Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2006.10.02 0 0 43
up
Előzmény: asdf_ (41)
asdf_ Creative Commons License 2006.08.30 0 0 41

Kicsit felhozom :)

 

Jelenlegi panasonicom /tx21ck1/ hiba nelkul teljesitett, csak mar kicsi ebbe a szobaba, emiatt, valamint mivel a videom is pana, es a ket tavrangatoval lehet egymast vezerelni, automatikusan bizva abban, hogy ez is olyan lesz mint a jelenlegi nagy naivan vettem egy tx29pm1-et. Haaat, ha azt mondom, hogy marhara nem voltam megelegedve, akkor elegge visszafogott vagyok ;) Kis konvergenciahiba ofcoz volt benne, a kepe pumpalt mint az allat, geometriai hiba is volt benne, a felso 5-10 centi ossze volt nyomodva, meg a jobb 5-10 centis csik meg szethuzva, ejjel neztem monoszkopot rajta, majdnem fel negyzet kilogott az abrarol, no es alapvetoen nem lehetett igazan nagy fenyerot kicsiholni belole, epphogy eleg volt, ami most kijott belole. A hangkepe gyengebb, jo atveros a kavaja, oldalt szepen vegig van racsozva, aztan van benne egy 4*10 centis kis vacak ;) /pedig a mostaniban is kb ilyen van, megis normalisabban szol/. Mondjuk ha ehhez merten eq-ztak volna a gyari beallitast, nem artott volna, de sajna eleg gyoker hangja volt, magast hiaba emeltem, alig tortent valami, igy eleg sokolos volt a hangja ;(. Valamint fixen bugas jott a hangszorojabol /fuleskimeneten is/, ha nem nulla hangeron van, amit nappal elnyomott az utcazaj vagy akarmi, de este csukott ablakoknal kisebb hangeron siman hallottam /fulesen meg plane/. Szepen vissa  is vittem 3 napon belul, es hala a jo istennek visszakaptam a penzemet :) Viszont ugyanott vagyok most, mint egy hettel ezelott: milyen tv-t vegyek? ;)

 

Alapfeltetelek:

- 72 cm

- kizarolag 50 Hz

- 4:3

- sztereo

- elolapon gombok, semmi rejtett bigyo alatt, hozzaszoktam, hogy ott is nyomkodom, nem akarok folyton elolapot hajtogatni le meg fel ;)

- nem panasonic /sajat tapasztalat, mas tipus ebben a meretben ugyanis nincs panaeknal/, es nem thomson /anyamek tv-je alapjan tapasztalat, atlagos kepminoseg, ellenben geometriai hibas ez is, pasztazasnal hullamzik a kep, no meg a taviranyitojatol is falramaszom/.

 

Caipi Creative Commons License 2004.06.30 0 0 40
Hát.. szerintem is SONY-t. 1991 óta néz(t)em az én példányomat, és még soha semmi baja nem volt, és gyönyörű képe van. 2 éve szeretnék 16:9-es 100 Megahertzes 82 cm-s FEKETE tévét, de sajnos a SONY azóta nem gyárt feketét, úgyhogy bánatomban most vettem egy JVC-t, mert (aránylag) olcsó volt. 100 Mega-hertz ide vagy oda, a régi SONY-nak sokkal szebb a képe..!
blg73 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 39

Látszatkép: a képernyő jobb és bal és alsó és felső szélén egy centi "kilóg", nem látható területre szorul, ezt figyeltem meg az új tévén. Ez természetes velejárója mostanában a nagyképernyős tévéknek, vagy ezt be kell állíttatni? Néha lemarad a szélre pozicionált nevek utolsó karaktere, stb (LG RE29 FA33PX készülék produkálja ezt)

 

A régi öreg 55 centis készüléken simán látszik minden a széleken is, nem veszik el info...

 

peaso25 Creative Commons License 2003.11.24 0 0 38
most már a mi tinédzserkorú készülékünk is kikészült, mennyibe kerül az ára ennek a sonynek?

köszönöm

Előzmény: Gabor Vagyok (18)
blg73 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 37
Csak egy szó: SÉLECO. Nagyon szép: de vajon jó?

