Keresés

Részletes keresés

GMM2 Creative Commons License 2021.12.16 0 0 26996

Eladó 4 db ajax amsterdam sálak a 4 db egyben 4500 FT csak !

https://www.vatera.hu/ajax-amsterdam-szurkoloi-salak-3117897407.html

Gyenyi Creative Commons License 2021.08.27 0 0 26995

"ahhoz azért kellene egy jó csapat is."

Eddig Ten Hag minden idényében, mire a BL jött, volt egy egész jó csapat. De persze nem az a lényeg. Az kell, hogy legyen legalább két csapat rosszabb, legalább is, ami eredményeit illeti. :)

Előzmény: nj (26994)
nj Creative Commons License 2021.08.26 0 0 26994

Elvileg igen, csak ahhoz azért kellene egy jó csapat is.

Előzmény: Pak 88 (26993)
Pak 88 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 26993

Reális esélyetek van a továbbjutásra.

Gyenyi Creative Commons License 2021.08.23 0 0 26992

Mivel mindenk a Facebook-ra ment át, hogy valaki mégis reagáljon, én leszek az.

Twente - Ajax 1:1.

Ennyit arról, hogy most papíron könnyebbek az ellenfeleink. Igaz, tavaly ősszel otthon kikaptunk a tőlük, míg most ponttal mentünk haza, de az biztos, hogy május óta ez volt a legrosszabb meccsünk. Valóban jó lenne már formába lendülni.

Előzmény: Manoh (26989)
Neeskens Creative Commons License 2021.08.19 0 0 26991

Szervusz Manoh
Szeretném megkérdezni, hogy nincs e kedved beugrani egy "sörre" a mi kis kocsmánkba is? :)
A facebookon van, az Ajaxhirek csoport. Sok ott a vendég :)

Előzmény: Manoh (26989)
nj Creative Commons License 2021.08.18 0 0 26990

Manoh, te fent vagy a Facebookon az Ajaxhírek csoportban?

Előzmény: Manoh (26989)
Manoh Creative Commons License 2021.08.15 0 0 26989

Magabiztosan nyertünk. A két csapat között nagy a különbség, így 25-30 perc játék is elég volt a győzelemhez. Papíron könnyebb meccsekkel kezdünk, így van idő belejönni, de azért jó lenne formába lendülni hamar.

Gyenyi Creative Commons License 2021.08.14 0 0 26988

Van olyan,hogy rossz a csapat, kikap, de néhány játékos mégis jó volt. Most így volt Gorter, a PSV ellen jó volt Blind és Gravenberch, de Pasveer és Timber sem voltak rosszak.

Előzmény: Manoh (26987)
Manoh Creative Commons License 2021.08.12 0 0 26987

Ettől függetlenül kikaptunk! :-) Persze nem rajta múlt és remélhetőleg a felnőtt csapat védelme nem ennyire lyukas.

Előzmény: Gyenyi (26986)
Gyenyi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 26986

Láttad Gortert a Jong Ajax első meccsén? Érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=VASpo0BE-9U&t=565s

Előzmény: Manoh (26984)
Gyenyi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 26985

Akármennyire is csak nagyon ritkán értettem veled egyet, örülök, hogy megvagy. Megjegyzésedből arra következtetek, hogy eddig a csapat túl jó volt, így nem tudtad szidni. :) Legalább is remélem, hogy nem komolyabb oka volt hallgatásodnak.

Azért én láttam biztató dolgokat a szombati meccsben. Tagliafico kiállításáig jók voltunk. Több jó, veszélyes támadásunk volt, mint a PSV-nek, és kis szerencsével minimum szépíthettünk is volna ezalatt. Sajnos a két argentin összehozott két gólt és egy piros lapot. Ez azért túlzás, a már három tétmeccsen túllévő PSV ellen.

