Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2002.07.04 0 0 120
a miénk is előltöltős
Előzmény: Törölt nick (119)
eMM Creative Commons License 2002.07.04 0 0 118
Én '94 ben vettem egy Whirpool mosógépet az AWG sorozatból kutya bajom se volt vele, a fateromnak ua. van és dettó.
Előzmény: Törölt nick (117)
Lencsi Creative Commons License 2001.04.13 0 0 116
Sziasztok

Nagyon jó ez a topic, bár a hozzászólások számát keveslem. Ennél biztos sokkal több pocsék áru van. Íme néhány: Kislányom születése előtt megvettük a babakocsit (Interspar, akciós). Lucky baby volt ráírva, a haszn.utasításon Remond típusúnak tüntették fel. Mire a lányom használatba vette volna, már lejárt a garancia, a bolygókerekek jobbra-balra szitáltak, a kocsit nem lehetett tolni. Nosza vittük a bizóba, 4000 forint veszteséggel megszabadultunk tőle. Egy hónapja akartam ülőkocsit venni, diszkont az Örs vezér terén. Noname kocsi, a papírok szerint szintén Remond, bolygó kerekekkel ugyanaz a helyzet. Végül egymásik boltban vettem ugynannyiért egy S-WIN kocsit (legalábbis a papírján ez áll, amúgy a leírás egy totál más kocsiról szól). A karfát rá lehet pattintani a kocsira, ezt néhány nap alatt sikerült eltörnöm, telefon a szervízbe, válasz: Igen, a hidegben könnyen törik! Becsületükre legyen mondva szó nélkül cserélték, még a garanciajegyet, vagy a blokkot sem kérték.
A leírás alapján a huzat néhány mozdulattal levehető. Ebben a néhány mozdulatban benne van 8 csavar eltávolítása!

IKEA-val kapcsolatban. Eddig még csak nagyon olcsó dolgokat vettem, ezek az áruknak megfelelő minőségűek. (íróasztal hatezer, etetőszék háromezer, cipősszekrény talán 8000) Szerintem ott csak így érdemes vásárolni, mert a drágábbak nem érik meg az árukat.
Amúgy a közvetlen stílushoz egy adalék. Katalógusuk fő jelmondata, akkor is nézz be hozzánk, ha csak ötletet akarsz. Hár én benéztem. Nem vásároltam semmit, kifele menet a biztonsági őr megállított minket (az anyukámmal voltam) és kipakoltatta a táskánkat. Ott a többi vásárló előtt!

Lencsi

Sorsha Creative Commons License 2001.03.27 0 0 115
sok hülye, aki szerintemet használ :))))
Előzmény: Sorsha (114)
Sorsha Creative Commons License 2001.03.27 0 0 114
szerintem a Hunnia erősen azok közé a mozik közé tartozik, amelyek lehet hogy hamarosan nem lesznek.
Szerintem egyszerűen ahol tudnak, ott spórolnak
Előzmény: FotexZoli (113)
FotexZoli Creative Commons License 2001.03.27 0 0 113
szerinted naponta csak egy üveg sör miatt csináják!?

ha már csinálják, akkor legalább 10szer 15ször, hogy legyen valami "értelme" is.

miért ne, napi 5ezer, az 150e/hó, legyen prémium, nem engem lopnak meg (közvetlenül)

lolka_bolka Creative Commons License 2001.03.27 0 0 112
De ugye ez nem faj neked ? :)
Mert sajnalsz toluk 3 sort, ezzel max a mozi tulajat huztak le, az meg amugy is gazdag, vegyuk ezt premiumnak. (Nem moziban dolgozom...)

Lolka

Előzmény: FotexZoli (111)
FotexZoli Creative Commons License 2001.03.27 0 0 111
nem is áru, nem is pocsék, mégis leírom ide:

"Néhány hete a Kedvesemmel megnéztünk egy filmet a Hunnia moziban. A 8-as előadásra mentünk, fél nyolckor vásároltuk meg a jegyet. Feltünt, hogy gépi jegyek kapunk, ugyanakkor a gép zaját nem hallottam, mivel a pult alól húzták elő. Az árat meg is néztem gyorsan rajta, 900 Ft, fizettem. Kimentünk sétálni a körútra, ahol mégegyszer megnéztem a jegyet, mert éreztem, hogy nem kerek a történet. A jegy kiállítási ideje 17 óra 40 perc volt, azaz a 6-os előadást megelőzően adták ki. Ekkor még arra gondoltam, hogy valakitől visszavedték a jegyek, mert közbejött valami az illetőnek. Megyünk a be a filmre, majd mint minden moziban nyújtom a jegyet a "kalauznak", aki nem tépi él és adja vissza (mint minden TISZTESSÉGES moziban), hanem elveszi és félrerakja egy kalapba, mindenkiét. Így már bennem is összeállt a kép. Ezzel az egyszerű módszerrel be lehet csapni az államot és a tulajdonosokat. A film után kifelé jövet a pénztárban három fiatalember elégedetten sörözgettet, volt rá keret."

