Keresés

Részletes keresés

HAL9000 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 859

Libera, ha az állam képtelen ellátni a feladatát, akkor a szeretett vezetőket le kell cserélni.

 

Persze le lehet az országot is, csak az nehezebb...

Előzmény: Libera nos, Domine! (857)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 858

Miniszterelnökből is legyen több. Meg rendőrségből. Meg bíróságból. Meg feleségből. Vagy ebből  mégsem? :-)

Előzmény: Libera nos, Domine! (857)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.11.21 0 0 857
Ne csak biztosítóból legyen egy, hanem áruházból (legyen, mondjuk Állami), autógyárból (lehetőleg Trabant) és persze pártból is.

(...) Egyébként fikarcnyi kétségem sincs, hogy a nagy tiltakozások, koalíciós belháborúk, frakciótömegszexek után sikerül majd megtalálni az optimális megoldást, mint annyi sok más ügyben: az állami milliárdokat felemésztő, a magánbefektetőnek tisztes hasznot hozó, és a jelenleginél is pocsékabb szolgáltatási színvonalú egészségbiztosítást, mondjuk a másfél biztosítós rendszert, amely tehát egyesíti minden lehetséges rendszer legrosszabb tulajdonságait.

És akkor mindenki ünnepli majd magát, mint OV a nemzetiegységes népszavazással, a harminc centire tett léc átugrásával. A szakszervezetileg sztrájkba zavart melósok vajon tudják-e, hogy ami ellen ők tiltakoznak, az már régen megvalósult? Az egészségügy évtizedek óta privatizálva van! Az egész orvostársadalom a spontán privatizáció lázában ég hosszú évek óta, egymás után jönnek létre az állami pénzből fölépített struktúrán élősködő magánvállalkozások, a kórházi rendelőkben, kórházi műszerekkel vitt magánpraxisok, minden kontroll nélkül, mint a Kádár-rendszer legszebb géemkás éveiben, és ugyanazok az orvosok, akik adómentes milliókat zsebelnek be havonta az adóforintokból finanszírozott eszközök révén, amikor kamera elé kerülnek, cinikusan odanyilatkozzák, hogy az egészség nem üzlet. Őket semmi más nem fenyegeti jobban annál, mint hogy a rendszer átláthatóvá válhat, megjelenhet egy olyan gazda (magánbiztosító), amelyiknek egy kicsit több esze van, mint az államnak, és érdeke megnézni, hogy hová folyik a pénze. Ön vásárolt már C-vitamint patikában? Igen? Na, akkor világos: az egészség üzlet. Mindig is az volt, és az is lesz. Aki az ellenkezőjét állítja, az hazudik, sunnyog, hátsó szándékai vannak.
bubus Creative Commons License 2007.03.13 0 0 856

 

Az egészségügy elméletileg a betegek illetve a lakosság teljes kihalásáig rohasztható.

 

Ezek után a rohaszthatóság alapfeltételei szünnek meg, további rohasztás már nem lehetséges.

 

PinaBubus

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 855
(L)OPNI vagy megőrizni?


Az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) március 31-én fogad utoljára betegeket. Dobra kerül az impozáns épület, amely 140 éven át szolgálta az elme és a lélek betegségeinek gyógyítását. Az itt folyó, világszerte elismert oktató, kutató és gyógyító munka jóvátehetetlen kárt szenved, szakmai közösségeket, kezelési és rehabilitációs programokat számolnak fel, megszakadnak a gyógyulás szempontjából létfontosságú orvos-beteg kapcsolatok.

Több mint hétszáz ágyat kellene más intézményeknek befogadniuk, ennek megfelelő szabad kapacitás azonban nem áll rendelkezésre, megteremtése milliárdos nagyságrendben terhelné a tárca költségvetését. Mert Budapesten nem a rosszul működő és nem a kihasználatlan kórházak szűnnek meg, hanem azok, amelyek értékes telken, egészséges és esztétikus környezetben működtek. A tüdőszanatóriumnak a hegyi levegőhöz, a sérült lelkeknek a kerti sétányhoz többé nincs joga, ilyesmi csak magánbetegeknek, luxusingatlan-tulajdonosoknak jár.

Vajon kinek az érdekét szolgálja a kórházak kiárusítása? Kinek jut és mennyiért fog elkelni a negyvenhektáros park közepén álló műemlék épület? A miniszter nem árulja el a terveit, csak az épület kiürítését, a betegek eltávolítását sürgeti.

