Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2001.08.26 0 0 48
Nem is lenne olyan borzasztó a headset. De az én telefonom (Panasonic GD52) olyan hülye, hogy ha be van dugva a headset, akkor csak a fülhallgtóban hallatszik a csengés. Ahhoz meg nekem sincs kedvem, hogy folyton a fülemben legyen a dugó.
Előzmény: Aszpirin (47)
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.25 0 0 47
Először is köszönöm mindenkinek, tehát megy a hanghívás. Ez megnyugtató.

Nos, én azért nem vettem még kihangosítót "öreg" 5110-esemhez (3 éves), mert kb egy évvel ezelőttig nem volt telefonra szükség az autómban, most már szükség van rá, de ez sajnos döglődik már, és tervezem a cseréjét, akkor meg már inkább az újhoz veszek kihangosítót. Eddig műszerfalra erősítés + headsettel oldottam meg (ideiglenesen) a problémát. Azért ideiglenesen, mert rettenetesen utálok mindenféle fülbedugható ketyerét, így a headsetet is. De egyelőre ez volt a legcélszerúbb, sokkal jobb, mintha kézben tartanám a telefont.

Ami a "100+e ftos" telefonokat illeti: ezek SL (simlocked) változatait előfizetési akcióban előfizetéssel együtt 10-30e forintért veheted meg. Én eddig minden telefonomat így vettem, bár összesen kettő volt eddig (egy 1611-es, amit 3 évig használtam, és egy 5110-es, amit 3 éve használok) A második telefont egy aranytárskártyával vásároltam (igen igen, Westel). A társkártyát már lemondtuk. Most azt tervezem, hogy gyorsan levásárolom aranykártyás pontjaimat (5 év alatt végülis elég sok összegyűlt), majd lemondom jelenlegi előfizetésemet. Veszek egy új előfizetést, telefonnal együtt 20-30e ft-ért, a telefon ennyi pénzért előfizetési akcióban már elég normális darab (pl. egy 3310-es). Ja, hogy 2 éves hűségnyilatkozatot kell aláírni? Ez eddig soha nem okozott problémát, 2 év múlva is telefonálni fogok.
A "szakadt kihangosító" pedig egyetlen akcióban sincs, ami azt jelenti, hogy beszereléssel együtt egy használható darab akár 50-60 ezer forint is lehet, ami a telefon árának duplája.
Na ennyit erről, hiszen ezt úgyis tudjátok. Nagyon kevesen vesznek teljes áron telefont, minek úgy tenni, mintha nem lennének SL változatú készülékek?

Előzmény: antforce (45)
GanXstaZolee Creative Commons License 2001.08.25 0 0 46
Hello

6150 200nál is tudok beszélni tisztán lehet hallani/érteni ettől függetlenül ha gyorsítgatás van akkor inkább az útra figyelek így lehet van néha néhány mp szünet :))))

A véleményem viszont az továbbra is hogyha ennyi gazdag ember van aki több milliós új autóval jár az nehogymár ne bírjon megvenni egy rohadt kihangosítót!

antforce Creative Commons License 2001.08.25 0 0 45
XOLO: nem értem ha a melódhpz kell a telefon akkor miért nincs pénzed kihangosítóra ?? ami a melóhoz kell azt meg kell venni, sajna ez a tapasztalat..

a vicc az, hgoy 100+e ftos telefonokon beszélnek az emberek és egy szakadt kihangosítóra se telik nekik. en sajna sok barmot latok akinek telefon van a fulen...

