Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 111
Jót!
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 109
hm. a mádiának lófasz a seggébe.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 107

de például mi közünk nekünk az NBH-hoz?

Egyáltalán bármilyen média hogy foglalkozhat vele?

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 105
Sose törtem világuralomra, így nem tudom. Hát épp ezért kérdem.
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 104

és a másik, bár csak némileg kapcsolódik ide, de nagyon érdekel a véleményetek.

 

Újabban divat lett a lázítás. Az NBH hibát követett el..., támadjuk, akkor most valami titkos szervezet chipeket fog majd jól beültetni mindenkibe; szóval elgondolkodtam, hogy mi a cél ezzel az egésszel. Szervezeteket megbontani, megtámadni. Nem tudom, ha felhergelem a kutyámat, akárhogy neveltem is, lehet, hogy nekem jön.

Persze nem vagyunk robotok, nem kell semmire rábólintani, csak nagyon érdekesnek tartom hirtelen ezeket a felhajtásokat mostanában. És ha valami nem véletlen, akkor ez talán nem az.

 

 

(ez már nem fér be a filoszba...)

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 102

persze, ha ez így igaz volna, sose derült volna ki.

 

 

Ha létezik is egy köre azoknak, akik teljes mértékben birtokolják a hatalmat fölöttünk (ami nyilván nem a chipeken múlik, mer ha akarnak, anélkül is ugye...), nem hiszem el, hogy ne arra menne ki  a játék, hogy az emberiséget megmentsék. Így vagy úgy.

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 101
Na, tessék. És ehhez most mit szóltok? Az elmélethez, hogy az oltáson körsztű. Marhaság vagy nem marhaság? Mert félelmetesnek félelmetes, az biztos.
animaq Creative Commons License 2009.05.27 0 0 100
igen ezért lehet majd minden nehézség nélkül kötelezővé tenni

de ha egy kicsit bele gondolsz innentől kezdve, felvisznek mindent számítógépre és teljesen kiszolgáltatottá válsz az állam felé.

pl. Meg lehet azt csinálni, hogy ha nem viselkedsz "rendesen" törölnek a rendszerből és vége. Nincs pénzed nincsenek jogaid, földönfutóvá válsz hogy ne soroljam.

és azt is el lehet majd hitetni a többséggel hogy ez így helyes
(tekintve hogy az elmúlt évtizedekben mi mindent elhitettek már...)

ennek ellenére nem hiszek abban hogy be tudják vezetni de a feltételek adottak. (technikai és társadalmi)
Előzmény: Törölt nick (95)
animaq Creative Commons License 2009.05.27 0 0 99
benned

hogy csak egy példát hozzak :)))
Előzmény: Törölt nick (93)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2009.05.27 0 0 98
Sajnos már csak egyiküktől tud.....

b
Előzmény: Don Vittorio (97)
Don Vittorio Creative Commons License 2009.05.27 0 0 97
No nézd csak, egy nickhamisító. Hát itt is felbukkansz? Térjél+! Kérj elnézést azoktól, akiknek a nickjét eloroztad szánalmas céljaidhoz.
Előzmény: Tafkó Birgut (96)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.05.27 0 0 96
Ja, csak aszittem, hogy vallásoskodni, meg filozófálgatni kívántál volna a témáról...
Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.27 0 0 95
Nincs és - csak egy ontopik információ volt. Most éppen a júliust várom az új útlevelem csináltatásával, mert chip-en kívül lesz benne ujjlenyomat is. Nekem is érdekem, hogy könnyen, gyorsan, pontosan és biztonságosan azonosítson.
Előzmény: Tafkó Birgut (94)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.05.27 0 0 94

Na, és...?

 

Előzmény: Törölt nick (91)
animaq Creative Commons License 2009.05.27 0 0 92
majd 10 év elteltével ez ma már véres valóság:

http://www.zoldpc.hu/beultetett_azonosito_chip_human_RFID

és csupán egy zűrzavaros politikai vagy háborús helyzet választja csak el a társadalmat a kötelező jellegű bevezetésétől
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 91
Ma reggel a TV-hírekben mutatták az új magyar útlevelet, amelyben chip is lesz.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 89
Nyilván azok fogják megengedni a beültetést akiket ez nem zavar - a többiek majd kártyában hordják. De azonosítási szempontból az égvilágon semmi nincs különbség a között, hogy a bőröm alatt van, vagy a tárcámban a személyi igazolványomba öntve, vagy az útlevelemben - ez utóbbiakat még nagy valószinűséggel megérjük a következő tíz évben, ha akarjuk, ha nem.
Előzmény: Törölt nick (88)
Green_ Creative Commons License 2006.01.25 0 0 87
Nekem is van hasonlo kartyam - a ceges beleporendszer hasonlo elven mukodik. Szet is bontottunk egy kartyat. Jol tudom, hogy mukodik ...
Nem is a tehnologia ellen van kifogasom hanem az ellen amire hasznalni lehet ...
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 86
Igyekszem nem keverni:-)
Előzmény: tunguzka (85)
tunguzka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 85

ne keverd össze a szezont a fazonnal.

