Keresés

Részletes keresés

Laslow Creative Commons License 2000.02.29 0 0 45
Háát, néztem ma a karórámat és azt mondta, március 1-e van, kedd...

Laslow

Gixx-man Creative Commons License 2000.02.29 0 0 44
Debian Linux: a date parancsra adott valasza:

Mon Feb 28 15:07:44 CET 2000

Azert ez is tud... :)

nyman Creative Commons License 2000.02.29 0 0 43
A honlapom statisztikaja jelenleg febr. 29 helyett marc. 1-t ir ki. A statisztika itt van: http://nedstat.tripod.com/bin/viewstat?name=nymanpage-0

Gyanitom majd csak siman hozzacsapjak a marc 1-hez, ha holnap beallitjak a datumot. ugyhogy ez lehet csak ma lathato.

Ja a statisztika oldalon jelzett cim is hibas, de az egy masik bug. A cim: http://nymanpage.tripod.com

KIKA Creative Commons License 2000.01.18 0 0 42
Ezekért én is nagyon tudok lelkesedni.
A javaslatom: dolgozz ki túlélő-stratégiát. Pl.:

1. Ha tudod, mikor vetted, és ez nem volt túl rég, és ráadásul a beszerzési helyen sem állandó szokásuk a lejárt holmik árusítása (a hozzám legközelebbi közértben bármikor találok '97-es lejáratú árút, még a '900-as évekből), még januárban fogyaszd el.

2. Ha ezek közül bérmelyik nem stimmel, még mindig használhatod papírnehezékként...

Előzmény: MosRobi (37)
gligeti Creative Commons License 2000.01.12 0 0 41
OFF
Újlaki, pls e-mail me. A 2001.hu-s címed nem üzemel.
Előzmény: Újlaki (40)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.12 0 0 40
"Amit 1ébként a net-en körbeküldenek, mint XXX cég hivatalos, ATM-ből kivett bizonylatát, sajnos, igaz. Egy haveromé... :-( "

Ha ugyanarra gondolunk, a közképernyőn forgó másolatnál látható volt, hogy a dátum első két számjegye nem jó helyen van: az egész fecni fix betűszélességgel készült, az a két számjegy meg jobbra csúszott.

Tusz-e valami pontosabbat?

Előzmény: freeze flash (25)
MosRobi Creative Commons License 2000.01.12 0 0 39
OFF

Welcome, mrs-v-w!!!

ON.

MR

mrs-v-w Creative Commons License 2000.01.12 0 0 38
Mindenkinek üdv és köszönet a helyért!
Konzervileg: Ti mit csinálnátok, ha vettetek egyet és az van rajt lejáratnak:
58/12/12.
?
Előzmény: MosRobi (37)
MosRobi Creative Commons License 2000.01.12 0 0 37
Még egy:

Kezembe került egy konzerv. Rajta a min.meg. dátum: 01 02 03.
2001. február 3., 2001. március 2., 2002. január 3., 2002. március 1., 2003. január 2. vagy netán 2003. február 1. ???
Már ha egyáltalán 2000 és nem 3000....
MR

MosRobi Creative Commons License 2000.01.12 0 0 36
Hm. A W**tel 9** D*m*no központban a szöveg:
"A domino szolgáltatás újabb feltőltés nélkül a következő időpontig áll rendelkezésére:
2000. okt. 21.
Számláját a következő időpontig feltöltheti: >>>>CSEND<<<<"

Valószínűleg a 2001-gyel már gondok vannak.
MR

Kicsi_Lany Creative Commons License 2000.01.12 0 0 35
Ez sajnos igaz, nekem is volt mar gondom az Excel 2000-es datumkezelesevel.
Előzmény: KIKA (24)
Stiggs Creative Commons License 2000.01.12 0 0 34
2000 Január elsején, megkerestem a sétapálcámat, cilindert húztam. Gondoltam behajttatok a körútra kedvenc kávéházamba egy jó feketére....:-), .....a gépem jól bírta......
MosRobi Creative Commons License 2000.01.12 0 0 33
Szerintem is valódi, nem látszik, hogy fake-olva lenne.
MR
Előzmény: Kilroy (32)
Kilroy Creative Commons License 2000.01.12 0 0 32
Freeze flash, én azt hallottam, hogy ez csak dátummanipuláció volt, az OTP szerint legalábbis. Kérdés, hogy ki és hogyan manipulálta volna... :-))
Előzmény: freeze flash (25)
John Zero Creative Commons License 2000.01.12 0 0 31
xsany:
"Japanban a hadsereg keszenletben allt, es az atomeromuveknel kiserletet hajtottak vegre, mely abbol allt, hogy kezivezerlesre tettek a rendszereket. Persze, a dolognak Y2K-hoz semmi koze, es mindossze husz percrol volt szo, de a kiserlet 1999 ban kezdodott egy 2000 ben ert veget. Persze, lehet, hogy csak pletyi, de a kis sargak azert rendesen szoritottak...

