Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2013.08.24 0 0 378

Csak mert egy netes hir. http://www.hwsw.hu/hirek/50817/upc-fiber-power-120-240-savszelesseg-emeles.html

 

Mondjuk tenyleg nem a letoltest, hanem a feltoltest kellene mar kicsit emelni.

neduddgi Creative Commons License 2003.12.28 0 0 377
A kábelmodem egy HUB, nem kell hozzá driver, se semmi.
Előzmény: Edison (367)
HJM Creative Commons License 2002.02.27 0 0 376

Nu akinek van véleménye a UPC/Chello-ról az itt kifejtheti:

http://www1.gfk-wi.com/wi/p5074844/ctl.asp?

HJM Creative Commons License 2001.11.23 0 0 375
Anti IQ Creative Commons License 2001.06.12 0 0 374
"A Chellon lehet-e faxot küldeni? "

Nem.

Előzmény: papa5353 (373)
papa5353 Creative Commons License 2001.06.12 0 0 373
Ez egy olyan fórum, ahol az ilyen kérdéseket is fel lehet tenni, mint az alábbi:
A Chellon lehet-e faxot küldeni? Ha lehet akkor hogyan? (pl. a Word-ben megírt levelemet szeretném közvetlenül elküldeni)

Valószínűleg a szakember számára ez egy naív kérdés, de valamilyen okos választ biztosan kapok rá.

poljot Creative Commons License 2001.06.08 0 0 372
Kedves Edison!

Nem felejtettelek el, de vagy én lámerkedtem el valamit, vagy az emil címed döglött. Némi adategyeztetés: edisonhu@freemail.c3.hu ???
Esetleg adhatnál egy másikat :)

Előzmény: Edison (371)
Edison Creative Commons License 2001.06.08 0 0 371
papa5353 ,köszi a tippet, eszerint 2 gép, mindkettőn Win98SE, és összesen 3 db ethernet kártya kell a dologhoz.

Még egy baj, ami az UPC-n történt:

Egy ICQ program feltelepitése után óriási nyomulás indult meg a gépre, virus, trojai, kuldtek mindenfélét.
A tisztogatás során le lettek torolve a TCP-Ip beállitási adatai is.
Kérném, ha valaki elmondaná a szokásos paramétereket, ha meg tudja nézni a gépén.

Ha ez a bizonyos kábelmodem CD megvan valakinek , miféle adatok vannak rajta ?

Edison

Előzmény: papa5353 (370)
papa5353 Creative Commons License 2001.06.07 0 0 370
Nálam ez a következőképpen van.
A két gép össze van kötve egy-egy hálózati kártyával ez korábban is kiválóan működött.
Chello mesterek az 1. sz. gépbe beszereltek mégegy hálózati kártyát, ide csatlakozik a modem.
1.sz. gépen Win 98, 2. sz. gépen Win 98SE.
Az SE tudja az internet megosztást és ha az 1. sz. gép be van kapcsolva rajta keresztül a 2. sz gép is mehet az internetre.
Ez nálam még nem működik, mert az 1. sz gépre a Win 98 SE-t kellene installálni.

Ehhez előbb szereznem kell egy Win 98 SE Upgrade szoftvert, mert most stabil a rendszert és nem akarom letörölni és újból installálni az egészet.

Amint működik szólok.

A tippet a Chello-s mesterek adták.

Előzmény: Edison (369)
Edison Creative Commons License 2001.06.07 0 0 369
poljot,
köszönöm, légy szives küldd el az emil cimemre.
Ha neked megvan, légy szives, nézd meg a kábelmodem kezelési utasitásában ezt a kérdéses részt ezzel a telepitő CD-vel.

(Gondolom, hogy ez a modem csak egy passziv valami, ami nagyfrekire teszi-veszi az ethernet kártya jeleit, enélkül sima koaxos vagy UTP-s LAN- ként működne a hálózat. De érdekelne, hogy mi az ábra ezzel a Cd-vel.)

További kérdés: hogyan lehet egyszerűen 2db géppel egyszerre internetezni 1 db UPC kábelmodemen keresztül ?

Edison

Előzmény: poljot (368)
poljot Creative Commons License 2001.06.07 0 0 368
Szia Edison!
Szintén "chellista", a kábelmodemet tényleg nem kell telepíteni, az Ethernet kártya driverlemeze megvan, ha kéred elküldöm.
Edison Creative Commons License 2001.06.07 0 0 367
gorgo

A kábelmodemhez adott útmutatóban van egy olyan lépés, hogy

"helyezze be a gépbe a kabelmodemhez mellékelt CD-t...stb."

Akkor most azon a CD-n miféle infonak kellett lennie ?

Előzmény: gorgo (366)
gorgo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 366
Kábelmodemet nem kell telepíteni, csak a hálókártyát... ahhoz drivert meg pl a gyártótól (meg kell nézni milyen :))
Előzmény: Edison (365)
Edison Creative Commons License 2001.06.07 0 0 365
HELP !

Egy ismerős UPC Internet előfizetőnél nem működik az Internet, mert újra kellene telepiteni a kábelmodemet, de az installáló CD-t nem hagyta ott a telepitő szolgáltató.
Megkeresésre azt mondták, hogy MAJD kimennek, egyeztessenek időpontot, stb.

Honnan lehetne beszerezni a kábelmodemhez az installáló driver programot ?

