Keresés

Részletes keresés

tothszeli Creative Commons License 2006.12.30 0 0 639
Gratulálunk a Tompai Polgárőr Egyesület Új Vezetőségének!
Bizalmat szavazunk a lakosság nevében,remélhetőleg az Önkormányzat és a
vállalkozók jelentősen támogatják anyagilag,és erkölcsileg,mert csak így tudják ellátni a feladataikat,a lakosság békés nyugalma érdekében.Külön elismerésünk az új Titkárnőnek ŐZKURT VALÉRIÁNAK!Gratulálunk és Eredményes Új Évet Kívánunk neki és a társainak!
EREDMÉNYES BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK:

TOMPA LAKOSSÁGA
_yber_ Creative Commons License 2006.12.22 0 0 638
ez nem egy pörgős topik

helyette inkább:

www.opsz.hu/forum
sekler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 637
köszi szépen, ha minden igaz holnap megyek be elbeszélésre, hogy jelentkezek e végül
Előzmény: Macika (636)
Macika Creative Commons License 2006.12.07 0 0 636
Csapatonként változik, milyen 'egyenruha' van, ill. van-e (nálunk pl. nincs ilyen, nincs rá pénz).
Ebbe nagyban beleszámít, mennyi pénze van az egyesületnek.
Ha van ruha, akkor azt az egyesület adja, általában x kihordási idővel, ingyen.
Rosszul hiszed, nincs előírás/elvárás egységes ruhára.

A 3 hónap az stimmel, addig sem hívód, sem jelvényed/igazolványod/PTT-d nincs. Ez a próbaidő, érthető okokból.
Előzmény: sekler (635)
sekler Creative Commons License 2006.12.06 0 0 635

tiszteletem!

Szeretnék jelentkezni polgárőrnek, de vannak kérdések a felszereléssel kapcsolatban amikre még nem kaptam választ. Szeretném ha tudna valaki segíteni.

Arra lennék kiváncsi, hogy mikortól kapom meg az egyenruhát, illetve kell e fizetnem érte. Ha jól tudom, hogy van egy bizonyos gyakorlati idő asszem 3 hónap ami előtt még nem is számitanék teljes jogú tagnak és igazolványt se kapok. Az egységes ruha pedig ugy hiszem elvárás.

Elnézést ha értelmetlen lett volna de már 2 szor fogalmazom meg, az előbbi kitörlődött.

Macika Creative Commons License 2006.04.03 0 0 634
Jó sokan olvassák a topicot, ha 1 hét alatt senki nem válaszolt... :(
Macika Creative Commons License 2006.03.24 0 0 633
Na, megszületett kedvenc polgárőrtörvényünk.

Jó is nekünk.

Olyan furcsaságokat vettem ám észre!!!!

"4. §
A polgárőr tevékenysége során jogosult a szabálysértés, bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt a cselekmény abbahagyására felszólítani, a cselekmény folytatását megakadályozni, az elkövetőt visszatartani. Köteles azonban az elfogott személyt haladéktalanul a büntetőeljárásról szóló törvény szerint eljárni jogosult nyomozó hatóságnak átadni, ha erre nincs módja, e szervezetet nyomban értesíteni.
"

Nézzük csak! Halad előttem egy autó, látom, hogy nem tetszik neki megállni a pirosnál. Át is megy, majd a következőnél is (az életben is láttunk már ilyet szolgálatban, nem egyszer, nem kétszer, éjszaka).
Szabálysértés, sima ügy. Követem, mellékerülök, rászólok, hogy talán nem kéne, mert nem csak saját magát, hanem másokat is veszélyeztet ezen cselekményével. A következő pirosat csakazértis elnézi. Szabálysértés folytatása. És most hogyan tovább?
Jogosan eléállhatok a következő pirosnál és elvehetem a slusszkulcsot pl., miközben mobilon kihívtam a járőröket?

Nézzük tovább.

"5. §
A polgárőr a tevékenysége során birtokába jutott személyes adatok megismerése és adatkezelése tekintetében a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvény rendelkezései szerint köteles eljárni.
"

Hogymivaaaan???
Tessék mondani, helytelenek az értesüléseim, hogy SEMMILYEN személyes adatot nem ismerhet meg a polgárőr a tevékenysége során? Hivatalosan még csak egy kinyitott személyi igazolványt sem vehet a kezébe, ha rendőrrel van, még azért sem, hogy átadja neki!

