Keresés

Részletes keresés

oplab Creative Commons License 2009.09.08 0 0 355
Valószínűleg okkal félsz, mert már benne vagy a csőben. Megvan a telefonszám, ahonnan hívtak?
Előzmény: tukics (354)
tukics Creative Commons License 2009.08.30 0 0 354
Sziasztok!
Lehet , hogy a kérdés amit felteszek nem pont ehhez a témához tartozik,de remélem valaki tud gyors választ adni a kérdésemre.
Én már 2 éve internet felhasználó vagyok egy szolgáltatónál, de a tegnapi napon felhívtak az ADSL-től , hogy nem akarom e az ő szolgáltatójukat használni a jövőben.
Hosszú percekig ecsetelte miért lenne érdemes őket választanom pl megbízható és gyors internet stb... és azt mondta, hogy néhány napon belül küld nekem egy tájékoztatót a lehetőségekről.
A telefonbeszélgetés végén a hívó elkért néhány adatot pl. E-mail cím, édesanyám leánykori nevét, születési helyét.
A kérdésem csupán annyi lenne , hogy ezek a kérdések normálisak és ,hogy gyakran felteszik? Kinek mi a tapasztalata?
Csupán azért kérdem mert egyre többször lehet hallani telefonos és internet csalókról és szeretnék megbizonyosodni arról , hogy nem akarnak e valamilyen módon visszaélni az adatokkal.
Nagyon megköszönném ha valaki válaszolna a kérdésemre!
ZolaBA Creative Commons License 2004.12.03 0 0 353
Tisztelt Axelero Rt.,
Tisztelt MATÁV Rt.,


ELEGEM VAN az üzletkötői rendszerükből.
Mióta cégünk mint cég megjelent/megjelenik a telfonkönyvben szinte minden héten van olyan gusztustalan, rámenős üzletkötőjük, aki KÉRETLEN FAXOT küld cégünknek. (Kéretlen, azaz semmiféle előzetes egyeztetés vagy kérdés nincs a részükről!)

Ma épp Merényiné Dán Rozália küldött ADSL ajánlatot, telefonja: 30/2690-990, fax: 230-2623, email: merenyi.rozi@axelero.hu

KÉRDÉSEIM:
- Miért nem tapasztalható más internetszolgáltatóktól ez a gusztustalan nyomulás?
- HA az üzletkötők bemutatkozhatnak úgy, mint "A Matáv Rt. és az Axelero Rt. hivatalos üzletkötője" akkor miért nem kapnak arről információt, hogy ide már 2 éve be van kötve az ADSL és teljesen felesleges próbálkozzanak?
(Itt jegyezném meg, hogy korábban ugyanebben a rendszerben az ISDN-t akarták eladni, természetesen az is be volt már rég kötve.)

- Ki fizeti meg a faxköltségünket? hova küldhetem a számlát?

Nem zsidó/skót/tahó akarok lenni, de agyilag fel nem foghatom, hogy miért kell a témában legnagyobb cég(ek)nek TÖRVÉNYTELEN eszközöket felhasználnia.


tollatlan Creative Commons License 2004.12.02 0 0 352
Köszönöm!
doky67 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 351
Csak hálózatikártya kell. (10/100) Jó az alaplapra integrált is. Semmi extra.
Előzmény: tollatlan (350)
tollatlan Creative Commons License 2004.12.01 0 0 350

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ha ADSL -t szeretnék használni, milyen hardver elemekre van szükségem? Úgytudom a modemet a szolgáltató adja, nekem csak egy hálókártyát kell beszereznem. Ha ez igaz, akkor milyen kell? jó pl. az alaplapra integrált is, vagy van valami különleges követelmény?

 

Köszi a segítséget!

bixi Creative Commons License 2001.11.21 0 0 348
ADSL-kimaradás országszerte Nagy-Britanniában
Több tízezer felhasználó maradt kedden reggel internetkapcsolat nélkül
Nagy-Britanniában a BT súlyos rendszerhibájának következményeként...
born2bSmart Creative Commons License 2001.10.15 0 0 347
En pedig 1196 Rakoczi utca 157 alatt, elmeletileg letesitheto, de Matav azt mondjak hogy muszaki okok miatt, nem tudjak. Lehet hogy TV Net nel szerzodtem?, ha igen akkor atszallnek Axe-re. csak meg legyen mar nalam ADSL. 3 het varakozas utan, mar nagyon turetmetlen vagyok.
Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (346)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.10.10 0 0 346
fce2:

Szia, holnap megmondom pontosan, de így fejből meg a térkép alapján úgy gondolom, hogy a válasz igen.

