Keresés

Részletes keresés

Qqberci Creative Commons License 2001.01.17 0 0 107
Jó régen igértem már ezeket, de azért csak meglett:

Ez egy 500 gépes Internet Shop Edinburgh-ban.

Így náz ni egy munkahely közelről. Jobb oldalt látszik a fejhallgató, mikrofon meg az USB port csatlakozója.

Így néz ki egy jegy. Itt egyébként minden 1 Ł-ba került: CD-re írása a leszedett anyagnak, egy dupla szendvics, egy dupla kóla, stb...

Előzmény: Qqberci (103)
Qqberci Creative Commons License 2000.08.24 0 0 106
Helyesen szóltál, úgyhogy most a Tar Rézbörü helyett is:

UFF!

Qq

Előzmény: netizen (104)
netizen Creative Commons License 2000.08.24 0 0 105
Utóirat: Ha a általam falrahányt borsó úgy körvonalazódni láccana, akkor igen kedves kopasz indián kartács ritkábban kellene kiásni a csatabárdot, mert akkor az apródok a magyar inet sztéverése helyett annak használatával lennének elfoglalva :-)))
netizen Creative Commons License 2000.08.24 0 0 104
Tiss adta az apropót, úgyhogy belerandítok ide is. Kicsit zavaros lesz első olvastra, igy ezért sorry...

Nos:

Ahogy én látom de többen is kapisgálják. Valahogy az jött le eddig, hogy az inethez való férkőzés a cél, és ha ez teljesül akkor milyen jó lesz. Önmagában 1 nagy frászt lesz jó. ennek az izének eszköznek kellene lennie és nem célnak.

Ha szeretnénk, és márpedig mérne szeretnénk hogy terjedjen, akkor szép marketinges (?) frázissal élve kell 2 dolog: Vision és Mission. Ha ezeket nem defkózzuk le tapottat sem lépünk előre. Amit most firkászni fogok az voltaképp kormányprogram(?) kéne hogy legyen, ami részben az is, megvannak belőle elemek, csak a mintha kormányprogramo(kat) hozzánemértő emberkék irogatták volna elezelddig. Tom most nagy a pofám, de számomra valahogy ez hiányozgatott belőle.

Vision - vagyis mi a frászt várunk el az egésztől:
gazdaság - segítse meg a vállakozások ügyvitelét, pl digditalizált földhivatalok, on-line banking, elektronikus adózás, áru és tőzsdeforgalom, ügyintézés. Legyenek keretrendszerek amik garantálják a gazdasági szereplők jogilag problémamentes együttműködését. A többtízezer törvény önmagában szart sem ér, éspedig azért mert az emeberek feje nem káptalan, igy a törvénysérétsek nagy része a törvények nem ismeretéből adódik. És persze érhet 1 céget gazdasági veszteség a törvény nem kellő ismerete miatt. ha lennének on-line, bárki számára hozzáférhető keretrendszerek amik eleve tartalmaznák a "digitalizált" törvényeket akkor egyfelől rögtön lenne feedback (jó a törvény - szar a törvény), másfelől a keretrendszer egyrészt segítené is a gazdálkodó szerverzetet, de lefis fogná a kezét amikor az megpróbálna a zavarosban halászni. Jelenleg a vállakozások nagyrésze küzködik a rosszul-kevésbé rosszul összetákolt ügyviteli IT infrastruktúrájával, de ami a legroszabb ezek nagyrésze szinte alkalmatlan/nem megfeleően támogatja a gazdasági döntéshozatalt. rengeteg lé megy el mind IT gurukra, mind pedig "sztárügyvédekre". Kicsit siralmasnak tartom hogy 1 IT beruházásról, ha kicsit igényesebb, nem dönthető el objetíve, hogy tényleg megtérül-e 1 cég számára.
knowledge bases - Gondolom mindenki járt már mondjuk a yahoo-n esetleg a whatis.com-on. Szal ami kéne: magyar nyelvű tematikus tudástár (ofcorz admission free!) amiben bárki igényeinek megfelelő mértékben és témában kutakodhat. Voltak rá gyenge próbálkozások, (sulinet) de az oktatásügy szégyene hogy nem sikerült egy eléggé univerzális valamit összepakolni. Vannak a magyar tudományos közéletnek olyan területei, amihez az ember ha meggebed sem férhet hozzá, no nem azért mert ipari titkot képeznek, hanem pl 1967-es könyvekben lelhetőek fel egynéhány egyetemen, közkönyvtárban és semmiféle "link" nem mutat rájuk... Ugyanez a probléma kicsit más vetületben úgy jelenik meg, hogy 1 kézen megszámlálhatóak azok a magyar iskolák amelyek segítik hallgatóságukat élő és használható web felülettel. Nagyon sokan azért nem találják meg a számukra legmegfelelőbb iskolákat, mert fingjuk sincs róla, hogy az létezik. Vagy ha bejutottak 1 böhömnagy egyetemre, nem találják meg azokat a tárgyakat amit igazán szívesen hallgatnának, mert nem tudják hogy van olyan tanszék/oktató vagy mire +tudják már lekésték a jelentkezést/betelt a keret...
Infotainment - Nívós és jó portal-ok. Van 1-2 igazán jó (pl ez is) és volt 1-2 zseniális induló majd érdektelenség híján elvérző. Ezeknek gyengus a PR-juk 1-2-t leszámítva a kutya se tud róluk szájhagyomány útján terjed létezésük és haláluk.

