Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 1 183

Bakker, nemrég kezdtem el nézni a Sandokan-rajzfilmsorozatot, és nekem is az jutott eszembe, hogy Jason Momoa milyen jó lenne Sandokan szerepére. :) 

Emilia Clarke meg lehetne Mary Ann. És akkor a Game of Thrones után egy Sandokan-filmben is együtt lennének Jason Momoával. :) 

Előzmény: Reve Rouille (181)
TMitalhinrg Creative Commons License 2013.08.20 0 0 182

Aki szereti Kabir Bedit és a filmjeit, annak szól ez a cikk:

http://regiujfilmek.blogspot.hu/2013/08/kabir-bedi-eletrajza-es-filmjei.html

Reve Rouille Creative Commons License 2011.06.21 0 0 181

Remélem, lesz majd egyszer új, lehetőleg NEM kékszemű indiaiakkal. És lehetőleg Jason Momoa legyen Sandokan, nagyszerűen állna neki. Ilyen jó pasi, oszt így elvesztegették! Több szerepet neki!

totyahun Creative Commons License 2011.05.08 0 0 180

Nekem is az eggyik kedvenc hősöm Sandokan, Maugli után. A sorozat minden hibája ellenére nagyon jó, Kabir Bedi pedig egy hatalmas színész. Nemrég olvastam, hogy egy német hölgy többször elutazott Malájziába és kiderítette, hogy Sandokan élő történelmi személy volt. Tehát a "maláj tigrist" nem csak Emilio Salgari képzelete szülte.

KrumpiLee Creative Commons License 2009.01.03 0 0 179

 

   Don Quiote és Sancho Panza, Pármai kolostor és Fabrizio Del Dongo.

 

   Az emberben mélyen elraktározódnak bizonyos filmek, jelenetek, nevek, emberek, amik alakítják, megerősítik, jó érzésekkel töltik el.

KrumpiLee Creative Commons License 2009.01.03 0 0 178

 

   Mézgáék és Doktor Bubó, Gusztáv és Menő Manó.

 

   Tüskevár és Téli berek.

KrumpiLee Creative Commons License 2009.01.03 0 0 177

 

   Colombo, Derrick, Kojak, San Francisco utcáin, Petrocelli a kedvenc krimik. Hazárd megye lordjai is nagyon tetszett.

 

   Süsü szenzációs volt. Linda és Ötvös Csöpi is. Mazsola és Tádé úgyszintén.

KrumpiLee Creative Commons License 2009.01.03 0 0 176

 

   Eszembe jutott még a Keménykalap és krumpliorr, Utánam srácok!, Zsebtévé, Cimbora, Csúzli gyerekfilmek és műsorok is!

 

   A sorozatok közül nagyon szerettem még a Sztrogoff Mihályt és Benyovszky Móricot.

 

   A rajzfilmek közül Rumcájsz, Cirbolya és Borbolya, Moha és Páfrány, Kengyelfutó gyalogkakukk, Magilla Gorilla, Frédi és Béni, Lolka és Bolka, Vízipók, csodapók voltak a kedvencek és még sorolhatnám.

 

   Stan és Pan, Minden lében két kanál, Bűvész, Charlie angyalai. Szép sorban jönnek elő az emlékek.

KrumpiLee Creative Commons License 2009.01.03 0 0 175

 

   Én a moziban láttam legelőször a Sandokan című filmet szüleimmel és húgommal, két részben ment egymás után, fantasztikus élmény volt, habár alig voltam 8-10 éves. Később a tévében is sokszor megnéztem. Nagyon kedvelem a zenéjét is, többször meghallgattam már a youtube-on és jeleneteket is néztem a filmből.

 

   Rózsa Sándor, A Tenkes kapitánya is a kedvenc sorozataim közé tartozik, többször megnéztem már őket, videóra is felvettem. Mindig nagyon vártam gyerekkoromban a következő részeket, de későbbi tévés ismétléseknél is nagy örömmel és izgalommal ültem a képernyő elé. Kántort és Csupatit is nagyon kedveltem.

