindul, és elkezd villogni az izzításlámpa a műszerfalon de így ugye nem látom hány fokos a víz! Miért? Ha pedig elindult(csatlakozó nélkül, mert csak úgy indul)és járó motornál visszadugom a vízhőfokjeladóra a csatlakozót úgy jó, mutatja a víz hőmérsékletét, és a műszerfalon az izzításlámpa se világit... Viszont ha leállítom elindulni ismét nem indul el, csak akkor ha megint leveszem a csatlakozót. Ja, és még annyi hogy villogó izzításlámpánál érezhetően nincs az autóba erő.

E9Matyi Creative Commons License 2018.05.11 0 0 29437

Kedves "veterán" Mazda tulajdonos!

 

Amennyiben japán gyártmányú büszke jármű tulajdonost tisztelhetünk személyedben és az egyéb japán gyártók klasszikus járműveivel is szimpatizálsz, engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljak egy eseményt, ahol jó eséllyel mindegyik képviselteti majd magát. Megcsodálhatjuk egymás gyöngyszemét, meglepően konstatálhatjuk a többi gyártó műszaki megoldását, különleges kényelmi extráját, hogy egy kicsit nosztalgiázhassunk és időutazhassunk közösen, a hazai megmaradt japán járművek segítségével.
Hasonszőrű "megszállottakkal" egy családias hangulatban és csodás környezetben eltöltött nap, ahol a különleges "veterán" gépek mellett van helye a gyermekeknek, feleségeknek és barátoknak is egyaránt. 

 

Időpont: Május 19, Szombat

Gyülekező: 8:45 és 9:30 közt a Törökbálinti Auchan áruház totemoszlopa alatt, ahonnan együtt konvojozunk át a találkozó helyszínére. (Peremvárosi Horgásztó és Pihenőpark)

 

Amennyiben jelen közösség értékes találkozóinak, eseményeinek időpontjával nem ütközik, sok szeretettel várjuk minden kedves "veterán" - Japtimer, illetve klasszikus - JapClassic járművet és tulajdonosát!

 

Bővebb infó, eddigi résztvevők és jelentkezés: http://japtimers.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=347&p=5643#p5643

 

   

Mazda Premasy2 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 29436

Sziasztok nem rég lettem premasyi tulaj 2.0ditd rf2a adagolos de mostanàban nem akar indulni nem kap üzemanyagot adagolot szüröt cseréltük de van amikor gondol 1egy és pöcre indul semmi baja menetközben de ha le àllitom negyed ora ob ismét csak teker de nem induk vissza engedi a nyomàst nagy baja nem lehet de nem jővökrá. Ezt a kulcsot dobja ki mondjuk itt anyira nem làtszik az autott àbrázolja n

Benne egy kulcs de csak néha. lehet hogy a gyujtàskapcsolo lesz a hiba nem adja le a jelet ?

kiripi Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29435

Sziasztok!
Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni. Nemrég vettem egy 2004-es dízel premacyt, aminek hátul, a két szélén lévő biztonsági öve teljes kihúzás után már csak visszafelé mozog. Ha pl be vagyok kötve, oldalra hajolok valamiért és a biztonsági öv ütközésig kijön, akkor ha visszahajolok az ülő pozíciómba, az öv visszamegy a helyére ugyan, de le is blokkol, így tulajdonképpen már csak visszafelé mozog, kifelé már nem. Csak akkor, ha visszaengedjük teljesen a helyére, utána használható. Tapasztaltatok már ilyet? Van rá megoldás? Sajnos az autó előéletét nem tudom, kb két hónapja van meg, hajtom minden nap, nagyszervízt is kapott, apró problémák vannak csak, de erre viszont jó lenne megoldást találni. Válaszotokat előre is köszönöm.

lauteprep Creative Commons License 2017.10.16 0 0 29434

Üdv,

 

Ugyanezzel a problémával szembesültem. Sikerült esetleg találni valamit?

Előzmény: tszabi (29409)
Emshady Creative Commons License 2017.10.11 0 0 29433

Szia, Akiboy86 szeretném veled felvenni a kapcsolatot, tudnánk valahol beszélni privátban? Fontos lenne.

Előzmény: Akiboy86 (29424)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.09 0 0 29432

Sziasztok!

2001-es Demióhoz keresek motorháztetőt, első lökhárítót, jobb oldali fényszórót és indexet, fényszórótartó keretet, klímahűtőt. sötétkék metál előnyben

H.Zéé Creative Commons License 2017.09.05 0 0 29431

Szia ! Nekem is ez a gondom megköszönném ha irnál .hogy sikerült kinyitni .

Köszi .

Előzmény: cindyke00 (29423)
Greyhound 1 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29430

Sziasztok!

Az alábbi képen látható hátsó dekorpanelt keresek 92 es 323 as Mazdára

Köszi, ha van valakinek.

Greyhound 1 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 29429

Metud bacsi Creative Commons License 2017.04.29 0 0 29428

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki légzsák hiba ügyben? A visszajelző 6 villogás szünet kódot mutat. Abszolút alap modell (1995 323 BH C coupe 1,3 benzines motorral) még központi zár sincs benne. A kormány légzsák csatlakozót megnéztem, ülés foglaltságjelző nincs, viszont van utas oldali légzsák amit nem tudtam kiszedni. (Barmolni nem akarok) Gyengeáramú végzettségem van, úgyhogy (vélhetőleg) megértem a tanácsokat. Válaszokat előre is köszönöm.

janc5 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 29427

Sziasztok!2005 ös MPV hez keresek bal hátsó lámpát.Ha van valakinek szóljón légyszives.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!