S.Zoltán Creative Commons License 2006.03.02 0 0 632
Üdvözletem mindenkinek!
Szeretettel várom a fórumozni vágyókat a Vaskúti Polgárőrség lapjára.
Dolányi Gábor Creative Commons License 2006.01.01 0 0 631
Üdv Mindenkinek és Békes Boldog Új Évet Kívánok.
Valamint az utcán balesetmentes közekedést és eseményben szegény évet.

Doligabi
Előzmény: fant0mi (630)
fant0mi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 630
Segély40! Köszi az információkat, nagyon hasznosak!

Egyébiránt minden kollégának békés, boldog új évet kívánok!
HG4I Creative Commons License 2005.10.29 0 0 629

Kedves Kroykroy és PÖ. társak!

 

Élvezettel (és nem kevés kritikával) olvasom társalgásotokat itt a topikon.

 

Szakmámba (és hivatásomba) vágó kérdés is felmerült, erre kívánok reagálni.

Előre elnézést kérek mindazoktól, akik véleményétől eltérően fogom megítélni az ügyeket - nem személyek ellen, hanem az értelmezés, illetve az ismeretek hiányából eredő téveseszmék ellen kívánok szólni a rádiózás témájában.

Egyben polgárőr is vagyok (mindkét felnőtt fiammal egyetemben), hívónevem: Segély 40 - rádiós ügyekben mindenkor segítem a szervezeteket. 

 

Nos, érdemi mondandómra térve, külön kell választani több dolgot.

 

1. A Rádióamatőr topikból beemelt hozzászólásban idézett hatósági állásfoglalás, majd az azt követő szabálysértési határozat hemzseg a tárgyi tévedésektől és az eljárási hibáktól. (Megjegyzem: tárgyi ügyben azóta jogerős bírósági ítélet született, ami teljesen távol áll az idézettektől!)

 

2. Világosan kell látni, hogy mást jelent a (rádió) forgalomba hozatala, mást a birtoklása és megint mást az üzemben tartása.

Ma bármely rádióberendezés forgalomba hozható, ha megfelel az európai szabványoknak (erről rendelkezik hiteles tanusítvánnyal (Megfelelőségi Nyilatkozat), CE jelöléssel) és a gyártó, importőr, forgalmazó a forgalomba hozatal szándékát a hatóságnál szabályszerűen bejelentette, a forgalomba hozatali szándékot a hatóság bejegyezte. A forgalomba hozatalra nézve más követelmény nincsen (2/2001 /I.31./ MeHVM rendelet.). Tehát: adott egy akármilyen gyártó akármilyen tipusú (mondjuk) adóvevője - az minden korlátozás nélkül kereskedelmi forgalomba hozható hazánkban, ha a fentieknek megfelel (egyéb iránt az európai szabályozás, szabványok elég szigorúak - sokkal szigorúbbak, mint pl. az USA-beliek).

 

3. A birtokba jutás és birtoklás.

Ma hazánkban semmiféle előzetes hatósági engedély, hozzájárulás nem szükséges bármely rádióberendezés elbirtoklásához. Vagyis: bárki, bárkitől, bármilyen rádióberendezést (adót, vevő, adóvevőt, stb. megvehet, ajándékozhat, örökölhet, stb.) - egyszóval: elbirtokolhat és tulajdonában, birtokában tarthat.

Vigyázat! Ez NEM azonos az üzemben tartással!!!!!!!!!

Olyan dolog ez, minthogy bárkinek lehet akár több gépkocsi is a tulajdonában (sőt lehet üzemben tartója) akkor is, ha személyesen neki nincs is gépjármű vezetői engedélye! Nem igaz?

 

4. Más jogszabályok intézkednek arról, hogy ki, milyen jogi és műszaki feltételekkel és milyen rádióberendezéseket tarthatnak üzemben.

