Keresés

Részletes keresés

Mon dieu Creative Commons License 2021.04.18 0 0 128

Kedvencem, legkedvencebb HIPER SZUPER!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.16 0 0 127

Az Irigy Hónaljmirigy gyerekkorom óta kedvenc zenekarom. Szerintem a legjobb paródia zenekar. Hogy gusztustalanok-e? Hát, a show-jaikban eléggé alpáriak tudnak lenni, és a nőnek öltözés poén is eléggé fárasztó ennyi idő után, szóval végül is igen. De az albumaik szerintem zseniálisak. A szövegeik vitriolosak, ének tekintetében pedig remekül visszaadják az eredeti előadókat. (Szerény véleményem szerint a '90-es évekbeli albumaikat jobban szeretem, mert azokon még olyan együtteseket/énekeseket parodizáltak, akik amúgy is karakteresek voltak. A 2000-es/2010-es évekbeli anyagaikat is szeretem, de ekkor szerintem már egy picit elkezdtek gyengülni a skacok, mert azok az előadók, akiket ekkor figuráztak ki, 99%-ban valóban fosok és önmagukban paródiák - szóval szvsz nem érdemes még külön kiparodizálni őket.) Ennek ellenére az összes albumukat ronggyá hallgattam és mégsem tudom megunni őket. 

 

A show-juk viszont más tészta: a 2000-től 2006-ig tartó korszakot jobban szerettem, de ekkor is voltak unalmas részek, míg a 2007-től 2010-ig vetített epizódok már gyengusabbak, fáradtak voltak, de ekkor is akadtak vicces részek.

 

Szóval az IHM - szvsz, természetesen -, egy remek kis paródiazenekar. És ők az egyetlen ilyen együttes, akik a mai napig aktívak. A MyCream és a Voga-Turnovszky duó mindketten feloszlottak mára, az IHM viszont a mai napig él és virul. A topic címével azonban egyetértek valamelyest.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.19 0 0 126

Úgy látszik, kimaradt a "szeretem" szó az üzenetemből.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.29 0 0 125

Én személy szerint az Irigy Hónaljmirigyet, szerintem zseniálisan parodizálnak a srácok, és a kifulladásnak még csak a jelét sem mutatják.

 

Az összes albumuk nagyon tetszik, ronggyá hallgattam őket, de mégsem unom meg őket.

 

A műsor is jó volt, viszont a 2007 utáni részek már nem annyira jók. Tipikus példa arra, hogy egyszer minden/mindenki kiég. Voltak még részek, amelyek hozták a régi színvonalat, de amúgy harmatgyengék lettek.

 

Jöjjenek az értékeléseim az IHM-re:

 

Albumok: 10/10

 

Régi IHM show (2000-2006): 10/10

 

Új IHM show (2007-2010): 4/10

 

+ Az első 20 év doksi: 10/10

 

HansBlack Creative Commons License 2005.02.04 0 0 124

Női alsóneműben vonagló szőrös férfiak láttán 5 éve is ugyanúgy felfordult a gyomrom, mint most. De 5 éve még messze nem volt a műsoraikban az efféle jelenetekből ennyi.

 

Előzmény: Dulifuli (118)
Dulifuli Creative Commons License 2005.02.01 0 0 123
Ez most tényleg nem volt olyan jó, mint a többi. Reméljük, hogy ez nem tendencia!
Előzmény: n0ri (122)
n0ri Creative Commons License 2005.01.31 0 0 122
Tegnap megnéztem a szilveszteri mqsorukat, hát gyalázat, nem is tudtam végignézni. Régebben azért volt humoruk.
Gaark Creative Commons License 2005.01.20 0 0 121
Oké.
Előzmény: Dulifuli (120)
Dulifuli Creative Commons License 2005.01.19 0 0 120
Szerintem igen. Például jó szövegeket, és jó bulikat. De ha Téged ez nem érdekel, akkor ne vedd meg a lemezeiket, ne menj el a koncertjeikre, és ha Ők vannak a tévében, akkor kapcsolj át máshová!
Előzmény: Gaark (119)
Gaark Creative Commons License 2005.01.19 0 0 119
Ők semmiképpen. A társadalom is öregszik, mert szerintem egyre kevesebben tartják viccesnek azt, hogy tetovált szőrös férfiak női ruhában vannak. Mást nemigen tudnak felmutatni már/még mindig.
Előzmény: Dulifuli (118)
Dulifuli Creative Commons License 2005.01.13 0 0 118
Nem mindig egyformán jók, az igaz. De ha már nem találod Őket viccesnek, akkor az is elképzelhető, hogy Te kezdesz öregedni.
Előzmény: HansBlack (117)
HansBlack Creative Commons License 2005.01.12 0 0 117

Hi!