Mission - vagyis hogyan kerüljön a csizma az asztalra... Budapest fuldoklik a sznob és importált "internet cafe"-k tól és a fizetős PC-s játéktermektől. Ha kicsit elnézünk vidékre, ott elhivatott emberek feltatlálták a spanyolviaszt, úgy hívják hogy teleház. A falu apraja nagyja hozzáférhet igy a technikához, van ahol ingyenesen, van ahol 1000 Forintért havonta. Voltak emberek akik +csinálták, összerakták, beszerezték, megyőzték az önkormányzatot hogy száljon be és lám van, működik..
Ha valaki mégis birtoklási vágyban szenvedne: Többen leírtak nettó negyedmilás ámítógépárakat. A hét elején ugrottam be hw vigéchez, ahol 10 db compaq p166mmx (64 mb ram, cd meghajtó, hangkártya, 15" moncsi) várta újdunsült gazdáját 65 000 bruttó forintéet. ha jól emléx pont ennyi 1 új tv/középszerű videómagnó/hűtőgép/mosógép. Otthonra, multimédiára, inetre, családi költségvetés készítésre, hivatalos levelezésre 1 ilyen tökéletesen megfelelő. 1fajta egészségtelen és ostoba sznobizmus mondatja egyesekkel, hogy nem gép a gép ha nem tud 1.5 Gtexel/s-t, quake-t 80 fps-sel és nlncs benne DOLBY AC3. Akik erre nyomulnak azok az igazi lamerek imho (lásd mégy Mörk Péter SzGyT-jét). Ahogy TaXiN cimborám is megirta volt, átlag 2 számítógépes szaklap megvételével hozzá lehet jutni 1 modern operációs rendszerhez és 1 irodai program csomaghoz. (ok meg kell tanulni angolul és icipici (becslésem szerint 60-80 órányi) tanulás kell a megfelelő üzemeltetés elsajátításáshoz) és nem kell azon keseregni hogy wnidows+office+phooshop újabb negyed mila.
Mindazonáltal most 1 kicsit dicsekedni fogok, igen mélyen tisztelt IT szakma van ilyen is: Ahol én dolgozom, évente kisorsolnak 50 új számítógépet az alkalmazottak között (A gép a cég tulajdona, te +kapod ingyen otthoni használatra). A cég saját ISP-t állított fel ami callback rendszerben működik, tehát mind a telefon mind az adatforgalmi díjat a cég állja. biztosított sávszél 33k6, kapcsolat max időtartama 6 óra. Aki most azzal jön hogy 200 kByte/sec alatt és nem non-stop elérés esetén az inet sux annak azt mondanám hogy kapja be :> Kérem szépen példát lehet követni, naggyonsok nagyvállalat megtehetné magyarországon ugyanezt (lehet sőt tudom hogy teszik még egypáran)