A 100 Hz - 50 Hz és a sík képcső geometria beszélgetés végkicsengése nem egyértelmű számomra a topic elolvasta után: fontos a 100 Hz a _szemnek_egészségügyileg_ vagy csak affél divat, látszat? És a sík képcső valóban torzít? Lesz olyan bátor, aki összefoglalja röviden a tapasztalását nekünk? Előre is köszönöm!

Előzmény: Z1z0u (36)
Z1z0u Creative Commons License 2003.08.01 0 0 36
A főnököm óva intett mindennemű Sony termék vásárlásakor, mondván hogy neki csak gondjai voltak velük. A TV-t évente kellett javíttatni, a HiFi is kipurcant, meg ki tudja még mi. De szerintem ez nem más mint pechszéria.
Mondjuk az biztos, hogy szinte minden használati cikk az utóbbi 10-15 évben jelentős minőségromláson esett át és ez nem véletlen: ha valaki 10-15 éven át el nem romló dolgokat csinál az egyszerűen tönkremegy! Ékes példa erre faterom '87 körüli Ladája, ami a 7 év használat alatt 1xsem romlott el, de a '94-es kiadásút évente 1x biztos hogy el kellett vinni és többször ott is hagyta őket az úton.
Vagy a mobiltelefonok: tegyél egymás mellé egy 5110-t (esetleg 3210-t) és annak jelenlegi utódmodelljét. Ránézésre is olyanok az újak, mintha a kiskunröcsögei 3.sz. fröccsöntő üzemben készültek volna...
Na majd meglátjuk 1 év múlva a gari letelte után, hogy meddig bírja...

Zizou

Előzmény: Kulimász (35)
Kulimász Creative Commons License 2003.08.01 0 0 35
A sokat szidott Samsung nálam 12 (!!!) éve teljesen hibátlanul üzemel. Már azt várom, mikor romlik el, mert amíg nem, nincs szívem lecserélni. Persze, azóta lehet, hogy romlott a gyártási minőség és már nem produkálnak ilyen szintű megbízhatóságot.
Viszont mindenkit óva intenék attól, hogy az áruházakban egymás mellett álló TV-k képeinek az összehasonlítása alapján döntsön a vételről. Ugyanis láttam én már egymás mellett SONY és ORION TV-t és az ORION simán verte a SONY-t képminőségben. És nyilván nem azért, mert hogy jobb képe van az ORION-nak, hanem feltehetően szarul volt beállítva a SONY. Gondolom az eladók nem fognak azzal szarozni, hogy a lehető legjobb képet hozzák ki a kiállított tévékből.
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 34
Az eladó Samsung nem az enyém, a testéremé, én is Sony-s vagyok. Egy mini Wega-t vettünk anno, és maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Akit érdekel a 16:9-es Plano, lécci írjon. Köszönjük.

Előzmény: Z1z0u (33)
Z1z0u Creative Commons License 2003.07.31 0 0 33
Matiz: végülis vettünk 1et, a Texoban akciós Sony Trinitron (KV-25RE10K vagy KV-29RE10K, nemtom...), 72 cm, Flat, 50 Hz, sztereó, stb.
100rudi volt, ami sztem teljesen korrekt.
Ami teccett volna még:

Thomson 100Hz, 70cm, 110e HUF (ez drágább és Thomson)
Samsung 50Hz, 70cm, 85 (olcsó,2+1 év gari, ungarische, de a márka itt is gyengébb)

Szóval ez lett. Teccik a képe; a céges moncsim is Trinitronos és nagyon meg vagyok elégedve.
Mondjátok hogy nem csináltam rossz boltot! :-)

Zizou

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 32
Még egy kis infó az eladó készülékről: WS-28M64N, Samsung Plano, 16:9, természetesen Hi-Fi sztereó és a többi Plano dolog. Nem sokat volt használva, építkezés miatt viszonlyag sürgős lenne a dolog.
Z1z0u Creative Commons License 2003.07.31 0 0 31
Nos megnéztem a Keravillban, hát a képe nem volt vmi gyönyör, a képcső mg köbö 63 cm-esnek láccott. Viszont télleg csak 110e HUF.
Viszont láttam gyönyörű képű flat Sonykat 250-300e HUF magasságában... Huhh...