Berghuis még nem győzött meg, hogy jó vétel volt, de még van ideje, hogy meggyőzzön. Kapus problémát nem látok. Onana hosszabb maradásában kár bíznod, de, ha szerződése lejártáig marad, akkor, ha Ten Hag úgy akarja, a tavaszi idényben a BL-ben vagy az EL-ben segítheti a csapatot. A bajnokságban Stekelenburg és Pasveer elég jók kellenek, hogy legyenek. Úgy érzem, hogy Gorter jövőre nagyon jó kapusunk lesz. Még egy középen is jó csatár nem ártana, bár mielőtt sok pénzért veszünk egyet, megnézném, mire mehetünk Daniloval. De szerintem Tadics komoly ellenfelek ellen nagyon jó a csatársor közepén. A bajnokságban viszont nem ott a helye.

Előzmény: Manoh (26984)
Manoh Creative Commons License 2021.08.09 0 0 26984

Visszatértem! :-)

 

Sajnos a szuperkupa meccs nagyon lehangoló volt. Remélem van ennél több is a csapatban. Meglepő volt Berghuis leigazolása, remélem itt is olyan teljestményt nyújt majd, mint a Feyenoordban korábban. Egy jó középcsatár valóban nem ártana, mert Hallernek sok területen vannak gyengeségei, Tadic nem igazi középcsatár, Traore és Brobbey távozott. Onana jó kapus, jobb lenne, ha maradna, mert Stekelenburg és Pasveer már nem fiatalok.  Gortert még nem tudjuk elég jó lesz-e valamikor is.

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2021.08.08 0 0 26983

Az 1. és 3. hangsávok spanyol hangfölémondásosak, a 2. hangsáv eredeti holland.

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (26982)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2021.08.08 0 0 26982

El joven Zlatan
2021.07.02

 

(#VAMOS HD + spanyol égetett felirat, Size: 3.9 GB, 94 mins)

 

 

https://mega.nz/file/CzRQDDrC#4KI2M0uUcFq9OW1k2pNmyqXAHdi50Kkbp42lFXsPj4Y

Gyenyi Creative Commons License 2021.08.02 0 0 26981

A magyar beszámoló csak annyit ír, hogy beléjük ment egy taxi, és, hogy a taxis megúszta az ütközést. Ez úgy hangzik, mintha a taxis lett volna a hibás. Az eset tragikussága nem enyhül attól, hogy a két srác autója, (melyet gondolom a báty vezetett) nem világos okok miatt az út másik oldalára ment, és ott ment bele egy szabályosan közlekedő minibusz taxi. Annak sincs jelentősége, hogy tehetséges volt-e a srác. Tehetségteleneket nem igazolnak le az Ajaxba. A tragédia az, hogy két ember meghalt, és tovább növeli a tragédiát, hogy olyan fiatalok voltak. Természetesen előttük állt az élet, még, ha nem is biztos, hogy komoly focista lett volna a srác. Sajnálom a szülőket, de sajnálom a taxist is, mert bár ártatlan, egy borzalmas élménnyel kell tovább élnie.

Előzmény: Törölt nick (26980)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.02 0 0 26980
nj Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26979

"Te hasonlítottál össze akkoriakat a maiakkal,  amire reagáltam."

 

Nem, egészen pontosan te írtad, hogy Van Gaal nem fog 4-3-3-at játszatni, mert már 2014-es VB-n is az 5-3-2-re esküdött. És erre írtam én, hogy igen, de az ő 5-3-2-je nagyon különbözött De Boer 5-3-2-jétől felfogásban (és nem minőségben!).

De te azóta is a neveket hasonlítgatod össze, holott nem az volt a lényeg.

De mindegy, hagyjuk.

Előzmény: Gyenyi (26978)
Gyenyi Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26978

Te hasonlítottál össze akkoriakat a maiakkal,  amire reagáltam Ha kicsit is nem egyértelműen fogalmaztam egyből a számodra kedvezőbb értelmezésre reagáltál. Miután írtam, hogy a mai védelem jobb, tettem hozzá, hogy ez elé kevésbé van szükség csak védekezésben erős középpályásra.

