Keresés

Részletes keresés

HDR and Birds Creative Commons License 2015.02.11 0 0 16

Az antenna elkelt.

Szép időt, Jó rádiózást .

Előzmény: HDR and Birds (15)
HDR and Birds Creative Commons License 2014.05.09 0 1 15

eladó:

Sony AN-1, hosszúhullámú kültéri antenna bármilyen AM, LW, MW, SW rádiókhoz a 150kHz - 30Mhz közti hullámsávban

jelerősítő és szűrő, ami elemről v. hálózati adapterről is üzemeltethető, de utóbbi nem tartozék

Ez egy 1,5 méter hosszú teleszkóp antenna, ami bárhova, épületfalra vagy erkélykorlátra szerelhető

kábelek és szerelési útmutató

csatlakoztatható világvevő rádiókhoz több módon (krokodil csipesszel, antenna élpárral, vagy a tartozék kis teljesítményű jeladóval amit a rádió közvetlen közelébe kell elhelyezeni

 

új állapotban és bontatlan csomagolásában

 

 

 

15.000 Forint, e-mail publikus

Ronyn_ Creative Commons License 2014.02.11 0 0 14

Helló:-) 

 

Adott egy földi adókhoz való antenna, az a fajta, aminél a TV/settopbox-ba való csatlakózója külön áramot kap egy vezetéken. 

Azt szeretném kérdezni hogy ez működik -e úgy hogy az említett csatlakozót kicserélem hagyományosra??

MindigTv-n nem jön be csak a helyi adó, ezért arra gondoltam hogy esetleg ez a csatlakozó hibás??

Rolf242 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 13
Sziasztok! :)

Antennások! Ilyen kütyüt keresek itthon:
http://shop.varia-store.com/product_info.php?info=p761_ADPT-026---Poynting-3G-Universal-Modem-to-Antenna-Adapter.html

Ez egy USB modemre húzható antenna pigtail.
Van ilyen valakinek? Vagy hasonló? Nagyon kéne a Vodához, alig van jel, és sebesség.

Köszi! :)
R.
bzoli1 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 12
Szia !
Közösítőszűrőnek hívják a szerkentyűt és szerintem minden antennaboltban lehet kapni.Annyit csak a dolog műszaki részéről,hogy a korrekt működéshez elvárja a két jel kvázi egyenlő szintjét.Ha ezek jelentősen különböznek,cészerű a gyengébbet megerősíteni,vagy szabályozható erősítésű közösítő erősítőt venni.
Nem a legelegánsabb,de lehet,hogy egy megfordított splitter is megoldja a dolgot.

Üdv és sok sikert: Bzoli
Előzmény: Kalapácsman (9)
orni747 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 11
Help!

Valaki mondja meg nekem légyszíves, hogy a Hotbirdről a m2. -t hogy állítom be? A Lyngsat adatai alapján: 12130 H 27500-3/4 . Ez alapján nem találja meg a Sat kártyám a számítógépben. Az antenna jelerőssége 48-50% a 60-an tükrön. Ugyan ezen az antennán a Duna1 Duna2 tökéltessen fogom. Mi lehet a gond, hogy a M2 nem fogható be?

Ballo1 Creative Commons License 2006.11.05 0 0 10

Szaisztok!

HELP!
parabola antennam van, es a magyar adokat szeretnem fogni, az DUna tv kivetelevel, amit el lehet erni.

Tudtok segiteni?

 

Kalapácsman Creative Commons License 2006.05.30 0 0 9

Üdv.

 

Gondoltam felteszem itt eme kérdésemet,hogy hogy lehet két UHF antennát közösiteni,egy kábelra ? Létezik e valami közösitö szerkezet ? Válasz előre is köszi. :-)

robiroboter Creative Commons License 2005.04.01 0 0 8
köszi
Előzmény: lafal (7)
lafal Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7
Szia!
A jó vétel esélye kisebb, mint tetőantennával. de nem reménytelen. Függ attól, hogy hol van a ház és melyik sávban ad az adó. Javasolom, hogy próbálj kölcsönkérni egy szobaantennát és 1-2 óra alatt kiderül. A szobaantenna kis térerősség esetén elégtelen jelet szolgáltat és nem hatásos a több helyről érkező visszavert hullámok szétválasztására. Erre csak egy többelemes tetőantenna ad segítséget.
Előzmény: robiroboter (6)
robiroboter Creative Commons License 2005.03.15 0 0 6
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:
Szerintetek milyen vétel lenne egy nem túl drága, alap szobaantennnán egy heggyel leárnyékolt, családi házban?

