Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2003.05.02 0 0 27
Szeva fefefe, az eseted lehetne máshol is....
Nekem pl a Tisza Volánnal volt hasonló esetem.Ha érdekel, elovashatod a Tisza Volán honlapján,a fórumban.
Nyugodt lehetsz, még arra is van esélyed, hogy ha netán ettől az esettől feldobod a talpadat, a kártérítést bevasalják a hátramaradottakon-mert a buszosnak mindig igaza van!:-(((
Előzmény: fefefe (-)
IKARUSBUS Creative Commons License 2003.05.02 0 0 26
Sziasztok.
A buszoknak mindig igazuk van :))))))))))
idared Creative Commons License 2001.12.03 0 0 25
Az egyetlen kozlekedesi balesetem (koccanasom) nekem is BKV-val tortent. A Budafoki uton lakom, az udvarban parkolok es balra kanyarodtam ki a kapubol. Persze egy baromnak pont akkor nagyon fontos volt beugrani egy uzletbe/haverhoz/akarhova es villogoval leallt csak ugy a jobbra tarto savban. SOT! Nem volt egyedul mert mogotte, a szabalyosan parkolokkal parhuzamosan megegy auto allt. Tehat meg az elso szelvedoin keresztul sem tudtam megnezni jon-e valaki akinek elsobbseget kene adnom. Lassan csurgok az utra, nezek balra hogy nehogy jojjon valaki ezerrel kerulve a ket "parkolot" latom, hogy senkinem kezdte oket elozni, jobbrol nem jon senki, bekesen kikanyarodok hat, es akkor latom hogy a kis Ford Fiestamhoz kepest mammutnyi meretu 86-os frontalisan szembe kozelit hozzam. Mivel lassan gurultam ki es meggyozodtem rola, hogy nem jon senki, es tisztan lattam hogy a busz akkor kezdett -persze index nelkul- a ket parkolo kocsi elozesebe amikor en mar egyenesben voltam a savban, egyertelmu hogy a buszsofor volt a hulye. Persze masik oldalon is parkoltak, ugyhogy igencsak hajszalon mulott hogy annyira tudtam meg manoverezni a kormannyal hogy se a 86-os ala se a parkolok oldalaba ne keruljek, csak a busz huzott egy szep csikot a kocsim oldalara. Persze a sofor csak mutogatott nekem es szidta az atkokat, en meg annyira megijedtem, hogy azt se tudtam merre hany ora, ugyhogy inkabb felrealltam, es kicsit lenyugodtam persze a busz meg ment tovabb mintha mi se tortent volna.

A 2 tanulsag:

1. Eddig is de azota meg jobban ruhellem azokat a fa**okat akik veszvillogoval "parkolnak" mindenutt a varosban es lehetetlen toluk kozlekedni.
2. A buszvezetok felelotlenek es sokukra nem kene embereleteket rabizni.

fefefe Creative Commons License 2001.01.19 0 0 24
felesleges a telefonalas miatt pampogni, mert
1. nem errol szol a topic
2. pont azert akartam felre allni, hogy ne vezetes kozben telefonaljak. (barmi mas miatt is megalhattam volna, akkor is belem jott volna!)
Előzmény: NaNe (12)
cucu Creative Commons License 2000.12.26 0 0 23
Nem, úgy emlékszem miután oldalról leolvastam a 01 75-öt, utána hátulról is megnéztem. De lehet, hogy neked van igazad, már nem vagyok biztos benne. De a lényegen nem változtat.
cucu42
Előzmény: Iparvagány (10)
cucu Creative Commons License 2000.12.26 0 0 22
Helo.
Jó, de nem ők tehetnek arról, hogy 6 elemivel is felveszik őket...
cucu42
Your DEvil Creative Commons License 2000.12.24 0 0 21
Azért ne sajnáld annyira. a Busz vezetése felelőségeljes dolog (legalábbis annak kéne, hogy legyen), aki ilyen munkát vállal annak ne legyen 3 mellékállása és aludja ki magát.
Előzmény: cucu (18)
NaNe Creative Commons License 2000.12.23 0 0 20
Egyszer nekem is volt egy afférom egy BKV-s vezetővel. Két sávon együtt kanyarodtunk, ő meg úgy döntött, levágja a kanyart. Esélyem nem volt Előttem, mögöttem autó, balra járdasziget, jobbról meg jön a busz.
Rendőrt hívtam. Kijött a yard és ordított a buszvezetővel, hogy aki ilyen balfék, hogy lehet arra utasok tucatjait rábízni. Igaza volt, tényleg nagy marhaságot csinált a vezető. És az egészben az a poén, hogy ez még egy normális BKV-s volt. Két hete volt még a nyugdíjig és nem jött jól neki pont akkor ez az eset.

