Keresés

Részletes keresés

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 900

A város lakossága nem foglakozik a hozzászólásokkal - na, ha valami személyes, azt azért érdemes közzétenni!!!

Szombaton este "beállt" a lábam, azt hittem berosálok a ráálláskor, másnap reggelig türtem, aztán panaszkodtam az Ügyeleten, (becsinálva, nincs-e trombózisom) akik - AKI (köszönöm Ifjú Hölgy ) - azonnal mentőt küldött rám, bevittek a Sürgősségire, ahol aztán úgy éreztem, - érezhettem - hogy nem egy senki, francos csimasz vagyok, hanem egy jól beijedt panaszos!!! Nem akarom az amúgy sem érdeklődésre érdemes történetet nagyon hosszabbítani, de amit ot tapasztaltam - mármint a SÜRGŐSSÉGIN - azt ki kellene valahogy hozni a simlis állampolgárokhoz, hogy lássák és érezzék, hogy OTT, sok -sok ember egész napi munkával életek sokaságát próbálja megmenteni - mégha nem is érdemes lenne talán ..... de EZEK, az EZEK - ezt vígan leszarják, inni adnak, toszojgatnak ide.oda, törölgetik a seggeket, pelenkáznak, próbálnak emberi légkört teremteni a klf. - bukósisakos - dilisek és a normálisabb átlag köré - szóval, nincs igazán se kedvem, se érkezésem azon túl, hogy köszönöm, hogy appró probblémámmal kapcsolatban mély hálámmat fejezzem ki a Tatabányai Szent Borbála Kórház Sürgősségi Szolgálatának és a tatabányai Mentőszolgálat Csapatának, - akik szirénázását ezen túl is, hajanli 4 órakor is, örömmel fogom hallani - figyelnek, vigyáznak ránk - köszönöm - PPJL

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 899

Hát, azért van itt gond, bár idén bekapcsolták a díszvilágítást a négysávoson - azt látom ablakból - de sok közvil és rajtuk a díszek, nem működnek. Nem tudom, kinek kellne jelezni, meg azt sem, hogy miért nem veszik a fáradtságot, hogy nehány naponta végigfussanak a hálózaton?  De ez is valami! Kellemes ünnepet a lelkes tatabányaiaknak - HVF

Előzmény: Bicajos2021 (898)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.16 0 0 898

Tatabánya nagyon élhető város, munkahely miatt jöttünk 9 éve Pestről és azóta hálát adunk a Jóistennek a lehetőségért, infrastuktúra lakásközeli, a város olyan, mint egy liget, lakásunk nagy és kényelmes, távfűtés, haszn. melegvíz, lift, stb, stb - szóval - igen fájintos! Lehetne nosztalgiáznunk, ha el kellene mennünk innen!

Most ugyan a városvezetést nem teljesen értjük, de Pesthez képest itt akkor is jobb!

Előzmény: DepecheM0de (897)
DepecheM0de Creative Commons License 2023.10.12 0 0 897

Most találtam rá erre a topicra és kicsit visszaolvasgattam. (Ne nézzetek hülyének, hiányzik Tatabánya, bármennyire hihetetlen, ezért "nosztalgiázok" kicsit)

Viszont meglepve olvasom, hogy a filippínók már ott is megjelentek. Amikor még ott éltünk, egyre több ukrán volt a környéken, de nem volt vészes, legalábbis nem a mi környékünkön, szerencsére. (Újváros)

 

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 896

Na, visszatérek sok hónappal ezelőtti kérdésemhez: meddig tűri az Önkormányzat a veszélyhelyzetet, ami az Esztergomi út - Gerecse üzletház és az  mögötti parkoló domboldalán található , a trafóház oldalában, "fel-lemászó" jelent, mostmár lassan a csatornakna is magasabban lesz, mint a kivájódott kapaszkodó?  

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.09.27 0 0 895

Oké, köszönöm a választ, csak én már egy HVG (Hülye Vén F.sz!!!)vagyok, és bizony félek a mindennapoktól, nem szeretnék kardotrántani a muzulmánok (bár talán ők keresztények - na, azok ellen se ) ellen. Szeretném ezt a néhány percet, órát napot, stb stb - ami hátravan - békében és nyugalomban tölteni.