Aha, persze. Tul sok filmet neztel ;)
Szerintem az atomerumuvek szamitanak y2k szempontbol (is) a legbiztonsagosabbnak.

Amugy kivancsi lennek, hogy SZERINTED mi tortenhet egy atomeromuben y2k-kor?

Előzmény: xsany (27)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.12 0 0 30
Lejön az, csak sokáig tart.

A Nyuszika bement a boltba:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos szomorúan felelte:
- Nem, sajnos, nincsen.

Másnap a Nyuszika megint bement:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos megint csak szomorúan felelte:
- Nem, sajnos, nincsen.

Ígyment ez pár napig, amíg végül a boltos szíve megesett Nyuszikán, és rendelt egy hatalmas, gyönyörű répatortát.

Jött is a Nyuszika:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos lelkesen válaszolta:
- Persze, gyönyörű, friss répatorta van. Az egészet elviszed?
Mire a Nyuszika:
- Jépatojta? Fúúúúúúj!!!

(Az igazsághoz tartozik, hogy Nyuszika azért megvette és hazavitte a gyönyörű, friss répatortát. Hogymit csinált vele, az látható a filmen).

Előzmény: gecko (21)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.12 0 0 29
Lejön az, csak sokáig tart.

A Nyuszika bement a boltba:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos szomorúan felelte:
- Nem, sajnos, nincsen.

Másnap a Nyuszika megint bement:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos megint csak szomorúan felelte:
- Nem, sajnos, nincsen.

Ígyment ez pár napig, amíg végül a boltos szíve megesett Nyuszikán, és rendelt egy hatalmas, gyönyörű répatortát.

Jött is a Nyuszika:
- Csókolom, jépatojta van?
A boltos lelkesen válaszolta:
- Persze, gyönyörű, friss répatorta van. Az egészet elviszed?
Mire a Nyuszika:
- Jépatojta? Fúúúúúúj!!!

(Az igazsághoz tartozik, hogy Nyuszika azért megvette és hazavitte a gyönyörű, friss répatortát. Hogymit csinált vele, az látható a filmen).

Előzmény: gecko (21)
freeze flash Creative Commons License 2000.01.12 0 0 28
Nem csak ők...
Előzmény: xsany (27)
xsany Creative Commons License 2000.01.12 0 0 27
Meglehetosen sok apro (es valoszinu, hogy par nagyobb) zurt is okozott az atallas, de a cegek es hivatalok, - presztisokokbol - kendozik a dolgot. Japanban a hadsereg keszenletben allt, es az atomeromuveknel kiserletet hajtottak vegre, mely abbol allt, hogy kezivezerlesre tettek a rendszereket. Persze, a dolognak Y2K-hoz semmi koze, es mindossze husz percrol volt szo, de a kiserlet 1999 ban kezdodott egy 2000 ben ert veget. Persze, lehet, hogy csak pletyi, de a kis sargak azert rendesen szoritottak...
Újlaki Creative Commons License 2000.01.12 0 0 26
"Chaney december 25-én befizette a foglalási díjat, erről hivatalos elismervényt is kapott; ez megtekinthető a www.doublewide.net címen. A Microsoft azóta megkereste Chaney-t, és megköszönték a 35 dolláros díj befizetését, illetve ennek visszatérítését is felajánlották. "

v.ö. saját kicsit korábbi hozzászólásom:

"A Microsoft olyan, mint a politikusok: nem tud korrekt lenni. Még ha korrekt, azt is inkorrekt módon teszi. "

Kénytelen vagyok rátromfolni:

A Microsoft akkor is pitiáner, amikor nagyvonalúnak akar látszani.