Qqberci Creative Commons License 2000.07.10 0 0 103
Ugy tunik, a szerverszoba kivetelevel engedik fenykepezni a terepet. Holnap hozok magammal gepet, es csinalok egy par fotot, amit majd otthon megosztok a tisztelt asztal(alatti)tarsasaggal.
Qqberci Creative Commons License 2000.07.09 0 0 102
Egy kis pontositas, egy het utan: az egy font akkor ert 90 percet, mikor vettem a UserID-et. mivel a leveleimet tis perc alatt kivegeztem, maradt elvileg 80 percem. Kijelentkeztem, de ket nap mulve egy Glenkinchie distilleryben tett latogatas utan csak este 8 fele tudtam benezni. A bejelentkezeskor a rendszer azt mondta, hogy most van 230 percem. Vagyis, a tartifa valtozik napszak szerint, es mindig az aktualis tarifaval szamol a rendszer. Az egy fontot 28 nap alatt lehet "ledolgozni". Termeszetesen ezek utan meg kellett mutattatnom magamnak a rendszert, ami a distillery latogatas utan inkonyitomat levetve nem is volt nagyon nehez. Egyebkent is igen baratsagosak a skotok. 500 (otszaz) gep van a cafe-ban, a proxy egy akkora SP2, mint egy mozdony. Egyben ez a DHCP szerver is, es a tuzfal is egy kisebb SP2. A halozat 25M ATM, a kapcsolat kifele 25M frame relay.

Teccik..

morticia addams Creative Commons License 2000.07.08 0 0 101
Qqberci: haszonkulcs nagyon-nagy, es akkor meg nem is beszeltunk a telefontarifakrol a'la Matav...:(((Ez egy teny, hogy itt a legdragabb internetezni, mit is varunk hat...
Előzmény: Qqberci (98)
TaXiN Creative Commons License 2000.07.07 0 0 100
Hmmm...

Mennyibe is kerul egy PC ? 75 ezer Ft.
Ezen a gepen elmegy a MicroSoft Myth2 for Linux is :-)

Mindezen meg lehet tanulni a
szovegszerkesztest: WP8, StarOffice, stb
tablazatkezelest: WingzPro, StarOffice stb
netezest
Vannak ingyenes es jo CAD, meg rajzolo progik is. SolidEdge, QCad, Gimp stb.

De magunk kozott vagyunk - a fizetos progik is megszerezhetok ingyen :-)

Tehat - jelenleg annak nincs amitogepe, aki NEM AKAR otthonra gepet. Illetve semmit meg nem tesz
azert, hogy legyen.

Miert ? Mert bamulja a cegnel eleget, vagy mert kvara nem erdekli. Az elso reteg nem erdekes. Ha a ceg azt akarja, hogy
okosodjon, akkor jarassa tanfolyamra - nekem pl kotelezoen el kell vegeznem egy ECDL tanfolyamot.

OFF: a ceg vezetosege a SZAMALK-ot kerte fel, hogy vegezzen jogtisztasagi vizsgalatot - mire szamitanak ? A SZAMALK-osoknak hiaba adnak egy rakas penzt a zsebukbe nem fognak a 4 Office melle egy otodiket _talalni_
A szep az egeszben, hogy a szambavetel az _en_ !!! feladatom "pontatlan szambavetel ... szemelyre szolo jogi es
anyagi kovetkezmenyekkel jarhat" Mindezt ugyanaznap kaptam kezhez. Mostanra lecsillapult a kezremegesem. Most jut eszembe. A mult honapban lejart a szerzodesem...