De mindegy. Legfeljebb azért lenne értelme ezt még folytatni, hogy hátha mégis előkerül Manoh.
Különben De Boer először az olaszok ellen játszott 5-3-2-őt és akkor egész jó volt a csapat. Hateboer és Blind voltak a bekkek, De Vrij, Van Dijk és Aké voltak hátul középen, Wijnaldum, Van de Beek, De Jong a középpálya, és Luuk volt elől Depay párja. De az egész jó csapatban sem volt jó Hateboer, Wijnaldum és Depay. Ha Van Gaal sem talál megfelelő bekkeket, akkor remélem nem kezd bele az 5-3-2-be.
De egy De Ligt, Van Dijk, De Vrij/Aké - Dumfries, Gravenberch, Wijnaldum, De Jong, Blind - Depay, Malen csapat nem lenne rossz.

Előzmény: nj (26977)
nj Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26977

"7 éve  mások játszottak, mint most. De Van Gaal ennek ismeretében mondta, hogy szerinte az 5-3-2 a maiaknak is jobb, mint a 4-3-3."

 

Nem a képességekről beszélek, hanem a felfogásról. Hogy nem mindegy, hogy kik szerepelnek wingback-ként, mennyire tudják támogatni a támadójátékot. És, hogy ha a középpályát telezsúfoljuk védekező emberekkel, azt is a támadójáték sínyli meg.

 

 

"És azért a (mai) De Vrij, Van Dijk, De Ligt közép sokkal jobb, mint az akkori Vlaar, De Vrij, Martins Indi volt."

 

??? Ez hogy jön ide? Vagy a kapuskérdés? Arról írtam, hogy az 5-3-2-őt is lehet offenzívabb felfogásban játszani, ez edzőfüggő.

 

"Egy ilyen védelem elé lehet két focizni tudó középpályást tenni."

 

Egy ilyen védelem elé? De hiszen most írtad, hogy a De Vrij, De Ligt, Van Dijk trió jobb! Másfelől, ha te is azt írod, hogy futballozni tudó középpályásokat kell eléjük rakni, akkor miről vitatkozunk? Nem ezt írtam én is?

 

"Elől Depay (persze nem az EB Depay-a) sokkal jobb, mint akkor volt, de az akkori Van Persienél is jobb. Hiszen Van Persie csak a spanyolok ellen volt jó."

 

Ennek mi értelme, hogy összehasonlítod a mindenkori legjobb Depay-t, a leszállóágban lévő Van Persie-vel? Amúgy, Depay meg az EB-n senki ellen nem volt jó! :-)

 

De úgy látom, hogy vagy nem értetted meg, hogy miről írtam, vagy nem is érdekelt, csak mindenképpen vitatkozni akartál, szóval így most ennek a hozzászólásodnak nincs sok értelme.

 

"Persze biztos nem úgy, ahogy De Boer csinálta."

 

Ebben biztos vagyok. De Boer a 4-3-3-at is telezsúfolta volna védőkkel és védekező középpályásokkal.

 

Előzmény: Gyenyi (26975)
Gyenyi Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26976

"2014-ben is gyakran átváltottak 4-3-3-ra, ha hátrányba kerültek! "

Az egész EB-n csak kétszer kerültek hátrányba, de a spanyolok ellen végig maradt az 5-3-2. A többi meccsen általában rájött Van Gaal, hogy nem megy az 5-3-2, és amikor az ellenfél már átállt arra, visszaváltott 4-3-3-ra. De szerintem azon a VB-n csak két meccsen volt igazán jó az Oranje. Az elsőn (spanyol) és az utolsón (brazil). A többin szenvedés és, az argentín meccset leszámítva egy nagyszerű Robben volt csak.

Előzmény: nj (26974)
Gyenyi Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26975

7 éve  mások játszottak, mint most. De Van Gaal ennek ismeretében mondta, hogy szerinte az 5-3-2 a maiaknak is jobb, mint a 4-3-3.