freeze flash Creative Commons License 2000.01.12 0 0 25
Kifogyott a bor a poharamban, 1999.12.31. 23.59.59-kor.
Mire körülnéztem, a barátaim üdvözült arccal koccintottak, és nem zavarta őket, hogy az órájuk 1900.xx.xx-t mutat. ;-)))))

Amit 1ébként a net-en körbeküldenek, mint XXX cég hivatalos, ATM-ből kivett bizonylatát, sajnos, igaz. Egy haveromé... :-(

Üdv
ff

KIKA Creative Commons License 2000.01.12 0 0 24
Találtam egy marhaságot az Excel-ben ('97).
2000-res dátum copy+paste-tel másolva = 1900.01.00, az eredeti 2000-res dátum konkrét értékétől függetlenül. Csak képlettel másolva jön át.
Jó, nem?
gecko Creative Commons License 2000.01.03 0 0 23
nem rosz de nem Y2K
Előzmény: TomAce (22)
TomAce Creative Commons License 2000.01.03 0 0 22
Microsoft: Csőd vagy csak figyelmetlenség?
1999. december 29.
Fazakas László

Michael Chaney, egy nashville-i Linux konzultáns fizette be saját bankkártyájával a Network
Solutionsnál a Passport.com domain éves díját, miután a karácsonyi ünnepek alatt elérhetetlenné vált
Hotmailes postafiókja. December 23-ig lett volna esedékes a domain éves díjának kifizetése, és
minthogy a Microsoft elfelejtette kiegyenlíteni a számlát, a Network Solutions letiltotta a címet. Mivel a
Microsoft által üzemeltetett Hotmail ingyenes levelező szolgáltatás is a Passportot használja a
felhasználók azonosítására, ezzel a Hotmail is használhatatlanná vált.

Chaney december 25-én befizette a foglalási díjat, erről hivatalos elismervényt is kapott; ez
megtekinthető a www.doublewide.net címen. A Microsoft azóta megkereste Chaney-t, és
megköszönték a 35 dolláros díj befizetését, illetve ennek visszatérítését is felajánlották. Chaney a
weblapján kifejti, hogy nem különösebben hiányzik neki a pénz, ha viszont fizetni akar a Microsoft,
fontolóra vehetnék, hogy mekkora kárt okozott volna nekik, ha a Hotmail, és a másik 25 Passport által
azonosított website még napokig elérhetetlen lett volna (ezek közül igazából csak a Microsoft saját
site-jai érintettek, a többiek ugyanis biztos, ami biztos, más azonosítási módszert is alkalmaznak).

gecko Creative Commons License 2000.01.03 0 0 21
sajna nem jon le mi van rajt
Előzmény: Újlaki (20)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 20
A Microsoft olyan, mint a politikusok: nem tud korrekt lenni. Még ha korrekt, azt is inkorrekt módon teszi.

Répatorta? Fúúúúúúj!

Előzmény: gecko (17)
gecko Creative Commons License 2000.01.03 0 0 19
ezt nem ertem lgyszi bovebben errol
varom
Előzmény: Újlaki (18)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 18
Erről eszembe jut egy érdekesé történet a 70-es évekből (a 19070-esekből, persze ;-)

A világon akkor hatféle tranzisztor-kódolási módszer léztezett: az amerikai, az európai, valamint a szovjet-1, szovjet-2 szvojet-3 és a szovjet-4. Szegények, mindig kimaradt valami, ami pár év vagy hónap múlva már nem volt belekódolható a rendszerükbe és akkor újat kellett kitalálni.

A Microsoft és a volt Szovjetunió közötti irgalmatlan hasonlóság (beleértve a Billy-Leó párhuzamot) kérdése már évek óta izgat. Kellene írni egy könyvet. Vagy várjuk meg Gorbit?

Előzmény: gecko (15)
gecko Creative Commons License 2000.01.03 0 0 17
nem a mostani nem rosz csak tehat a kikuszoboles egy kicsit komplikalt
Előzmény: Újlaki (16)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 16
Igazad van, javítottam. Illetve hát...

Ezért utálja mindenki a Mikrofost. Ha már az elején elszúrta ő is, akkor egyik verzióról a másikra már maradjon nyugton. Ugyanakkor meg a 8 betűs fájlneveket és a többi marhaságot torlasztja maga előtt már lassan évtizedek óta. Mindig ott "javít", ahol nem kellene, ahol nem számítasz rá, és ahol meg kellene, ott marad a gány.

Előzmény: gecko (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!