Az Élőlánc Magyarországért április elsején, vasárnap délelőtt tíz órakor az OPNI főbejáratához hívja mindazokat, akiket felháborít, hogy az egészségügy időszerű reformja helyett a kormány az ellátást korlátozza, az ingatlanokkal üzérkedik, és magánbiztosítók kezére játssza a társadalombiztosítás vagyonát, a járulékfizetők pénzét.

Az Országos Civil Fórum ugyanott szabadtéri sajtótájékoztatón ismerteti egészségpolitikai javaslatait. Felszólalnak a pszichiáter-szakma és a bezárt kórházak képviselői. Csak az OPNI dolgozóinak a szájára kerül lakat. Ők nem mondhatják el a véleményüket a minisztérium engedélye nélkül. Hallgatásuk nem beleegyezés.

Segítsen, hogy a tiltakozás hangja eljusson az ország házáig!

Az Élőlánc Magyarországért elnöksége


Azért ez sem semmi.


Ne kell a rendőröket dobálni.
Az Iszlám szerint a bűnösöket szokták halálra kövezni
Ponta Zire Creative Commons License 2007.03.09 0 0 854
Sajnos de.
Előzmény: Libera nos, Domine! (853)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.03.09 0 0 853
Máma már nem rohad tovább.
Ponta Zire Creative Commons License 2007.03.09 0 0 852

http://www.hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=143411

 

2007-03-09 16:23
Durva hibák a kórházlistán: Győrben kezelik az esztergomi gyermeket?

Horváth Ágnes tagadta, hogy hibás lenne a minisztérium által tegnap nyilvánosságra hozott új beutalási lista, azt mondta, csak speciális betegségek esetén kell távolabbra menni az ellátásért, de ez eddig is így volt. Az listábólból többek közt az derül ki: a tárca szerint az esztergomi gyermekekkel Győrbe kellene menni fül-orr-gégészetre.


// <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>


Az egészségügyi minisztérium internetes honlapján megtalálható beutalási lista szerint áprilistól például az esztergomi gyermekeknek a győri kórházba kell befeküdniük fül-orr-gégészeti ellátásra. A celldömölki gyermekeket fül-orr-gégészetre Győrbe, szemészetre Budapestre, tüdőgyógyászatra Kaposvárra kell vinni szüleiknek. Kardiológiai kezelést viszont Szombathelyen kaphatnak, gasztroenterológust pedig Pécsett kereshetnek fel.

Hasonló kálváriára számíthatnak a Vas megyei Répcelak lakói: gyermeküket a 180 kilométerre lévő Kaposvárra, a 245 kilométerre lévő Pécsre és a 66 kilométerre lévő Győrbe kell vinniük a különböző ellátásokért. A főváros IX. kerülete egyáltalán nem szerepel az adatbázisban, a ferencvárosiak így nem tudhatják, mely kórházakat kell felkeresniük.

A tárca államtitkára szerint a lista nem hibás, csak a speciális megbetegedéseknél kell távolabbra utazni az ellátásért, ami eddig is így történt. Horváth Ágnes államtitkár azt mondta, a szabályozás célja az volt, hogy ezeknek a speciális betegeknek is kijelöljék azt a kórházat, ahol kötelező őket ellátniuk az orvosoknak.

A települések kérhetik azt az ÁNTSZ-től, hogy más kórházban kapjanak egyes ellátásokat lakosaik, ha például nem megfelelő a tömegközlekedés a tárca által kijelölt kórházhoz. A házirvosok beutalhatják ugyan a kijelölttől eltérő kórházba betegüket, de előtte tájékozódniuk kell, hogy belefér-e annak az intézménynek a teljesítményvolumenébe.


Alkotmánybírósághoz fordul a Fidesz az egészségügyi reform miatt, a kórházbezárásokról és leépítésekről rendelkező határozatot pedig a Fővárosi Bíróságon támadja meg. Az ellenzéki párt ma délelőtti válságtanácskozása után Mikola István, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának alelnöke közölte: arra kérik a taláros testületet, hogy mielőbb határozzon beadványukról, hiszen a tegnap bejelentett intézkedések a betegek ellátását veszélyeztetik. bővebben>>

 

 

 

EZEK NAGY REFORMEREK! Nagyon értik a dolgukat!

afintha Creative Commons License 2006.12.14 0 0 851
"Dr. Lenkovics Barnabás részére
Tisztelt Ombudsman Úr!