Összehasonlításodban kifelejted a kapusokat. Az EB Stekelenburgje rosszabb volt, mint a 14-es VB Cillessenje volt. De talán Stekelenburg összeszedi magát vagy más lesz a kapus. Dumfries viszont jobb volt "szárnyvédőnek", mint Kuijt. Hogy eddig senki nem felelt meg a baloldalon, az valóban probléma. De szerintem Blind meg fog felelni. És azért a (mai) De Vrij, Van Dijk, De Ligt közép sokkal jobb, mint az akkori Vlaar, De Vrij, Martins Indi volt. De Roon nem hiszem, hogy marad. Egy ilyen védelem elé lehet két focizni tudó középpályást tenni. A Barcában sokszor középhátvédként is jó De Jong mellett Wijnaldum, Klaassen vagy Gravenberch szerintem van olyan jó, mint a De Jong, Guzman/Wijnaldum pár volt. Sneijder, a spanyolok elleni meccset leszámítva nem volt azon a VB-n jó. 6 meccsen 1 gól, 2 assziszt is erre utal. Elől Depay (persze nem az EB Depay-a) sokkal jobb, mint akkor volt, de az akkori Van Persienél is jobb. Hiszen Van Persie csak a spanyolok ellen volt jó. Viszont ma nincs egy Robben, aki a 14-es VB, szerintem, legjobbja volt. De az 5-3-2-ben egy Depay - Malen Depay - Gakpo vagy Depay - Berghuis páros sem lenne rossz.

Én is jobban örülnék a 4-3-3-nak, de Van Gaal, úgy hírlik, 5-3-2-t akar. Persze biztos nem úgy, ahogy De Boer csinálta. A szeptemberi meccseken meglátjuk. Bár még mindig nem nevezték ki, ami elég furcsa.

Előzmény: nj (26973)
nj Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26974

Ja, és 2014-ben is gyakran átváltottak 4-3-3-ra, ha hátrányba kerültek! De Boer viszont mereven ragaszkodott az elképzeléseihez.

Előzmény: Gyenyi (26971)
nj Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26973

Igen, csak neki a két "szárnyvédője" Kuyt és a fiatal Blind voltak és nem Dumfries és Van Aanholt. A középpályán nem Wijnaldum volt a 10-es és mellette két védekező ember, F. de Jong és De Roon, hanem Sneijder és mellette egy védekező ember (N. de Jong) és egy box-to-box középpályás (Wijnaldum, vagy De Guzman). Ha a két De Jongot és Wijnaldumot kivesszük, akkor a két csatárt Van Gaalnál Blind, Kuyt, Sneijder támogatta, De Boernál pedig Dumfries, Van Aanholt és De Roon. Támadó potenciál szempontjából nagyon nem mindegy! 

(És, persze, minőségi támadói is voltak, de Van Persie-je, Robbenje, Huntelaarja most nem lesz.)

 

Előzmény: Gyenyi (26971)
Neeskens Creative Commons License 2021.07.27 0 0 26972

"Azt olvastam, hogy most is arra esküszik."

 

Ne ijesztgess, mert még végül kiderül hogy rossz ember kapta meg a kapitányi széket. Viccnek is rossz ez az 5-3-2, esetleg meccs közben jöhet szóba ilyen változtatás amikor már védeni kell az eredményt.

Előzmény: Gyenyi (26971)
Gyenyi Creative Commons License 2021.07.26 0 0 26971

"visszavezetheti gyorsan a csapatot a 4-3-3-hoz"

Amikor Frank ráállt az 5-3-2-re, Van Gaal nagyon lelkesedett, hiszen a 2014-es VB-n ő is azt játszotta. Azt olvastam, hogy most is arra esküszik. Meglátjuk, így lesz-e, és, ha igen kikkel és hogyan.

Előzmény: Neeskens (26970)
Neeskens Creative Commons License 2021.07.26 0 2 26970

Elkezdheti helyrehozni az összes hibát amit De Boer elkövetett és visszavezetheti gyorsan a csapatot a 4-3-3-hoz

Előzmény: Törölt nick (26969)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.23 0 0 26969

A 2022-es VB-ig az új szövetségi kapitány >>> Louis van Gaal ! :D 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.21 0 0 26968
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 0 26967

Steven Berghuis (jobbra) a Feyenoord csapatkapitányaként igazolt az Ajaxhoz (Fotó: AFP)

 

 

Steven Berghuis immár Ajax mezzel! :)

 

 

Clip | Welkom Steven Berghuis

 

https://www.ajax.nl/artikelen/clip-welkom-steven-berghuis/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!