És egy másik véglet :

A házunkkal szemben lakott egy brutál fazon. Egyik alkalommal a busz után futott és éppen mire majdnem felszállt rácsukták az ajtót. A kezében táska volt, a másikkal kapaszkodott, a fél teste meg kilógott a buszból. És a busz így ment tovább egy megállót.
Aztán mikor megállt a busz a srác felszállt a fedélzetre. Táska lerak, kiszedte a sofőrt az ülésből és egy csapásra eltörte az álkapcsát. A BKV-huszár elterült a figura meg bemondta a mikrofonba : a busz 8 napon túl gyógyuló, krónikus alkatrészhiány miatt nem megy tovább.

NaNe

Előzmény: cucu (18)
cyber.greg Creative Commons License 2000.12.23 0 0 19
Apropó bóbiskolás...!

Ma volt a Magyar 1-en egy dokfilm az ausztrál vasútról.
Van azon egy 500 kilométeres, végig egyenes(!) szakasz a semmi közepén, egyhuzamban.

A vonatvezetőnek pedig PERCENKÉNT meg kell nyomnia az éberség-ellenőrző gombot, mert ha letelik a perc, megyszólal mindenféle idegtépő sziréna meg sípolás!!!

Előzmény: cucu (18)
cucu Creative Commons License 2000.12.23 0 0 18
Helo.
Csókolok mindenkit!
Az már igaz, hogy úúútálom a buszsoföröket, de azért nem irigylem őket...
Ugyanis roppant nehéz a munkájuk és örökösen alkalmazkodniuk kell a sok dilettáns vezetőhöz.

Ma reggel például megint történt egy baleset; a 168-as busz belement egy álló kamionba a X. kerületi Napmátka utcában. 10 sérült, a sofört a tűzoltók vették ki. Neki már a 3. balesete volt ez...
Ebben az az érdekes, hogy mi is ezen a járaton szoktunk utazni, de a feleségem pont ma nem ment dolgozni, én meg már 4 napja nem járok be...

Szerintem elbóbiskolhatott szegény. Ki tudja, mikor feküdt le aludni, hogy a családját eltartsa...

Kellemes ünnepeket kívánok!
cucu

Your DEvil Creative Commons License 2000.12.21 0 0 17
De nem akkor ha egy igen nagyrabecsült BKV-s sofűr közeleg a buszal mert az ő képzeletükben ők az elsők:(
Előzmény: Rastaman (15)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.21 0 0 16
Nos a multkor a 86-oson a sofor allitolag latta, h egy oreg bacsi fel akart szallni az elso ajton, en csak a bacsit lattam, es oda szoltam a sofornek, h nyissa mar ki. Olyan morcos volt, h ihaj!!

Rastaman

Előzmény: Your DEvil (14)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.21 0 0 15
Nem ugy van, h amint lelep a gyalogos a jardarol, elsobbseget elvez? huh de reg volt mar ez a KRESZ vizsga! :))) es en meg fiatal is vagyok...

Rastaman

Előzmény: Iparvagány (10)
Your DEvil Creative Commons License 2000.12.20 0 0 14
Én meg azt hiszem a közlekedési tapasztalatai alapján, hogy bizony a buszvezetők, iszonyuan
bunkok, ugy vélik ővék a nagyobb gép és mindenki takarodjon az utról mert ők jönnek.

