Keresés

Részletes keresés

Airbag. Creative Commons License 2022.03.07 0 0 30

milyen furcsa....

minden hozzászólásodban a mobilvilágot nyomatod,frissen regisztrálva...

Előzmény: Gizella91 (29)
Gizella91 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 29

Nem minden márkaszervíz ilyen. Nekem jó tapasztalatom volt a MobilVilággal, bár nem folyadék került a telefonba.

Előzmény: boti (18)
Gee GTI 16V Creative Commons License 2005.08.02 0 0 28

Az R600 igazából nem is Ericsson, csak az ő neve alatt futott. :))))) De nézz bele egy Sie C62-be, meglepő a hasonlóság a két panel között. Az első szériában még az alkatrészekre az Ericsson logo volt szitázva..... :)))))

 

A márkaszervíz azért nem javítja a beázott telefonokat, mert mostanság több rétegű panelekre épülnek a telcsik. Mondjuk a harmadik réteget nehézkes megpucolni alkohollal... Márpedig az ismeretlen eredetű folyadék a lyukgalvánon át eljut(hat) mindenhova! A réz vezeti az áramot, a réz-oxid meg nem, ilyen egyszerű. Egyébként meg jegyzőkönyvet írni a "beázott" telefonról sokszor nem rövidebb, mint megjavítani. Ez gyártói előírás, szervízeljárás!

 

Gee

 

Előzmény: M62 265 (27)
M62 265 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 27

Sajnálatos ügy...

Az Ericsson R600-am használati utasításában az alábbiak szerepeltek:

-A készüléket ne emelje szorosan a fejéhez, mert az időnként felrobbanhat.

-A készüléket ne használja tűz-, és robbanásveszélyes helyen, mert az esetenként szikrákat vethet.....

 

Végülis, ugyanaz a gyártó :-|

somoba Creative Commons License 2005.07.28 0 0 26

Én pont ellentétesen gondolom, a régebbi Nokia telefonok pl. 3210-es iszonyat sokat kibirnak... most voltam az enyémmel a balatonban... teljesen viz alatt volt, sőt még a kijelzője alatt úszkált a légbuborék :-)

De kiszárítottam és azóta sincs semmi baja, az elözö sonyerricssonnom viszont.. viz nélkül is minden baja volt

Gonda Iren Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25
Szerencsed volt. En anno 4 Sagemmel probaloztam, mind a 4 a kukaban kotott ki, mert "Contact sevice"-re szaladtak. Atlag 1 honapot mentek.... Egyebkent Sony rulez!!! (Nem S-E)
Előzmény: Lámpás (24)
Lámpás Creative Commons License 2004.07.05 0 0 24
  <P lang=hu-HU style="MARGIN-BOTTOM: 0cm">Helosztok.

<P style="MARGIN-BOTTOM: 0cm">

<P style="MARGIN-BOTTOM: 0cm">Azt hiszem mi Magyarok a Francia márkákat nem igazán szeretjük.

<P style="MARGIN-BOTTOM: 0cm">Valahogy egyedi a formájuk.

<P style="MARGIN-BOTTOM: 0cm">Vettem egy Sagem telefont mert az ezüstben jól nézett ki és sos kellett egy telcsi mert a Siemens aksija meghalt. Egy barátomnál bevágtam magamat a nagy hőségbe a medencébe miközben a sortba mert nem fürdésre készültem ott lapult a telcsi. Kb. 2 órát voltam a medencébe és mikor kijöttem akkor vettem észre, hogy a telcsi is velem úszkált. Se kép se hang. Szétszedtem és kiraktam a tűző napra kb. 1 óra múlva tökéletesen működött és azóta is mükszik.

arpy Creative Commons License 2004.07.05 0 0 23
A Nokia szerintem is egy kalap sz*r ebböl a szempontból. A menüje jó, de minden más nudli. Eddig 80%ban Nokia telefonok "füstöltek el".
Myself Creative Commons License 2004.07.02 0 0 22

Ezt azért így nem jelenteném ki...

 

Volt 5 Nokia 3 Ericsson.  Ebbõl sz_r volt 5 Nokia és 1 Ericsson (a legelsõ, GH-197, kijelzõhiba nagy melegben).  Az 5 Nokiából 5 volt gyári hibás.  Vagy a szoftvert nem javították ki soha, vagy a kijelzõ döglött meg (teljesen), vagy a töltés, vagy simán resetelgetett állandóan.