Előzmény: HPéter1978 (894)
HPéter1978 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 894

Az ipari parkban 3x8 vagy ritkábban 2x12 órás munkarendben dolgoznak a cégek, jellemzően folyamatosan heti hét nap.

Szóval hétköznap délben lehettek műszak előtt, műszak után vagy akár pihenőnapon, ha hétvégén melóztak.

Előzmény: Bicajos2021 (892)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 893

Lett egy saját topikom??

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.09.26 0 1 892

A fene se érti , idehoznak egy halom fülöpszigeteki személyt, akik közül néhány  - jelen esetben 5 fő - vígan delel a Fő tér árnyas fái alatt, fagylatozik, pizzázik, dohányzik -ami egyébként szívük joga - de miért nem dolgoznak déli 12 óra körül? Máris ki vannak léptetve a munkából, máris kezdik ellepni(!) a várost? Persze, 5 férfi még nem ellepés - de sok kicsi sokra megy, az előőrsök nem százezres létszámmal szoktak érkezni, ugyebár. Felderítenek, bár ezek a szegények nem látszottak komoly felderítőknek - csak kicsit félek a megjelenésüktól, ahogy az itt szambázó és egymás között ukránul beszélgető, vásárolgató "menekültek" is némi fenntartással kezelendóek - életerős, felnőtt férfiak és párjaik nem dolgoznak abban az időben, amikor én utcán vagyok?! Kicsit tartok a folyamattól, ami nyugat-európában már beteljesedett, itt a látens migráció??

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 891

Próbálgatok, próbálgatok.....

 

Előzmény: Bicajos2021 (890)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 890

Itten van, csak lehet, nem fogadja az Index! Na, nem is, persze, én vagyok a balfék, dunsztom sincs, hogy kell videót csatolni! Valaki tudja?! Elöre is köszönet!

Előzmény: Bicajos2021 (889)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 889

Csinálok egy videót egy 6. emeleti kutyáról, "aki" lenéz  az utcára gyakran! Csuda egy pofa!

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 888

Nem megy a topic!! Nagyon nem megy! Ennyi a városról??

 

Előzmény: Bicajos2021 (887)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 887

Kicsit elkezdem  a "városunk-figyelést", nem kellene elhanyagolnunk a NET - nem NER - adta lehetőséget, ígyhát üdv minenkinek!

vjano Creative Commons License 2022.01.30 0 0 886

Már csak ez a kézilabdacsarnok hiányzott a városból, ha mondjuk a vasútállomásra költenek ennyit, az talán többek mindennapjait érintené pozitívan...... (beleértve pl. a mozgássérültek, biciklivel utazók utazásainak könnyítését is)

Előzmény: akhu91 (885)
akhu91 Creative Commons License 2021.09.26 0 0 885

A vandál rongálók azért dolgoznak serényen, egyre aktívabban: https://bit.ly/tegbanya

Előzmény: Porottó (884)
Porottó Creative Commons License 2021.02.27 0 0 884

Mi van, a város le van sz...a? Alszunk -mint a Hofi videóban?

 

Porottó Creative Commons License 2021.02.25 0 0 883

Ahogy itt látom, nem igazán megy a városunk topikja, de azért visszaolvasva - most is megvezettetnek tart mindenkit, aki belátja, baj van, de nagy?! Gondolom, nekem sem fog válaszolni?!

Előzmény: MmeErrant (868)
Knauszi Creative Commons License 2020.11.16 0 0 882

De ennyire??

Előzmény: dr!! (881)
dr!! Creative Commons License 2020.10.31 0 0 881

Hát, az akkori kirohanását tekintve - megvagyunk vezetve - csak ma megyénkben 60 fölötti az új fertőzöttek száma, országosan meg háromezer körüli - megvagyunk vezetve? Igen? 

Előzmény: MmeErrant (868)
dr!! Creative Commons License 2020.10.13 0 0 880

Meg ilyen naplementék....

Előzmény: dr!! (879)
dr!! Creative Commons License 2020.10.13 0 0 879

Ilyen gyalogos-közlekedési lehetőség is van városunkban - tenni kellene valamit, mondjuk felhívni a Közterület Felügyelet figyelmét,  előbb-utóbb baleset lesz belőle!

dr!! Creative Commons License 2020.09.20 0 0 878

Teccik figyelni a naponta frissülő adatokat - avagy, azok is hamisak??? Megvezetés......nagy az Isten.....!