Egyébként van pár buszvezető ismerösöm (ezek közül az egyik kivételesen normális, a másik meg a tipikus bunkó amelyikröl beszéltem, ugyhogy van ki rálátásom ezekre a dolgokra, mert a normális is bevalja, hogy a kollegái többsége bizony
mondhatnám "balkáni" nívón vezet).

Attys Creative Commons License 2000.12.20 0 0 13
Szerintem itt nem a mobiltelefonon van a hangsúly. Ha bármilyen okból le akarsz parkolni, akkor a mögötted lévő köteles meggyőződni arról, hogy befejezted a műveletet.
Előzmény: NaNe (12)
NaNe Creative Commons License 2000.12.20 0 0 12
Csak azt nem értem, miért telefonálsz az autóban.
Vagy ha nagyon muszáj fogadnod a hívást, akkor vegyél kihangosítót.
Kérlek vedd figyelembe, jön a tél, mindenki rohan, iszonyat zsúfoltság van az utakon, a vezetők egy jó része ki sem lát az ablakon, egy másik része még a szemüvege mögül sem.
Nem olcsó egy ilyen ketyere, de ha fontos a számodra, nyilván megtérül egy idő után.
Vagy van egy másik megoldás is, kapcsold ki a fenébe arra a 20-30 percre.

üdv, békés karácsonyt

NaNe

fokukac Creative Commons License 2000.12.20 0 0 11
Az Örsön a baj az, hogy a busznak és a gyaloglos-tömegnek egyszerre van zöld, úgy hogy kereszteznék egymás útját. Reménytelen.
NAm értem, miért nem ott teszi le a busz az utasokat, ahol régen : a BKV ház Fehér úti oldalán. Közelebb van, 1 lámpát és a gyalogos zebrát, na és a baleseti helyzeteket spórolnák meg, és kb 2-3 percnyi időt.

De még az is jobb lenne, ha a beérkező buszok nem kanyarodnának jobbra, hanem továbbmennének egyenesen, és ott raknák le az utasokat.

De hát a BKV-nál logikát keresni ?
Ugyan már...

Egyébként a buszállomás is nagyon logikátlan helyre került. Bármerre indul busz, 2-3 kanyar + lámpa. Röhely.

Előzmény: cucu (7)
Iparvagány Creative Commons License 2000.12.19 0 0 10
Attys

A BKV Rt. honlapján (www.bkv.hu) van egy mailcím: bkvrt@bkv.hu.
A busz rendszáma nem BPO-175 volt véletlenül? BU-01-75-ös rendszám szerény tudomásom szerint nincs a BKV-nál.
Mellesleg az a zebra tényleg úgy el van b*szva, mint hat másik. Bocs a durva kifejezésért, de nem tudom, mit gondoltak, hogy majd minden lámpaváltásnál 5-10 gyalogos ott fog állni, és várja mint a kisangyal a zöldet? Innen látszik, hogy aki azt az egész kócerájt tervezte, meg aki a tervet elfogasta, nem BKV-val közlekedik, sőt valszeg még a budira is kocsival jár. Egy hétéves kisiskolás rájött volna arra, hogy a buszvégen leszálló és az oda tartó utasok 99,99%-a azt a zebrát fogja használni. Én egy olyan megoldást tartanék elfogadhatónak, hogy ott az ominózus zebrán a buszforgalmat teljesen megszüntetném, a leszállóhelyet a Fehér úton alakítanék ki, a buszok pedig használják az (esetleg kibővített) másik kereszteződést.
Egyébként ha jól tudom, ott a zebra úgy van megcsinálva, hogy amíg a gyalogosoknak zöld, a Fehér útról kis ívben akkor is be lehet kanyarodni jobbra nem? (ezt teszi minden második odatartó busz)
Az igaz, hogy ha piros volt, akkor a gyalogosok a felelősek, ha meg zöld, akkor a buszsofőr, de szerintem legfőképpen az a néhány idióta a felelős, aki azt az egész végállomást ebben a formában odaálmodta, és mi még örüljünk is neki...