 

A VeriChipet egy orvosi művelet során, egy speciális eszközzel, az applikátorral, mint az állatok megjelölésénél helyi érzéstelenítés után mélyen a karizomba ültetik. Ott az beágyazódik, működésének energiáját a lekérdező rádióadó energiájából veszi. Elméletileg nincs élettartamkorlátja. Eltávolítása nem egyszerű feladat, még akkor sem, ha a lokalizáláshoz szükséges rádió-iránymérő rendelkezésre áll. Komoly sebészeti roncsolást eredményez, de a rendszer megtervezéséből látszik, ez a cél.

 

Már csak azért is tervezik így hogy ne tudd simán kiszedni mert pl. külföldön a gyermekerrablásokra hivatkozva kampányoltak.Ha könnyen kiszedhető lenne nem lenne értelme a kampányuknak.

Előzmény: Törölt nick (71)
HansBlack Creative Commons License 2006.01.24 0 0 83
lemaradt a smile.
:-)
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 82
Nem a bankkártyámra céloztam ami tényleg mágnescsíkod, hanem van egy induktív chip is amely egy beléptető-számlázó rendszer programozásakor származott hozzám. Egy azonosítót tartalmaz, és egy forint egyenleget, ami mutatja mennyit használhatom még a fitness termet. Kívülről nézve egy színfehér kártya, minden felirat nélkül. Ha leteszem a recepció pultjára, akkor egy induktív leolvasó alulról a pulton keresztül azonosít, levonja a napi díjat az előre befizetett keretből, és a számítógép kiállít egy számlát (és persze rögzíti hogy ott voltam - helyesebben azt, hogy ott volt a kártya! :-) Már 2002-ben is lehetett választani, hogy kártyában adják, vagy rízsszem méretben... akkoriban még csak az állatokba ültetésről volt komolyabban szó, persze minden ezzel foglalkozónak megfordult a fejében az emberi beültetés lehetősége is.
Előzmény: Green_ (80)
Green_ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 80
Az nem chip - az csak egy magneses adathordozo csik. De lehet tevedek. Egesz maskeppen mukodik mint az indukcios alapelven mukodo chipek. Eleg nagy kulombseg - legalabbis a lehetseges visszaelesek szempontjabol.
Előzmény: Törölt nick (78)
HansBlack Creative Commons License 2006.01.23 0 0 79
Vigyázni ha kézműtétre mégy, nehogy valaki titkoban megbütykölje, kicserélje a kütyüt
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 78
Ha így konstruálgatsz, a végén még felfedezed a bankkártya méretű azonosító chippet, ami sok éve valóság és a tárcámban is van egy:-) Két fémlap közé téve pl nem működik. A beültetett chip-nek mindössze egyetlen előnye van, és ez is csak a tulajdonos szempontjából előny - nehéz elveszíteni (csak kézzel együtt).
Előzmény: Green_ (77)
Green_ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 77
Ez teny de ha mar egy "taviranyitot" kell hordanom hozza akkor mar inkabb legyen a chip a taviranyitoban :)
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 76
Ez csak azért van, mert fali villanykapcsoló formában képzeled el:-) De ahogyan kívülről induktívan beírható egy chip, azzal letiltható a kiolvashatósága is, ami utána mondjuk 945678 milliárd kód egyikével aktiválható csak, és egészen addig amíg nem engeded vagy nem válaszol semmit, vagy valami elutasító üzenetet - ahogy csak akarod. Ezek olyan apró technikai megoldások, amit a fejlesztők egy hét alatt prezentálnak ha van rá fizetőképes kereslet. Valamikor 2002-ben programoztam ilyen chipleolvasó rendszert, ezeknek már akkor sem volt technikai akadálya, de el tudom képzelni mi lehet azóta.
Előzmény: Green_ (73)
Green_ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 73
Nehezen tudok elkepzelni borbeultetett chipet amire kapcsolot epitenek :)
Előzmény: Törölt nick (68)
Green_ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 72
A nyomkovetesnek az is az egyik modszere, hogy tudjak milyen bejaratokon mentel at (nemcsak bevasarlokozpontoknal). Eleg a tomegkozlekedesnel bevezetni ...

A hamisitas meg nem lessz egyszeru mivel a szemelyit akarjak helyettesiteni vele sok helyen (vagy abba akarjak epiteni) - ha konnyen hamisithatora keszitik akkor az egesz nem er semmit. Persze amit ember keszit azt ember meg is tudja hamisitani es biztos vagyok benne, hogy akinek penze van annak meg is lessz a lehetosege ra. En inkabb az atlagemberre tartom zavaronak mivel o meg kikapcsolni sem tudja. En pedig szemely szerint nem akarom, hogy a becses kormanyom tudja, hogy hol eszek, hol vasarolok es merre jarok - nem azert mert rosszban tornem a fejem - egyszeruen nem tartom helyesnek tobb ok miatt is:
- az en maganugyem, hogy merre jarok
- ezek az informaciok jol hasznalhatok tomegmanipulalasra (es en kinezem beloluk reven, hogy minden nap ezt teszik :)

A hitelkartya modszert pedig mar reges reg hasznaljak (a lopott kartyakat is ezzel a modszerrel keritik elo). Hogy mennyire van ez kozpontositva azt nem tudom de nem lennek meglepodve ha lenne ...
Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 71
Egy túrót roncsolással! A haveromnak sem a bőre alatt van, hanem az óraszíjában - és esténként leveszi.
Előzmény: tunguzka (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!