BCruiser Creative Commons License 2000.12.07 0 0 110
üdv Hayloft Ezekiel,

a nagyim vasárnap jött haza Szegedről..hozott magával egy két kilós kenyeret.. csütörtökön kérdezem a vacsoránál, hogy ez még az a kenyér amit hoztál?
válasz: igen.
megnéztem...kisvállalkozó csinálta.. beleadta minden tudását..a szorgos munkásainak keze műve az ő receptje szerint. és eláll iksz napig..
viszont egy zacskós kenyérben mi van??? csupa méreg.. vagy legalábbis csupa egézségtelen szenny. már elnézést egyesektől akiket ezzel megbánthattam vala.
szóval ezzel a kenyér vidékről dologgal úgy vagyok, hogy igenis szállitsunk....vegyük már észre, hogy esetleg igény lehet még az igazi Ételek Izére.. mertugyanénabban a kenyérben amit a nagyi hozott Szegedről ezt éreztem.
re,
bc.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (109)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2000.11.24 0 0 109
azért a cipőt a cipőboltból dologgal is vannak furcsa jelenségek...

Én eddig egyetlen cipőt vettem a humanicban és kifogástalan. Nem is értem, mert soksok helyről hallottam, hogy ott soha! De mivel nem én fizettem és volt felső árkorlát... és bevált.

Kersztúron a pék kenyere másfél napig ehető, utána embert lehet vele őlni, a billa kenyere meg eláll majd 4-5 napot.

A 7. kerületi CBA-kba Taksonyból jön a kenyér, de hogy miért???? És persze én fizetem a szállítást az árban. Mi van a pesti kenyérgyárakkal? Agyrém.

HE

dpbymqn Creative Commons License 2000.11.24 0 0 108
Mashol is van hasonlo, nemreg finom gorgonzolat sikerult talalnom, nagy piros plecsnivel, hogy holnap lejar, ma fele az ara. Nem tudom, milyen lehet egy lejart gorgonzola, mert a 'friss' is zoldes helyenkent ;-))
/dobyman
Előzmény: rags (92)
dpbymqn Creative Commons License 2000.11.24 0 0 107
OFF
Voltam vegas, de hogy jon ez ide? Leginkabb szemelyeskedeskent, nem?
ON
/dobyman
Előzmény: tanttt (105)
leha Creative Commons License 2000.11.24 0 0 106
én láttam egy ilyet
kőbányán a hangár áruházban (asszem meg is szűnt)
Előzmény: rags (92)
tanttt Creative Commons License 2000.11.24 0 0 105
ha vegás lennél, nem akadnál fönn a szalámin
Előzmény: dpbymqn (104)
dpbymqn Creative Commons License 2000.10.23 0 0 104
Beszelgessunk akkor a Julius Meinl-ben (Meszaros u-Krisztina sarok) kaphato avas teliszalamirol is, meg amire utana szoktam at, az elore csomagolt, lefoliazott pickrol, ez utobb harmunknak okozott egy napon eroteljes hasmenest.
Lehet hogy a hely szelleme teszi, ugyhogy azota olyat ott en nem veszek.
/dobyman
Előzmény: BCruiser (103)
BCruiser Creative Commons License 2000.10.19 0 0 103
üdv,
nagyon érdekes... legalábbis nekem egy életre az marad... gondoltam vacsivagymi... vajasdeszkaszalámi ahogy azt kell... de nézem ám.. előrecsomagolt hajszálvékonyraszeletelt EREDETI pick-szalámi ezernyócszázvalahányból.... nézem ...eredeti?? pick-szalámi??
szóval ha már ez az egyik magyarnak mondható termékünk nemzetközi körökben is igen jól ismert akkor miért kell ráirni a csomagolásra, hogy EREDETI????
már elnézést.. de
izre tuttttttti garanta!:-)
bc.
cs_geza Creative Commons License 2000.10.05 0 0 102
Az ikejas cuccok tizedet sem keszitik svedorszagban....Malajziatol Ungabungafoldon at Moldovaig mindenhonnan van cucc....:(((((
Előzmény: dpbymqn (97)
FotexZoli Creative Commons License 2000.10.05 0 0 101
hiba: kg helyett mindenhol ml van, természetesen
FotexZoli Creative Commons License 2000.10.05 0 0 100
"kólás sztori"