A tanfolyamnal tartottam - ha azt kevesnek iteli meg a ceg vezetese, akkor adhat is a felhasznalonak otthonra egy gepet. Ha meg ervenyben van az a licens akkor azon a gepen jogtisztan lehet futtatni a ceg Office progijat. Egyebkent egyre nagyobb tomegben indul be itt is a selejtezes. A regi gepeket ingyen oda lahet adni annak aki hajlando elvinni :-)

Ha az alapveto amitastechnika elterjesztese a cel, akkor Ha az alapveto amitastechnika elterjesztese a cel, akkor a megcelzott reteg az amelyik

-szegeny
-olyan beosztasban dolgozik ahol nincsennek szamitogepek
ez kb azt jelenti, hogy kepzetlen ????

takaritono stb. Namost mekkora megterulesi idovel dolgoznak egy kozteruletfenntarto, ejjelior, teglagyari segedmunkas eseten ???

Ilyen embereknek felesleges gepet adni, es mivel fizetni kell a gepert ezek az emberek nem is fognak gephez jutni.
-A kerdes csak az, hogy mi lesz a gyerekeikkel ? Mert sajnos a legokosabb gyerekek akarhol megszulethetnek, es ha van egy 40/60 %-ban szetszakadt tarsadalmunk akkor az okos gyerekeknek, ha nem is a teljes 60%-at elveszitjuk, de 30-at mindenkepp.
Kellenek egyaltalan okos gyerekek ? Vagy burokratak kellenek ?

Tkp kiket is erint a program ?
-hajlando kifizetni egy szamitogep aranak 50% es a MS programok aranak X %-at. (Nem elfeledni, hogy az allam tobb milliardot fizetett a MS-nek, azert, hogy 2 evig olcsobban vehessen MS programokat bizonyos celra.)

Hmmm mi lenne, ha en is befizetnek egy ilyen PC-re, az ar 2/3 -aert eladnam, illetve el sem vinnem a cegtol akitol "veszem"

Tkp nem ertem miert kell Markas IA32 gepet venni. Miert nem jo egy Maci ? Azon is fut a Win98 - emulatorbol, illetve nativ MS Office alkalmazasok is vannak ra...

Amin gundolkozok meg - az _biztos_, hogy ha nem jogtisztan - vagy LinuxOS noname geppel tamogatas nelkul veszem meg a rencert, nem kerul sokkal tobbe mint tamogatassal, de MS progikkal es HP vagy Compaq gephez jutok hozza.

Azert kiadni 60 milliard Ft-ot, hogy felfusson a HP PC eladasa, es egy rakas MS Offife legyen a lakasokban ? Es miert beszel mindenki Office-rol ? Mi a baj az MS Works-el ?
A rongyrázástól eltekintve.

duhos Creative Commons License 2000.07.07 0 0 99
10 perc 400 ft - internet kávézó, de tele volt. Váci utcai új bevásárlóudvarban.
Csak lestem.
duhos
Előzmény: Qqberci (98)
Qqberci Creative Commons License 2000.07.05 0 0 98
Harcos udvozletem a tisztelt asztaltarsasagnak!

Ulok egy internet-cafe-ban Edinburgh-ban, iszom a cider-t, es azon toprengek, hol is huztuk meg magunk elott a Balkan hatarat: 90 perc internet kulturalt kornyezetben egy NC mellett 1 (egy) font. Egy havi korlatlan internet eleres 5.99 (kb 2500 Ft).

Kerdes: mennyi a hazai internet szolgaltatok haszonkulcsa?