 

Régen csíptem a mirigyet, viccesek voltak, sokat nevettem rajtuk.

Utóbbi 1-2 évben viszont valahogy egyre kevésbé találom Qket viccesnek, viszont annál inkább buzisnak. Néha fel lehetne venni 1-2 nöi asszisztenst. Pár éve még tudtak úgy humorizálni, hogy a rekeszizmomat hozták mozgásba, nem a gyomromat...

bivisz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 116
Mondjuk annál nem nehéz viccesebbnek lenni...:(
Előzmény: Gaark (114)
Morgen Sly Creative Commons License 2005.01.11 0 0 115

Üdv!

 

www.mirigy.com

 

ha egy kis gusztustalanságot olvasnátok... ;)

Gaark Creative Commons License 2004.11.18 0 0 114
:DDDD
ez a topic jóval viccesebb, mint sok IHM show!
muzsikás Creative Commons License 2004.10.15 0 0 113
Tök ciki!
Dope Creative Commons License 2004.03.04 0 0 112
Hát jól megkaptad a magadét....
Szvsz az új mirigy album legtöbb száma nagyon el lett találva.
A TV2-féle szerződésről, és kikényszerített paródiákról, műsorokról írnál bővebben?

(megjegyzem nem vagyok a szóban forgó zenekarok rajongója, és Dopemanhoz sincs közöm - mielőtt valaki belémkötne...)

Előzmény: Kicsi75 (111)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 111
:))
Előzmény: nándi907 (110)
nándi907 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 110
nincs
Előzmény: Kicsi75 (109)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 109
Nah, hát hova lett a híres fölényes stílus? Csak nem vagy beteg? Semmi bölcs kioktatás mára?...
Előzmény: nándi907 (108)
nándi907 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 108
JA!
Előzmény: Kicsi75 (107)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 107
Túllihegi a fene, csak kérdéseket tettél fel, és nekem azt tanították suliban, hogy kérdésekre illik normálisan válaszolni. Viszont nem tudom neked meg az feltűnt e, hogy amikor először kérdeztél, akkor letudtalak egy 2soros válasszal, te kezdted újra ezt a témát, ekkor gondoltam, hogy ha ennyire szívügyed a probléma, akkor örülj, beszélgessünk a problémáidról. Egyébként meg, nem tudom jól érzem e, de a hammer elég komoly nyomot hagyhatott benned, valamiféle frusztrációvá alakult ez nálad a nélküle töltött, felnőtt éveid során, mikor már megszabadultál a hosszú fürtökről dédelgetett álmaidtól.

"de nem mondtam, hogy emiatt hülye vagy"

Most ne kérd, hogy ezt higgyem is el neked, vagy akkor pedig számomra ismeretlen még az, hogy valaki az egyszerű (és nem lekiabáló jellegű) kérdéseit is ilyen stílusban tegye fel, mint azt te is tetted. De akkor ezentúl majd, ha folyamatosan b*zdmegolsz egy kérdésben, akkor tudom, hogy nem arra akarsz utalni, hogy hülye vagyok, hanem csak a véleményem szeretnéd hallani.

Előzmény: nándi907 (106)
nándi907 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 106
Ez minden, amit tudtál idézni? Én csak megkérdeztem, hogy miért hallgatod, amit hallgatsz, de nem mondtam, hogy emiatt hülye vagy. Te lihegted túl a dolgot kissé, csak nézd vissza, milyen kisregényeket válaszoltál egy-két soros mondatokra...
Na, éljen a Metal Hammer, a magyar rockzenei újságírás tetőpontja!:-)
Előzmény: Kicsi75 (105)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 105
Én mára meguntam ezt a komédiát, jóéjt Nándi bácsi, pihend ki magad, nehogy idegesen ébredj, és egész nap csak b*zdmegolj majd...:)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 104
nándi907 válasz erre | adatok | e-mail 2003-10-10 12:46:49 (88)

Kicsi bazeg, miért Ramones-MÁNIÁT hallgatsz és miért nem simán csak RAMONES-t?...