Másik: ABit Siluro TV-outos kártyám van, azon szok a DiVX filmeket nézni, amik ugye 16:9-esek. Namármost: ezt le tudja kezelni a TV (ergo eltűnik az alsó-felső fekete csík)?

Zizou

Előzmény: Z1z0u (28)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 30
Eladó egy pár hónapos, Samsung, 16:9-es, alig használt készülék. Érdeklődni, részletek mailben. (Kérem csak azok írjanak, akiket tényleg érdekel. Köszönjük!)
_Balázs_ Creative Commons License 2003.07.31 0 0 29
Jó az.
Én is kb 4 éve vettem egy Samsung Planot.
Még nem volt vele semmi gond.
Ex-anyósom egy hónapja vett egy ugyanolyant, leértékelve 55 ropiért.
Előzmény: hegyivadasz (17)
Z1z0u Creative Commons License 2003.07.31 0 0 28
Nos engem is utolért a tv-vásárlási mizéria...
Ami a lényeg:

- 70-72 cm
- 16:9
- lehetőleg 100Hz
- és olcsón! :-)

Egyet kinéztem itt, ez árban sem tűnik rossznak, talán nem 16:9-es de még kibírnám.
Ami még lényeg: áruhitelre venném, de iszonytató, 30-50%-os THM-ek vannak :-(( Tud valaki vmi kedvezőbbet?

Zizou

Ottokár Creative Commons License 2002.03.09 0 0 27
Rayn!

A 100 Hz-nek nincs köze a képarányhoz. Valaki korábban azt mondta, hogy az 50 Hz is jó. Magam részéről nem láttam villódzóbbnak az 50 Hz-t a boltokban.

rayn Creative Commons License 2002.03.09 0 0 26
No meg tudományom jelenlegi állása szerint :) a "hagyományos" képcső szebb képet ad mint a "lapos".
rayn Creative Commons License 2002.03.09 0 0 25
Én mindenképpen 100Hz-est vennék, bár nem tanulmányoztam, de a lényeg, hogy ne villogjon!!!
Aztán a mozis képarányút (bár lehet, hogy minden 100Hz-es mozis képarányú).
Ottokár Creative Commons License 2002.03.09 0 0 24
Szakikáim!

Én is TV vétel előtt állok, a mostani már 16 éves és most vezetik be a Matáv kábelt. 16:9 vagy 4:3, ez itt a kérdés! Ahogy tudom, a 16:9-est is át lehet állítani, úgyhogy senki se lesz dagadtabb, meg a kerek is kerek marad. Az meg annyira nem zavar, hogy ilyenkor a kép felső és alsó széléről egy kevés lemarad. De ellenben egy másik topicban azt olvastam, hogy az új európai norma a 16:8 lesz. Erről tudtok valamit? Kössz.

Töfröcsó Creative Commons License 2001.10.18 0 0 23
.
Sziasztok berhelős asztaltársak!
A seggícségeteket kérném:
AIWA TVA-215
TV-hez kellene kapcsolási rajz!
ha valaki tud segíteni: zsozso@index.hu
Köszönettel: Töfi
second Creative Commons License 2000.07.05 0 0 22
a topic címét olvasva azt akartam javasolni, hogy színest, de látom itt ennél komolyabban megy a játék. :o))

Sec.

molar Creative Commons License 2000.07.05 0 0 21
Milyen az a flatrom képcső?
Előzmény: Dömper (19)
Gabor Vagyok Creative Commons License 2000.07.02 0 0 20
Domper!

Nagyon koszi az infot!

Udv,Gabor

Dömper Creative Commons License 2000.07.02 0 0 19
Kedves Gábor!