A december 1-én hatályba lépett 41/2006-os EüM. rendelet egyebek között a széklet és vizeletvisszatartási képtelenségben szenvedő, illetve kötszerre szoruló betegek segédeszköz-ellátásra vonatkozó új rendelkezéseket tartalmaz.

A rendelkezések az orvosi szakma teljes vertikuma szerint egyértelműen betarthatalanok. Emiatt az illetékes szakorvosok arra javaslatot tenni nem tudnak, ezért mi háziorvosok azokat nem tudjuk felírni, a betegek pedig ennek okán nem jutnak hozzá.
Nyomorult helyzetükben kiszolgáltatottságukat még az is fokozza, hogy kötszert csak sebeik lerajzolása, vagy fényképezése után írhatunk nekik, ami adott esetben már gyakorlatilag a tömeges perverzió határát súroló fotók gyártására kényszerítené az orvosokat.

Általában nem vagyok indulatos, és igyekszem is moderálni magam. Ez azonban túlmegy a tolerancia-határomon.

Szíves figyelmébe ajánlom a blogomon közérthető formában is prezentált problémát, de felhívom figyelmét, hogy az nem szépirodalmi stílusjegyeket is hordoz.

www.giulio.freeblog.hu

Konzultáltam urológusokkal, az OEP-pel, az Ellátottjogi Közalapítvánnyal, de senkinek ötlete sincs, hogyan lehetne ezt a bestiális jogszabályt valahogyan megkerülni.
Véleményem szerint szerzőjével együtt hatályon kívül kellene helyezni legalább az említett embertelen részleteit.

Mai felkészültségünk mellett nem tudjuk a betegek ezreinek ürítését akaratlagos-akaratlan felosztásban részletezni, ez pedig feltétele a felírhatóságnak.

„Nadrágpelenka rendelés:

Rendelheti: sebész szakorvos, urológus szakorvos, onkológus szakorvos, rehabilitációs szakorvos, gyermeksebész szakorvos, neurológus szakorvos, nőgyógyász szakorvos, pszichiáter szakorvos, a szakorvosok javaslatára háziorvos.

Indikáció: 18 éves kor felett kizárólag vizelet és széklet inkontinencia együttes fennállása esetén írható. Felírási előírás: Kizárólag 2 éves kortól, és napi 250 ml-es össz vizeletvesztés felett rendelhető. A rendelésnél figyelembe kell venni az incontinentia súlyosságát, a napi kontrollálatlanul ürülő vizelet és széklet mennyiségét, és az egy kihordási idő alatt felírható mennyiség alapján számított, naponta felhasználható egyszerhasználatos pelenkabetétek, vagy nadrágpelenkák össz felszívó kapacitása legfeljebb annyi lehet, amennyi alkalmas a kontrollálatlanul ürülő napi vizelet- és/vagy széklet biztonságos mennyiség felszívására.."
41/2006.EüM.rendelet.





Betegeink készletei fogyóban vannak. Kérem, hogy emiatt lehetőség szerint soron kívül tájékozódjon a kérdéskörben. Nekünk elég egy követhető és betartható pontos felírási útmutató is, ilyen azonban jelenleg senkinek nincs.

Köszönettel:

Dr. Keszthelyi Gyula

háziorvos, szociális otthoni orvos"
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 850




Alulírottakat – pszichiátriai betegek hozzátartozóit – a legnagyobb aggodalom tölti el amiatt, hogy az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI), illetve annak osztályai nem szerepelnek a kiemelt kórházak listáján.

Problémánk sokrétűsége és a levél terjedelmének szűk volta nem teszi lehetővé helyzetünk részletezését. Közös bennünk, hogy folytonos, 24 órás szakápolásra szoruló lelki betegek hozzátartozói vagyunk. Gondjaink sok család problémáját testesítik meg. Az OPNI megszüntetése vagy akár áttelepítése olyan következményekkel jár, ami családok ezreinek sorsára hat ki.

Feltételezzük a jó szándékot a törvényhozók és a szakminisztérium részéről, de attól tartunk, hogy az OPNI felettes hatóságai nem látnak bele abba, hogy milyen családi, és társadalmi következményei lehetnek annak, hogy egy ilyen nagy hagyományú, a magyar pszichiátria elitjét képző, szakmailag nemzetközi elismertségnek örvendő egészségügyi intézményt meg akarnak szüntetni, át akarnak telepíteni, más kórházzal egybeköltöztetni vagy közös igazgatás alá vonni.