 

Szóval vigyázni kellene az általánosításokkal. :-)

Előzmény: rossgeller (15)
zsombi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 21
Ja, a forrás:
http://www.online.rtlklub.hu/hirek/kulfold/cikk.php?id=021163328
Előzmény: zsombi (20)
zsombi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 20
Felrántom a topicomat, mert időközben kiderült, füstbombaként is üzemel a mobiltelefon.

Ti meg itt a cikiztetek a füstölő mobilom miatt :-)

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.18 0 0 19
Nem semmi... mi mindenre hasznalhato egy mobiltelefon... langolo jelzofenykent soha nem tudtam volna elkepzelni:)

boti Creative Commons License 2001.11.18 0 0 18
Markaszerviz: :-(((

Kollegina beszelt otthon az emberrel, beszelgetes kozben az A2618-a belesett a teaba.

Kiszaritotta, majd hasznalta fel napig, amig meg nem allt.

Bevitte a Pannonhoz, azok tovabb kuldtek Erik Sanyiekhoz. Visszajott 2 het mulva, hogy "idegen eredetu folyadek kerult bele, nem javithato".

Utana elvittem egy radio-tv muszeresz ismeroshoz. A srac szetkapta, kipucolta, alkohollal letisztitotta a nyakot, osszerakta es azota is mukodik a telcsi. Az egesz muvelet kb 20 percig tartott neki. Annyi baja maradt a telefonnak, hogy a billentyuzet hattervilagitasanak 4 ledjebol csak 2 vilagit.

Ennyit a markaszervizrol.

ui: egy piros mogyoroson kivul mast nem fogadott el a javitasert.

Előzmény: Pluto81 (17)
Pluto81 Creative Commons License 2001.11.10 0 0 17
Hoi,

ahogy elolvastam a 0. hozzaszolast, rogton a vizes kaland jutott az eszembe, mert nekem kb. 3 evvel ezelott nyaron volt egy hasonlo sztorim. Kajak-kenu tabor es ugye kurvara fontos volt magammal vinnem a kenuban az (ericsson) telkom. Aztan jott egy emberes hullam, minden csuromviz lett.
Telkomat kiszaritottam 1 nap alatt. Bekapcsaoltam, fust, forrosag, budos. Kikapcs, 1 nap ujabb szaritas. Bekapcs, minden ok.

Azota is boldogan mukodik, ha a mostani tulajdonosa ki nem dobta.

zulu87 Creative Commons License 2001.11.10 0 0 16
Nekem ericssonom van már jó rég óta,semmi gondom nem volt vele. Mint mérnök jónak tartom az anyagát. Idővel minden elromlik, bár a zsebszámológépem sharp közel 20 éve működik, gondoltam hogy ezzel már rekord kisérletre kellene jelentkeznem.Talán majd ha indul egy ilyen fórum :):):):)!

A nedves készülékek mögött általában érdemes egy meglapuló ismerőst keresni. :)

A füstölés oka a túlhevülés, én az egyszer túlhevült szerkezetekkel már nem szoktam kisérletezni, a hő hatására az anyagok károsodhatnak(!), az már nem az igazi. Az autóversenyeken is rosszul vagyok ha kiküldenek újra egy már füstölt autót, leginkább tökig égnek, ezt sosem értettem, hogy miért csinálják, bár a válasz csakis a pénz lehet.

Egy érdekesség: az ISDN ünk "telefonálós" része meghalt egy faxmodemtől - a Matávval egy hétig kerestük az okát, végül úgy tűnt(?!), hogy a faxmodemünk zárlatos,de ettől a fax működött, a hívás kicsengett, de nem tudtuk a hívást fogadni, állandóan megszakította valami.
Ha valami hasonlóval találkoztok érdemes minden a vonalra kapcsolódó szerkezetet átnézni.

Előzmény: rossgeller (15)
rossgeller Creative Commons License 2001.11.10 0 0 15
ericcsont nem kell venni, ennyi a lenyeg...a' propose, nem kell valakinek egy szep 8850es ?
Előzmény: zsombi (-)
kheiron Creative Commons License 2000.02.12 0 0 14
Nekem is hasonlókat csinált... szóval szerintem így, első közelítésre... készülj fel egy közeli nagyobb kiadásra :-(