De mi a fenéért csodálkozom ilyesmin, amikor a szemétkezelés egyesek szerint abból áll, hogy telepakol három fekete poly. zsákot, berakja a (rendszám nálam) ekrü színű mercijébe és elautózza egy parkoló melletti lakóközösségi kukasorhoz, kiszáll, kivárja, amíg az éppen ott szemetet bedobó helyi lakos elmegy, aztán villámgyorsan csomagtartó kinyit, egyikük két zsákot, másikuk a harmadikat, megragad, odasiet a kukákhoz, bedob, vissza a kocsihoz, csomagtér becsuk, kocsiba beugrás és eltűzés. Gondolom, nem először tették....

Előzmény: MmeErrant (872)
dr!! Creative Commons License 2020.09.05 0 0 877

Jól megvagyunk vezetve, igen - 510 új fertőzött, Indiában meg 80000 (igaz, nem itt, az meg kit érdekel, hogy máshol mi van, ugye,)!bizony jól!!

dr!! Creative Commons License 2020.08.26 0 0 876

nem  debár = nemdebár, mielőtt ezt próbálná meg ellenem fordítani....

Előzmény: dr!! (875)
dr!! Creative Commons License 2020.08.26 0 0 875

Arany virágom! Nehogy elálljon a harctól, cseszegessen továbbra is engem, hogy miért is akarom az egészséges életet itt Tatabányán?! vagy kiégett a nafta, vagy nem vagyok méltó a kardforgatására?Ne húzódjon kettős fedezékbe, most kezdene felhorgadni bennem a harci tűz - nosza, hátha okosodnánk mindketten! Na, itt annyi labdát adtam fel, hogy tényleg rosszul esne, ha nem ütné le valamelyiket - amúgy, mintha nőnének a "megvezetett" számok, nem debár!?

Előzmény: MmeErrant (872)
dr!! Creative Commons License 2020.08.24 0 0 874

Aranyom! Követi a világ eseményeit pandémia ügyben?! Megvezetés, gondolom az intelligencia segít annak felismerésében, hogy igen?! Hogy a fenébe jut eszébe normális embernek megvezetésre hivatkozni ebben az esetben? Nem értem, nem értem - hacsak nincs valami baj az itélő és bjrálóképességével. Megáll az eszem, még most is háborog!! Nagyon le tetszett állni!!!

Előzmény: dr!! (873)
dr!! Creative Commons License 2020.08.20 0 0 873

Hát az "errant" kifejezés jelentései? Egyébként, ha idézhetne, miért nem teszi - a műveltséget nem kell kordában tartani!!?? bár, hogy WA lenne a műveltség.....? De végülis az alaptéma a maszkviselés, a mások védelme, a hatalommal való semmi kis ellenállás - megmutatni, hogy ha mindenki igen, én akkor se, mert így vagyok több a többinél - és ha én mégiscsak beszedem a vírust, szedje be más is, védekezzen, ha tud, még tüsszögök, köhögök, köpködök is! Érdekes, azt juttatja az eszembe, amit a legelső időkben a Japánból tudósító férfi mondott - egyes lakók a közös terekben köpködték, nyálazták a liftgombokat, közösségi (huhhh, talán ez a szó kicsit szokatlan, netán értelmezhetetlen önnek?) szerkezeteket (ha nem értené - csengőket, nyomógombokat, kilincseket, postaládákat), nem járt akkoriban arra? Sok szerencsét a jövőjére nézve, de nem bánnám, ha leírná a főbb útvonalait, tartózkodási - közösségi - zónáit és az időszakokat, amikor talán kerülnünk kellene az önnel való találkozást!Megköszönném!!

Előzmény: MmeErrant (872)
MmeErrant Creative Commons License 2020.08.19 0 0 872

1. Elfojtott érdeklődését ne vetítse ki másra!

2. Woody Allen-t idézhetném, de nem teszem!

Előzmény: dr!! (870)
dr!! Creative Commons License 2020.08.15 0 0 871

Kicsit átgondolva a hsz-emet, talán valóban helyesebb lett volna az "ostoba" kifejezést használnom - de hát az indulat, ugye......!

Előzmény: dr!! (870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!