Keresés

Részletes keresés

Dr Dee Creative Commons License 2022.11.06 0 0 26

Nem.

Előzmény: gulliver (25)
gulliver Creative Commons License 2000.10.30 0 0 25
Üdvözlet mindenkinek !
Valaki nem járt (egész véletlenül) úgy a magyar pavilon környékén szeptember 4-én ?
Sir Balambér Creative Commons License 2000.10.30 0 0 24
Nekem is nagyon teccet a magyar pavilon. Sokkal szebb és eredetibb volt mint mondjuk a Japán..
A németben végignéztétek a mozit? Nem volt semmi. Meg a Holland sem. Röhely de nagyon teccetek a filmecskék a róka és liba vállalkozásáról a német pavilon kis oldalfülkéiben. :)
cyber.greg Creative Commons License 2000.10.29 0 0 23
Nekem a magyar pavilon. De tényleg. Oda mindig vissza lehetett térni, mindig történt valami érdekes: zenekarok, táncegyüttesek.
És persze a pavilon maga is szép volt.
Előzmény: Sir Balambér (18)
Augur Creative Commons License 2000.10.29 0 0 22
Hiába, nem volt rossz, de az első flambée volt az igazi. Mit szóltok Szváziföld nemzeti napjához és a palesztinokhoz a mostani helyzetben (bár csak a netről tudom mi megy ott...szívesen odamennék!)
Előzmény: Sir Balambér (21)
Sir Balambér Creative Commons License 2000.10.27 0 0 21
A féltizes vizi-tüzijátokot láttátok? Nemsemmi..
okidli Creative Commons License 2000.10.26 0 0 20
szia jürgen:)
nincs kedved megmenteni a guano apes topicomat:)))))??
Előzmény: Juergen Prochnow (19)
Juergen Prochnow Creative Commons License 2000.10.26 0 0 19
Nekem az esti koncertek jöttek be jol. Az esti EXPO belepövel (15 DM este 6-tol) naprol napra többek között Guano Apes, Die Ärtzte, Bloodhound Gang, Deichkind, FünfSterne Deluxe zenekarok müködtek közre. Normal esetben egy ilyen koncert 50-100 DM-ert megy. Kezdetben (augusztusig) koncertekre extra kellett fizetni, de azutan ezt is eltöröltek.
Nagy szomorusagomra Kraftwerk nem volt jelen, pedig az Expo föcimzenet ök szereztek. (lehet hogy a zaronapon lesznek?)
Előzmény: Sir Balambér (18)
Sir Balambér Creative Commons License 2000.10.26 0 0 18
Ezen a héten végetér az expo.
Kinek mi teccett a legjobban?
cyber.greg Creative Commons License 2000.07.24 0 0 17
HAHÓ!!!

Én most csütörtökön megyek!!!
Ha ott lesz még akkor valaki a Tasztalról, akkor szóljatok!

Előzmény: EmpZoooli (16)
EmpZoooli Creative Commons License 2000.07.24 0 0 16
Hali!

Itt vagyunk, megerkeztunk.
Marmint Cha, Dawe, meg en.

Koszi az infokat.
Kar volt penteken elindulni.
Eleg draga mindenfele, de lehet csovizni is (Aldi rulzz).
Eleg nagy, kenyelmesen legalabb egy het kene neki, hogy megnezzuk.
A SkyJump eleg korrekt.

EmpZoooli

polibe Creative Commons License 2000.07.18 0 0 15
SZiasztok!

Azt meg tudná valkai mondani, hogy milyen szálláslehetőségek vannak, mennyibe kerülnek, van-e hely, milyen messze van az expotól?

Köszi.

polibe

gabek Creative Commons License 2000.07.15 0 0 14
Hi!

Budapest-Bécs-Linz-Passau-Regensburg-Nürnberg-Würzburg-Fulda-Kassel-Hannover

Ezt az utat nyugodt szívvel ajánlom. Bréma környékére szoktam járni minden évben. Utoljára tavaly májusban jártam végig az utat. Idén még nem voltam. Linz környékén érdemes egy kis útépítéssel számolni (100-as korlátozás) és a tapasztalat szerint Kassel környékén is mindig túrnak. (Nem tudom, hány év kell még, hogy befejezzék.)

Szerintem érdemes éjjel utazni. Kisebb a forgalom, kisebb a dugó esélye és az autónak is jobb az éjszakai hűvös (SZVSZ)

Hannover előtt már vannak szép nagy, fehér táblák, amik a vásárváros felé (MESSE) útba igazítanak.