Üdv
Kheirón

Előzmény: fej (13)
fej Creative Commons License 2000.02.12 0 0 13
Jó egy éve kaptam ajándékba egy nokia 8110et.Olyan púderesdoboz félét. eddig elég jó volt, de a minap megbolondult. Egyszercsak elkezdett folyamatosan csengeni, semilyen gomb nem volt hatásos, egyedűl az aku kivételével tudtam elhalgattatni. Az aku visszahelyezése után sikerűlt bekapcsolnom és minden jó volt 1-2 óráig utánna az a jelenség jött be, hogy lefagyott a mobilom, azaz bármit nyomtam nem reagált rá se kikapcsolni se semmi..megint csak az aku kiszedése és ujra indítás hozta rendbe. mára teljesen beszrt. Se kép se hang. Már a jó öreg aku le-fel sem segít. Mit tegyek? A legnagyobb gondom, hogy 250 helyes memóriája tök tele van. Ki lehet ezt bányászni:o(
kheiron Creative Commons License 2000.02.12 0 0 12
Kedves zsombi!

Köszönöm. Voltam kis szervizben, nagy szervizben, majd márkaszervizben is. A válasz egyként ugyanaz. Javítható, de annyiért egy ugyanolyan használtat is vehettem volna (de az meg nem kellett), aztán végül is egy újab modell mellett döntöttem, kis ráfizetéssel.

Üdv
Kheirón

Előzmény: zsombi (11)
zsombi Creative Commons License 2000.02.11 0 0 11
kheiron!

Ne nyugodj bele! A saját példámat ajánlom most. (Azért nem írtam korábban a további fejleményekről, mert mégiscsak szarul néz ki, amikor az ember teleírja a saját topicját.)
Szóval én a kicsikét elvittem egy másik GSM szervízbe, aholis egy aranykezű fiatal megcsinálóember vette kezelésbe. 10 percig ügyködött és most újra működik. Te is vidd el egy másik helyre!

Zs.

Előzmény: kheiron (10)
kheiron Creative Commons License 2000.02.10 0 0 10
Puff. Az enyémet egyszerűbben intézték el: alaplapos, azt annyi.

Üdv
Kheirón

zsombi Creative Commons License 2000.02.09 0 0 9
Kidobhatom! Ezt mondták.
Mert beázott.
Misztikus ez az egész. Őselemek harca (tűz, víz) a maroktelefonban.
Előzmény: zsombi (8)
zsombi Creative Commons License 2000.02.07 0 0 8
Újabb fejlemény (bár nektek ilyen komoly dolgokról nem is lenne érdemes írnom)!

Végleg behalt a szerkezet. Elvittem egy GSM szervízbe és a kiscsajnak feltártam mobilom szörnyű titkát. Olyan furcsán nézett rám, pedig nem én vagyok a hülye, de tényleg. Tuti, hogy valami zárlat bújkál benne. A XXI. sz. kapujában én már mindent elhiszek, lehet, hogy földtani erővonalakon állva próbáltam telefonálni.
Egyébként holnap meg fogják mondani, hogy mi a baja. Addig is türelem!

myprint Creative Commons License 2000.02.04 0 0 7
Baktat az ősember az erdőben, kőbaltájával kupán csap egy kardfogú nyulat majd előveszi a mobilját és tüzet gyújt.
Előzmény: zsombi (-)
Constn Creative Commons License 2000.02.04 0 0 6
rövidzárlat - hosszú tűz...
CsabA Creative Commons License 2000.02.04 0 0 5
Két lehetőség is van. Vagy túl közel voltál a celluláris központhoz, és az teljes erővel adott, mert azt hitte, hogy olyan távol vagy, mint Makó Jeruzsálemtől. Vagy az is lehet, túl távol voltál, és a mobilod kezdett teljes erővel sugározni, és megolvasztotta saját magát, mint egy mikrosütő. Szerencse, hogy nem az agyadat főzte meg.
Előzmény: zsombi (-)
Mr.Color Creative Commons License 2000.02.04 0 0 4
Még szerencse,hogy nem nyomtad az arcodhoz a petróleumlámpád!!
Előzmény: zsombi (-)
__PT Creative Commons License 2000.02.04 0 0 3
Az nem az elemes öngyújtód volt ?

_pt

cucu Creative Commons License 2000.02.04 0 0 2
Helo.
Hát...ahogyan olvasom az írásodat...
Te! És mond, mi volt az üvegre írva, hány százalákos volt a tartalma?
Hétfőig ráérsz a válasszal!
cucu
Előzmény: zsombi (-)
Vanek Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1
Akkor menj a "milyen messze tudod eldobni a mobiltelefonodat topicba. A Nyomjelzős telefonnal még ott lehetsz a csúcson, legalábbis az esztétika kategóriában...

Ja és jééegynullás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!