Udv,

Qq

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.06.30 0 0 97
ECDL vizsgát az érettségihez. Öszzesen 80 tanóra alatt. Nem akarok kommünt!
Vagyunk mi, van a tudás, de hol vannak a svédek? Tanítunk s védünk?
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.28 0 0 96
No pasaran!
Előzmény: magyar tarka nagy barom (95)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.06.28 0 0 95
Szomorú, de jellemző a magyar oktatásügyre. Bár a minisztériumban is vannak hozzáértő emberek, de sajnos nem Ők kerültek döntési pozícióba.
De mi sem adjuk fel.
Előzmény: morticia addams (90)
morticia addams Creative Commons License 2000.06.28 0 0 94
Hat fentrol senki nem hatott senkire, ez az egy biztos. Kulonben mar regen jol allnank. Csakhogy fent egyetlen ember sincs, akinek leesett volna barmi az egeszbol.Fent nincs ember. Es ezzel megvalaszoltam az elso kerdesed is.
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.28 0 0 93
Szerinted mennyi esett volna le a dologból a meghívottaknak, akik nem mentek el? Ez egy fontos kérdés tud lenni. Másik kérdés, mennyire hatottak rájuk fentről, hogy emiatt nem volt más választásuk, mint elmenni a rendezvényre?
Előzmény: morticia addams (92)
morticia addams Creative Commons License 2000.06.28 0 0 92
de, biztosan el lett szurva egy-ket dolog,(sietos szervezes) de ez nem egy mai tortenet, nem eloszor hallanak az erintettek rola. Ez egy hosszu tortenet.Amugy is elkeseritonek tartom, hogy egy ilyesmire hogy nem lehet azonnal lecsapni. Mashol -bocsanat a kifejezesert-, osszepisilnek magukat oromukben, ha ok kaphatnak meg ugyanezt az eselyt.

de le is zarom ezt. egyelore.

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.28 0 0 91
Ahhoz, hogy egy ilyen sikerüljön, a lobbizást nagyon elő kell készíteni. Nem lehet, hogy elszúrtatok valamit? Itt vannak még azok az illetők?
Előzmény: morticia addams (90)
morticia addams Creative Commons License 2000.06.28 0 0 90
Helyzetjelenteskeppen mondom ma,eddig meg nem volt mirol beszelni. Egesz nap talpaltam, mosolyogtam, mutattam be embereket egymasnak, magyaran megcsinaltam eletem elso lobbizasat, hogy valamit elindithassunk, bekapcsolhassuk Bp-t egy letezo, egyik legjobb diplomat ado oktatasi lancba. Szoban forgo kulcsszavak: media, tudas, kommunikacio, tarsadalom. Europa "jobbik" felen alig varjak, hogy tamogatni tudjanak bennunket, penzt, szakmai tudast stb adjanak .
Ket orszagbol utaztak ide profok es diakok, azert, hogy bemutathassak, mirol van szo.
Egyetlen ember a miniszteriumbol, egyetlen allamtitkar vagy oktatasugyben barmilyen szinten erintett ember sem jelent meg. A meghivott cegek kozul ketten-harman lezengtek, es egyetlenegyikuk volt lelkes. (Nevet nem mondok, gondoljatok egy gyumolcsre.)

Magyarorszagnak, ez, ugy tunik, nem kell.Mi jol megvagyunk enelkul is. Eddig igy nez ki. Azert meg nem adjuk fel.

Nincs jo kedvem.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.26 0 0 89
Olvastam. De volt ottan a környéken egy szép hosszú írás is. Direktben nem volt benne informatikáról szó.
Előzmény: magyar tarka nagy barom (83)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.26 0 0 88
A 3) pont szerintem is problematikus lesz egy darabig.
Előzmény: byte_apo (84)
Qqberci Creative Commons License 2000.06.26 0 0 87
Kedves negyedszóról elnevezett öregúr!

Azt hiszem, a listád harmadik elemével lenne a legnagyobb probléma.

A többi némi jószándékkal megoldható.

Egyébként néhány napja teljesen mikrofostalanítottam a különben sem Gates-orientált gépemet: feltettem a StarOffice-t. Teljesen úgy müködik, mint egy jól megírt program. Ingyér!

