Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2008.05.19 0 0 60
Így 8 év távlatából epedve és türelmesen várta a választ! :)
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 59
:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 58
Szia NaNe !

Az Event logban nincs 4097-es hibaüzenet ?

micu Creative Commons License 2000.06.26 0 0 57
Én amikor elkezdtem M$ alá programozni megnéztem az akkori Access-t, jót röhögtem és gyorsan vettem egy Visual Basic 3 Pro-t. Azzal elvoltam egy darabig (akkor még csak win31 volt), de amikor megjelent a Delphi 1.0 sürgősen kiszórtam a VB-t is. Azóta is Delphi-ben dolgozom ha W$ elé vet a balsors (szerencsére egyre ritkábban). Meglepetések persze minden fejlesztőeszközzel vannak, a VB3-ról anno egy kétoldalas hibalistám volt, hogy mit hogyan kell csinálni hogy az adott hiba ne következzen be. A delphi-vel is vannak meglepetések, különösen ha az ember file alapú "adatbáziskezelést" csinál valamelyik W$9x platformon hálózatban. De ha az ember elolvasa az ide vonatkozó TI-ket, meg tudja oldani úgy-ahogy. Szvsz ha valaki adatbáziskezel az használjon adatbázisszervert (és lehetőleg inkább linuxot).
M$-ékkal kapcsolatban a legszebb élményem az volt anno, hogy meg akartam rendelni egy VBX-et, ami a Visual Basic "Pro"-ban csak lehülyített állapotban leledzett, de a doksija írta hogy meg lehet venni a normálisat is, érdeklődjek az eladónál. Felhívtam őket, kb hat emberke kapcsolt tovább egymásnak, a végén egy hölgyhöz jutottam mint legfőbb szakértőhöz, aki lazán megkérdezte: a VBX az egy file ?
Azóta persze fejlődhettek, ez nem ma volt...

Üdv:Micu

Előzmény: McAtti (56)
McAtti Creative Commons License 2000.06.26 0 0 56
Most jutottam ideáig az olvasásban. Eközben kétszer (!) csöngött a telefon, hogy a kb. 14 windózos gépből kettőn valami gond van. Azt tudtam mondani, indítsd újra. Havonta úgyis újra kell telepítenem.
Megrendeltünk egy pici kis programot (access alá), amit kb. 5 nap alatt meg lehetne írni. Egy hónap elment, mert az Acces 97-ben megírt program win 98 alatt lefagyott. (Tíz gépen próbáltuk, intel AMD processzor, ATI, S3, mittudoménmilyen kártya). NT és Win95 alatt meg ment. Microsoft "vizsgálja" a dolgot. A leghitelesebb válasza: Ilyen nincs. Elcseszem rengeteg időt, és végül visszatettem egy win 95-öt. No ezen megy.
De érdekes: ha acces 97 elindul, megnyitom a fájl megnyitás ablakot, majd bezárom, hogy semmit nem csináltam, majd újra megnyitom, kiválasztok egy állományt, akkor nem megnyitja, hanem elszáll (!). és elkeféli az MDB-t is... (A rohadt az egészben az, hogy Oracle--Watcom C-vel egy hét alatt megcsináltam volna az egészet, de a főnököm ragaszkodik hozzá, hogy ne én csináljak dolgokat, hanem csak irányítsak. Én hülye, meg azt hittem, hogy Acces 97-ben pár nap alatt össze lehet ütni...) (Van topic rejtélyes MS dolgokra? Lenne mit mesélnem.)

A szerveren már rég NetWare fut, néha ki kell pucolni a vinyókat, mert megtelnek, de más gond nincs.
A levélhez kapcsolódva: a főnököm maximálisan bízott az MS-ben, mert ha nem ment valami, mély alázattal elkönyvelte, hogy nem ért hozzá. Most már hajlik rá, hogy ezt a sok szart hajítsuk ki, és tegyünk föl Linuxot. Játszani úgysincs idő. Én otthon próbálkoztam Win9x-el, munkám révén minden változatát, százféle gépen kipróbáltam. Aztán Warp-ot használtam (megvettem, és megérte!), majd áttértem Linux-ra.

Megkockáztatom, a hazai MS-nél nem is értenek igazán a szoftvereikhez, ez egy PR cég.