 

   A másik nagy kedvenc Tarzan, fekete-fehérben Johnny Weismüllerrel, Jane, Kölyök és Csita. Angaba, Timba! Sokat utánoztam a híres Tarzan üvöltést is!

 

   Winnettou, Hosszúpuska és a Gojko Mitic indiánfilmek, régi westernfilmek is nagyon tetszettek.

 

   A háborús filmekből a A négy páncélos és a kutya, a Belgrádi fiúk is a kedvenceim közé tartoztak, akárcsak a Tavasz tizenhét pillanata. De az Onedin családra és miszter Bénszre, valamint a Gyökerekre és Kuntakintére is szívesen emlékszem vissza!

 

  

 

  

 

 

Előzmény: Felagund (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.27 0 0 174

Először is Sandokannak NEM csaja volt hanem szerelme!

Másodszor pedig csak és kizárólag EGY szerelme volt-Lady Marianna Guillonk!!!

Sandokan13 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 173
Ezt ismernem kéne. Bár nem zöld a szemem, 10 évvel ezelőtt még hasonlóan néztem ki. :-) Mára pedig maradt a nick. :-)
BQuite Creative Commons License 2008.02.12 0 0 172

Szia arpadina!

 

Bocsi, hogy csak most írok. A filmmúzeum fórumát is most néztem, ott is kérdeztem róla, persze azt is jó sokára néztem meg. :-)

Azt sajnos nem tudom, honnan lehetne megszerezni, talán az MTV archívumában még megvan. Bár ha belegondolok, hogy mi mindent kidobáltak.....

 

A neten elég kevés infót találni róla. :-(

 

Az eredeti címe: Un paio di scarpe per tanti chilometri

 

Rendezte: Arturo Domincini 1981

 

Én is szerettem a sorozatot nagyon, még a végén pityeregtem is rajta.

Bár még akkoriban kisfiúcska voltam. :-)

 

Üdv. Csaba

Előzmény: arpadina (171)
arpadina Creative Commons License 2008.01.26 0 0 171

Hello,

milyen érdekes, hogy éppen ma jutott az eszembe ez a film, és rákerestem a neten, így találtam ide.

Nagyon nagyon szerettem, azt hiszem azért, mert kislányként beleszerettem a kisfiúba:-))) Nagyon:-))

De jó lenne újra látni! hol lehetne megtalálni ezt a filmet? Egy pár cipő,sok-sok kilométerre.

 

Előzmény: BQuite (170)
BQuite Creative Commons License 2008.01.14 0 1 170

Miért halt meg ez a topic vajon? Egyik napról a másikra? Majd egy éve jártam itt utoljára, persze véletlenül, ugyanis Mrs. Hogan hozzászólásában bukkantam rá az

Egy pár cipő sok-sok kilométerre c. szövegre, amit most ismét elkezdtem keresni.

Az idősebb fickó egyébként nem kamionsofőr volt, hanem egy ugyanolyan intézeti kissrác, csak idősebb.

Eleinte nem kedvelték egymást, de együtt szöktek meg az intézetből és úgy járták Olaszországot.

 

Valaki emlékszik még erre a filmre rajtunk kívül?

Előzmény: Mrs. Hogan (166)
Tyrant Joci Creative Commons License 2006.08.25 0 0 169
Azt tudom,hogy első csaj is meghalt,de hogyan? :o)
Előzmény: Mrs. Hogan (167)
eMM Creative Commons License 2006.08.25 0 0 168
Siegfried Rauch volt a színész neve.Ja és a magyar hangja sokkal jobb volt mint az igazi, ez a főzőcskében ki is derült mert ott az igazi rekedtes hangján beszélt.