Attys Creative Commons License 2000.12.19 0 0 9
Hová lehet írni?
Előzmény: cyber.greg (8)
cyber.greg Creative Commons License 2000.12.19 0 0 8
Ha valakit sérelem ér buszvezeteő által, írjon nyugodtan e-mailt a BKV-nak, mert a vezetőt ilyenkor KEGYETLENÜL megbüntetik, ha bizonyságot nyer a hibája!

Én a múltkor panaszt tettem e-mailben, mert a megállóban álltam és NEM ÁLLT MEG a busz! Kábé egy hétig folyt a vizsgálat, és a végén sajnálattal közölték, hogy ilyenkor a sofőr igen súlyos szankciókra számíthat, ám mivel a rendszámot nem tudtam felírni, a csúszások miatt nem lehetett beazonosítani a járművet.

Tehát rendszám birtokában nyugodtan lehet siránkozni!

cucu Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7
Helo.
Ma délután 14.50-kor az Örs Vezér téri új buszvégállomásnál történt, hogy a BU 01-75 frsz.-ú buszocska belehajtott a zebrán átkelő gyalogosokba. A 3 férfi közül 2 elesett a busz elött. A sofőr kifelé ordítozott, -ahelyett, hogy megnézte volna mit csinált. Szerencsére nagy baj nem történt, így a gyalogosoknak módjuk volt arra, hogy a vezető oldalablakját beverjék, majd a sofőrt is megpróbálták kirángatni az ablakon, de az félrehúzodott, így csak a pulóverét tépték meg.
Na. Már úgy 1 éve is mondtam, hogy a buszsofőröknek jó lesz vigyázzni a viselkedésükre, amíg baj nem éri őket.
bagojj, ha olvasod az írásomat, Te mint BKV-s szólj már nekik, hogy fogják vissza magukat!

Aztán van még más észrevételem is.
Ugyanis a fenti történetben a buszvezető csak részben hibás. Az igazi felelősök éppen a BKV vezetői között vannak, akik átvettek, ill. hozzájárultak egy ilyen buszvégállomás átadásához, amely már az első napon sem felelt meg a rázúduló utasforgalomnak.
A helyzet az, hogy a buszok ontják az utasokat, akik a metró felé csörtetnek, a metró szintén ontja az utasokat, akik meg szemből, a buszvégállomás felé igyekeznének. És közben ott van az az ominózus zebra, ami többet piros mint zöld és így egyetlen gyalogos sem várja meg, míg azon az irreálisan rövid zöldön át tud jönni. Ezért ott on-line tart a gyalogos invázió.
Röviden-tömören: az új buszvégállomás úgy szar, ahogy van. Alulméretezett.
Érdekelne, hányszor 10 milla csúszópénzt nyúltak le a BKV és a Főváros illetékes elvtársai ezért...
cucu