igazad van abban, hogy nem volt megfelelő az árak feltüntetése, ugyanis annak egyértelműnek kell lennie

kicsit más: nem tudom tudtok-e arról, hogy igazából kétféle árat kellene feltüntetni az élelmiszereknél:
1, a termék árát
2, a termék egységre vetített árát

pl. egy doboz kukorica ára: 120 ft, ez mondjuk 425 ml, akkor az egységára 120/0,425=282 Ft/kg

eddig csak a julius meinl-ben láttam ilyet, a West End C C-ben.

Man In The Rain Creative Commons License 2000.10.05 0 0 99
Ez tényleg nagyon frappáns egy oldal.
Ki kéne figyelni, ki bookmarkol egy ilyet.
BCruiser Creative Commons License 2000.10.05 0 0 98
...hát nem is a TESCOban vesz józan ember cipőt:))))
szóval hali:)
nekem nincsenek ilyen frappáns "termékeim", de ezt az oldalt talán kevesen látták még:-)

... én ezt a cimet adnám neki:
A 2000 év internetes csőőőődje!:-o
http://www.lasvegastravelog.com/forign/hungarian/index.htm

Előzmény: dpbymqn (95)
dpbymqn Creative Commons License 2000.10.04 0 0 97
NNa, vegigolvastam a topikot - nem tul boseges, mintha nem lennenek pocsek aruk -, akkor tolem is egy ikeas tortenet, de ez nem olyan nagyon sulyos.
Neha korul szoktam ott nezni, nem konkret aru miatt, csak talalni idonkent olyasmiket, amik kellenek is es megerik az arukat. Nemtom' ti peldaul tavaly karacsony elott eszrevettetek-e a negy szinben arult olcso bogreket? Gusztusosan ki voltak pakolva papir kartonokba, fejjel lefele, mindegyikre spontan raragaszva egy cedula alul keresztben, hogy mennyibe kerul meg mi is a sved neve. Olcso volt, meg kellett is otthon, kivalogattunk vagy 16 darabot, hogy egyse legyen kozule csorba, aztan hazavittuk. Otthon, miutan lekapargattuk a - spontanul! - raragasztgatott cedulakat, mindegyik alol elokerult a ROMANIA felirat. Nem made in, vagy hergestellt, csak egyszeruen. Nincs vele kulonosebb bajom, nem vagyok ra allergias, csakhat picit zavar a hujeneknezessel kombinalt atveres. Megkockaztatom, vettunk volna belole akkor is, ha az aruhazban latom a feliratot, bar akkor oda lett volna a meglepetes ;-)
Azota, nagyobb vendegseg utani mosogataskor a konyhat belengi Ceausescu szelleme...
/dobyman
Pancser Tündér Creative Commons License 2000.10.04 0 0 96
Kiképzési napló I/1.

Először csak a kisebb dolgok jöttek. Időnként egy-egy hajszál, néha egy kis zöldre romlott tojás a rakott krumpliba (vagyis az annak nevezett valamibe), de a székelykáposztából 10 perces munkával még ki lehetett vakarni kb egy villányi húsneműt. Más ehető már akkor se volt benne.

Aztán lassan érdekesebbé váltak a dolgok.
Megjelentek a tányérokon a csavarok, és csavaranyák, orvul meglapulva a grízestészta halmok alatt. Amikor eme egységek támadását is sikerrel vettük, s már nem botránkoztunk meg nagyon a salátalevelekből előmosolygó kedves kukacokon....

Hát akkor kezdtek a dolgok még érdekesebbé válni.
Ennek a korszaknak a legjellemzőbb vendége a terminátorcsirke volt.
Vagy talán csak terminátorcsirkekísérlet?
Megfontolásra érdemes kérdés. Mi ugyanis csak a farhát hát részét láttuk belőle. Cirka 2 centis tollakkal (fehér volt), és 6-8 centis drótdarabokkal vett úszóleckéket a tyúkhúsleves felszínén. Az ilyetén tollak népszerűségét megirigyelve a kisséhasznált tollbetétek is ringbe szálltak!:) Bizony, bele-bele masíroztak másegyéb levesek aljába is.