Előzmény: Mrs. Hogan (166)
Mrs. Hogan Creative Commons License 2006.08.24 0 0 167
Igen, én is emlékszem, hogy volt Lady M. előtt is egy csaj, de sajnos, egyáltalán nem emlékszem még az arcára se, nemhogy a nevére.
Előzmény: Tyrant Joci (163)
Mrs. Hogan Creative Commons License 2006.08.24 0 0 166
Tényleg keddenként ment Thomas Lieven :)) "Ha én egyszer ezt a klubban elmesélem.." Egyszer azt hiszem, még a Főzőcske, de okosanba is meghívták, főzött. Az a vigyora, meg azok a nők állandóan, nem volt semmi :))) Estella Rodriguezre emlékszem, nagyon nyomulós, nagy spíler szőke nő volt. Aztán később volt a "Ki fizeti a révészt?" c. sorozat is, aminek szintén a T.L.-t játszó színész volt a főszereplője.
A csehszlovák és az olasz mese- és ifjúsági filmeket én is nagyon szerettem, pl. emlékeztek a Lakótelepi gyerekek című, csehszlovák ifj. filmre? Szombat délelőttönként adták. Amit szintén nagyon szerettem: Egy pár cipő sok-sok kilométerre, ez olasz volt. Kicsit szomorkás hangulata volt, egy árva kissrác járta Olaszországot egy felnőtt fickóval, talán kamionos volt az ürge, nem tudom. A kisfiú magyar hangja Csöre Gábor volt, mint marha sok kisfiú magyar hangja... Az égig érő fűre emlékeztek? Imádtam :))
Ja, Gojko Mitices és Sandokanos kis kerek tükör, alumínum széllel a mi háztartásunkban is megtalálható volt, anyááám.....
Előzmény: eMM (159)
Mrs. Hogan Creative Commons License 2006.08.24 0 0 165
Gyula vitéz télen-nyáron: Nemsokára adja a Filmmúzeum.
Előzmény: Felagund (88)
Mrs. Hogan Creative Commons License 2006.08.24 0 0 164
Szerintem a Látogatók. A 6 kopasz (fonetikusan): Zarko, Alambda, Pirvi, Kiri, Memno és Reká. Volt benne még egy Puck nevű törpe, aki állandóan az "időstop"-ot akarta megszerezni (meg mások is, nem csak ő) és természetesen gonosz volt. Az időstop pedig egy hosszú vékony tárgy, rajta egy gombbal, amit ha megnyomtak, megállt az idő. A 6 kopasz, aki 6 különböző pontján élt a világnak, meg nyírta egymást, mert ők is az "időstop"-ra utaztak és a "végén csak egy maradhat" típusú versengés folyt közöttük. A Velencében játszódó rész élénken él emlékezetemben, az volt azon ritka alkalmak egyike, amikor ez a Puck nevű, igen ronda alak megszerezte az igazi időstopot, a többiek nagy bosszúságára, mivel mindenkit átvert egy ál-időstoppal, ami persze nem működött. Már a bevezető szignál is félelmetes volt számomra, amikor este elalvás előtt lehunytam a szemem, ezeket a kopasz fejeket láttam, rém nyomasztó volt. Arra emlékszem még, hogy a Puck magyar hangja Velenczei István volt, tök illett hozzá.
6 részes kellett, hogy legyen, mivel egy rész egy kopaszról szólt, minden részben meghalt (kinyírták) egy kopasz, vártam, ki lesz az az egy, aki élve marad és birtokolhatja majd az időstopot? világuralmat? hatalmat? Nem tudom már, mi volt a tét.

"Arra emlékszik valaki, amelyikben idegen lények férköznek közénk? Emberi alakjuk van, viszont nem véreznek, és így lehet őket felismerni. Egy jelenet maradt meg bennem. Ülnek egy asztalnál és arról vitáznak ki lehet az idegen közöttük. Az egyik felpattan és megvágja a másik nyakát, aki persze nem vérzik. Hétköznap esténként ment 5-6 részes volt A címét nem tudom".
Előzmény: simson (53)
Tyrant Joci Creative Commons License 2006.08.21 0 0 163
Egy kérdés:
Sandokannak 2 csaja volt. Az egyik Lady Marianna ,nade volt neki egy előtte is. Ha valaki tudja a nevét,legyen szíves,tegye közzé. :)
Spidermans Friend Creative Commons License 2004.07.15 0 0 162
Én is csatlakozom. Nekem is kellene Forró szél... Most megy pénteken és vasárnap a humor1-en, de sajna nem tudom felvenni.
Előzmény: murray (161)
murray Creative Commons License 2004.07.15 0 0 161

jaj, sosem felejtem el a Surda sorozatban mikor a Surdáékhoz kijöttek a lakásosztályról...minél csóróbbnak kellett látszani hogy kapjanak másik új lakást...még most is ráz a nevetés!:-))