Előzmény: Xolo (36)
antforce Creative Commons License 2001.08.25 0 0 44
6210nel a kihangositoban megy a hanghivas, egeszen 150ig, de 120 felett beszelni nem lehet igy nem zavaro.. :))))
6000 rpm felett se megy ha padlózok közben..
Előzmény: Aszpirin (42)
maz Creative Commons License 2001.08.25 0 0 43
csak a headset utalok ertetlenseget fokozando :)

en normalis esetben is headseten beszelek :)) (szoval nem autoban) teljesen korrekt darab, reggel felveszem (csipesz a polo, ing, etc jobb vallan, a fulbevaloja meg csak log le)..ja telefon meg a ovtokban (t28, nagggyon kulturalt gyari tok van hozza). hivaskor csak a fulbevalojat kell fulberakni, a madzagon van a felvevo/hanghivo gomb...szoval teljesen jo. es autoban pontosan ugyanigy hasznalhato, mert ha beulok, akkor sem kell semmit valtoztatni: a tok nem zavar...ja, es a zizeges is automatikusan bekapcsol, ha rajta van a headset, szoval meg zene mellett is erezni, ha hivas van....

Aszpirin!
hanghivas: nekem mukodik autoban, menet kozben is....(persze nem az m7esen...de varosban jo)

Aszpirin Creative Commons License 2001.08.24 0 0 42
Lenne még egy technikai jellegű kérdésem az autóban telefonálók részére.
Van-e köztetek valaki, aki Nokia 3310-est használ autóban, nem kézben tartva (kihangosító vagy műszerfalra erősítve+jamesbond). Ha igen, érdekelne, hogy használható-e autóban, menetzaj mellett a "hangbemondásos tárcsázás"?
Számomra e funlkció által nyújtott kényelem miatt lenne vonzó a 3310-es. De ha nem igazán használható, akkor az árkülönbség miatt megelégednék egy Siement C35i-vel.
Nos?
BX_thomas Creative Commons License 2001.08.22 0 0 41
Kicsit durva a dolog! :))
Bele van kötve egy rendes kihang a hifibe, de nem ennyire durván....
Meg különben is nem irja ki a hifi hogy TELEPHONE...:))
Előzmény: Zoldalma (40)
Zoldalma Creative Commons License 2001.08.22 0 0 40
Kösd be a hifibe :-) 6 hangszórón + mélyládán beszélgetni az igazi :-)
Előzmény: BX_thomas (38)
avantage Creative Commons License 2001.08.22 0 0 39
>Azért SMS-t írni 130 mellett már állatság.
Pff... Ismertem valakit, aki Debrecenbol Gyorbe menet rendszeresen vegigolvasta a Nepszabadsagot. (Nem vegig autopalya!)
Hat mit mondjak az mar valami!

SMS-t irni nem nehez, ha mar megtanultad a billentyuket, nem nagyon kell odanezni, csak a vegen atolvasni. (En nem szoktam autoban irogatni. Tulsagosan lusta vagyok gepelni, ha lehet beszelni is)

---

Amugy meg nem ertem, hogy mennyivel rosszabb ha telefonal az ember ahhoz kepest, ha pl. borotvalkozik (nem tilos) vagy eszik-iszik (nem tilos)

Előzmény: alfa155 (4)
BX_thomas Creative Commons License 2001.08.22 0 0 38
ki tud ifóval szolgálni nokia kihangositó ügyben?
olvasgattam itten és rájöttem:
van otthon 2110 kihangositóm még anno volt kütyühöz. most a nejemnek és nekem is 6110-van már jó ideje és hogy buherálhatom át ehhez?

Kicsit nem idevaló de ha van hozzáértő majd magánban lerendezzük!
Köszi

Herbie_ Creative Commons License 2001.08.21 0 0 37
A 7végén majdnem nekem jött egy Ladás, mint később kiderült telefonált. Az alföldön pedig lett volna néhány ezer km2-re arra, hogy félrálljon.
Xolo Creative Commons License 2001.08.21 0 0 36
Halihó!