Úgy is kérdezhettem volna, hogy miért nem az eredetit hallgatod a kelet-európai másolat helyett? Na, így érthetőbb? (Lehet, hogy kedvenc lapodban, a Metálhammerben még nem írták meg, hogy a Ramones-mánia nevű magyar együttes a The Ramones nevű new york-i együttes számait interpretálja koncertjein?...)

Nyugi, nyugi, Nándi bácsi, ne idegeskedj már, nem gondoltam volna, hogy te ennyire komolyan veszed ezt az egészet, és ennyire kiborúlsz...:) Ejej:)

Előzmény: nándi907 (103)
nándi907 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 103
És előre is bocs, de megint bazmegelni, fogok, mert ki mondta neked itt egyetlen egyszer is, hogy kövesd a mi ízlésünket, ba***meg? Nézd vissza a diskurzust alaposan és idézd légy szíves, hogy ilyen hol hangzott el!....
Előzmény: Kicsi75 (100)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 102
Nocsak, miket meg nem tudok magamról, már ezért megérte ide eljönni, sose mondták még, hogy porcelán lenne a lelkem, de az embernek ezt is meg kell érnie egyszer. Azzal, amit leírtál, egyetértek, viszont én úgy érzem, hogy jelen esetben legalábbis, belevisznek a zenébe a saját érzelemvilágukból is, amitől nekem pont jobb lesz, mint az eredeti. A Mania féle hangzás nekem jobban tetszik. Azt nem mondom, hogy minden tribute zenekar jobb, mint az eredeti, sőt, de nekem személy szerint ez jobban tetszik, nincs ezen mit túlmagyarázni szerintem már. Ők a maguk értelmezésében adják elő a dalokat, ami hozzám közelebb áll. Te elítéled, mert tribute, én meg nem.
Előzmény: nándi907 (101)
nándi907 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 101
Bocs, de ez az Omega-Scorpions elég sovány.A kettő közül melyik zenekar játszotta kizárólag a másik zenekar dalait és semmi mást azon kívül? Ugye nem könnyű megválaszolni?...
Szóval, ne haragudjál már meg, porcelán lelkű kicsi75, de egy igazi tribute-együttes sosem lehet jobb annál az (általában legendás) zenekarnál, amelyiknek a dalaiból állítja össze a saját koncert-programját. És itt most direkt nem használtam a "feldolgozás" kifejezést, ugyanis egy tribute-csapat, mint amilyen a Ramones-Mánia is (vagy a KISS Forever Band) nem feldolgozza, csak eljátssza hangról-hangra az általuk leimádott legendás életművet.
Előzmény: Kicsi75 (99)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 100
Megható, ha lelki társak találkoznak. Cseréljetek gyorsan e-mail címét, és istenítsétek tovább ott a másik hatalmas rockzenei műveltségét, váltsátok meg a világot, és örüljetek magatoknak, olyan nagy kérés ez? És ráérő időtökben próbáljátok meg legalább minimális szinten elfogadni, hogy nem szeretheti mindenki azt, amit ti...A ti letiszult elméteknek nem lehet ez olyan nehéz.
Előzmény: nándi907 (98)
Kicsi75 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 99
Uramisten, kedves Rocktstar, ennél nyögvenyelősebb példát nem tudtál volna hozni? Ez a fából vaskarika tipikus esete...A kettőnek köze nincs egymáshoz, ezt ugye te is érzed? Felsorolhatnál ide még vagy 100 előadót, akiknek a dalait x.y. feldolgozta, és mire mennél vele? Ezzel nem bizonyítanád be senkinek, hogy a RM rosszabb, mint a Ramones. Legalábbis nekem nem. De ha már ennyire belejötettek ti nagy rockerek ebbe a témába, akkor Omega vagy Scorpions? Száz meg száz ilyen kérdést lehetne feltenni, és semmivel nem jutnánk közelebb az eredeti témakörhöz. Azon meg pláne nem változtatnánk, hogy nekem nem tetszik a Ramones. Most, ha a kérdésedre azt írom, hogy inkább Lennon, akkor ebből az következik, hogy a Ramones is jobb, mint az RM? Mielőtt nekiállsz megmagyarázni, felfogtam, hogy a kérdéseddel arra szerettél volna rávilágítani, hogy annyi a különbség szerinted a Ramones és az RM között, mint Mikó és Lennon között. Szerintem meg nem. Ez van.
Előzmény: Rockstar (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!