Köszönöm a választ.
Lazy Cat Creative Commons License 2000.06.08 0 0 5
Nos, megnéztem az Antenna Hungária honlapján (www.ahrt.hu) az adótáblázatot. Eszerint:
m1 vétele lehetséges
Nagykanizsáról a VHF 1-es csatornán függőlegesre fordított, vagy
Keszthelyről a VHF 9-es csatornán vízszintesre fordított antennával.

a TV2 vehető Nagykanizsáról az UHF 60-as csatornán,
az RTL Klub vehető Nagykanizsáról az UHF 31-es csatornán.

Én az m1 vételére a VHF 9-es csatornát javasolnám Keszthely felé fordítva, mert az antenna kisebb mint a VHF 1-es és vízszintes, közelebb lehet a tetőhöz és a másik, szélessávú UHF antennához, ami a TV2 és az RTL műsorát veszi (Nagykanizsa felé fordítva).
Így egy árbocon két antenna egymás felett, egy UHF-VHF közösítő szűrő, kábel a lakásba a készülékekig. Meg kell nézni, hogy a műholdvevő és a videó melyik csatornán "adja" a műsorát, ha közel van valamelyik földi adó csatornájához, akkor el kell hangolni onnan.

LC

Előzmény: CSÜLÖK (4)
CSÜLÖK Creative Commons License 2000.06.08 0 0 4
Nos a tv egy 3 éves Samsung,a video egy 4fejes philipps a műhold egy analóg szar.
A tv jel bemegy a beltéribe onnan kijön a videóba onnan a tvbe. Tudom ez macerás de vezetékes (erős )jel esetén tökéletesen működik.
Egyébként 3 tv adót is látok tisztán szabadszemmel pl a kanizsait.
(Keszthely mellett lakom).mégis már az is zavarja a vételt hogy valaki merre megy a lakásban.
Kilroy Creative Commons License 2000.06.08 0 0 3
Tapasztalatom szerint a TV-készüléktől is függ, hogy milyen csatornák és milyen minőségben lesznek foghatók. Nem tudom, ez esetben ez milyen mértékben jáccik be...
Előzmény: CSÜLÖK (1)
Lazy Cat Creative Commons License 2000.06.08 0 0 2
Milyen messze vagy Budapesttől? AM-Mikrót nem tudsz telepíteni? --- A földi adók vételéről leginkább egy helyi antennaszerelő, vagy a szomszédok tudnak infót adni. Ők már találkoztak ezzel a problémával.
Előzmény: CSÜLÖK (1)
CSÜLÖK Creative Commons License 2000.06.08 0 0 1
Én is igy vagyok vele!
Ha viszont a csiga2-st állítom be tükörre a másik kettő szar.Unom már a stanyecli huzigálását a kábelen!!!!
Előzmény: BahnScorper (0)
BahnScorper Creative Commons License 2000.06.08 0 0 0
0 típusút... vagy olyat, mint a miénk, hogy a csigás2es szar rajta, míg a másik kettő jól bejön...
Előzmény: CSÜLÖK (-)
CSÜLÖK Creative Commons License 2000.06.08 0 0 topiknyitó
Vidékre költöztem,ahol nincs közöségi antennahálózat,viszont szeretném jó!!! minőségben ,olcsón nézni a tv-t.
Egyszerű parabolám van ezen tudom fogni a tv2-t meg a dunát én viszont szeretnék nézni több magyar adást is.Elméletileg minden adó fogható még egy darab dróttal is de nem tiszta a kép.
Adjatok ötletet azzal kapcsolatban milyen típusú antennát szerezzek be a probléma megoldásához.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!