Keresés

Részletes keresés

zengei1 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 95
Szia Barthez!

"Szia Köcsög, bár nincsen pöcsöd! :)))))))"

Hehe... Ez is Dopeman? :-) Vagy csak elolvastad a régi hozzászólásaimat? :-)
Ha nem, és köcsögözni akarsz, akkor gyere a Nagyon vigyázzál, köcsög! topikba, ott szoktam osztani a népeket :-)

Döglégy Zoli szerintem tök rendben van, nagyon normál arcz. Bár szövegekben szerintem beelőzi a Tankcsapda. Nem mintha annyira jól ismerném bármelyikük számait.

Bocsi az offot :-)

Nóri

Előzmény: Barthez (84)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 94
Egyszerű a megoldás ,nem kell megvárni, amíg az ellenőr a rendőrt hívja.
Előzmény: Törölt nick (92)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 93
Kétségtelen hog nem lehet Dopeman-t következetésséggel vádolni.
Bár azért nem ártana ha az illetékes válaszolna erre az ellentmondásra.
Előzmény: a forest mighty black (91)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.16 0 0 92
Van egy szomorú hírem: BKV/MÁV/stb. ellenőrnek kiadhatja...
Illetve hozzásegítheti, hogy amennyiben nem hamisak az irataid, valóban neked legyen címezve a bírság... (a konkrét kivitelezésről nincs pontos infom)
Előzmény: a forest mighty black (90)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.04.16 0 0 91
Ha szerinted őszintén énekli Dopeman ezt a "lopni, megyünk lopni" dolgot, akkor miért zavarja őt annyira, hogy másolják a CD-it?

pont ezt akartam mondani en is :D
masoktol lopni vitezi tett, de ha toled lopnak a szemet "internetes suttyok" akkor nyalveres van. dopeman = nulla gerinc.

Előzmény: Biovadász (85)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.04.16 0 0 90
A rendornek oda kell adnod az irataidat! DE A rendor nem adhatja ki senkinek sem az adataidat! Ergo az ellenor bekaphatja!

ha rendor lennek, es kocsog lennek, fognam az igazolvanyod, es odaallnek az ellenor melle ugy, hogy az ellenor is belelasson. nem adtam en ki semmilyen adatot. erre varrjal gombot. (jotanacs: rendorokkel csak ovatosan.)

Előzmény: spiderman9 (61)
Biovadász Creative Commons License 2003.04.16 0 0 89
Hmm... Umberto Eco írta egyszer valamelyik könyve végén, (talán "A rózsa neve"?) hogy mindíg lenyűgözi, hogy ő csak úgy ír valamit, és a műértő emberek mennyi mindent bele tudnak magyarázni. :)
no de ez már nagyon off, elnézést mindenkitől.
Előzmény: Barthez (88)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 88
Dopeman zenéjét szeretem nem az embert és Dopemanra nem hiszem hogy jellemző lenne az őszinteség. Ezt a számát én őszintének jellemezném, mivel itt a lopás egy közösségi életérzést fogalmaz meg, a bajtársiasság fogalmazódik meg.
Előzmény: Biovadász (85)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 87
"Más kérdés, hogyha pl. moziba megy valaki, akármilyen drágának tartja a jegyet megveszi, mert anélkül nem mehet be. Ott mindenki természetesnek veszi, hogy jegyet vesz, mert nincs lehetőség bliccelésre. Ezt akár a metróban is meg lehetne csinálni, csak az mehetne be, akinek van jegye vagy bérlete."

Igen, ezt én elfogadható megoldásnak tartom.

"Ebből is látszik, hogy a BKV stratégiája nem a megelőzés, hanem a büntetés."

Ezáltal tovább fokozzák a BKV-val szembeni ellenérzéseket. FTC és Újpest szurkolók ha meccsen a másik csapat ellen utaznak egy dologban közösek tudnak lenni. Szidni a BKV-t.