Valaki nagyon jól leírta, hogy sok embernek még telefonálás nélkül is nehéz és megerőltető dolog a vezetés, hátmég ha a plázacica féléves jogsijával a vadiúj yarisban, neadj poloban, suzukiban vagy hasonlóban félkézzel telefonál a zsír új mobiljával. Hát igen így valóban nehéz vezetni. De erről nem a telefon tehet. Bár a munkámhoz nem kell telefon, el tudom képzelni, hogy aki telefonon keresztül bonyolít le fontos tárgyalásokat, annak szintén valóban nehéz lehet a vezetésre koncentrálni.
Sajnos nekem sincs 40-50 ezrem egy kihangosítóra, a james bondot pedig nem szeretem, csakúgy mint a fülhallgatókat, ezért én is maradok egy rohadt telefonáló, bár megjegyzem, ha valami komolyabb dolog akad, én mindig megállok, és úgy folytatom le a beszélgetést.

Mégsem Creative Commons License 2001.08.21 0 0 35
Üdv!

Azt hiszem, hogy eleve kétfelé kell osztani a vezetés közbeni telefonálás problémáját:
1. Technikai: zavar-e a vezetésben az, hogy az egyik kezed foglalt?
2. Szellemi: zavarhat-e vezetés közben a telefonálás (vagy egyáltalán a beszélgetés)?

Szerintem az első kérdésben alakulhat ki kisebb nézetkülönbség, mivel, ha a – jó esetben :) – két kezedből egy foglalt, akkor nem vezethetsz úgy, mint ha teljesen „üzemkész” lennél. Tudom (ahogy capri-3 is elmondta), hogy ez egy amerikai felmérés, ahol az autók automata váltósak, de gondolom, hogy az index, és egyéb kezelőszervek kezeléséhez (nem beszélve a középső ujj felmutatásáról – de ezt most tréfának szántam) + a kormány tekeréséhez nem elég egy kéz. Nálunk ezt a 45 fokos dőlésben vezetők (gyengébbek kedvéért: a kézifékre fekvők) egyszerűen oldják meg: nem indexelnek (aki mégis, az ne vegye magára!). Ha valaki ezzel egyetért, akkor már tényleg csak az a kérdés, hogy ha vezet, akkor
- kikapcsolja a telefonját,
- megáll, ha hívják vagy ő kezdeményez hívást,
- head set-et vesz, mint James Bond, vagy
- kihangosítót szereltet az autójába (biztosan vagy egyéb variáció is).
Ennek nagyon sok összetevője (főleg anyagi) van, itt mindenkinek saját, testre szabott megoldást kell találnia (persze, ha akar).

Én azt hittem, hogy – az én számozásomban – a második pont lesz a vitatottabb kérdés, itt vártam egy-két Superman hozzászólását (valami olyasmit, hogy ez hülyeség, őt nem zavarja vezetés közben a telefonálás stb.). Bevallom őszintén, hogy nemrég még – ilyen értelemben – én is Superman-nek képzeltem magam, amíg egyszer-kétszer rá nem döbbentem egy fontosabb beszélgetés közben (után), hogy nem kanyarodtam le időben, rossz sávban vagyok, eltévedtem. Persze ha valaki hirtelen elém lépett volna, akkor a reflexeim biztosan működésbe lének, de számomra itt lett világos, hogy vezetés közben igenis zavar a telefonálás (főleg, ha valóban fontos, munkával kapcsolatos ügyben hívnak, ahol járnia kell az agyadnak). Talán nem véletlen, hogy a buszokon mindig ki volt (van) írva, hogy „a vezetővel menet közben beszélgetni tilos” (pedig a buszvezetők általában azért tudnak vezetni – arról, hogy hogyan és milyen stílusban, szerintem itt ne beszéljünk!). Szóval itt is van eldöntendő kérdés: vezetés közben telefonálsz, vagy nem. Én – a topik címéhez híven – sajnos maradok egy „rohadt telefonáló” (kihangosítóval), bár tudom, hogy veszélyes…

Magnat Creative Commons License 2001.08.21 0 0 34
:-))))
Előzmény: Aszpirin (33)
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.21 0 0 33
"Sajnos a mágneses kütyü csak az NiMH akksis telcsiket fogja meg, a Lítium Ionosakat nem."