Attila

micu Creative Commons License 2000.06.26 0 0 55
Az OWL más célra szolgál, általánosabb, az MFC-hez hasonló jószág, az a feladata hogy a W$ API fölé egy OOP felületet adjon. A VCL viszont egy RAD orientált OOP könyvtár, ami ráadásul elég független is a W$ API-tól. Az egyik a rendszer, a másik a feladat felől közelíti meg a problémát.
Azt, hogy melyik eszközt választom, nagyban függ a feladattól. Szerintem egy mezei pl adatbáziskezelős, vagy egyéb ilyen ablakozós dolgot a Builderben érdemes csinálni. A kevésbé vizuális dolgokat (pl adabázisszerver, játék, stb) pedig VC6-tal, vagy Borland C++-szal, esetleg GNU C++-szal.
De legalábbis nálam a feladatok jó része (a windows alatt szinte kizárlólag) az első kategóriába tartozik. Amelyik pedig a másodikba, arra inkább platform független dolgokat használok, szép a VC6, de linux alatt vannak hasonlóan kényelmes, ám ingyenes, nyílt kódú cuccok.

Üdv:Micu

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.26 0 0 54
Igen, a Builder-hez a VCL tartozik, mig az OWL a Borland C++ resze, amihez tenyleg hasznalhato az MFC is. En igazabol nem ertettem mi szukseg volt egyidejuleg ket konkurens eszkozre egy cegnel(Borland/Inprise). Mint mondtam nekem ezem a teruleten az M$ VC6 jelenleg jobbnak tunik, amit piaci elterjedtsege is tukroz, ami szerintem nem feltetlenul az M$ dominancia miatt van igy.
Előzmény: micu (52)
micu Creative Commons License 2000.06.19 0 0 53
Kérdés, mire használod az M$ cuccait. Ha jórészt Office-ra, akkor némileg érthető a kincstári optimizmusod, azokkal tényleg sokkal kevesebb baj van mint egy átlag, nem M$ által írt progival. Ők ugyanis elég jól ismerik a saját rendszerüket, és bizonyára mindenki másnál jobban tudják mit szabad és mi nem "recommended" . De én jó pár évig fejlesztettem M$ alá szoftvereket, és nem mindig fényesek a tapasztalataim. Érdemes elolvasni a Borland idevágó technikai információit (TI), hogy mi mindentől tud sérülni egy ártatlan W$ file hálózatban.
Üdv:Micu
Előzmény: pancho (50)
micu Creative Commons License 2000.06.19 0 0 52
Mi köze a C++ Buildernek az OWL-hez ? Ő egy saját osztálykönyvtárat használ, a VCL-t, hasonlóan a Delphi-hez, és a felszíne is erősen hasonló. Nem kevered véletlenül a Borland C++-szal ? (Abban van OWL, de ha jól tudom MFC is).
Üdv:Micu
Előzmény: Törölt nick (38)
pancho Creative Commons License 2000.06.19 0 0 51
Ezek nagy részét valószínűleg nem hozná le, mert azokat a törvény tiltja és bünteti (illegális párt felhívása, újfasiszta párt, pedofília, narkó - ez utóbbi azért nem annyira rémséges, mint amennyire etetik vele a népet, hogy elfogták a csajágaröcsögei narkósmaffiát (három 17 éves gyerek fejenként 5 szál kendert termelt a kiskertben) -, stb.).
Az újságra vonatkozó dolgokat azért nem, mert valószínűleg nem hülye saját hasábjain önmagát szidni vagy égetni.
Császár Előd nyilatkozatát és az olajbárókét viszont minden további nélkül, nem tiltja semmi. Ráadásul ítélethirdetés előtt az olajbáró is ártatlannak minősül, jogilag is. Császár Előd szintén (még ha magadban el is ítéled, vagy akár én is).

Hát erről ennyit.

Előzmény: Újlaki (27)
pancho Creative Commons License 2000.06.19 0 0 50
Érdekes, én szinte kizárólag MS-szoftvereket használok - vagy 10-12 éve -, Windowst és IE-t is (még Win3.1-en is Internet Explorereztem), sose volt ilyen hibaüzenetem. Talán meg kéne nézetned a vasat, lehet, hogy abban szar valami. A MS programjai ugyan elég sok vacakon elballagnak, de van, amin már azok se. Próbálkozz pl. a BIOS beállításával, vagy víruskergetővel stb., stb.
Végigolvastam egyébként, a recommended nem azt jelenti,hogy kötelező, csak azt, hogy ajánlott.
Előzmény: NaNe (48)
Sics Creative Commons License 2000.06.19 0 0 49
Üdv !