Előzmény: byte_apo (84)
Szundi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 86
Na megegyszer:
Reményfutam, C döntő
Szemelyes megfigyeles : Linux, szerveroldali script, OOP temakorokben nezelodve a weben majd' minden erdekes oldalon van link cseh vagy szlovak verziora, tukorszerverre. Magyar verziot sehol, tukorszervert elvetve lattam.
Igaz, hogy a holland, belga, lengyel stb hivatkozasok is ritkak. Eszaki szomszedaink feltunoen, kiemelkedoen aktivak. Nekik van igazuk.
Szundi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 85
Nekem is tetszik, meg is kerestem gyorsan:
Előzmény: magyar tarka nagy barom (83)
byte_apo Creative Commons License 2000.06.26 0 0 84
Sziasztok,
Lehet,hogy most egyesek felhordulenk :-) de egy picit sajat (imho) osszegzes:
Ehhez,hogy letrejojjon a kovetkezok kellenek
1)Gep
2)Internet hozzaferes
3)Ertelmes tartalom,amiert erdemes bekapcsolni a gepet
4)Emberi affinitas
Egy picit reszletezve
1)Gep elerheto aron,a jelenlegi kozepkategoria felso hatara -hardweresen,LINUX op.rendszerrel
Mert,ha a nemet kormanynak es a Nasa-nak megfelel a linux,akkor nekunk is nagyon jo.Pedig a leirt szervezetek nem nagyon arrol hiresek,hogy nem tudnak financirozni az Ms arakat.Egy atlagos otthoni hasznalathoz (szovegszerkeszto,tablazat kezelo,zene hallgatas,rajzolas,
internet eleres) a linux nagysagrendekkel olcsobb,mint az ms rendszer.(Egy w9.. alap kb 30 ezer forint,+egy office csomag kb 100 ezer forint) ezzel szemben egy komplett linux distrubocio
kb 10 ezer forint).Sajnos a meregdraga jatekok nagy resze nem menne ezen,de ez mar egy masik tortenet.
2)Az internet hozzaferes NEM csak telefonon keresztul lehetseges.Van masik :-),pldul a 220-s
halozat -ami gyakorlitalig a legutolso tanyan is mar ott van-,esetleg a vezeteknelkuli hozzaferesek.Termeszetesen korlatlan hozzaferes a mai magyar atlagfizetesbol megfizetheto KELL hogy legyen.Ez most kb 2-3 ezer forint nagysagrendet jelentene
3)Talan el lehetne erni,hogy a helyi lakossagot erdeklo tartalmak kerulnenek fel.Itt az almom olyan mint a regi fonók vagy helyi kocsmak hangulata
4)Ha ezeket a felteteleket lehetne biztositani,akkor az emberek hasznalnak is.A jot konnyu megszokni :-)
Hirtelen ennyi.Ha valakit untattam volna,akkor pgdown :-)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.06.26 0 0 83
Uj Péter cikkét ki olvasta a szombati népszabiban? Szerintem lyó.
Szundi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 82
"A mai ifjak munkabírása - tisztelet a kivételnek - már nem akkora, mint amit tőlünk követeltek" :-))
Jol emlekszem, hogy talatak egy ekirasos sumer kotablat, amin kb ugyanezt a panaszolta el a magas munkabirasu irnok (vesnok?) ?
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 81
Kedves Qqberci, kedves kolléga!

Akkor mi átlapolással tanítottunk. Én a 80-as évek elejétől a SZÁMOK-ban adtam elő a lopott holmit (később más műintézetekben). Programozó, programtervező, rendszerprogramozó, adatszerkezetek, néhány programozási nyelv, stb. stb. A kérdéses évben, 81-ben a gyengébbik, elhúzódó programozó képzés volt a heti egyszer 6 órás, de tanítottam én heti 2*6 órást is. Meg kell mondani, az az idő is bődületesen kevés volt, amit egy nagy nyelvre kaptak a népek. Én ugyan megfingattam őket, merthogy ez nem az elméleti zongoraművészet kategóriája ugye, és tán meg is tanulták.

Akkortájt kényszerből is több környezetben is kellett tudjon a diák dolgozni. A programozás alapjait PDP-n tanították, míg a többire ott volt a nagy IBM. Állt még ott egy R10 is. Később lett Commodore (a cég az én gépemre akarta bazírozni az oktatást), aztán PC.

