Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.25 0 0 1184

"Mindenki" fél "mindentől"!!!

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.25 0 0 1183

Beleesni egy mélysötét kútba, aminek a végén talán felcsillan a Fény?

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.01.01 0 0 1182

Tehát a fájdalomtól félsz!

Akkor azt meg minek siettetni?

 

Előzmény: Kailai (1181)
Kailai Creative Commons License 2019.12.31 0 0 1181

Én nem akarok brutális halált, az szörnyü lehet ha kiloccsan az agyam. a fagyhalálrol különbözö álláspontok vannak, amit te mondtál az a titanicba volt, lewis hamilton mondta. Van aki szerint egyátalán nem fáj, csak rémesen hideg, hideg vizes to meg azért kell, mert különben elfagynak a végtagok és sokkal hosszabb

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1180

Miközben 3 másodperc alatt lezuhansz a magasból, az neked mennyi? Hányszor tudsz elszámolni ezalatt háromig?

Előzmény: Törölt nick (1179)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1179

Nagyon fáj. Nagyon! Azt mondják, mintha millió éles tőr hatolna beléd... És nem tudjuk meddig tart... De ha csak pár másodperc is, azt mennyinek éled meg?

 

Mennyi idő, amíg felvágott ereidből elfolyik a vér... 

 

Amíg a méreg összeszorítja a szívedet/tüdődet...

 

És mennyinek éled meg, amíg élsz... még... 

Előzmény: Kailai (1178)
Kailai Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1178

én nem félek töle, lassan lejár az idö, a fagyhalál érdekel engem. Csak leiszom magam, megmártozok a jéghideg toban, aztán alszom... ugy tudom hogy miután megmártozol már nem fáj, de addig se nagyon

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1177

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1176)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1176

Szerintem egy olyan evoluciós nyomás,

ami előnyt biztosít az egyed számára a

túlélésben, hogy a végsőkig kitartson.

 

Nem a jókedved szolgálja, hanem a faj

fennmaradását.

 

Valószínü hogy te másként gondolod,

de ha magadban be tudod azonosítani,

hogy neked mit jelent, hogyan jön létre,

és hogyan múlik, esélyed van rá hogy

elválaszd magad tőle.

Előzmény: Törölt nick (1173)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1175

. ...ez már elmélkedés, sőt

tanulsz belőle.

Előzmény: nolifer (1169)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1174

"Nem tudom, én akiket ismerek és nyertesnek gondolok az életben, azok bizony nem meditálnak, és nem is elmélkednek"

 

Kit vagy milyen embert tartasz sikeresnek? Egyáltalán mit tartasz sikernek?

 

Ha jól értem szerinted azok meditálnak, akiknek rosszat dobott a gép és ezzel folytatnak "önző öngyógyítást". Bár neked is rosszat dobott a gép, te viszont nem meditálsz. Miért? Úgy gondolod, hogy semmi értelme? 

 

Akik csinálják valószínűleg ezért teszik, mert látják értelmét. Vannak az ők és vagy te. Mivel próbálnál lebeszélni valakit, aki még nem döntött, hogy meditáljon-e vagy sem, miért ne meditáljon? Mivel tudod számára alátámasztani (bizonyíték, személyes tapasztalat), hogy neked van igazad és nem a másik tábornak?

Előzmény: nolifer (1169)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1173

Mi a remény?

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1172

Ha anyagi+ családi értelemben veszed a "nyertességet", igazad van. Én még azt is megfigyeltem, h a szerencsés(ebb) éltehez szükséges némi butaság is. Olyasmire gondolok, h az életet úgy látják az ilyen emberek, h vagy-vagy, illetve fekete/fehér... És csak nyomulnak előre, mint a faltörőkos... 

Előzmény: nolifer (1169)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1171

Érdekes dolog ez a sodródás... Engem elkapott az ár, és az a tapasztalatom, h szerencsésebb sodródni, mint ellenkezni... Miközben visz a víz, örülsz, ha a fejedet/orrodat kinn tudod tartani, és, ha még mások is vannak veled, rájuk is figyelni kell... Képtelenség közben csónakot/tutajt/pláne jachtot fabrikálni... 

Előzmény: máshol_máskor (1170)
máshol_máskor Creative Commons License 2019.12.30 0 1 1170

Ja, hát mert nem vagy te orákulum, hogy meg tudd ítélni mik a fontos dolgok az életben. 
Van akit kielégítenek a talmi dolgok, van akiben meg megfogalmazódik az igény a tapasztalatai alapján, hogy mélyebben a dolgok mögé nézzen, ne csak sodródjon egész éeltében. 

Előzmény: nolifer (1169)
nolifer Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1169

Nem tudom, én akiket ismerek és nyertesnek gondolok az életben, azok bizony nem meditálnak, és nem is elmélkednek. Elmondom miért. Mert nincs rá szükségük. Nem gondolkodnak feleslegesen, normálisan működnek, azaz alapjáraton meg van minden alapképességük mindenben. Ez azt jelenti, hogy amiben építkezni szeretnének az életben, abban egyszerűen megteszik, bármi is legyen az. Akiknek szükségük van elmélkedésre, meditálásra, sok gondolkodásra, azok eleve alapjaikban gubancosan működnek, és kénytelenek ilyen ökörségekkel foglalkozni, melyeknek egyetlen célja az önző öngyógyítás, nem pedig valamiféle küldetéstudat, felsőbb hatalom, vagy előző életek idiótaságainak feloldása... Ez csak mese, már ne is haragudjatok. Vannak, akiknek azt dobja a gép, hogy selejtek és életük végéig dolgozhatnak ezen, és vannak, akiknek azt dobja a gép, hogy normálisak, és végig élvezhetik az életüket és 100%- ban foglalkozhatnak minden mással, mint a saját retardáltságukkal.