GABEK

Champace Creative Commons License 2000.07.15 0 0 13
Az expo2000.de nem mutatja, hogy lejjebb vitték volna a belépők árát :-(... Valahol valami biztosabb info erről? Illetve, hogy akkor most mennyi az annyi?
Előzmény: Porter (11)
Dawe Creative Commons License 2000.07.13 0 0 12
Koszi a kimerito infokat.

Az jo, hogy a magyar diakigazolvanyt elfogadjak.
A nemzetkozi ugyanerre jo?

Azt gondoltuk, hogy minden qrva draga lesz, viszunk zacskoslevest, meg teliszalamit :-)

Egyebkent 2 egesz napot akarunk raszanni, + egy ejszakat (10DM-es belepo rulez)

:-)

Előzmény: Porter (11)
Porter Creative Commons License 2000.07.13 0 0 11
Pentek del korul szamoljatok egy kis forgalomra Becs kornyeken, de Wurzburgig minden rendben lesz.
Passau-Regensburg eleg nyugis, csak Nurnberg kornyeken no meg kicsit a forgalom - kiveve, ha nincs unnep, vagy nyari szunet kezdete - akkor bizony tele vannak a sztradak ezen a szakaszon.
En egyebkent jobban szeretek Ausztrian at hetvegen menni, mert akkor nem kozlekedhet a kamionok nagy resze - es iyg sokkal nyugisabb, nem kell 5 percig malmoznod, amig a 98-al szaguldo teherauto megelozi a 95-el vanszorgo csigat.

A Wurzburg-Hannover szakaszt, mint mondtam, nem ismerem.

EXPO - mazlitok van, pont ma vittek le a belepok arat egy csomoval. Egyebkent a magyar diakigazolvany felvillantasaval tovabbi kedvezmenyeket lehet szerezni.

A parkolo ingyen van, tehat ha bizonyos urgek fizettetni akarnak veletek 10 Markat, akkor menjetek tovabb meg kb. 500 metert, mert eppen egy maganteruletre akartatok parkolni, ahol a tulajdonos jol akar jarni az EXPO-ra meno gyanutlan turistakbol.

Az EXPO-nak egy alapszabalya van: MINDEN PENZBE KERUL!
Komolyan, meg a legaprobb kis akarmiert is elkerik az 1 DM-et. A nagyobb akarmik - legyen szo indiai szonyegrol vagy kezzel faragott indonez elefantrol - pedig iszonyatos dragak.
Olvastam, hogy az egyetlen ingyen dolog az EXPO-n valamelyik tavol-keleti pavillonban adott ingyen poszter. A kis sarga libegovel egy menet 5 DM/Kopf.

Enni lehet minden sarkon, szerintem nem is tul magas (nemet) arakon - 15-20 DM-bol jol lehet lakni, vagy megkeresed a McDonalds-ot (9 DM/Menu), valahol az Indiai pavillon kornyeken.

Amugy az Expo menthetetlenul oriasi, mi reggel 10-tol este 6-ig folyamatosan mentunk, de kb. a dolgok 60%-at lattuk, azt is felig rohanva - ez alatt pedig minimum 20 km-t setaltunk.
Tehat ajanlatos a legkenyelmesebb sportcipot felvenni, vagy tobb napot hagyni az egeszre.

Eddig a praktikus tanacsok, a latnivalokrol irok meg holnap.

Ja, es meg: www.expo2000.de
Ez eleg reszletes.

Előzmény: Dawe (9)
Epoxi Creative Commons License 2000.07.12 0 0 10
Szerintem legjobb ha az M0-son mentek.
Dawe Creative Commons License 2000.07.12 0 0 9
Koszi.

Mostmar egyre biztosabb, hogy 21-en reggel indulunk Bp-rol...ugy szamolunk, hogy este 21-22 korul kell megerkeznunk, ha mindenki ugy akarja...van vmi olyan utszakasz, amit erdemes elkerulni?