A rádióberendezések üzemben tartásához két kategóriára NEM kell külön szakhatósági engedély. Az egyik a csak nyilvános műsorszóró adások vételére alkalmas eszközök (műsorvevő rádió, TV, stb. berendezések), a másik az úgynevezett "harmonizált frekvenciákon, frekvenciasávokban" működő rádióberendezések. (Tessék utána gondolni: a mobil telefon is adóvevő, mégsem szükséges hozzá minden felhasználó részére külön rádióengedély, pedig logikus lenne....) Ebbe a csoportba sokféle eszköz tartozik (távvezérlők, kapunyitók, mikrohullámú sütők /az is adó!/, PMR adóvevők, és még sok-sok közcélú, civil és ipari alkalmazás is (lift vészhívóktól kezdve a műanyag hegyesztőgépeken át a gyógyászati célú eszközökön keresztül a műholdas rádiótelefonig sokminden). Egyikhez sem kell FELHASZNÁLÓI rádióengedély. Ez persze nem jelenti azt, hogy a gyártónak, forgalmazónak nem kell rendelkeznie a szükséges engedélyekkel. Nagyonis kell! De a felhasználók a birtokba jutás (vásárlás) után szabadon használhatják.

 

Minden más eszköz üzemben tartásához engedély szükséges!

 

Ha valakinek van egy szélessávú vevője, azt műsorvételre használhatja engedély nélkül, de a rendőröket (és másokat sem) nem hallgathatja! Utána lehet nézni a 2/2001 (I.31.) MeHVM rendelet 29.§-ában. Kimondja: Tilos minden olyan üzenet vétele, rögzítése, tovább adása, létezésének felfedése..... amelyet nem ennek az állomásnak a részére sugároztak!

 

Olyan ez ismét, mint a gépkocsi: szabad-e venni 600-as Mercit? Persze, hogy szabad. Tud-e ez az autó 230-al menni? Persze, hogy tud! Szabad-e ilyen sebességgel menni közúton? Na, ugye....  Erre nincs jogosítvány...

 

5. Külön csoport a rádióamatőrök. Ők (a Nemzetközi Rádiószabályzatban definiált önálló rádiószolgálat feljogosított tagjaiként) rendelkeznek egyedül olyan jogosítvánnyal, hogy birtokolhatnak, átalakíthatnak, készíthetnek bármilyen rendszerű és elven működő adó, vevő, vagy adóvevő berendezés(eke)t /igen, egy személy akár többet is!/ - de azokat csak és kizárólag a részükre a nemzetközi és a hazai jogszabályokban SZIGORÚAN SZABÁLYOZOTT FREKVENCIATARTOMÁNYOKON BELÜL tarthatják üzemben! /Zsombi, itt javítalak: egyrészt 144-146 MHZ, másrészt ha a rádióamatőr egyben polgárőr is, akkor sem tarthat olyan készüléket üzemben, amely "egyszerre tudja" a rádióamatőr és a polgárőr frekvenciákat!!! A beidézett szabálysértési határozat egyik legnyagyobb marhasága ez volt.... A rádióamatőrök részére kiadott rádióengedélyek nagyon precízen előírják, milyen frekvencia tartományokban tarthatóak üzemben készülékeik. Azon kívül nem!/

Figyelem! A (hazai - érdekes, külföldön nem!) köznyelvben összekeveredik a rádióamatőr fogalma a kalózrádiósok fogalmával. Pedig pontosan az különbözteti meg a rádióamatőrt a kalóztól, hogy ők meglehetősen nagy rádiózási szakismerettel rendelkeznek és kemény vizsgákat kell tenniök a jogosítvány megszerzéséért.... Míg a kalózok nem teszik meg ugyanezt...

Különleges státuszukat a hazai jog is erősíti, külön jogszabály vonatkozik rájuk (rádiózási tekintetben).

 

6. A legnépesebb rádióengedélyes kör két fő részre oszlik. Egyik fele az állami (ebben az összefüggésben értsd: kormányzati) felhasználók, őrájuk szintén külön szabályozás vonatkozik, a szabáylzási feladatokat is külön hatóság látja el: a Kormányzati Frekvenciagazdálkodási Hivatal. Ide tartoznak pld: a fegyveresek, mentők, BV, VPOP, stb.

Az összes többi frekvencia használó a NHH (Nemzeti Hírközlési Hatóság) felügyeleti jogkörébe tartozik, így a polgárőr szervezetek is. Minden olyan rádióhasználó számára, akik nem az előző pontokba tartoznak (tehát: nem harmonizált frekvenciájú, vagy műsorszóró vevő berendezést üzemeltet, illetve nem rádióamatőr, vagy kormányzati rádió felhasználó) - az ettől a hatóságtól köteles engedéylt kérni a rádióberendezés (és ez lehet csak vevő is!) üzemben tartására.