Előzmény: fce2 (344)
fce2 Creative Commons License 2001.10.08 0 0 345
Ezt miért pont ide írtam???? d;-)
fce2 Creative Commons License 2001.10.08 0 0 344
Sziasztok! Kérem valaki mondja meg nekem, hogy a VIII. kerületben, a Teleki László tér, Fiumei út közelében lehetséges-e ADSL-t használni? Előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.12 0 0 343
Arról már nem is szólva, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a központ (alközpont) üzembentartója és egyben a vonal tulajdonosa (illetve előfizetője) belemegy az átállásba!

Ha meg Te (Ti) vagytok az üzemeltetők/előfizetők is egyben, akkor nem létezik, hogy még egy (azaz kettő!) szabad felszálló érpár (akár az emeletig a helyi rendezőben, hivatalosan kigejtési pontban) és akkor meg lehet kisérelni a DSL modem feltelepítsét, de akkor ki kell méretni előtte a felmenő kábelt (nehogy megszívjátok) és akkor az egyik érpáron feljön az analóg+ADSL Matávtól, a másikon meg visszamegy a központba az ADSL Splitter utáni szimpla analóg vonal! Az emeleten meg már nem nagy furkálás, mert vagy csatornázva van (és akkor csak húzni kell) vagy már eleve ronda és akkor meg úgyis mindegy :-))

Üdv

Maus Róbert Péter
mikimaus

Előzmény: andrew145 (341)
disp Creative Commons License 2001.03.12 0 0 342
Kell a fúrás faragás mindenképp (kivéve ha a telefonközponban van LAN)!
Előzmény: andrew145 (341)
andrew145 Creative Commons License 2001.03.11 0 0 341
ertem.. es mashogy nem megoldhato?
igazibol az a baj, hogy az irodahazban az emeleten vagyunk, oda a kozponton atvitt kabel van felvezetve, es el kene kerulni a furas/faragast...
Előzmény: bixi (340)
bixi Creative Commons License 2001.03.10 0 0 340
A telefonközpont előtt kell lenni a dsl modemnek.
Előzmény: andrew145 (339)
andrew145 Creative Commons License 2001.03.10 0 0 339
Nem nagyon ertek az ADSL-hez, ezert szeretnem a segitsegeteket kerni.

Ha jol tudom, ez a technologia nem nem foglal kulon vonalat, barmilyen analog/isdn vonalon mukodik. A kerdesem az, hogy szerintetek problema lehet, hogy az a vonal, amire ADSL-t szeretnek rendelni, atmegy egy telefonkozponton (tehat az csak egy mellek) ? Mukodhet igy, nem kell uj, kulon vonal?

koszi elore is!

Meridian Creative Commons License 2001.02.26 0 0 338
Ez a Matavkill.exe csak zöld és ingyenesen hívható számokat "hívogatott" vagy pl. inet behívó számokat is..?
Mert ha igen, akkor nincs is értelme az egésznek, mert csak egy szép nagy telefonszámlát generált volna a progi...;DDDD
(az 1212-t meg nehéz lett volna szerintem túlterhelni... és ha sikerült volna akkor is mi lett volna???)

Legfeljebb azok szííívtak volna, akik éppen tűzoltókat vagy mentőket hívták volna (és nem tudták volna mert az alközpontok le lettek volna terhelve...)

Előzmény: bixi (335)
Meridian Creative Commons License 2001.02.26 0 0 337
Köszönöm!

Végülis baj nem történt, mert a hivatalos weboldalokon is ez volt megadva, szemben az üzletkötő (rosszul emlékezett) állításával...

:)

Előzmény: MATÁV Rt. (336)
MATÁV Rt. Creative Commons License 2001.02.26 0 0 336
Tisztelt Meridian!

A 150 Ft-os kedvezmény továbbra is a régi feltételek szerint vehető igénybe,
vagyis a kedvezményes idöszakok a következőképpen alakulnak:

- Hétfő - péntek: délután 6-tól másnap reggel 7-ig
- Szombat, Vasárnap: délután 3-tól másnap reggel 7-ig
- Ünnepnapokon: délután 3-tól másnap reggel 7-ig

A félretájékoztatásért elnézését kérjük!