A témával kapcsolatosan pedig: Fiatal vagyok még, de egyáltalán nem félek a haláltól. Sőt, igazából az sem érdekelne, ha mondjuk az enyém holnap bekövetkezne. Mivel sajnos szart dobott a gép, tehát teljesen feleslegesnek gondolom ezt az egészet.

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 1168

KILENC DOLOG

Kung mester így szólt:

- A bölcs ember kilenc dologra gondol állandóan: ha valamit néz, a világosságra gondol, ha valamit hall, az ütemre gondol, viselkedésében az illemre gondol, magatartásában a méltóságra gondol, szavaiban az igazságra gondol, ügyes-bajos dolgaiban a lelkiismeretre gondol, kétségeiben a kérdésekre gondol, haragjában a következmények súlyára gondol, mikor valamit elhatároz, kötelességére gondol.

 

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1167

.....szép.

Előzmény: Törölt nick (1166)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1166

"Aki azt teszi, amit nem kellene, és elmulasztja, amit kellene, aki elfelejti az élet igazi célját, és múló örömöknek hódol, eljön az idő, mikor keservesen irigyelni fogja a nemes szemlélődésben élőt."(Buddha)

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.05 0 0 1165

Tehát "létezik"...azért te is érzed hogy itt

valami sántít, egyik fogalommal magyarázzuk

a másik fogalmat,.....a válasz újabb kérdést

von maga után. Mikor valóban keresed az igazságot

az elme nagy köröket fut be, de nem találja a megoldást,

.....egyszer csak elapad és leáll, akkor nagyon közel

kerültél az "igazsághoz".

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1164)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1164

Ezt mondják a Dharmáról is.

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (1163)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.04 -2 0 1163

"Akkor mi tartja fenn a tudomány szerint az anyagi világot?"

 

Miért? Fent kell tartani?

Azt hittem, hogy az megy neki magától is, hiszen ez az egyik inherens tulajdonsága: hogy "létezik".

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1162)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1162

Jaja, tényleg arról keveset tudok.

 

Akkor mi tartja fenn a tudomány szerint az anyagi világot?

....vagy mi az alapja?

Előzmény: Elminster Aumar (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1161

Az olvtárs a buddhista szintig érti a dharmát, viszont a hinduban meg a szubsztancia, az Abszolút miatt teljesen más értelmezése van. Ezért kevergeti a bozonnal... Buddha addig vitte el a tanítványait, hogy van az anyag és azt elemzi... hogy állandótlan... meg pakolódik minden pillanatban... Neki ezek az elemi részecskék...

 

(a wikis meghatározása a dharmának pontatlan, mert valószínűleg buddhista írhatta a magyarázatot, vagy hindu brahman megvalósításig)

Előzmény: pk1 (1160)
pk1 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1160

Nem illik rá. Az egyik egy elvont fogalom, a másik egy részecskeosztály. Akármi is a dharma, biztos, hogy a spin nem alkalmazható rá és az is biztos, hogy egy van belőle (azaz nem lesz belőle statisztika). Márpedig e két dolog nélkül nem lesz bozon.

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1158)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.11.04 -2 0 1159

"de te is láthatod hogy minden jellemzője amit írnak az ősi szövegek illik a bozonra. Konkrétan a Higgs-bozonra."

 

Egy fenét.

Csak azért tűnik számodra hasonlónak vagy azonosnak, mert SEMMIT sem tudsz a kvantumfizika "bozon" nevű részecskéiről.

 

Kezdjük azzal, hogy nem a Higgs-bozon ad tömeget a többi részecskének, hanem a Higgs-mező, aminek a Higgs-bozon csak a gerjesztése. Másrészről pedig a Higgs-mező sem valamiféle "mindent fenntartó és működtető" dolog, ugyanis csak egyetlen egy dolgot csinál: tömeget ad az amúgy tömeg nélküli részecskéknek a Higgs-mezőhöz csatolás útján.

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1158)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.04 0 0 1158

"A dharma a hinduizmusban az az egyetemes törvény, amely minden hatás mélyén rejlik, mindent átható létezésével fenntartja a mindenség örökkévalóságát, működését, és minden létező entitást meghatároz. jelenség, (tudat)tartam, a valóságot felépítő elem, főleg az Abhidharmában."

Nem összetett, változásnak nem alávetett, állandó,....stb.

 

Nem tudok ilyen tanulmányról, de te is láthatod hogy minden jellemzője amit írnak az ősi szövegek illik a bozonra. Konkrétan a Higgs-bozonra.

 

Ennek az a jelentősége Isten nem egy lény, ....hanem minden az örök. A halál csak az elme tévképzete amivel azonosul az egyén.

 

 

 

Előzmény: pk1 (1157)
pk1 Creative Commons License 2019.11.04 -1 0 1157

"[a dharma] ... amit mára a tudomány igazolt, mint bozon."

 

Tudsz erről tanulmányt mutatni? Vagy mi alapján jelented ezt ki?

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1154)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1156

...így jártál...

Előzmény: Lan Dorr Dalai (1155)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1155

.....pancsi hiába okoskodsz nem úszhatod

meg tanulás, elmélkedés, és meditáció nélkül.

 

Csak égeted magad.

 

Előzmény: Törölt nick (1153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!