 

hogy hivták a bácsikáját? Firga bácsi vagy ki, ugye??:-))

 

nincs meg vhol vkinek vmi VHS kazin vagy begigizve vagy bárhogy?

vagy a fridi show-s fellépése.

pedig ismételték is de nem tudtam róla.

 

Előzmény: eMM (159)
Spidermans Friend Creative Commons License 2004.07.15 0 0 160
Volt egy olyan lengyel sci-fi, 198x-ben, amely egy a Szaturnusz körül keringő űrhajón játszódott. A legénység között volt egy android, aki embernek adta ki magát. Tudta mindenki, hogy egyikük robot, de nem tudták, ki az. Úgy derült ki, hogy az űrhajóval erős gyorsulást idéztek elő, az illető droid éppen valami gépezettel macerált, a gyorsulástól a teste hátrarepült, a kezei ottmaradtak a gépen, talán beszorultak, vagy nem tudom, a karja meg elkezdett nyúlni, elszakadt rajta a bőr, és lehetett látni, hogy mindenféle drótokból van. Az volt a címe, hogy (figyelem!) Robotokkal a Szaturnusz körül. Nemrég nyomoztam utána, és kiderült, hogy Stanislaw Lem Tárgyalás c. Pirx-sztoriján alapul a film. Gyerekfejjel nagyon izgi volt, de ezen a jeleneten kívül nem emlékszem semmire. Emlékszik erre valaki?
Előzmény: simson (53)
eMM Creative Commons License 2003.12.16 0 0 159
Aha keddenként ment a nem kell mindig kaviár.
Épp egy kedd este néztük meg a Birodalom Visszavágot és nem értettük ho hogy lehet az hogy félházas a mozi.
Aztán leesett.
Előzmény: Traubi (153)
eMM Creative Commons License 2003.12.16 0 0 158
Abban a korban csak ilyen befejezés lehetett.
Szerinted ép ésszel,ha minden bejött felrobbantod magad?
Nane.
Előzmény: kíváncsi kérdező (157)
kíváncsi kérdező Creative Commons License 2003.12.14 0 0 157
mondjuk hülyén jött volna ki egy optimista, bűn-pártoló, hollywoodi befejezés a Dögkeselyűhöz, nem?
eMM Creative Commons License 2000.06.07 0 0 156
És amikor minden bejön a Sserhalminak, mexerzi a milkót meg minden, fogja és csakúgy felrobbantja magát a gázpalackal a filmvégén.
Hadd lássa a kommunista pógár, hogy a bűn nem kifizetődő! :-)
Ezzel együtt a film alapmű, a zenéje neMM különben.
Előzmény: Traubi (155)
Traubi Creative Commons License 2000.06.07 0 0 155
A Dögkeselyű a taxis az ellopott erszénnyel meg a kutyussal? Az tényleg nagyon jó. De azért ebben a műfajban nem volt sok versenyző.
A Linda az nekem nem tartozik a klasszikusok közé, akkor inább már a Kántor meg a Csupati
Előzmény: Felagund (154)
Felagund Creative Commons License 2000.06.07 0 0 154
Igaz is: magyar akciófilmek!

Ki emléxik közületek a Dögkeselyűre, Cserhalmival?
Az első igazi magyar action volt. Még a japán mozikban is telt házzal játszották (akárcsak Lindát).
A cseh mesefilmeket egyébként én is nagyon szerettem. :)

Előzmény: Traubi (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!