Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.18 0 0 3
Kedves Tata!

Jó a topic és jó az oldal is az Extrán, nekem legalábbis mondott újdonságokat, de hát egy antitalentumnak minden új... Hanem ha a topic címét megváltoztatnád pl. Biztonság az interneten címre, talán több érdeklődő jönne. Esetleg kiegészíthetnéd, további, a biztonsággal kapcsolatos szoftverek leírásával, szintén csak példa gyanánt Lockdown. Jó? Nem jó?

Az anonimitással kapcsolatos oldaladon írtakkal nem teljesen értek egyet, de hát ez van, sokféleképpen gondolkodunk bár szerintem más gondolkodni meg más tippeket adni, nem nagyon tudok elképzelni olyan honlapot pl. amihez az oldal készítője nem szívesen adná a nevét, végül is a nyilvánosságnak szántai, akkor meg miért e nagy titkolózás, cyberkávéház meg mifene. No mindegy, ezt csak kiegészítésképpen írtam.

__PT Creative Commons License 2000.01.18 0 0 2
>>Végre egy értelmes hozzászólás!
Ó, kössz.

Én azt hiszem, hogy ez is véleményformáló szempont. Nem csak az index fórumra gondoltam, hanem általában az Ineten található forrásokra, és a többi médiára is.

Amikor xyz kft. ügyvezetőjének beszél 1 rendszerintegrátor az e-business előnyeiről, majd az ügyvezető este hallja a híradóban, hogy a héten kishazánkban már a 3. ISP szerverére törtek be, akkor - szerintem - kissé kételkedni fog az Inet lehetőségeiben.

Az ostoba hekker miatt megsérült pár 1,000 ember privacy-ja.
Én fontosnak tartom azt, hogy megfelelő oktatással ismerjék meg valóban a felhasználók a háló lehetőségeit, és a működését. Így kialakulhat egy egészséges bizalom/paranoia a hálóval kapcsolatban.
Azt is tudni kell, hogy a júzerek biztonsága alapvetően rajtuk múlik, ha megfelelő ISP-t választottak.

Mivel most magát az ISP-t nyomták fel, ezen nehezen segít az oktatás, tudom. Ha viszont a júzer tudja, hogy pontosan mi történt, akkor nem fog pánikolni, amikor a hálóra lép. És ez nagyon fontos.

_pt

Előzmény: Újlaki (1)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.17 0 0 1
Végre egy értelmes hozzászólás!

Nem hiszem egyébként, hogy a legkisebb hatással is lenne bárki üzleti döntéseire az index Törzsasztalánál elhangzó bármiféle hozzászólás vagy témaindítás. Ha igen, akkor az az üzleti döntés ennyire komoly.

Előzmény: __PT (-)
__PT Creative Commons License 2000.01.17 0 0 0
Várom a véleményeket, ötleteket, bármit.

_pt

__PT Creative Commons License 2000.01.17 0 0 topiknyitó
Az utóbbi pár napban gomba módra szaporodnak a megtörték az xyz-t ->www.xyz.hu kaliberű topikok.

Páran aggodalmukat fejezték ki, hogy ez egyáltalán nem használ a magyar Inetnek, amivel egyet értek.

Pár tasztalos kolléga hinti a rizsát a "megtörték..." topikokban, kamuznak égen-földön.

Az üzleti szféra ezeket látva okkal gondolhat arra, hogy a francba az Inettel, kell a francnak 1 ilyen veszélyes környezet. És ami még rosszabb, a vétlen otthoni felhasználók is megijednek, mivel könnyen kialakulhat bennük egy félelem az Inettől.

Felveszem a kesztyűt. Írok egy on-line tutort [1], amely segít az egyéni előfizetőknek biztonságuk és anonimitásuk fenntartásában.
Elsődlegesen az előfizetőkre gondolok, az ISP-k megtehetik azt, hogy felvesznek egy security admint. Amíg nem késő.

Bár a site még 1.0-ás béta, két írás már elérhető, az egyik a levelezéssel, a másik az anonimitással foglalkozik.

[1] Biztonság az Interneten: http://www.extra.hu/pt_/

_pt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!