Nos, amit én vettem, ahhoz adnak kis ovális fémlemez darabkát (2 darabot), amit a telefonodra ragaszthatsz. Magán a rögzítőn van egy ugyanolyan ovális bemélyedés, így a mágnes ezt a kis ovális izét fogja meg, és a bemélyedésnek köszönhetően fixen tartja, nem csúszik el.

"Legalábbis én a telefont vakon is ki tudom venni az övemből,"

Ezt elhiszem, de utána kézben kell tartanod, míg a headsetet nem. Egyébként a szellőzőrácsra csiptetett headsetet pontosan olyan könnyedén le lehet emelni, mint az övcsipeszről a telefont. Megszokás kérdése.

"de nekem amúgy is mindig ki akar esni a fülemből"

Alakítani kellene a füleden ... :))))

Előzmény: Magnat (32)
Magnat Creative Commons License 2001.08.21 0 0 32
Sajnos a mágneses kütyü csak az NiMH akksis telcsiket fogja meg, a Lítium Ionosakat nem. Legalábbis az, ami az 5110-est megfogta, arról a 6110 leesett. Viszont ha ilyen családból választasz telcsit (5110, 6110, 6150, 7110, 6210, 6250, 6310), akkor nem kell mindig másik kihangosító! Mellesleg a Jabesbond szerintem is veszélyesebb, ha nincs a füledben, mint ha nem használod! Legalábbis én a telefont vakon is ki tudom venni az övemből, de a headsetért mindig le kell néznem. Igaz, a hűtőre még nem próbáltam tenni, de nekem amúgy is mindig ki akar esni a fülemből.
Előzmény: Aszpirin (31)
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.21 0 0 31
Nos, sokan mondtak sokfélét, de úgy tűnik a többség utálja a headsetet (a "jamesbond" érdekes kifejezés rá, én most szereztem tudomást róla, és semmivel sem tartom jobbnak, mint a "headset" kifejezést).

Nekem headsetem van az autóban. Kifejezetten utálom, de azért használom. A történet: előző munkahelyemen (3 hónapja váltottam) sajnos gyakran hívtak mobilon, olykor 30-40 percet kellett beszélgetnem, és általában nem rázhattam le a főnököt vagy az ügyfelet. Ugyanakkor ugyanezek az emberek elvárták, hogy a 30-40 percet ne az út szélén töltsem, hanem haladjak is. Tapasztalat: nem lehet kézben tartott telefonnal biztoságosan vezetni egy hagyományos váltós autót. Miután saját autómba drágálltam a kihangosító beszerelését (no meg tervezem a telefon cseréjét, akkor meg dőreség lenne ehhez kihangosítót venni, az új számára újat kell vegyek), megoldásként a headset maradt. A műszerfalra ragasztottam egy mágneses telefonrögzítőt (ez kb 3 centis, Hama gyártmány, nem rontja az összképen, és igen erősen tartja a telefont).
Amikor beülök, rárakom a telefont a műszerfalon lévő rögzítőre, bedugom a (mindig az autóban lévő) headsetet, és a füldugeszt a kis csipeszével a szellőzőrácsra csiptetem. Ja, a headseten van felvevőgomb. Ha csörög a telefon, füldugeszt leakasztom, egy mozdulattal a fülbe, következő mozdulattal a felvevőgombot megnyomom. Jön a duma, miközben mindkét kezemet használni tudom. Ha vége, egy mozdulattal visszacsíptetem a füldugeszt a szellőzőrácsra.
Mégegyszer mondom, nagyon utálom mindezt, sokkal jobban szeretnék egy kihangosítót, de amíg nincs meg az új telefon (amio valszeg egy Siemens C35i lesz), addig nem veszek kihangosítót.

ha5nx Creative Commons License 2001.08.21 0 0 30
Azt aláírom, hogy drága a gyári kihangosító, de:
a.) egy csomószor látom A6-os, Passat, E Merci vezetôjét telefonálni, annyi arannyal a nyakában, hogy 3 szetet is vehetne belôle
b.) nem feltétlenül szükséges évente telefont cserélni, és a Nokiánál újabban nem is kell cserélni a kihangosítót (én az enyémet még az 5110-es telefonommal vettem, azóta volt 6110, most van 6210...)