Alulírottakat nyugtalanítja az a benyomás, hogy a felettes szervek felülről lefelé és eleve a hivatalos eljárások rideg rutinján keresztül kezelik a problémát, és az OPNI-t minisztériumi tulajdonnak tekintik. Kiszolgáltatottságunk érzése a hatósági hatalommal szemben szorongató. Pedig valahol ott rejlik a háttérben, hogy ezt az intézkedő apparátust mi, adófizetők finanszírozzuk. Talán jogos és nem túlzott az a követelésünk, hogy ami bekövetkezik, az ne a kárunkra, hanem a javunkra legyen.

A pszichiátriai ágyszám csökkentése a laikus hozzátartozót azért tölti el aggodalommal, mert arra gondol, hogy szenvedő hozzátartozója, aki eddig sem volt luxushelyzetben, ezután sehol sem kapja meg az állapotának megfelelő elhelyezést. A nyomasztó államadósságot nem az elmebetegek eddigi kezelése hozta létre! Embertelennek tekintjük a kiszolgáltatottságukat tovább fokozó intézkedéseket.

A szubjektív értékítéletek gazdasági következményeit is figyelembe kell venni, ha megpróbálunk belelátni a kevéssé biztató jövőbe. Tételezzük fel, hogy egy pénzügyileg jobban dotált intézménybe integrálják az OPNI-t vagy bármely részlegét. A régebbi intézmény vezetői az "örüljön, hogy befogadtuk" érzéstől indíttatva "kegyet gyakorolnak" majd, és akkor is rosszul dotálják az új, "jött-ment" részleget, ha ehhez kedvező arányú költségvetési kerettöbbletet kapnak. Hosszú ideig tarthat ez az állapot, amíg csak a tényleges befogadás, azaz egy szemléletváltás be nem következik. Mint tudjuk ennek nem a belátás, hanem a természetes személycsere egyengeti az útját.

A gyakorlatiasság oldaláról gondoljuk végig, hogy milyen kiszámíthatatlan következményei lehetnek annak, ha mentálisan leépült betegek, akik előtt a kijárati ajtókat (indokoltan) zárva tartják, egy elhamarkodott átszervezés miatt tágabb és őket kevésbé korlátozó társadalmi környezetbe kerülnek. Esetleg az ellenkező szituáció vár rájuk: családtagjuk naponta magára hagyja őket, amíg ő dolgozik és a vélt biztonság érdekében rájuk zárja a lakás ajtaját. Ennek az lesz a következménye, hogy ha a beteg valami meggondolatlanságot követ el, akkor a közelben lakók sem tudnak a segítségére sietni, s mire az ilyenkor eljárni hívatott tűzoltók bejutnak, addigra már a baj visszafordíthatatlan: a beteg megfulladt, megégett, mérgezést szenvedett stb. Éppen ez az, amit intézeti keretek tartásával, gondos és szakszerű felügyeleti munkával és megfelelő tapasztalatok birtokában el lehet hárítani.

Egy magára hagyott pszichiátriai beteg korlátozott belátóképességének tulajdoníthatóan, nem lesz alkalmas rendszeres gyógyszerelésre és járóbeteg felülvizsgálatra. Tapasztalni fogjuk a hajléktalanok számának emelkedését, hírt kapunk majd szaporodó lakástüzekről, gázrobbanásokról, beázásokról, közterületi molesztálásokról. Akkor már késő lesz átgondolni, hogy ésszerű volt-e a pszichiátriai ágyak csökkentése megfelelő helyettesítő szociális védőháló kiépítése nélkül.

Száznegyvenes éves története folyamán az OPNI neve, támogatottságának foka többször változott, de eddig minden rezsim és adminisztráció „elbírta” valahogy. Megszüntetését, áttelepítését pont ez az állítólag gazdaságosabb szisztéma hajtaná végre? A jelenlegi kormány lenne az, amely ignorálná azt a tényt, hogy az egészségügy nem közvetlen, de közvetett értéktermelő tényező? Természetes, és vitathatatlan, hogy keresni kell működtetésében a racionalitást, de nem az eddig létrehozott értékek valamint struktúrák szétrombolásával és legfőképpen nem a társadalom hátrányára.

