Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 -1 0 272

ha - ha - ha

Nagyon vicces...

Előzmény: Spaceee (271)
Spaceee Creative Commons License 2015.12.18 -5 0 271

Én azt hallottam, hogy Bruce Le egy kitalált szereplő volt, valaki megírta. Állítólag az akkori CGI-vel hozták létre őt, és a filmjei olyan sikeresek lettek, hogy egyre jobban terjedt el róla hogy élő személy. Például a Halálos játékban is csak a végén van ő, az elején csak a kitalált figura. Én ezt hallottam.

Nyugalmas Creative Commons License 2011.07.14 0 0 270

én eredetiben gondolkodom

Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 269

A küzdő jelenethez minek legyen magyar változat? Minden film letölthető...

Előzmény: Nyugalmas (268)
Nyugalmas Creative Commons License 2011.07.14 0 0 268

Sziasztok!

 

Bruce Lee DVD-k kapcsán lenne két kérdésem:

 

- A Tomboló ököl megjelent kétféle változatban is, akár a Sárkány visszatér. A Tomboló ököl nekem a piros borítós Oliza változatban van meg (azt hiszem, ez az első kiadás), és ennek a közepe felé elcsúszik a magyar szinkron. A Warneres-Oliza másik kiadáson is ez a helyzet?

 

- A Halálos játszma nekem a Budapest Film-es Akció klasszikusok-féle változatban van meg, azonban ez egy igencsak lerövidített, megvágott változat. Még az a huszonvalahány perc Bruce Lee jelent is meg van vágva és hiányzik belőle például az a rész teljesen, amikor a második emeleti fehér karate-ruhás fickóval harcol Bruce Lee. Úgy tudom, ebből is létezik még egy magyar kiadás. Az is vágott változat, és azon sincs rajta a teljes Bruce Lee harcjelenet?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

sz332 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 267

Hagyd csak, minden topicba beír valami okosságot, aztán el is húz. Nem érdemes vele foglalkozni.

Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 266

Fúú télleg. Köszi hogy szóltál..

Előzmény: 0101011 (265)
0101011 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 265

Ez meg mit keres itt? A JitKunDo csak arról szól, hogyan verjünk laposra valakit pusztakézzel, szóval még csak nem is filozófia.

 

Pfff, ma már mindent lehet.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 264

70 éves lenne Bruce Lee

Csak öt filmet forgatott, hatása felmérhetetlen. Végignéztük, mi lett a családjával és az ellenfeleivel. Tovább »

forrás: Index.hu

sz332 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 261
Egyáltalán a clinch-et nem engedik már, ráadásul a könyöklést sem (az sosem engedték)
Előzmény: sz332 (260)
sz332 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 260
Talán annyival egészíteném ki a dolgot, hogy sajnos a K1-ben már nem engedik a clinch-ből való térdelést, ugyanis ez pl. egy elég komoly fegyver a boxolókkal szemben.
Előzmény: Törölt nick (259)
D666 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 258
Azért ne becsülj alá.

Egyébként a Karatékák mitől ilyen bénák, hogy tolórúgásokkal nem tudnak benneteket ütéstávon kívül tartani? Tudom, hogy ostoba kérdés. Meg az is ostoba észrevétel, hogy még a K1-ben is ritka az olyan piszok gyors emberke, aki ki tud térni egy egyenes rúgás elől (pl a tolórúgás). Nézd meg pl. Promuk-ot. A tolói sose nagyok (pedig odarakhatná őket "erőből" is), még lassúnak is nevezhetők (hozzá képest), de mindíg benn vannak, és egy tankot is megállítanának, ha megindul felé.

A "belépek és leütöm" azért nem hihető, mert a box-ban ugye nincs rúgás, vagyis a rúgásba való belelépést/ ugrást sem oktatják, mint pl. thai boxon. Ha megindítod a "belépek neki manővert" nagy naívan, technika nélkül, a thai-osok - a rúgástávolság-váltás jegyében pl. azonnal "kitérdelnek" ugrásból. Egy ilyen "flying knee"-től meg könnyen kikönyökölhet a dugattyúd :D. Nekünk oktatta Kenesei (mivel a thai harcmodor része a "ráugrom és szétverem a k.cs.g.t", és az az elleni védekezés is), szerintem máshol is a tananyag része.