Parser
> tenyleg nem ertem mi a problemad.
> Felreteve azt, hogy kinek van igaza, miert ne tehetne
> meg a Microsoft, hogy azt hirdessen amit akar?
> Arrol nem is beszelve, hogy a kozvelemeny befolyasolasa
> semmilyen tekintetben nem hat ki a biroi dontesre, mint
> ahogy azt Te is megjegyezted.

Újlaki
2000-06-17 22:22:39 (27)

> "Független újság, fizetett reklám."
> Éppen ez az. Vagy szerinted, ha megfizetik, bármit le
> lehet (kell) hozni? Az illegális maoista párt forradalmi
> felhívását, a meghívót az újfasiszta párt közgyűlésére?
> Rendes tarifával lehozná egész oldalon, hogy
> "A Népszabi a legsz@rabb újság"? Fotomontázst a
> pucér főszerkesztővel? Ítélethirdetés előtti napon az
> olajbárók nyilatkozatát, hogy ártatlanok? Pedofil klub
> tagtoborzó felhívását? Narkó-nagykereskedés árukínálatát?
> Császár Előd nyilatkozatát, hogy a rendőr volt belőve?

;-)

Én a magam részéről Újlakinak adok igazat. Egy dolog hogy valami törvényes-e ... és egy másik dolog, hogy etikus-e ... És amikor a törvényt elvileg azok a politikusok hozzák, akiket a közakarat ültet és tart pozíciójukban, akkor a közvélemény befolyásolása igenis a törvény befolyásolása felé mutat ... csak nem közvetlenül, hanem indirekt módon.

Ez a világ egyre kevésbé az embereké ... Egyre inkább a pénz az úr, és a pénzt birtokló természetes vagy jogi személyek ... de igazából maga a pénz. Hányan használnak a világob számítógépet - M$ szoftverrel ? Szerintem meglehetősen sokan. Az ő érdeküket ki védje, az Úristen ?! Mert a M$-nak volt/van/lesz pénze jogászokra, hogy csaljanak és hazudjanak neki, és igyekezzenek bebizonyítani, hogy a fekete fehér, és van pénze újságírókra, akik jó pénzért ugyancsak ezt teszik ... miközben valahol mind a M$, mind az érintett jogászok és újságírók nagyívben szarnak az érintett igen sok emberre ...

OK, nem is várok tőlük mást, miért is várnék ... és miért is ne tartanám azt, aki ilyen módon adja el magát, kevesebbre a sarki kurvánál, aki legalább csak a lábát teszi szét, de legalább közben nem csap be másokat.

bye
Sics

Előzmény: Újlaki (27)
NaNe Creative Commons License 2000.06.19 0 0 48
Figyelj Pancho! Én nem rábukkantam erre a hibára, hanem az én életemet keseríti meg ezen a nyüves számítógépen. És nem arról van szó, hogy egy szar MS IE ablak fog bezáródni, hanem hogy rommá veri az OS-t, amire csak egy dolgot lehet lépni, újra kell bootolni a pöcöt. (Legalább olvasd már végig azt a rohadt hibaüzenetet)
Előzmény: pancho (46)
pancho Creative Commons License 2000.06.19 0 0 47
Nem én vagyok naív. Te vagy elvakult, ha a MS szóba kerül.
Mellesleg a remek grafikus felületet, amit mindig emlegetsz, hogy a Mactől lopta a MS, véletlenül együtt lopták Gates és Jobs urak a Xeroxtól (kezdő korukban ugyanis elég jó cimborák voltak, legalábbis saját maguk szerint).
Másrészt jó lenne figyelembe venni, hogy az egyik OS fut az összes made in dzsunka vacakon, míg a másik csak a Mac által épített szuper gépeken (a felhasználónak az ár is számít valamicskét, legalábbis a többségnek, még Amerikában is, nálunk meg pláne).
Amennyire én tudom, nem is azért vannak a reklámok, hogy szeresd őket (bár nekem azért 0,0001-nél biztos nagyobb hányaduk tetszik, mondjuk legalább 2-3 nagyságrenddel).
Másrészt én sem értem, miért ne hozhatna le a Népszabadság olyan reklámot, amit nem tilt a törvény. Akár ingyen is, ha a laptulajdonos vagy a főszerkesztő úgy látja jónak.
Előzmény: Újlaki (45)
pancho Creative Commons License 2000.06.19 0 0 46
Talán nem kéne keverni az Internet Explorert a Windows 2000-rel.
Másrészt ezt a hibaüzenetet már elsütötted egy másik topicban. Véletlenül rábukkantál egyre, és azóta azt hordozod körbe, mint a véres kardot? Mindössze arról szól, hogy egy (1) böngészőablak be fog záródni. Nwm hiszem, hogy annyira életveszélyes dolog lenne, hogy megbénítsa egy cég működését. És nem tudom, mi ebben a dráma. De talán barkácsolj jobbat, és terjeszd ingyen. A pálya szabad.
Jelszó...
Gondoltál már rá, hogy esetleg valaki megváltoztatta? Legközelebb kicsit bonyolultabbat használj, hátha nem jönnek rá a többiek.
Előzmény: NaNe (42)
Újlaki Creative Commons License 2000.06.18 0 0 45
Köszönöm a meghívást, igyekszem élni is vele. Annyi a dolgom, hogy valahogy elmentem volna e mellett a rendezvény mellett: csak tőled szereztem róla tudomást. Hogy szépítsek a helyzeten, a Banner Plus linkcsere-programban adtam neki 15 ezer megjelenést.