Thomson ügyben nem igazán tudok nyilatkozni, mert nem hallottam erről a típusról, viszont az általad említett típusú SONY TV-m van jómagamnak is.

Kb 1 éve van meg, ezalatt 0 meghibásodás történt rajta.

Kép: kegyetlenül jó, színei a Trinitronos tévéktől megszokottan elég élénkek. A digitális zajcsökkentő nálam jól vizsgázott, elég jól észrevehető a minőségjavulás.

Hangjáról csak korlátozottan tudok nyilatkoznui, mert bár a TV maga NICAM/A2-t tud, de a kábelhálózaton (UPC) nálunk még nincs Nicsam adás csupán normál sztereó. Ebben a módban is tetszik a hangja, bár az A2 korlátauból adódóan nagy hangerőn (erősítőn keresztül) kicsit zajos.

TUNER: 99 csatorna fér bele, ami jelenleg több mint elég, hangolás OSD-n keresztül történik, az eltárolt programok sorrendjét bármikor variálhatod.
Egyéb szolgáltatások:
képfagyasztás - ha sokat akaros zámbó Jimmyt nézni, akkor péntekente kimerevítheted őt, de szerintem ez az a funkció, amit nyugodtan lehetne nélkülözni.
PIP- Na ez egy jó dolog. Egyetlen hátánya, hogy egytuneres, tehát igazi használatához kell valami külső jelforrás, pl. videomagnó.

Távirányító: elég jó, a rajta lévő kis joystickkel az egész programozást végig tudod vezetni. Rajta vannak ezenkívül még a szükséges gombok egy sony video alapszintű irányításához.

Csatlakozások:
3 SCART hátul,melyek közül az egyik átirányítható az előlapon lévő bemenetre.
2 RCA (bal, jobb hátul)

Teletext: Na igen, nem rossz, de beleférhetett volna a sony 500 oldal memóriás teletext kártyája is. Ehelyett, ha jól emléxem 5 oldalt tud megjegyezni, ezen kívül indexeli a következő lapokat, tehát ha a 101-es oldalt nézed, de nincs 102-es, akkor léptetésre a 103-ra ugrik, illetve az kezdi keresi. Időkód, nagyítás, felfedés egy kicsit neházkes, mert az is a menüből történik.

Mindent összevetve elég jó TV, asszem, ha most vennék Tv-t, most is ilyet vennék.

Üdv

Dömper

Gabor Vagyok Creative Commons License 2000.07.01 0 0 18
Szevasztok!

TV vasarlas elott vagyunk,szokasos nagy dilemma.Az lenne a kerdesem,hogy szerintetek melyik legyen a kivalasztott.

SONY-29FX60 vagy THOMSON 32 WF 64 EL

Sony:kepernyo merete:29 huvelyk(72cm)
FD TRINITRON kepcso,100HZ,dig.zajcsokkento,dig. fesuszuro,ketmagneses hangsugarzok,2x25W+25W melysugarzo zenei teljesitmeny,2x15W+15 melysugarzo RMS telj.
kepfagy.,SmartLinks,PIP,16:9.........stb

A Thomsonrol most nincs katalogus adattar.

Koszi
Gabo

Minden hozzaerto velemenyt megkoszonok!

hegyivadasz Creative Commons License 2000.07.01 0 0 17
Annyian szidták itt a Samsungot, de nekem 4 éve van egy és még semmi bajom nem volt vele. Ráadásul itthon gyártják és ha megveszem, akkor legalább nem a holland meg német munkásokat támogatom, meg nem rontom a külkereskedelmi egyenleget. Persze nem ez az elsőrendű szempont, de én azért mindig figyelek erre is.
Firefly Creative Commons License 2000.07.01 0 0 16
Hali!

Nem kivanok flamelni, de nekem egy 17 colos sony e200-as monitorom van trinitronnal, es bizony nagyon szep. Amikor hazamegyek az anyam gepere es eleulok mindig meglepodom, hogy ki allitotta el ennyire a kontrasztot ( mikor pedig az maxra van veve ), ugyanis a sony kepe soxor kontrasztosabb, es szebb, es meg sorolhatnam.