Ebbe a körbe tartoznak a polgárőr szervezetek is, mint (közfeladatot ellátó) társadalmi szervezetek. Ebből következik, hogy MINDEN önállóan bejegyzett polgárőr (jellegű) szervezetnek önálló rádióengedéllyel kell rendelkeznie!

(V.ö.: BPSZ "származtatott" rádióengedélyek gyakorlata)

 

7. A pö. szervezeteknél üzemben tartott készülékek tekintetében nagyon sokszor "feláll a hátamon a szőr". Mindenféle nyitott, tehát kézzel szabadon beállítható frekvenciájú (Zsombi pontatlanul "szintézeresnek" nevezett) rádiókkal találkozom nap, min nap. Amellet, hogy tilos ilyeneket használni, jó részük alkalmatlan a feladatra, mert rádióamatőr rendeltetésűek (144-146 MHz-re gyártották!) és egyszerűen a 171-172 MHz közötti frekvenciákon - enyhén szólva - nincsenek a "spiccen". (Főként az antennák, de némely készülékek is kifogásolhatóan teljesítenek "ebben a magasságban".)

 

8. Külön szót érdemel a rendőrségi frekvenciák "használata". Tudom, sok helyütt bevett gyakorlat, hogy a polgárőr rádiókba beprogramozzák (memóriába teszik) az adott megyei csatornák valamelyikét. Szabálytalan. Országos Főkapitányi körlevél született néhány éve arról, hogy tilos ezt tenni. Másrészt - az együttműködést segítendő - engedélyezi az ügyeleteken szelektíven nyitható (meghívható) polgárőr csatornán működő adóvevő elhelyezését. - Ez az jó megoldás!

És hogy ne csak negatív dolgokat írjak, előre mutató legyek:

az OPSZ prominenseinek abban az irányban kéne munkálkodniok, hogy az országosan kijelölt (kárhely-katasztrófa) együttműködési frekvenciát is használhassák a pö. szervezetek - kellő szabályozottság mellett. Egyből nagyon sok gond megoldódna, higgyétek el! Különösen igaz ez most, hogy közeledik az EDR (TETRA) bevezetése - talán kisebb akadályba ütközne most egy ilyen kérés fevetése!

 

 

Tisztelt topik-társak!

 

Bocsánat, hogy a szokásosnál lényegesen hosszabb voltam.

 

üdv mindenkinek, eseménymentes szolgálatokat kívánok:

 

HG4I alias Segély 40 (rádiósegély)

 

Előzmény: kroykroy (466)
Dolányi Gábor Creative Commons License 2005.10.02 0 0 628
A mobilszámodat elmentettem és ha asszonyal arra járunk, vagy járok felhívlak és benézzek. mi van veletek.És a Ipolyi hídról meg Ne ugorj mert hideg a Duna:))Ha véletlenül felénk jársz nézz fel. Ha Suzuki otthon van én is 90%ba hogy otthon vagyok.
További jó BŰNÖLDŐZÉST, jó hétvéget.
Ui.:Édesanyukádat üdvözlöm és a Morzsi kutyát.

Országúti cimorád:

Doligabi 3007
Előzmény: gGAbesz (627)
gGAbesz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 627

Szokolyán megtalálsz, illetve Szob MÁV állomás I.-es tornyában. (néha az Ipoly hídon is ....).

Tel: (30)512-21-42

Előzmény: Dolányi Gábor (626)
Dolányi Gábor Creative Commons License 2005.09.24 0 0 626
Szia elveszett.

Igen élek és virolok egy-két ember terhére. az utódod mindent igért de nem teljesített mint te. Mi van veled hóhányó nem láttlak Mogyoródon, mindig arra rodeozok.

Üdv az országúti cimbid.30007
Előzmény: gGAbesz (625)
gGAbesz Creative Commons License 2005.09.18 0 0 625

Te még élsz?

 

Csak nem utódom is úgy végezte, ahogy én annó?

 

Hiába, akit a mozdony füstje megcsap az....