S aztán jött a CSÚCS!:)
Pancserka egy napfényes délben éppen paradicsomoskáposzta főzelékének utolsó kanalánál tartott, midőn szemét reávetette az ominózus fémeszközre.
S mit látott??
NO?
.....
Hát nem jöttetek még rá?:)
Bizony-bizony. Egy FÉL! fülbemászót. (Mely tényt onnan tudta megállapítani, hogy az ominózus rovar hátsója csücsült a kanálban.)
Pancserka ezek után felettébb berágott.:) No nem azért, mert fülbemászót talált, az egy felette szoft verzió. Hanem, hogy már abból is csak egy felet adnak? - S eme felkiáltással sikeresen elérte, hogy nem részesült többet az elamen rt. által nyújtott fantasztikus ínyencségek fogyasztásából.... ;)

dpbymqn Creative Commons License 2000.10.04 0 0 95
BCruiser:

en is kezdek raszokni erre; a cipot a cipoboltbol ugyan banalisan hangzik, de mely bolcsesseget takar.

Ground Zero (Siemens c35i):

Wap-oldalakat fejlesztettunk, 7110 meg nem volt kozel s tavol, ugyhogy egy PC-s szimulator programmal tudtunk csak dolgozni. Mukodgetett, mukodgetett, csak neha hibazott, es neha teljesen lefagyott. Kesobb, mikor feltunt egy igazi 7110, meg a hozzaerto, tapasztalt ember, kerdeztuk, hogy mekkora a kulonbseg az igazi meg a szimulalt kozott? Mondta, hogy valojaban nem sok, az igazi eppugy lefagy, le kell venni rola az elemet, hogy ujrainduljon, nem eleg bezarni a Task Manager-bol... Hijjnye. Szoval a tiedrol is pontosan ugyanez elkepzelheto.
Sietni kell a piacradobassal, nincs ido tesztelgetni, megy a boltba felig keszen. Az evolucio majd megoldja; ha nincs neki katasztrofalis hibaja, viszont a vevo megszereti, megmarad, hosszueletu termek lesz belole.
En a magam reszerol - mint az evolucio aktiv resztvevoje - szavaztam, nincs is 7110-esem.
/dobyman

dpbymqn Creative Commons License 2000.10.04 0 0 94
Tegnap, megyek hazafele, elso nagyobb elmeny Magyarorszagon. Az elso hely ahol megallok: Shell kut, M1. Benzin ugye. Ahogy allok a sorban, latom, a kis kuka meretu kolas hutoladan a felirat: 119 Ft. Jo, johet egy light. Kiveszek, fizetek. A neni visszaad, de valahogy nem stimmel. Kerdezem, mennyibe is kerul ez itt? Mondja, hogy 149. De mintha a huton maskepp lenne kiirva. Igen, de az csak a bonaquara vonatkozik. Valo igaz, a cedulan levo otcentis szamok alatt 7 millimeteresen szerepel az a szo is, hogy Bonaqua. De, mondom, ide az van irva - szinten otcentis betukkel-, hogy Coca Cola. Meg hogy 119. Neem, ez akkor is a Bonaqua. Akkor hol van a kola ara, ha nem a kolas huton? A bolt masik vegen, a hutoszekrenynel ki van irva a kola ara is. Meg hogy a penztargep is kiirta az orrom elott. Jo, akkor nem kerem, adja vissza az arat. Nem, mert ez ennyibe kerul. Miert nem figyeltem. Anyad.
Egy kicsit meg viccelodtem, hogy ha meg egyszer meghallom, hogy Bonaqua, kerem a vasarlok konyvet - no nem mintha az szamitana, csak kesobb erek haza -, aztan, kb az otodik korre visszakaptam a
lotty arat. Ugysem kell, a koffein adagot klasszul potolta az affer, az osszes ver az agyamba tolult. No nem a 30 forint, de hogy ilyen alpari modon kell nekik raszedni, 30 forintonkent novelni a forgalmat? Vegulis tobb mint az adott termek aranak 20 szazaleka.
Kesobb atgondoltam, nem az arat kellett volna visszakernem, hanem a kulonbozetet, es megtartani a kolat. Lenne egy fogadasom, hogy a cedulat azota sem szedtek le.
Van par Shell kut az M1-esen, eztan elkerulom oket.
/dobyman
BCruiser Creative Commons License 2000.10.04 0 0 93
Kedves edelweis,
mindenben egyetértek veled.. viszont megoldásként továbbra is azt látom a legjobbnak, ha igenis vesszük a fáradtságot és az étkezési szokásaink közé felvesszük mint alappillért a vásárlási szokást:)
kenyeret a péktől,
zöldséget a piacról,
cigarettát a trafikostól,
újságot az újságostól,stb.
én úgyérzem, hogy az igényeid teljesen rendben vannak:))) inkább úgy fogalmaznám, hogy a Kaiser's és hasonló supermarketek vezetői nincsenek tisztában azzal, hogy hogyan néz ki a krumpli meg a paradicsom pölö:)
... másfelől pedig a Kaiser egyáltalán nem kényszerít rád semmit... mivel a döntés a te kezedben van még mindig.
gondolom a többi EU-s országokban lehet kapni a gyönyörű magyar termést:))))
nem tudom:)
üdv,
bc.