Előzmény: johevi (86)
johevi Creative Commons License 2003.04.16 0 0 86
Na Barthez és Hayloft jól osztják egymást.... Szerintem:
Valóban drága a bérlet, de kiszámoltam: egy hónapban négyszer annyit utazom, mint a bérlet ára ezért megéri tehát megveszem. A bérlet árát ( és általában semminek az árát ) nem lehet egyénre szabni.
Ugyanakkor azok helyzetét is megértem, akiknek ez is drága és inkább a bliccelést választják, és ugrálnak le ha ellenőrt látnak.
Más kérdés, hogyha pl. moziba megy valaki, akármilyen drágának tartja a jegyet megveszi, mert anélkül nem mehet be. Ott mindenki természetesnek veszi, hogy jegyet vesz, mert nincs lehetőség bliccelésre. Ezt akár a metróban is meg lehetne csinálni, csak az mehetne be, akinek van jegye vagy bérlete. A "forgalmi dugó" ilyenkor nem a mozgólépcsőn lenne, hanem az aluljáróban okoznának torlódást az ellenőrök. Igen ám, de így nem lehetne büntetni, hiszen akinek nincs jegye, az megy be. Az ellenőrök ezzel szemben kifele ellenőriznek, amikor már lehet büntetni, csak éppen a tömeg már hátrafelé megy a mozgólépcsőn, mert nem lehet lelépni felül...
Ebből is látszik, hogy a BKV stratégiája nem a megelőzés, hanem a büntetés. Mindig felháborodom, amikor iskolásokat mernek csak csesztetni, meg külföldieket, akik össze-vissza kóvályognak és speciel tényleg elfelejtették a jegyet érvényesíteni.
Szóval, ha valaki igénybe vesz egy szolgáltatást akkor kapjon érte cserébe valamit. A szerelvények felujítása biztos drága, de az ellenőrök "EU-sítása" nem kerülne semmibe....
Biovadász Creative Commons License 2003.04.16 0 0 85
Ha szerinted őszintén énekli Dopeman ezt a "lopni, megyünk lopni" dolgot, akkor miért zavarja őt annyira, hogy másolják a CD-it? :)
Előzmény: Barthez (82)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 84
Szia Köcsög, bár nincsen pöcsöd! :)))))))

Amikor először hallottam a lopni rigmusu számukat nem tetszett se a szövege, se a szám hangzása, ami azért érdekes mivel Dopeman minden száma valamilyen szinten azért tetszett. Most már érzem a hangzását és a szöveget is jobban megértettem.
Gyakran fordul elő nálam hogy egy zenét csak többszöri hallásra fogadom be.

Dopeman ebben a stílusban Gangsta mögött kullog nálam, bár egy ideje már nem találkoztam új Gangsta számokkal.

Kíváncsi vagyok, hogy a Haylofthoz hasonló gondolkodásúak hoznak-e valami normális és nyomós érvet.

Előzmény: zengei1 (83)
zengei1 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 83
Kedves Barthez,

teljesen egyetértek Veled, de ezzel (gondolom) nem vagyok egyedül.
Dopemant és is kezdtem csípni az utóbbi időben :-)



Kedves Hayloft,

lécci tarts önvizsgálatot, rémületes nagy bornírtságokat írtál. Nemtom mire volt jó a hozzászólásod azon kívül, hogy tudtunkra adtad, mekkora frankó nagymenő vagy a kocsiddal meg a "nem-számít-a-havi-négyezer-ruppó" hozzáállásoddal.

Nóri

Előzmény: Barthez (82)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 82
Hayloft te neked biztosan nem sok a felnőtt bérlet ára, gondolom te még egyedül élsz. De azok akik családban élnek vagy akik minimimálbéren tengődnek, azoknak sok.
Na persze neked még kocsira is tellik. Akinek kocsira tellik és benzinpénzre is futja, az még szép hogy elfogadja a BKV árait, az lazán kitudja fizetni, de a lakosság egy igen jelentős részének gondot okoz.
A parkolójegy drágasága is mutatja, hogy nem csak a BKV a ludas a helyzetért, hanem a Főpolgármesteri Hivatal is szarul működik.
Lépten nyomon autókba ütközök a belvárosban, alig lehet valahol parkolni és olyan helyeken is parkolnak kocsik, ahol a gyalogos forgalmat akadályozzák.