Az, hogy kihangosítóval beszélsz persze szintén zavaró, mondjuk annyira, mintha valaki ül melletted és azzal beszélgetsz. De jóval egyszerűű az életed vele, ha pl. nagykörúton parkolsz párhuzamosan tolvatva...

Az, hogy sok más is veszélyes vezetés közben az a tipikus mellébeszélés. Más is ugrott már kútba, te miért nem teszed?

BX_thomas Creative Commons License 2001.08.21 0 0 29
Ehhez a témához csak annyit én sem igazán csipem a tézből telefonálókat, nem bánom akkor ha nem trtja és veszéjezteti a többieket! De megy ezerrel a nagy kocsiban izomagyú emberke és leszarja szándékosan mi zajlik körülötte! Szándékosan mutogatják magukat, hogy ŐK TELEFONÁLNAK! tisztelet a kivételnek.
Én spec mostanság fülpucolós témát használom, kess hijján.
De volt 3 évig kihangositó a kocsiban és nekem soha nem volt gondom zajjal mondjuk gyári ericcson!...
capri-3 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 28
kedves megsem:)

egy oriasi kulonbsegre hivnam fel a figyelmedet, hogy amerikaban automata valtosak a kocsik:)
tehat naluk nem azon mulik, hogy a kezukben van, vagy kihangositjak, ugyis van egy szabad kezuk.
en itt elek, tudom, hogy a szinte nem is letezo oktatas es a rohejes nehezsegu vizsga a legfobb ok.
ezert borultak fel 160-an a defektes explorer-ekkel, pedig teszt alapjan meg 70 mph-es (110km, ez itt sok) temponal is egyenesen gurult a 3 kerekevel.
europaban azonban nincs szabad kezed telefonalgatni, tehat nem csak az elvont figyelem, hanem a megfelelo kezeles hianya a gond, ami soxorozza a balesetveszelyt!

Előzmény: Mégsem (24)
RedRiot Creative Commons License 2001.08.20 0 0 27
Ugy kell a majomnak! :) A telefonálók mellett nagyon szeretem a vezetés közben sminkelôket, borotválkozókat, és azokat, akik a céges papírjaikat töltik ki menet közben a kormányon, vagy esetleg laptopot használnak. Az ilyen embereknek azt javaslom, ne is öltözzenek fel reggel, hiszen azt vezetés közben is megtehetik.
Előzmény: Lekváros Csirke (26)
Lekváros Csirke Creative Commons License 2001.08.20 0 0 26
Igen erősen ellene vagyok a fülhöz tartott telefonnak autóban.
Csak egy rövid történet erre, sajnos nemcsak ez az egy van:
- délutáni autóút Egerbe. Szilvásvárad után lelassul az egyébként dinamikusan haladó autó-sor, egy olyan útvonalon, ahol előzni szinte lehetetlen a kanyarok és az emelkedők-lejtők miatt. Már a 20-25km/h észveszejtő sebességig fajult a dolog, és csak az sorban az első és a második tudhatta, hogy mi van. Nemsokára mindenki megtudta: a cementgyár előtti egyenesig nem lehetett előzni, ott azonban igen. Egy mittudomén milyen típusú kombiban egy amúgy is tenyérbemászó képű férfi nemi szerv telefonált a mobilján, bal kézzel bal fülhöz szorítva, közben a jelzett sebességgel haladva. Onnantól, hogy lehetett előzni, nem tudni, hogy mit hallott a telefonon, mert minden őt előző autó ledudálta, én szerencsére pont egy húzós pocsolya magasságában előztem, és valahogy be is fröccsent a lé a lehúzott ablakon. Szegény.
kheiron Creative Commons License 2001.08.20 0 0 25
Ha jól vettem ki a cikkből, a reakcióidőt nézegették, ami értelemszerűen szinte ugyanakkora minden olyan tevékenység közben, amire oda kell figyelni, mert információt közöl (hangos könyv, vagy mobil).