fefefe Creative Commons License 2000.04.21 0 0 6
vagyis mindketten sarasak vagyunk valahol.
kihangosito azert nem volt, mert nem sajat kocsi.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.21 0 0 5
A buszvezető legfeljebb annyiban hibás, hogy -ha valóban úgy volt- közel bóklászott. Viszont a visszagurulást illetően Te vagy a hibás. A balkáni morált pedig nem kellene emlegetni, ez itt legfeljebb hangulatkeltésnek jó.
Azt már csak halkan kérdezem meg, hogy miért nem használsz kihangosítót, head-setet, vagy hasonlót, mert azok azon kívül, hogy a telefonálás közben nem zavarják (annyira) a vezetőt, nem kényszerítenek ilyen félreállásokra sem.
Laci Creative Commons License 2000.04.21 0 0 4
Persze, ha valaki előtted parkol, akkor illik megvárni, és nem rámenni (szerintem ha rámegy és az visszacsúszik, akkor ha bíróság elé kerül az ügy nem biztos, hogy te leszel a hibás, főleg, ha szabályosan parkoltál). De az a helyzet, ha nem mondod meg, hogy te csúsztál neki, akkor soha nem fogja bebizonyítani az ellenkezőjét, és valószinűleg nem fogják elhinni neki.
Előzmény: fefefe (2)
fefefe Creative Commons License 2000.04.21 0 0 3
bocs a duplazasert!!
fefefe Creative Commons License 2000.04.21 0 0 2
a kár valoban elenyeszo, ezert nem is hivtunk rendort. csak erdekel, hogy tenyleg en voltam a bena, vagy csak ok probalkoztak.
en abbol indultam ki, hogy ha valaki elottem parkolni akar, akkor megvarom, mig befejezi, es nem maszok a seggebe. persze itt a balkanon a vezetesi moral egesz mas...
Előzmény: Laci (0)
fefefe Creative Commons License 2000.04.21 0 0 1
a kár valoban elenyeszo, ezert nem is hivtunk rendort. csak erdekel, hogy tenyleg en voltam a bena, vagy csak ok probalkoztak.
en abbol indultam ki, hogy ha valaki elottem parkolni akar, akkor megvarom, mig befejezi, es nem maszok a seggebe. persze itt a balkanon a vezetesi moral egesz mas...
Előzmény: Laci (0)
Laci Creative Commons License 2000.04.21 0 0 0
Ha a busz ment hátulról neked, akkor nincs az a helyszinelő aki azt mondhatná, hogy te vagy a hibás. Az más kérdés, hogy igazán nagy kár nem is történt ( a BKV buszok úgyis olyan szakadtak, neked meg csak a féklámpád repedt meg ami -feltéve, hogy nem pl Jaguarod van- nem sok pénz.

Ha te gurultál neki, akkor pedig te vagy a hibás, de ezt nehezen fogják bebizonyítani, ha te nem vallod be.

Előzmény: fefefe (-)
fefefe Creative Commons License 2000.04.21 0 0 topiknyitó
sziasztok!

tegnap delutan tortent az eset, budan a lajos utcan haladtam. (aki nem ismerne a kornyeket, ketszer ket savos, forgalmas ut, jobb oldalt keskeny jardaval, uzletekkel).
szokasos csucsforgalom, vagyis a gyalogosok is sokkal gyorsabban haladtak, mint mi kocsival.
csengett a telefon, gondoltam felreallok jobbra, szabalyosan, felig a jardara. indexet kiraktam, allok ki, de mivel a jardaszegely eleg magas volt, egy kicsit visszadobta a kocsit, es kicsit (max 50 cm) visszagurultam. addigra persze mar ott volt a busz (ami szokasuk szerint vegig a seggemben volt) es szepen nekem jott. (vagy en mentem neki?)
a bal hatso indexlampam berepedt.
felment a pumpam egy pillanat alatt, kiszalltam. a buszos nagynehezen meltoztatott kinyitni az ajtot, es kozolte, hogy ez nekem nagyon sokba fog kerulni (gondolhatjatok, hogy osszetort a busz ;))
hivta a faszi a helyszinelőt, aki 3/4 ora mulva meg is jott. (nem unatkoztam addig sem, mert az igen hozzaerto nyugdijas utasok ellattak mindenfele jotanaccsal...)
a helyszinelo faszi meghallgatta a tortenetet, es kozolte, hogy ugye mindenkinek egyertelmu, hogy en vagyok a hibas. (megerkezese elott a sofor "meselte" nekem, hogy en ma mar a harmadik vagyok, mert elottem ketten is bevagtak ele, es o mar annyira utalja ezt, hogy a masodikat majdnem le is szoritotta bosszubol. en kb 15 perce haladtam elotte akkor mar, es nem vagtam be sehol ele)
valojaban kinek volt itt igaza?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!