Parkoláshoz nem értek, nincs kocsim és nem is lesz.
Boltba az ember azért is fizet, mert az ember eldöntheti hogy hol akar vásárolni. Ahol drágák az árak, ott nem muszály vásárolni, mindig van egy hely, ahol olcsóbban lehet hozzájutni a kívánt termékhez.
Utálom a menzát, így menzás gondjaim nincsenek.
Cég cuccait apa hazahordja, igaz munkafelszerelésként viszi, amivel dolgozik.
Benzinkútnál a benzinkutasok szokták az embert meglopni, nem töltenek semmit és fizetsz, többet kérnek, mint amennyit töltenek, szóval ez is jó biznissz. Amúgy lehet hogy elhajtanék. De azért nem lennék öngyilkos (nem kerülnék miatta börtönbe).

Abban a kerületben ahol lakok mindig a másik pártot szavazza meg a lakosság. Itt sem az én akaratom érvényesül.
Nem véletlen hogy Dopeman egyik számában így kezd: "lopni, megyünk lopni". Őszinte.
Kismembernek nem szabad lopnia, de a nagy cégeknek egyenesen kötelező. Nagyszerű!

Előzmény: Hayloft Ezekiel (80)
zengei1 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 81
Kedves Firefly, te ellenőr vagy? Tán csak nem az a büdös szájú fajta?

Ha nem, akkor egész biztosan a Menyországba fogsz jutni ezzel a hozzáállással, hogy ilyen rendesen fizetsz a BKV-nak. Ha nem vigyázol, utóbb szentté is avatnak.

Én már csak azért sem veszek bérletet, mert sokkal egyszerűbb NEM venni. Mellesleg az anyagiak sem uccsó szempont, de ha milliárdos lennék, akkor sem vennék bérletet, mert marhára felesleges.

Előzmény: Firefly (78)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.04.16 0 0 80
hány éves vagy? 10?

106 pénz egy jegyért sok
3600 (4100?)egy hónapra nem sok
a diák/nyugdíjas pláne nem sok
van kocsim is, de ahova metróval lehet menni oda nem használom, mert a parkolójegy sokkal többe kerül+benga

vagy azt is el kell bliccelni?
bótba se kell fizetni?
menza is ellopható?
ha dolgozol akkor a cég cuccait is hazahordod?
benzinkútnál is el kell hajtani fizetés nélkül?
vagy azért ahhoz gyík vagy?

siralmas. lassan már dicsőség a lopás és van képetek a politikusok tevékenységét nehezményezni? akiket ti szavaztatok be a zsírosba?

érdekes szemlélet

Előzmény: Barthez (79)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 79
Fizetnék én a BKV-nak ha nem kérnének olyan arcátlanul sok pénzt. Ezek nem nézik azt hogy milyen fizetések és milyen alapköltségeket kell fizetnie a mai magyar családoknak?
1100 Forinton én egy hónapra eltudok lenni, mint iskolai zsebpénz.
Ha 700 Forint lenne a BKV jegy, akkor azt mondanám, az még rendben van. Na persze a felnőtt jegy ára mág több mint 3000 ezer forint. Azt ki fogja kifizetni? Csodálkoznak hogy sok a bliccelő?
Ha normálsiabb árak lennének, akkor alig lenne valaki, aki bliccelne.
Előzmény: Firefly (78)
Firefly Creative Commons License 2003.04.16 0 0 78
Hehe, jo duma, de ne feledd: Ne itelj, hogy ne iteltess!

Furcsa hogy a BKV ra milyen konnyen rafogod, hogy tolvaj, amikor pedig te nem akarsz fizetni az utazasert.