Ja meg valami: amikor megvettem, a kereskedonel volt egy monitorfal kulonbozo monitorokbol; mag, viewsonic (?), LG meg egy ket nevtelen marka es ment rajta valami tesztkep kutyu. Na akkor minden monitor ( akar flatron akar trinitron kepcso volt benne ) egyformanak tunt nekem, egyedul a sony tunt ki a szep kepevel.

( Jo jo ez persze fugghet a monitorok beallitasatol is, ezt en is tudom, de azert a hatas ennel meggyozobb volt )

Firefly

Előzmény: Törölt nick (15)
klinger Creative Commons License 2000.07.01 0 0 14
Hali mindenkinek!

Nehez donteni az biztos.Nekem, mondjuk nagyon nem tetszik, hogy egy-egy markarol egyesek kategorikusan kijelentik, hogy szar, de lelkuk rajta.Nekem eddig 3 tevem volt, mindegyik Sony.Az elso 51 cm-s volt es gyari hibas :( Nem mondom, eleg ideges voltam, bar kicsereltek. Kesobb lecsereltem egy 71 centisre es hetekig jartam a boltokat valogatva a tv-k kozott. Vegul megint a Sony mellett dontottem, mert egyszeruen ezeknek tetszik a kepe a legjobban. Itt lehet jonni a tesztabrakkal, konvergenciaval, de szerintem az a legfontosabb, hogy musort nezve tetszen igazan a kep. Nem mondom van egy hatar, ne legyenek durva hibak, de ha ezeket csak tesztabrakkal lehet eszre venni, akkor egye-fene, ettol meg nem dolok a kardomba.
Ez kicsit olyan, mintha hangfal vasarlaskor mindenfele hanggeneratorokkal mennek a boltba es ugy valasztanam ki a nekem tetszot. En cd-t szoktam vinni, mivel leginkabb zenet szoktam otthon hallgatni ;) Ezzel nem Netizent akarom bantani, mindenki ugy valasztja ki a cuccokat, ahogy neki tetszik.
Igaz, hogy megjartam egyszer a Sonyval, megsem mondom, hogy szart gyart, mert pl.a mostani mar 4 eve megvan es semmi bajom vele.Valszeg peches voltam es kifogtam egy hibas peldanyt :( Ez sajnos minden markaval elofordulhat.

Udv!

Előzmény: netizen (11)
molar Creative Commons License 2000.07.01 0 0 13
Úgy hallom, az utóbbi néhány évben romlott a Sony minősége.
Előzmény: Törölt nick (12)
netizen Creative Commons License 2000.07.01 0 0 11
Hát nemis tudom.

Én pl 2 hónappal úgy vettem szerintetek nagyonszar Samsungot-hogy vittem a nótakönyvem a Nokia Monitor tester proggijával. Nótakönyv S-VHS porton át TV-re rádug, videomode pal, monitor tester elindít. megnézni, hordó trapéz torzítás konvergencia hiba és pumpálás. Végégjátszva 11 TV. Kereskedő mondja de hát uram az kiállítási darab, mire én: mesterem vagy ezt adod vagy megyek máshová...
A mai szép SONY-król annyit hogy a széleken a konvergenciájuk kritikán aluli és a pumpálás versemyszámban is igen gyengék.
Az 50/100Hz kérdéskör meg eléggé érdekes. Ha szar hozzá az elektronika, akkor a mozgó tárgyak randa csóvát húznak maguk után.
Amúgymeg 1 jól megcsinált 17"-os VGA monitor után bármilyen TV képet meglátva az embert elkapja sírógörcs, hogyha valaminek ennyire szar a képe akkor hogy lehet érte 100eFt-okat elkérni... (A 100Hz-es ficsor gyakorlatilag alig hoz javulást legalábbis az 1280x1024x85ni moncsiképhez képest :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!