Kérjük az Elnök Urat, hogy minden befolyását latba vetve lépjen fel az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet integritásának, központi helyzetének megtartása érdekében.



afintha Creative Commons License 2006.06.14 0 0 849
Pacemaker Creative Commons License 2006.04.13 0 0 848
Szerintem nem fognak belenyúlni a köv. 4 évben sem, mert az tuti bukta a 2010-es választásokon.
Előzmény: -: Ond :- (847)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 847
Sajnos senki nem mert belenyúlni (vagy szerencsére?) már nem is tudom.
Nekik van egy kalapácsuk (privatizáció) és mindent szögnek néznek. Most épp az egészségügyi közvagyont.
Előzmény: Pacemaker (846)
Pacemaker Creative Commons License 2006.04.13 0 0 846
Az egézségügyben sajnos nem ért még igazából véget, nem sok minden változott 1990 óta.
Előzmény: -: Ond :- (840)
aamen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 845
"Szerinted mindent ki fog az állam fizetni a biztosítónak? "

szerintem? szerintem nem lesz az egeszbol semmi, tul sok erdeket sertene egy ilyen atalakitas, nem veletlen, hogy negy eve se volt hajlando az szdsz bevallalni az eu tarcat. ld. jelen topic 2002 aprilis vegi beirasai.

amugy meg, a tvjavaslat az allam reszere "kockazataranyos fejkvota" kifizeteset iranyozza elo a biztositok reszere, a biztositok meg egyseges dijteteleket fizetnek az eu szolgaltatok reszere.
Előzmény: Kimi (841)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 844
Úgy látom hogy ezzel a rendszerrel csak a biztosítók járnak jól.
Aki szív: nyugdíjasok, adófizetők (újabb bőr lehúzása)
Előzmény: -: Ond :- (842)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 843
Ha meg úgyis az állam fizeti, akkor semmi értelme sincs az egésznek. Megint az lesz belőle, hogy elfolyatják a költségvetési pénzeket. Ők így szokták (ld. IHM)
Előzmény: Kimi (841)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 842
Sajnos ők még másik rendszerben szocializálódtak. Sokan hittek abban a rendszerben. Tulajdonképpen őket is csúnyán átverik
Előzmény: Kimi (837)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 841
Szerinted mindent ki fog az állam fizetni a biztosítónak? Én nem gondolom.
Leszerződnek bizonyos ellátásokra, a többit a kiegészítő biztosítás alapján (amit zsebből fizetsz) kaphatod meg.
Előzmény: aamen (838)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 840
Mert az emberek fejében még mindig ott van a Kádár-kor! Azt kellene már végre felfogni, hogy közben véget ért a Kádár-rendszer, és rendszert váltottunk. Meg hogy az MSZP nem MSZMP. Sőt, ahhoz annyi köze van csak, hogy ugyanazok, vagy azok leszármazottjai vezetik.
Ezért sokan már ebbe bele sem gondolnak. Egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy ez mivel jár. Elég nekik, ha a Gyurcsány táncol meg bohóckodik, mint egy pojáca
Mikor nő már fel végre ez az ország a demokráciához?!
Előzmény: Kimi (837)
Pacemaker Creative Commons License 2006.04.13 0 0 839
Borítékolom neked hogy akárki lesz kormányon, nem lesz az egézségügyben semmi változás.
Előzmény: aamen (838)
aamen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 838
"a szoci biztosítás alapú rendszerében."

bizonyara az szdsz-felere gondolsz, a szocik nem akarnak semmifele biztositosdit...

"A nyugdíjasokkal milyen feltételekkel kötne a biztosító szerződést?"

az szdsz-fele rencerben a biztositot senki nem kerdezi meg, akar-e szerzodni...
kb. mint most a magannyugdijpenztarnal, a delikvens bejelenti, hogy belepett ide vagy oda, oszt annyi, ott van.
mellesleg a biztositonak nem is erdeke elhajtani a nyugdijast, mert azert a tobbszoroset kapja (kockazataranyos fejkvota) mint a fiatalert...

Előzmény: Kimi (829)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 837
Kíváncsi lennék hogy mit szólnának ehhez a szocikra szavazó kisnyugdíjasok.
Nem hiszem hogy átgondolták a dolgot.
Előzmény: -: Ond :- (835)
Pacemaker Creative Commons License 2006.04.13 0 0 836

Nyugdijassal nem fog szerződni egyetlen egy épeszű biztosító sem, mivel már nem fizet be csak viszi a pénzt, az ugyanúgy állami feladat maradna.