Firefly

Előzmény: Barthez (77)
Barthez Creative Commons License 2003.04.16 0 0 77
Igazad van, tényleg menőbb dolog segíteni másokon a közlekedésben. Ha egy öreg asszony odament hogy segítsek hogy átmenjen a zebrán, akkor mindig megtettem.
Viszont ha feltartom az ellenőrt mert momentám épp van nálam jegy, vagy bérlet és azzal megmentem azokat bliccelőket, akiknek nincsen pénzük hogy a BKV-nak adózzanak, azzal lényegében Robin Hoodi cselekdetet hajtok végre.
Lopni tolvajoktól nem bűn.
Előzmény: Firefly (76)
Firefly Creative Commons License 2003.04.16 0 0 76
"Szerintem pedig kevés menőbb dolog van a BKV bármilyen módon való megkárításánál..."

Azert remelem ez nem igy van, mert akkor elegge fura lehet az eleted...:)

Szerintem nagyon sok ennel sokkal de sokkal menobb dolog van. Peldaul egy babakocsis anyanak segiteni a felszallasnal, hogy a tomegkozlekedesnel maradjunk. Na ez peldaul sokkal menobb, egy szep mosolyt mindig meger..:)

Firefly

Előzmény: Barthez (75)
Barthez Creative Commons License 2003.04.15 0 0 75
Szerintem pedig kevés menőbb dolog van a BKV bármilyen módon való megkárításánál. Ahogy az iszlám mondaná: minden BKV elleni cselekvés a dzsihád jegyében tellik.
Előzmény: Firefly (74)
Firefly Creative Commons License 2003.04.15 0 0 74
Szerintem nem meno elcsalni a berlet arat, es aztan megis utazni a tomegkozlekedesi eszkozokon, aztan meg meg trukkozni is, hogy jol ne tudjak radbizonyitani, meg utana jol kirohogni oket.

Ez csunya dolog, neked nem mondta az anyukad?

Firefly

Előzmény: Acti0nman (73)
Acti0nman Creative Commons License 2003.04.15 0 0 73
Sziasztok!

Most vagyok itt először és gondoltam megosztom veletek rövid, tanúságos BKV-ellenőrös történetemet.

18 évesen kerültem Budapestre és a kezdeti hónapokban szorghalmasan vásároltam a BKV bérleteket. Teltek a hónapok és rájöttem, hogy teljesen felesleges, mert valahogy biztosan meg lehet úszni, arról nem is beszélve, hogy diákként, akkor a bérlet árából elég csúnyára (macskára) ihattam magam. Teltek az évek és bérletvásárlási szokásomon nem változtatva közlekedtem a klasszikus BMV-vel. Diploma után, munkahely, drágább bérlet (no diák). Vidéken élő szüleimnek kidava ukázként, postás jön, BKV-tól hoz levelet, akkor kezébe egy 500-1000-es és címzett ismeretlen megjegyzéssel vissza.
Később ügyvéd barátom tanácsára átváltottam az útlevélre a személyiről. Teltek a hónapok. Egy szép nyári reggelen a 6-os villamoson, jön ellenőr asszony, (tipikus IQ-harcos, akinek nem jött be az élet): és a következő párbeszéd zajlott le:

-Jegyeket, bérleteket.
- Csókolom! Nekem sajnos nincs, de adok egy igazolványt!- felcsillan a szeme, és már vettem is elő a kék színűt és teszem a kezébe.
-AJAJ! - mondja, az nem lesz jó.
-Mi a baj vele? - kérdem
-HÁT EZ NEM IGAZOLVÁNY!
-Hogy-hogy?
-Belföldön ezzel nem igazolhatja magát! - mondja.
-Már hogyne igazolhatnám magam. A tájékoztató részben az áll, hogy az állampolgár külföldön, belföldön hivatalosan igazolhatja magát vele- mondom.
-Nem-nem, ezt a rendőr sem fogadja el.
Dagadt a fejem és mondem neki, hogy akkor a következő megállónál szálljunk le és hívjunk oda egy rendőrt. Erre megsértődött, pofákat vágott és elkezdte szidni a mai fiatalokat.
Annyira felhúztam magam, hogy a villamoson utánakiabálta, hogy ha BKV-ellenőr lennék, akkor addig ütném magam amíg mozgok.
Erre nagy röhögés a tuján és a qrva elsomfordált.