Tisztelettel:

MATÁV Rt.
Ügyfélkapcsolat

Előzmény: Meridian (325)
bixi Creative Commons License 2001.02.23 0 0 335
NA, lebukott az index. Nem volt trójais a program. Jöhetnek a dumával, hogy kettő volt, én amit letöltöttem, nem trójais. Úgy hogy kacsa volt az egész trójai téma. Amúgy nagy szemétség ez a matáv kill, de legyünk korrektek. Egy ilyen támadást nem azzaé kell kivédeni, hogy hazundnak, hanem korrekt ember úgyse használ ilyet... Persze a tegnapi támadás a matávtól le van szarva. Arra nem reagálnak... Azt csodálkoznak, ha lesz aki ideges lesz rájuk :-)))
Előzmény: hORK (319)
disp Creative Commons License 2001.02.23 0 0 334
Én InoculateIT-vel friss adarállománnyal sem találtam semmit.
Előzmény: hORK (333)
hORK Creative Commons License 2001.02.22 0 0 333
lecsekkoltam tbav-al és f-prottal, frissen letöltött vírusdefiníciós állománnyal.

víruskeresés eredménye egy biztosan ferzőzött egyednél:
"trojan named W95/Backorifice.Trojan"
f-prottal ugyanez:
"Infection: W95/Back_Orifice.trojan.124928"

matavkill.exe esetén: SEMMI, egyikkel se!

persze ez nem jelenti 100%osan hogy nem fertőzött, lehet hogy csak a kereső által nem ismert változat, de így már valószínűbb hogy valójában nem vírusos. nagyon gennyes dolognak tűnik ez a matávbarát ijesztegetős vezércikk a főoldalon :-(

bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 332
Na, feltörték a geocitiesen is, most már ide irhatom. De van egy gyanúm, ez se feltörés volt, hanem az extra.hu gusztustalan önreklámja vagy a srác (csaj?) aki csinálta, rájött nem égeti magát a bo-jával. Holnap kicsomagolom egy másik gépen, és ráengedek viruskeresőt..Jóccakát.
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 331
Többet nem küldök senkinek... Ne írjatok. Pá.
hORK Creative Commons License 2001.02.22 0 0 330
eh kicsomagolástól még semmi bajod nem lehet :-)
csak ha futtatod is. kivéve ha önkicsomagoló exe...
az én emilemre is elküldhetnéd, csak nem teszi tönkre a debianomat :)
Előzmény: bixi (329)
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 329
Elküldtem Golyós Tollnak kés alá. Figyeld a kiástam a csatabárdot topicot, majd szerintem megirja, hogy az e. Én nem csomagoltam ki, nem merem.
Előzmény: hORK (327)
eXXon Creative Commons License 2001.02.22 0 0 328
A matávnak addig btk a btk, amíg őket támadják. Pereld be őket, hátha rászoknak az ilyen jelzésekre és odafigyelnek... Letöltöttem én is. Hát, nem fogom elinditani. Nekem meg datanet támadás jött: 195.56.250.33
Előzmény: bixi (326)
hORK Creative Commons License 2001.02.22 0 0 327
ha nem bo fertőzött a program, akkor nagyon szomorú leszek.az index szavahihetősége a padlóra süllyed nálam és senki nem mossa le róluk hogy azt a hazug cikket a matáv pénzelte oda szalagcímnek.
Előzmény: bixi (324)
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 326
145.236.127.35
Tessék, újra támad.
Kedves Matáv Rt!
Ezt a dial uppos ügyfelet szólitsa fel, hogy ne támadja a számítógémet, mert az a BTK ba ütközik!!! Ellenkező esetben a matávot kell beperelnem, mert lehetővé teszi a támadást és nem tesz ellene semmit...
Időpont: 22:28 perc. Még mindig ugyanaz az IP, nem lesz nehéz megállapítani ki az...
Meridian Creative Commons License 2001.02.22 0 0 325
Én is ezt mondtam valahol, korrekt!

De tartok, le sem bagózzák...

A minap jött (a céghez) egy Matávos üzletkötő... ISDN-t akart sózni, de mondtam már van 2 is (nem tudta..;))).
Szóba került az inet hozzáférés: azt mondta, hogy az akció MAtávnet előfizetés a legolcsóbb, mert korlátlan, 150 Ft egész nap fenn lehet az ember folyamatosan ("z ISDN nem dob le..."8-DDD), stb.
Mire mondom neki: vonal alapdíj is van, és nem hiszem hogy a 150 Ft egész napra vonatkozik... tehát csak éjjszaka és ilyenkor jobb ha van MindenkiNet is, és ekkor cirka 15000 Ft összesen, az ő általa megadott 4375 Ft-tal szemben...!!

Nem is jött vissza (pedig mondta, utána néz a 150 Ft-nak), pedig ígérte...;)))

Előzmény: doky67 (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!