Előzmény: Dolányi Gábor (624)
Dolányi Gábor Creative Commons License 2005.09.17 0 0 624
Szia surgeon47,

Igen létezik a H.év Polgárőrség csak a informatikusunk kilépet és nem tudjuk a ki csinálja a lapunkat. ha szeretnél tobbet elérhetőségem.doligabi&freemail.hu vagy 0620-250-3534 telefonszámon elérhetsz.

Tisztelettel Doligabi
Előzmény: surgeon47 (623)
surgeon47 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 623
sziasztok!! csak azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki valamit a gödöllői H.É.V. polgárőrségről, mert úgy tűnik hogy a honlapjuk nem működik, meg sajnos még a levelemre sem kaptam választ...:-(...köszönöm
Macika Creative Commons License 2005.06.27 0 0 622
Ahol szeretnél polgárőrködni, annak a kerületnek a polgárőrségénél. Érdemes ismert területet választani, ha nem is azt, ahol laksz.
Előzmény: beehind (621)
beehind Creative Commons License 2005.06.25 0 0 621
Teljesen kezdő vagyok a témában, de ha csatlakozni szeretnék, illetve információkat kérni a belépésről, akkor azt hol, kinél lehet megtenni?
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 620
Sziasztok!Eladnám Standard C-168-as kézi URH rádiómat akkuval-töltővel 40E-ért, és MAROS/-B(500mW-os) és MAROS/-D(1.5W) URH kézirádióimat polgárőr frekvenciára hangoltan 4E/db-ért.Üdv! E-mail:ai9@freemail.hu
BurnyoTEPE2 Creative Commons License 2005.02.27 0 0 619

Szia TEPE !

Ha tudsz majd jelentkezz az új email cimem: burnyoj@axelero.hu .

Köszi: Burnyo. // Ex TEPE2 //

BurnyoTEPE2 Creative Commons License 2005.02.27 0 0 618

Szisztok üdvözlök mindenkit.

Az "ex TEPE2 " vagyok, a múlt héten valamelyik nap egy érdekes vidéki polgárőrrel találkoztam hivatalos ügyben. Igaz csak szabálysértést követett el, mert amit eltulajdonított az nem haladta meg a 10001.-ft.-ot. De legalább ne lett volna olyan nagy mellénye. Majd megnézem a pontos adatait.

Sziasztok.

 

Ja! Külön üdvözletem A TEPE -csapatnak. 

St.Endre Creative Commons License 2005.01.20 0 0 617

Sziasztok és Boldog Új Évet!


 

Ez úton kérek minden polgárőr egyesületet, szövetséget és polgárőröket anyagilag támogató alapítványt, hogy amennyiben jogosultak az adózók által rendelkezett SZJA 1%-ára, jelezzék ezt felém.

A cél, hogy ezen egyesületek, szövetségek, alapítványok elérhetőségét külön csoportban a polgaror.lap.hu oldalon megjelentessem.

Üdv!

Mozsgai Endre
polgaror.lap.hu szerkesztő
mozsgai@netcontact.hu

Macika Creative Commons License 2004.12.22 0 0 616
És mi van a frekvenciával?
Van még rádiós központ egyáltalán?
Mert szintén hetek óta néma a csatorna. Vagy csak nálunk a belvárosban a nagy vastag házak között nincs vétel?
De hát korábban volt!
Előzmény: _yber_ (614)
fant0mi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 615
http://www.opsz.hu/forum/index.php
A masik forum itt van. Ja igen. Fot. Azt en is furcsallom.
Előzmény: _yber_ (614)
_yber_ Creative Commons License 2004.12.22 0 0 614
hi all


az volt az újpesti ügyelet, onnan elköltözött a BUDAPESTI ügyelet FÓTRA!


Ki érti ezt? és miért? és kinek jó ez


és mi van a bpsz fórumával?

bye
fant0mi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 613
Tenyleg nem tudom.
Probald meg telefonon Doligabi #601 sz. hozzászólásában levő számon.
Előzmény: Macika (612)
Macika Creative Commons License 2004.12.21 0 0 612
Egyébként ügyelet van még? Hetek óta nem tudunk bejelentkezni...
Előzmény: fant0mi (611)
fant0mi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 611
Nem tudom mi ujsag az ugyeletben. Mar nem dolgozok ott.
Ha a topikugyeletre gondolsz, akkor ittvagyok :))
Előzmény: _yber_ (610)
_yber_ Creative Commons License 2004.12.16 0 0 610
héééé


hova lett azügyelet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!