Előzmény: edelweis (87)
rags Creative Commons License 2000.10.04 0 0 92
Németországban egyes Supermarketekben a nyugdíjasok körében nagy verseny folyik a lejárt szavatosságú termékekért, mert azt nem kell kifizetni. Angliában is a lejárófélben levő dolgokat léárazzák. Ma megveszed, holnap még jó, de úgyis meeszed a joghurtot, tejfölt. Így te olcsóbban vásárolsz, nekik nem kell foglalkozni a lejárt áruval. Itthon hol látsz olyat hogy a 2-3 nap múlva lejáró, tejtermékeket olcsóbban adnák?
Előzmény: GroundZero (88)
GroundZero Creative Commons License 2000.10.04 0 0 91
Na, akkor két sajátot is:

1.) Szlovákiában közkedvelt (?) üdítő a Kofola. Valami kávés kóla. Nos, én Magyarhonban élek, viszont a zegyetemen volt egy haver, aki Szlovákiában lakott, és mesélt erről a piáról. Kértem, hogy hozzon, hozott. Nyítom ki, mondja: Pohéárból idd, ne üvegből.
??? Mindegy, ő tudja. kiöntöm pohárba, mondja: várd meg, amíg leüllepszik (!!!).
De végül csak megittam. Hát... Hagyjuk.
De a legjobb az volt, hogy állítólag télen nem lehet árusítani, mert belefagy az üvegbe, és szétrobbantja. Nyáron sem lehet, mert a kiváló széndioxid szétrobbanthatja a palackot.
Nem semmi...

2.) Ezt még nem tudom, igaz-e, szertném, ha kiderülne, hogy nem:
a napokban kaptam szülinapomra egy Siemens c35i-t. Nagy kedvencem volt már látatlanban is, azóta is. Viszont ma azt hallottam, hogy gyárilag szoftverhibás, néha lefagy, stb... A Siemens honlapopn erről egy szó sincs - vagy legalábbis nem találtam meg. Echte germán homepage, eligazodni rajta izzasztó agymunka. Tud erről valaki valamit?

GroundZero Creative Commons License 2000.10.04 0 0 90
végül is ragaszkodtam a kiírt árhoz, de nem a 20 forint miatt, hanem az elv miatt, ugyanis 10-ből 9szer mindig a vevő kárára tévednek ilyen v. olyan okból, amik számomra elfogadhatlanok.

Ez tudom, hogy nehezen hihető, de apám boltjában sokat tevékenykedtem régebben. Nos, őt elég jól ismerem, és tudom, hogy diret senkit nem akart ő átverni, de ő is meber, tévedett néha, és higyjétek el, 10ből 9* télleg a vevő kárára!!! Soxor rá se jöttek, mi szóltunk nekik amikor lekközelebb jöttek. hihetetlen, de télleg így volt!

Előzmény: FotexZoli (85)
GroundZero Creative Commons License 2000.10.04 0 0 89
A szijjelreklamozott Duracellek 5-6 nap alatt kipusztultak az Energizerekkel egyutt, mignem gondoltam, veszek egy jo oreg Varta-t (ami van olyan jo, hogy nem kell folyton reklamozni, meg "hudeszuper megapowernew"-eket kitalalni neki), nos ez kabe masfel honapig hajtotta azt a masinat, amit az elobb emlitettek max egy hetig.....

Elemhasználók körében elterjedt nézet, hogy a Varta MaxiTech elemmel semelyik másik sem vetekedhet.
Ez itt a reklám helye volt. de ezt érdemes reklámozni!!!

Előzmény: Juiice (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!