Tényleg. Hogyan véditek a sípcsont / térd / ágyék / has / gyomor - vonalat az egyenes rúgásoktól?
Előzmény: Törölt nick (254)
Mirdad Creative Commons License 2010.04.07 0 0 257

 

  Nem csak a "sárgák" tudnak küzdeni! :)

 

  Az indokínai boxok sikere

 

  Örvendetes, hogy a 90-es évektől végre kiderült, hogy nem csak a "sárgák" (kínaiak, japánok) tudnak harcolni, mert eddig úgy tűnt a Hong Kong-i akciófilmek óta, hogy csak a karate létezik, a ninják, meg a szamurájok, ők mindenkit levágnak, kiütnek :)) ;)

 

  Erre kiderült, hogy Dél-Kelet Ázsiában (Indokínában) már évszázadok óta virul egy náluk sokkal eredményesebb ütés-rugás kombinációkból álló harcművészet, amit

országonként másként neveznek ugyan, de teljesen hasonló a technika.

 

  Azóta el is verik szépen a hagyományos iskolák (kung-fu, TKD, stb.) képviselőit

a versenyeken a vegyes küzdelmekben!

 

  A filmipar most ugyanúgy termeli a muay thai-filmeket, Tony Jaa-val, mint a 70-es, 80-as években Hong Kong a karate, kung fu-népszerűítő mozikat :)

 

  Végül is innen indultunk: Bruce Lee sikere, aki ötvözte a technikákat... :)

Mirdad Creative Commons License 2010.04.07 0 0 256

 

  "Viszont hogy miben más az utcai küzdelem, ott nem tudhatod, hogy a másik kezében nincs-e egy kés, és a gyönyörűen kivitelezett lábfogás, hátradöntés, rámászás közben lehet, hogy felnyársalnak."

 

  Hát igen :) Arra jöttem rá én is (totál kezdőként), hogy szép a muay thai erőssége,

hatásossága (ütés-rugás-könyök-térd), de a blokkolásban nem túl technikás, pl. egy késes támadás esetén. Ezért jó pl. a kyo-ból a blokkolásokat megtanulni. Bár Oyama meg épp a muay thaiból vett át rugásokat, meg a könyöközést is kis módosítással :)

Előzmény: sz332 (251)
Mirdad Creative Commons License 2010.04.07 0 0 255

 

  "Ha mixed, akkor box + jj/sambó/birkózás, illetve némi rúgás védés tanulás, és ennyi elég is."

 

 

  Szép példa arra, ahogyan a "jobban rugó" bár többször megbillenti ellenfelét, már-már összecsuklik, de a jobb földharcos (Volk Han - sambo) végül megszorongatja a földön és vége...! :) Az utolsó percben! :)

 

  Dick Vrij holland MMA harcos vs. Volk Han - Dagesztán, sambo - Tanulságos :)

  http://www.youtube.com/watch?v=lWpE_IbM05w&feature=related

 

 

  Pedig brutál a holland - Dick Vrij Highlights:

  http://www.youtube.com/watch?v=Y2mp88JEPzo&feature=related

 

 

 

Előzmény: sz332 (249)
D666 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 253
Ez jól hangzik. Csatlakozni lehet? Ugyan nem művelem egyik sportot sem, de nem is küzdöttem még sohasem boxolóval vagy karatéssal.

:))))) most még fogható vagyok :D újrakezdőként még kissé elcseszett a kondícióm, úgyhogy, számotokra, most van a nagy alkalom :DDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (252)
sz332 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 251
Viszont hogy miben más az utcai küzdelem, ott nem tudhatod, hogy a másik kezében nincs-e egy kés, és a gyönyörűen kivitelezett lábfogás, hátradöntés, rámászás közben lehet, hogy felnyársalnak.
Előzmény: sz332 (250)
sz332 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 250
Ha benéz egy rúgást, akkor fekszik, ha benéz egy ütést, akkor fekszik, de ha benéz egy lábfeszítést, akkor is fekszik (csak közben kopog). Persze be kell tudni jönni,
csak ők ezt gyakorolják nagyon sokat. Ahogy én néztem a legutóbbi UFC meccseket, hiába volt valaki jó rúgó, a földharcosok nagyon szépen bementek a rúgásba, és már vitték is a földre az embert.
Előzmény: D666 (241)
sz332 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 249
Ha mixed, akkor box + jj/sambó/birkózás, illetve némi rúgás védés tanulás, és ennyi elég is.