A mai ifjak munkabírása - tisztelet a kivételnek - már nem akkora, mint amit tőlünk követeltek. Ezt ma is lépten-nyomon tapasztalom. Jó, vannak kivételek. A multiknál hajtani kell, de azért nem mindenütt.

Nekem szerencsém volt. A második vonalban, 1970-ben kezdtem gépet piszkálni, így technikatörténet őskövületnek számítok magam is még a Neumann-féle időszámítás szerint is. Egy darabig számoltam a gépeket és programozási nyelveket. Kb. harmincféle gép és kb. 50 programozási nyelv után egyszerűen feladtam.

A Microsoft termékek használata az úrvezetői kategória automata váltós kocsival. Az ECDL elvileg ennél több, az egy szimpla úrvezetői lenne, ha rendesen megtanítanák az anyagot. Az egyik nagyon nagy cégünk péeresével beszélgettem ma. ECDL-re jár. Olyan gyorsan mondják, hogy mire hazaér, mindent el is felejt.

A számítástechnika oktatás legnagyobb baja, hogy nincsen még meg az a minőségű tanári gárda, akikkel ezt meg is lehetne valósítani. Vannak egyesek, akik szent őrültek, vannak, kik muszájból. Van is erre egy topik valahol. MTNB barátunk tán emlékszik a címére.

Attól tartok, hogy Murphy szerint még nem végeztünk az összes hülyeséggel.

A hónap végére talán többet tudunk, mit akar a kormánybiztos, illetve mit tud majd megvalósítani.

Előzmény: Qqberci (80)
Qqberci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 80
Már megint nem olvasok (eleget), csak írok: 1970(!)-töl 1981-ig okítottam számítástechnikát közápiskolában. Érettségi táján a SZÁMOK jött, és levizsgáztatta a srácokat, így az érettségivel egyidöben lett egy szakmai felsöfokú végzettségük is. Megtanultak programozni is (és nem csak programot írni), jártak gépteremben, ismerték a JCL-t, és sokan ma is a szakmában vannak, és egyikünk sem szégyenkezik a másik miatt. Az iskola igazgatója egy nyugdíj elött álló matematikaszakos tanár volt, az Ö ötlete volt ez a tagozat, ami amgol szakkal volt párosítva, és 18-20 fös osztályokkal müködött. Megpróbáltuk az OPI-n keresztül a kedves jó Dr Bory István segítségével elérni, hogy lehessen rendes tantervünk meg tanmenetünk, de amikor az illetékes elvtársnöt képtelen voltam meggyözni arról, hogy a DOS-ban nincs DITTO parancs, mert Ö mondá, hogy "a szövegen nem lehet változtatni, mert aztat a parlament már jóváhagyta", akkor feladtam. Így tanterv nélkül képeztük az elégedett srácokat 1980-ig, amikor is az igazgató nyugdíjba ment, és jött helyette egy, a korongozással rokon nevü elitiskolából egy f@sz, aki közölte, hogy "teljesen felesleges a számítástechnikát négy éven keresztül heti 6 órában oktatni, mert aki ezt nem tudja megtanulni 6 hét alatt, az menjen kapálni!". Én akkor felemlegettem neki saját, ennél az idönél alapvetöen hosszabb gyakorlatomat, tudásom általam érzékelt korlátait, valamint a kapáláshoz való csekély hajlandóságomat, mire Ö megszünette a tagozatot...

Más: nem lenne szabad összetéveszteni a M$ termékek használatának ismeretét a számítástechnikával. Én az Excel- meg Word ismeretet inkább a gyors- és gépírás szinonímájának érzem.

Bocs, hogy beleugattam,

Qq

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 79
Addigra el tudom majd mondani.
Előzmény: magyar tarka nagy barom (78)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.06.16 0 0 78
Bocs, egy kicsit elhavazódtam... Érettségi, államvizsga + a többi lyóóó... De hétfőn este fontos sörrentés leszen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!