 

Az hogy a biztosítási rendszer átalakuljun azt nem lehet szerintem egyik napról de egyik évről a másikra megcsinálni hanem kb egy  évtized alatt lehetne esetleg egy több biztosítós modellt kiépíteni. DE szerintem más az is nagy előrelépés lenne ha a mostani TB-befizetések nem a kereset függvényében lenne hanem korcsoporthoz és rizikófaktorokhoz kellene kiszámítani.

 

Első lépésként plussz szolgáltatásokra lehetne eselge magán biztosító, de itt is az infrastructóra határt szab. Szóval igazából nagyon lassan kis lépésekkel lehet csak hozzányúlni, úggy mint egy düledező házat sem lehet csak ugy uk-mukk-fukk átépíteni először meg kelle rősíteni az alapokat.

 

A másik fő baj az egézségügyben az egézség megelőzési program csaknem teljes hiánya, egy öregedő, beteg társadalomban a fiatalokat olyan életvitelre kell nevelni ami a betegségek kialakulását elodázza, és akkor nem lenne az hogy 50-évesen már nem tud dolgozni és megy rokkant nyugdijba .

 

És még nem szóltam az egézségügyben dolgozók társadalmi és anyagi megbecsüléséről, az ügyeletek túlórák díjainak nevetséges alacsony áráról...

Előzmény: Kimi (834)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 835
Így van. Mint ahogy azt a biztosítási logika diktálja.

Hiszen ha 80 éves vagy, valószínűleg nagyobb eséllyel töröd össze a kocsid -> drágább biztosítás
Ha 70-es éveidben jársz, nagyobb eséllyel halsz meg -> drágább életbiztosítás
Ha a Tiszától 5 méterre van a házad, nagyobb eséllyel önti el a víz -> drágább vagyonbiztosítás
Ha nyugdíjas vagy, minden bizonnyal több nyavalyád lesz, és több gyógyszert kell enned -> drágább betegbiztosítás

KELL EZT MÉG ENNÉL JOBBAN SZEMLÉLTETNI VALAKINEK?!
HOL MARAD A SZOCIÁLIS FELELŐSSÉG A TERVEZETT RENDSZERBŐL?!?
Ex-kiszes bankároligarcha neoliberális rablóbanda
Előzmény: Kimi (834)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 834
Szerintem egy nyugdíjassal sokkal keményebb feltételekkel fog a biztosító leszerződni, tehát többet kell fizetni.
Előzmény: Kimi (832)
-: Ond :- Creative Commons License 2006.04.13 0 0 833
Ezekre ne várj itt választ.
Az egészségügy arra van ítélve, hogy szétverjék és elhordják. Ennek része ez a biztosítósdi is. Azt még a hülye is láthatja, hogy ha az egészségügyet profitorientált ágazattá tesszük, akkor az komolyan veszélyezteti azt funkciójának betöltésében.
Ezt a posztkádárista érát ez persze nem érdekli, és az emberek is becsukják a szemüket. Az emberek hagyják, hogy a zsebükben turkáljon a posztkommunista elit.
Várpalotán privatizálva lett a kórház, és "racionalizáció" címén szakorvosokat tettek az utcára. Egyetlen sebész maradt, aki ha kiesik, vagy felmond, veszélybe kerül az orvosi ellátás ezen területe a városban! Közben lehetséges, hogy arra használják a kórházat, hogy önkormányzati pénzeket csurgassanak át a Rácz-Tóth kórháztulajdonos duónak, akik feltehetőleg jó kapcsolatokkal rendelkeztek a pártállam idején.
Emberek, ne hagyjuk már hogy visszajöjjön a Kádár-rendszer! Nyissátok már ki végre a szemeteket!
Mikor jövünk rá végre, hogy minket csúnyán átvertek?
Gyurcsányék a javunkat akarják. Közös javainkat. Gyurcsány nem csak ígér, de be is tart. Jól betart.
Előzmény: Kimi (829)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 832
Akkor mi a különbség a két rendszer között?
Hacsak az nem, hogy a biztosítót is eltartjuk az adónkból.
Előzmény: Pacemaker (831)
Pacemaker Creative Commons License 2006.04.13 0 0 831
Az állam a  mi adónkból.
Előzmény: Kimi (829)
Kimi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 830
?
Előzmény: Kimi (829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!