Előzmény: Porter (8)
Porter Creative Commons License 2000.07.11 0 0 8
OK, akkor holnap irok majd EXPO-rol.
Wurzburgig egesz jo az ut, keves a dugo, onnan viszont csak Frankfurt fele ismerem tovabb az utat. Nemet palyan 150-nel nyugisan lehet menni, jo az ut es a tobbiek sem mennek lassabban.
Milyen idotajban es melyik nap akartok utazni? Megkerdezhetem egy nemet ismerosomet, aki tobbet tud az ottani dugok lelkivilagarol.
Előzmény: Dawe (5)
Dawe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 7
Koszi az eddigieket, akkor ne felejts el holnap irni!

Dawe

Előzmény: Porter (6)
Porter Creative Commons License 2000.07.11 0 0 6
Ma nagyon be vagyok havazva, de holnap akkor irok majd az EXPO-rol - felteve, ha van valaki, akit ez erdekel.
Dawe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 5
Koszi az infot.

Szlovakia fele az utvonal a kovetkezo lenne:

Bp-Rajka-Pozsony-Praga-Teplice-Drezda-Halle-Magdeburg-Braunschweig-Hannover

Ausztria fele:

Bp-Becs-Linz-Passau-Regensburg-Nurnberg-(Wurzburg)-Hannover

A kocsival egyebkent lehetne stabilan menni 150 folott, de a hoher akarja az arokban vegezni (na meg a traffipaxfoton)

Maga az Expo egyebkent milyen?

Előzmény: Porter (4)
Porter Creative Commons License 2000.07.11 0 0 4
Most voltam a hetvegen az Expon, ugyhogy elso kezbol tudok beszamolni.

Eloszor is az utazasrol: a 200 km kerulo idoben szerintem akkor eri meg igazan, ha olyan kocsival mentek, amivel tartosan lehet min. 150-180-at menni es menni is akartok annyival.
Faradtsag, igenybevetel szempontjabol persze mindefelekeppen jobb a sztrada.
Egy fontos dolog - a nemet autopalyakon olyan dugok szoktak lenni, hogy csak na. Milyen utvonalon mentek pontosan? Mert ha dugoveszelyes az utszakasz, akkor erdemes olyan idokben menni, amikor kisebb a forgalom (pl. este 8-tol reggel 7-ig) - en a hetvegen 1,5 orat ultem dugoban, igaz en Frankfurt fele jottem haza, raadasul megtoltotte az utakat a Love Parade-rol hazaerkezo csurhe is.

Dawe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 3
Kamionsoforok elonyben :-)!

/--------|-------------------------------------- -------------------------------------------
| | HungaroCamion | | Expo 2000 |
| | | | |
( ---------------------------------------------|------------------------------------------------
O OOO O O

Dawe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 2
purplerain:

Koszi, nem is ugy terveztunk, hogy ott fogunk kajalni. Oldschool loncshuskonzerv, zacskosleves stb.
Ezexerint te voltal kint...azert van latnivalo, vagy inkabb csak szuvenirbo't az egesz?

purplerain11 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1
Nem érdemes elmenni, az eddigi tapasztalatok szerint a tervezett napi létszám fele sem jön össze. Jelenleg 69 DEM a jegy, de majd kénytelenek lesznek lecsökkenteni. Kaját is vigyetek, mert 5 DEM a kolbász. Egy hülye lehúzós zsibvásár. Az amerikaiak nem is vesznek részt, mivel állampénzből nem támogatnak ilyesmit.
Érdemesebb Ausztrián keresztül menni, bár itt is ott is kell az autópályamatrica. Mind Szlovákiában, mind Csehországban baksisra váró rendőrök távcsővel vizsgálják a matricádat és tuti elkapnak, ha nincs.
Ha hosszabb a német szakasz, az azért is jó, mert ott nincs gyorshajtás. A cseheknél-szlovákoknál ezzel is szórakoznak, különösen magyarokkal szemben.
Előzmény: Dawe (-)
Champace Creative Commons License 2000.07.11 0 0 0
Induljunk a 0 kilometer kotol ;-)

Cha

Dawe Creative Commons License 2000.07.11 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Kb. 2 het mulva indulnank negyen Hannoverbe. A dilemma a kovetkezo:

Erdemesebb-e Szlovakia, Csehorszag fele menni, amely 200 kilometrrel rovidebb ugyan, de nem autopalya vegig, hanem akadnak sz@r kis hegyi utak is, vagy Ausztria fele, amely hosszabb, de kenyelmesebb.

Aki tud segiteni ezzel kapcsolatban (meg barmi mas Expo-s temaval [pl. ingyenjegy :-)]), annak koszonettel varom a hozzaszolasait.

Dawe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!