(Azt a reklámot, amelyik információt hordoz, kimondottan szeretjük. Csak a maradék 99,9999%-ot utálja az ember...)

Előzmény: kavore (43)
tündérlala Creative Commons License 2000.06.18 0 0 44
Kedves Újlaki,

"Ha te unod a Microsoftot szidalmazó témákat, akkor goldold el, hogy unják azok, akinek folyton új és új okot adnak ilyen témák indítására. Azért mégsem a hírhozó a hibás, nem?

Egyébként nem értem, miért keveritek bele a Microsoft egészen más jellegű kritizálását."

Lehet, hogy nem hiszed el, de én is pont azt akartam kifejezni, hogy sokkal érdekesebb lenne a Pert és annak technikáit elemezni (mindkét oldalról), mint 101. beszélgetést arról folytatni, hogy pl. milyen hibák vannak az Office97-ben...

Pontosan az történt, amitől tartottam, - a szereplők nem tudnak eltérni a "régi lemezek feltevésétől", - Mac kontra Windows, meg a Windows 98 hibái, milyen rossz cég a Microsoft, stb.

Szerintem a Per egy sokkal érdekesebb beszélgetés tárgya lehetett volna.
Objektívebb topicgazda munkával talán meg lehetett volna (lehetne?) maradni a témánál. :)))
Remélem nem haragszol az építő kritikáért!

üdvözlettel:
tündérlala

Előzmény: Újlaki (13)
kavore Creative Commons License 2000.06.18 0 0 43
Újlaki:
Miért nem teszed fel a kérdésed egyből Hercegh Tamásnak?

Hétfőtől az ígéretek szerint válaszok is lesznek a Prímen. A link: http://www.prim.hu/forum/forum.prm?comm=tl&kn=49&tn=102

(Remélem ez így információnak számít, és nem reklámnak.)

Előzmény: Újlaki (-)
NaNe Creative Commons License 2000.06.18 0 0 42
Kedves Reficul,

Ha rajtam múlna, akkor terminálokat használnék kliens oldalon. Esetleg terminál emulátort.
Mindenképopen fizikailag külön választanám a szövegszerkesztőket és más irodai alkalmazásokat tartalmazó gépeket a core rendszerektől.
A COM és DCOM és annak megfelelője a Win2000-ben (COM+ ??) gyakorlatilag nem ér semmit, annyira bizonytalan és lassú a működésük. Vagy megy, vagy nem. És ha nem, ember nincs, aki megmondaná miért nem. Aztán legközelebb beindítod a szervert mondjuk huszadszorra és láss csodát, megint működik. Tapasztalataim szerint ilyen rendszert csak akkor lehet használni, ha az ember eleve tudja, hogy a rendszer nem tökéletes, és ráadásul ismeri a hibáit és képes a hibák kijavítására.
De én pld nem tudok egy ilyen hibaüzenettel mit kezdeni és lekezelni :

Ez dráma. :)) Döbbenetes barkácsolás ..