A kézben tartott mobil esetében azonban nem a figyelemelterelő hatás a nagyobb, hanem a fizikai hatás: a kézben tartott telefonnal nem váltunk, nem indexelünk, és sok-sok egyéb dolgot sem csinálunk.

Üdv
Kheirón

Előzmény: Mégsem (24)
Mégsem Creative Commons License 2001.08.19 0 0 24
Hi!
Most olvastam az alábbi cikket, szerintem elég érdekes:

"A kihangosítós mobiltelefon sem csökkenti a balesetveszélyt

A Utahi Egyetem friss tanulmánya szerint a hagyományos és a kihangosítós telefonok ugyanolyan mértékben zavarják a sofőröket a vezetésben. A reakcióídő mindkét típus használatánál drámaian csökken: a mobiltelefonok a közúti balesetek 20-30 százalékáért tehetők felelőssé az USA-ban.
A kutatásban 64 résztvevőt kértek meg arra, hogy különböző feladatokat hajtsanak végre vezetés közben. A kísérlet alanyainak rádióállomást kellett váltaniuk, rádiót és hangos könyvet kellett hallgatniuk, illetve hagyományos és kihangosítós mobiltelefonokat kellett használniuk.
A kutatók a feladatok elvégzése közben mérték a sofőrök reakcióidejét a különböző autóvezetés során előforduló tevékenységek, így a lassítás és a fékezés közben. A felmérésből az derült ki, mindkét típusú mobiltelefon használatnál drámaian lassabb volt a reagálás, mint zenehallgatás esetén.
A mobiltelefont használó kísérleti alanyok jóval később fékeztek a piros lámpánál, illetve hajtottak át tilosban. A kutatók a reakcióidő lassúságában nem találtak jelentős különbséget a hagyományos, illetve kihagosítós mobiltelefonon beszélgetők között.
Az Egyesült Államokban jelenleg 120 millió mobiltelefont használnak, de a becslések szerint 2005-re több mint 1 milliárd telefon lesz az országban. A Nemzeti Országúti Biztonsági Hivatal adatai szerint az autóban való telefonálás miatti figyelemkiesés a felelős az összes autóbaleset 20-30 százalékáért - írja a CNN."

Ezek szerint majdnem mindegy, hogy kihangosítóval vagy anélkül telefonálunk, így is, úgy is veszélyeztetjük a forgalmat.

Mi a véleményetek erről?

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.07 0 0 23
... pedig szívesebben elnézném, mint a szabadkézből gallér mellé telefonálást, de sajnos nem csinálják annyian ;-)

Talán mert még nem tiltják..

Előzmény: avantage (20)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.07 0 0 22
"szexet sem tiltja semmi konkret rendelkezes"

...hacsak a telefonszexet nem ;-)

Előzmény: avantage (20)
fargo Creative Commons License 2000.08.06 0 0 21
Vezetés közben szexelni nem lehet semmi...
Előzmény: avantage (20)
avantage Creative Commons License 2000.08.06 0 0 20
Tenyleg hulye a szabaly, hogy nem szabad "natur" telefonalni vezetes kozben. Enni, inni, borotvalkozni bezzeg lehet. Sot a szexet sem tiltja semmi konkret rendelkezes.
ZaLa Creative Commons License 2000.08.04 0 0 19
A U T O M A T A V Á L T Ó a megoldás! (Rossz időben még egy esőszenzor szükséges.) Két hívás között meg lehet étkezni, vagy borotválkozni... Üdv.: ZaLa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!