Ha csak állóharc, akkor persze igaz.
Előzmény: D666 (244)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 248

Ezek szerint igencsak hasznos tapasztalatszerzési lehetőség lehet egy karatés számára (is) az ilyen edzés. Mindenre fel kell készülni...

Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 245

Annak idején a Shotokan karatéba kóstoltam bele, ami akkor még messze nem a versenyzésről, hanem valami egészen másról szólt.

Ha valahol edzésen nem ütnek fejre, az nem a Karate gyengéje, hanem adott ember, "mester" és oktatás színvonalát minősíti, szerintem.

Ha valaki kesztyűt húz és nem használhat szabadon kéz- és lábtechnikát, az már nem Karate, hanem valami más. Nem fogadnék rutinos bokszolóra sem olyan karatéssal szemben, aki nincs korlátozva a saját stílusa alkalmazásában.

Egyébként milyen egy közös edzés, hogyan épül fel?

Előzmény: Törölt nick (238)
D666 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 244
jó dolog az önbizalom :). De lábtechnika nélkül egy szintnél nincs feljebb és kész.

Vagy láttál már boxolót bármelyik mixelt bajnokságon világbajnoki címet nyerni? Esetleg az első 10-ben végezni? Vagy 20-ban?

Egyébként egy Tyson-Musashi meccs nem is lenne akkora hülyeség. Tuti megnézném én is :D.
Előzmény: Törölt nick (243)
D666 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 242
Az nem azt jelenti, hogy a box hatékonyabb a karate-nál. Csak annyit, hogy az adott boxoló felkészültebb volt a fekete-öves karatésnál.
Egyébként a két stílust nézve kötve hiszem, h 2 felkészült versenyző közül a lábtechnikát hiányoló box kerülne ki győztesen egy küzdelemből (pl.: Mushashi vs Mike Tyson képzeletbeli bunyóban :)) ).
Előzmény: Törölt nick (238)
D666 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 241
nem is a kéztechnikáját, vagy a védekezését méltattam....

Ellenben ha benézel egy ilyen rúgást, könnyen lenn maradhatsz. Csak ennyit mondtam.
Előzmény: sz332 (240)
sz332 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 240
Nézd meg hányszor tudta volna a másik fél megérinteni. Annyiszor került volna földre.
Előzmény: D666 (236)
Mirdad Creative Commons License 2010.04.01 0 0 239

 

  Sokmindenre mondják, hogy capoeira, ami látványos, rugalmas mozgás, stb.

Pl. erre is. Az biztos, hogy a közönség örjöng érte :)

 

  http://www.youtube.com/watch?v=Q2oL01TNG3Q&feature=related

 

 

  Ez meg TKD vs. MMA: nagyon durván odavágja, még az ellenfél is megijed és

segíteni akar neki:

 

  http://www.youtube.com/watch?v=D6mMtHqXyYc&feature=related

Előzmény: D666 (236)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.31 0 0 237
Nem rossz, de vannak hibái, melyiknek nincs....?, nem is kevés támadási felülete..., de nem is földharcra gondolok elsősorban....
Előzmény: D666 (236)
D666 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 236
Ahhoz, hogy le tudj dzsiudzsicuzni, ahhoz közel kell jönni - lehetőleg egyben.
Nem hiszem, h van olyan földharcos, aki tudna mit kezdeni ezzel:

http://www.youtube.com/watch?v=MAqShkeVn6U&feature=related
Előzmény: Paleokrites (235)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.29 0 0 235
Most nem néztem utána, de itt egyféle utalás:

" A shidokan Shihan JJ Burnel brit nagymester találó meghatározása szerint a "harci művészetek triatlonja".

Egyesíti magában a kyokushinkai karate erejét, a thai-box harci szellemét és ezek technikai elemeit kiegészíti a ju-jutsu-ban (a judo eredete) is alkalmazható dobásokkal, földharccal.
Lényegében ez a stílus az eredeti Oyama-karate, amely a vizsgarendjében is megfigyelhető "

http://www.budomagazin.hu/sportok.php?sportszid=69&kw=karate
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 234

"A kyo-t eredetileg Oyama ötvözte a Muai Tai Box technikákkal is...., ha jól tudom..."

 

Erröl nem tudok. Oyama nagy fanatikus volt, de a gyakorlat azt igazolta, hogy  a stilus gyengéje a kéztechnika.

Előzmény: Paleokrites (232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!