hali,

NaNe

Előzmény: Törölt nick (40)
Sumo Creative Commons License 2000.06.18 0 0 41
sajnos van, amikor az informatikai vezeto (ebben az esetben: rencergizda) sem tehet semmit, mert egzakt parancsba kapja gyakorlatilag.
exmunkahelyemen volt ez a szituacio, aholis visual basic volt a fejleszto nyelv, es minden kizarolag ms rendszeren szaladt. az indoklas erre az volt, hogy a nyertesekkel kell haladni. mindenesetre amikor elkezdodott az iis4 mint webserver telepitese, es a microsoft sqlserver melle, fogtam a kalapom
Előzmény: NaNe (39)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.18 0 0 40
Kedves Nane,

Egyetértek veled abban hogy a win2000 sem tökéletes, csak azt mondtam tapasztalataim szerint azzal volt a legkevesebb gondom. Egyébként eszem ágában sincs az M$-t védeni, csak racionálisan szeretném látni a dolgokat. Egyszerűen kiváncsi volnék hogy te melyik más kliensoldali oprendszerre építenéd egy vállalat stratégiáját? A Linuxok tényleg jók server oldalon, de nehéz számomra elképzelni hogy lehetne mondjuk 50 lamer vállalati dolgozót kioktatni a használatára. Az a gyanúm hogy egy idő után üvöltve követelnék a winfost vissza.
Sajnos jelenleg oktathatóság-költség-egyszerűség szempontjából még mindig a win9x vonal az optimális megoldás. De bárcsak ne így lenne.

Előzmény: NaNe (34)
NaNe Creative Commons License 2000.06.18 0 0 39
"Komolyan gondolja, és törődj bele, hogy úgy is lesz. Eddig el tudta adni a hulladékát, ezután miért ne tudná?"

Hát .., az az informatikai vezetőt, aki meg meri kockáztatni egy ilyen operációs rendszer alkalmazását a cégénél, páros lábbal rúgnám ki úgy, hogy a lába nem éri a földet. Nem akarom a volt munkahelyem viselt dolgait itt kitárgyalni, de tényként elmondom, hogy több száz milliós pénztári rendszerük napokra fagy le rendszeresen immár három éve! Platform : MS

NaNe

Előzmény: pint (36)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.18 0 0 38
Kedves micu,
Ismerem a C++ Buildert, valóban jól használható és hatékony benne dolgozni, de azt a profizmust már nem érzem benne mint régen pl. a BC 3.1-ben, akkor az a verzió jobbnak tűnt mint a konkurens M$-é. Jelenleg én a VC6-ot érzem jobbnak és sokkal professzionálisabbnak. Az MFC pedig szinte már ipari szabvánnyá vált, sokkal inkább elterjedt mint az OWL.
A pascalt nem itélem el, de tény hogy kevés helyen használják és főleg oktatási célokra.
Előzmény: micu (37)
micu Creative Commons License 2000.06.18 0 0 37
Nézz megy egyszer közelről egy C++ Buildert és a VC6-ot. Persze van olyan dolog amit a VC6 tud jobban, pl játékot valószínűleg az alatt csinálnék, de sok GUI-t, esetleg adatbázist kezelő, nyomtató, stb cuccot a Builderben. A C++ Builder RAD, ami azt jelenti hogy valamivel rosszabb kódot csinál ugyan mint a VC6, de annál sokszorta gyorsabban. És maga a felület százszor kényelmesebb, jobban használható mint a VC. Amúgy a Borland féle Object Pascal nem rossz dolog, sokkal egyszerűbb és sok dologra használhatóbb mint a C++, pedig ez utóbbi talán a legszuperebb programnyelv amit valaha kitaláltak.
Üdv:Micu
Előzmény: Törölt nick (32)
pint Creative Commons License 2000.06.18 0 0 36
"Komolyan gondolja az MS, hogy egy ilyen összecsapott, szétberhált operációs rendszerre fogják majd a vállalatok a stratégiai rendszereiket telepíteni?"

Komolyan gondolja, és törődj bele, hogy úgy is lesz. Eddig el tudta adni a hulladékát, ezután miért ne tudná?

Előzmény: NaNe (34)
hackz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 35
Kedves http!

Sajnos csatlakoznom kell hozzád. 8 éve vagyok (voltam) windows használó. A win95-tel kezdve rengeteg problémám volt mind az oprendszerrel, mind az alkalmazásokkal. Főleg az instabilitás és a váratlan lefagyások okoztak számomra sok problémát.

Nagy várakozásokkal telepítettem fel idén a windows 2000-et, hogy aztán abban is csalódjak.