Aztán teltek a hónapok és szereztem egy középiskolás diákot :)) és megvszem az 1400ft-os bérletet és röhögök, amikor elkérik, hogy mutassam be. :)

Röviden ennyi a történetem,
üdv mindenkinek,
Actionman

UglyEvilBad Creative Commons License 2003.04.15 0 0 72
Az ellenőrök a Rendszer legbiztosabb támaszai. A megfelelő alanyok fejlődését születésüktől kezdve nyomon követik, és vegyszerek, hipnózis és elektrosokk segítségével erőszakos, gátlástalan és a Rendszerhez kritikátlanul lojális gépeket nevelnek belőlük. Ezt a bármikor bevethető városi erőszak-osztagot aztán a Rendszer igányei szerint mozgatják a nap 24 órájában a forgalmasabb nyilvános helyeken. Ha a mindenhol figyelő kamerák kiszúrnak egy, a Rendszerre veszélyes célszemélyt, akkor a titkos központból azonnal odarendelik a karszalagos keretlegényeket, akik az illetőt megpróbálják kiemelni a tömegből és feltartóztatni. A XXI. század fasizmusa a szemünk előtt bontakozik ki, és mi semmit sem teszünk ez ellen.
CornFake Creative Commons License 2003.04.15 0 0 71
hehe haverom sem ment el a masodik csekkert..ki is jott neki egy osszesitett,felmillas szamlacska...

nah en ezt nem varom meg..:)

Előzmény: DonnieBrasco (70)
DonnieBrasco Creative Commons License 2003.04.15 0 0 70
Minek kidobni egy ezrest ? Nem vagy otthon, bedobja az értesítést, te meg nem mész el a csekkért... nem is értem mi a gond...

8 éve jött az első ilyen csekk, azóta még néhány - semmi más nem történt. Ja mondjuk vidékre vagyok bejelentve, oda küldözgették - eredménytelenül.

DB

Előzmény: CornFake (68)
nyman Creative Commons License 2003.02.25 0 0 69
valasz meg nem sok
Előzmény: nyman (65)
CornFake Creative Commons License 2002.10.22 0 0 68
tyuuha de az mekkora amikor az elso emberi hang amit meghallasz azt mondja hajnali reggel 8kor a 98as buszon hogy:
Jegyeket berleteket..

wow....

Multipass rulez
nalunk kap a postast egy 1000penzest havonta es visszakuldi BKV szerelmes levelit a feladonak jol!

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.07 0 0 67
Ideillő Laár idézet: "A viziló is ronda, és büdös a szája, mégsem mondja, hogy "Jegyeket, bérleteket!" " :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 66
Három dolgot utálok, gyűlölök és hányok tőle: Az autópálya-koncessziót, a matávot és a BKV-ellenőröket. Most éppen ez utóbbiak vezetnek a sorban. Ugyanis elkaptak.
Két hetet töltöttem Bp-n, és jó hülyegyerek lévén vettem egy tömbjegyet (többször nem fog előfordulni), azzal jártam hol én, hol a férjem. Az a drága jó ember úgy lyukasztott a kettes villamoson, hogy nem tépte ki a blokkból, csak úgy bedugta, mire az automata tett a lila papírra egy lila pecsétet. Én meg mentem a metróba, szépen kitéptem a szabad szemmel láthatatlanul kezelt jegyet, bedugtam az automatába, az harapott belőle, és mentem tovább nyugodtan. Amikor kiszálltam a metróból, a mozgólépcső alján volt vagy nyolc dögevő, hóttnyugodtan felmutattam a jegyet, mire elvették, és "hümm-hümm" kíséretében megbüntettek 1600 Ft-ra (nem volt nálam irat, de tényleg nem! Ezek a patkányok meg annyian voltak, mint az oroszok). Nagyon megalázó helyzet volt, és elhatároztam, hogy ha mindenképpen meg kell hogy büntessenek, akkor ezentúl legalább nem fogok előtte egy vagon pénzt kiadni tömbjegyre :-((
Úúúgy utálom őket :-(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!