Elég sokba került azon alkatrészeim cseréje, melyet ez a monstrum nem támogat, de úgy hittem megéri. Néhány hete nagyon fontos munkámhoz bekapcsolva a gépemet a saját jelszavammal nem engedett belépni. Ez tette be a kaput. Nem akarom megvárni míg mind a 62000 ismert - és az MS által is bevallott - bug-gal megismertet a w2k, és hogy az oprendszer a legkritikusabb pillanatban hagyjon cserben. Letöröltem és felraktam egy linuxot. Mellette Caldera (ingyenes) DOS rajta a régi win311-gyel. Amit nem tud a wine emulator futtatni arra ez is megteszi.

Néhány dolgot kissé körülményesebb megcsinálni ily módon, meg a megszokott játékaim is hiányoznak, de a biztonság és a stabilitás megéri.

Előzmény: http (25)
NaNe Creative Commons License 2000.06.18 0 0 34
A Win2000 valóban ritkábban fagy, de a stabilitása messze-messze alatta van a kívánalmaknak.
Azon felül a gyári install eleve hibás.
Nem hiszem el, hogy valaki is rendesen letesztelte volna az OS-t. Kb 30 perc alatt kiderül az install folyamán, hogy a CD-ről hiányzik három GIF file, ami az egész installációt hasba akasztja.
Nem egy service beragad shutdown-nál, kézzel kell ütögetni az entereket, hogy végre ki lehessen kapcsolni a számítógépet.
Az OS PNP kezelése csapnivalóan rossz.
Nemrégen jött ki a javító patch, melynek mérete 193 MByte !!! Ez röhej.
Komolyan gondolja az MS, hogy egy ilyen összecsapott, szétberhált operációs rendszerre fogják majd a vállalatok a stratégiai rendszereiket telepíteni?
Ezen felül egy csomó Win9x platformon futó alkalmazás el sem indul az OS-en, de ez már egy más téma.
SZVSZ mire a Win2000 viszonylag használható eszköz lesz, addigra eltelik vagy három év. Win9x esetében még vettem a fáradtságot és harcoltam, kisérletezgettem, irogattam a bug reportokat a saját erőmből - az MS és más felhasználók hasznára, de ezt a Win2000 esetében nem fogom már megtenni és az ügyfeleknek sem fogom javasolni a használatát. Talán majd egyszer, amikor az MS felelőséget vállal a termékeiért - pont úgy, ahogy nálunk még egy 'kis mezei programozócskától' is elvárják.

NaNe

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.17 0 0 32
Ismerem a winfos kifejlodesenek elozmenyeit. A Mac tenyleg sokkal elobb volt, es abban az idoben sokkal jobb volt, de mara (ugy 97 ota) a helyet megvaltozott. Nehany eve a Mac-et ha jol tudom reszben eppen az M$ mentette meg penzugyileg.
De nem akarom az M$-t vedeni, valoban sok tisztessegtelen dolgot csinaltak mar, eleg ha a Netscape eltiprasara gondolunk.

A Delphi is egy jo eszkoz ugyan (sajnos a pascal-ra epul), de az egykori Borland szinten alulmaradt a fejleszto eszkozok fejlesztese teruleten az M$-al szemben. A piacon a C/C++ a mervado, itt az Ms-Visual C jelenleg a legelterjedtebb.

Előzmény: Újlaki (30)
Újlaki Creative Commons License 2000.06.17 0 0 30
Reficul: amit a Microsoft érdemeinek tüntetsz fel, az köztudottan éppen a leglátványosabb esete a más tollával való ékeskedésnek: a Windows-klán ott jó, ahol (majdnem) ugyanolyan, mint a Mac OS, és ott szoktuk csepülni, ahol valamiért eltértek a nagy elődtől. Me gahol ugyanolan szeretne lenni, csak nem sikerül.

A vizuális fejlesztőeszközök? Hát a fene tudja, akkor inkább a Delphi.

Előzmény: Törölt nick (28)
Újlaki Creative Commons License 2000.06.17 0 0 29
Ha már úgyis ott jártok a kukában turkáló cikknél, akkor olvassátok el a kapcsolódó cikkek közül a MS: Innovator or Integrator? címűt: nagyon tanulságos.

Javaslom, hogy legyen ennek az írásnak az elolvasása egyfajta belépő a vitába: akinek fogalma sincs a kérdésről, az kímélje meg a többieket a lelkes naívságának a kitöréseitől. Már ha egyáltalán szeretnénk bármiről is érdemben beszélgetni.

Előzmény: stamina (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!