Edison

mortimer Creative Commons License 2001.03.12 0 0 364
misked Creative Commons License 2000.12.05 0 0 363
Könyörgöm a MISKOLCI ÉPITÉSSZERVEZÖNEK!!!!! vegye végre tervbe a Kölcsey utcát is! Lécccci!
chamoxa Creative Commons License 2000.11.01 0 0 362
hi!
www.chello.hu
Ez most meg mi akar lenni? (nem a chello, hanem maga a site)
Azt igertek, hogy ha chello lesz, akkor havi 10e+afa = korlatlan. Azt is mondtak, hogy nemsokara ez lesz, irtak rola ebben a "Távkapcsoló" nevu valamiben is egy oldal semmit, annyi lenyeg volt benne, hogy az aorta 2.5 gigabites, meg, hogy majd 10 lesz vmikor. A chello-s vonal mar keszen is van, oktober kozepetol mar ezen ment minden data...(lehet, hogy tevedek, de ha ez nem a csellós vonal, akkor micsoda? Van Pantel-es és GTS-es vonal is, de minek ennyi?) Ha meg mar keszen van, akkor miert nem krealtak meg az uj dijcsomagokat? Hadd szivjon a tisztelt elofizeto meg egy kicsit...
Szerintetek???
gorgo Creative Commons License 2000.10.17 0 0 361
Ha mar tobb helyre megirod, akkor tobb helyre valaszolok :)

Humm... kicsit felreertelmezhette a holgy a felsobb utasitast. Annyi igaz hogy csak windows van supportalva, ettol fuggetlenul lehet linux, mac, stb a halozaton. Ha az ugyfel nagyon ragaszkodik a sajat halokartyajahoz, meg az is megoldhato, bar sokkal egyszerubb az ugyintezes ha az UPC altal adott (NEM made in dzsunka) 3com kartya kerul a kabelmodemmel kapcsolatba.

Előzmény: hkr (360)
hkr Creative Commons License 2000.10.17 0 0 360
Egy sztori:

Felhívott a UPC-től egy hölgy, hogy kötnék az internetet, de kérdeznének előtte. Tanulságos, leírom:

UPC: Tényleg rendelt internetet tőlünk?
ÉN: Igen.
UPC: A gépében van hálózati kártya?
ÉN: Igen.
UPC: Szeretnénk kicserélni arra, amit mi adunk. Mert csak a mi általunk adott kártya használható.
ÉN: Végülis, miért is ne, persze...
UPC: Milyen operációs rendszer van a gépén?
ÉN: Linux.
UPC: Az sajnos nem jó. Nálunk csak Windows lehet a hálózatunkon, és a hálókártyánkhoz csak windowsos szoftver van.
ÉN: Miért?
UPC: Ne kérdezze! Felsőbb utasítás.
ÉN: Na jó, akkor Windows lesz, de az a laptopomon van csak, úgyhogy PCMCIA hálókártyát hozzanak.
UPC: Olyanunk nincs, csak asztali gépbe való.
ÉN: Csapda. Akkor tehát nem használhatom az internet-szolgáltatásukat?
UPC: Pillanat, megkérdezem a műszaki kollegát! [...] Nos, kollega azt mondja, hogy ha megmondja a hálókártya hardvercímét, akkor beregisztráljuk azt.
ÉN: Jó, de ha mégis be lehet jegyezni tetszőleges hálókártyát, akkor megadom majd a Linuxos gépemét.
UPC: Felsőbb utasítás, hogy csak windowsos gép lehet a hálózatban.
ÉN: Ebben az esetben a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordulok.
UPC: Pillanat, megkérdezem a kollegámat. [...] Azt mondja, ez van, sajnáljuk, csak windows.
ÉN: Feltennék egy kérdést: hogyan ellenőrzik majd, hogy Windowsom van?
UPC: Nem tudom. De csak windowst lehet használni. Felsőbb utasítás.
ÉN: Jó, akkor telepítéskor majd lesz egy windows a gépemen, aztán lecserélem az oprendszert Linuxra. Hozhatják a kábelmodemet.

HJM Creative Commons License 2000.10.05 0 0 359
Hmmmm....
biztos a halál...
;-))
ezt írták, én csak bemásoltam..
Előzmény: Soundkey (358)
Soundkey Creative Commons License 2000.10.05 0 0 358
Hi !
hm ez biztos ? November 1. ?
Előzmény: HJM (357)
HJM Creative Commons License 2000.10.04 0 0 357
Bocs, csak egy kis "ismeretterjesztés"...

TÁVKAPCSOLÓ 2000. október
II.évfolyam 7.szám

6. oldal
Korszerűbb hálózat, új szolgáltatások a fővárosban

"...Internetszolgáltatásunk a fővárosban az I., XI. és XIII. kerületben indul először novembertől. Ezt követően folyamatosan a többi kerületben is lehetővé válik a világháló telefontarifa és forgalmi díj nélküli, átalánydíjas, állandó és nagysebességű elérése a kábelen keresztül. ..."

[Németh Csaba az UPC regionális üzemeltetési igazgatója]

misked Creative Commons License 2000.09.12 0 0 356
A miskolci tesztüzem sikeres........ ????????
Már féléve minden héten bemegyünk a Upc miskolci irodájába, hogy mikor lesz már kész az utcánkban
a visszirányitás, mindig azt a választ kapjuk, hogy ök csinálják a munkálatokat folyamatosan....
ahhoz képest, hogy februárra igérték???
Előzmény: HJM (352)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.14 0 0 355
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.28 0 0 354
stoCkholmi...
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.28 0 0 353
Pontosan ez az ami engem is elképeszt. Nem tudom egy stocholmi polgárt mennyire vág földhöz 6000 forintnyi valuta, de vannak elképzeléseim. (L.d. Vodafone árak Angliában: nem kevésbé vérlázító.)

OFF:
Mivel egy szegény magyar UPC ügyfélnek minden bittel, bájttal takarékoskodnia kell, nem tudja valaki hogy p.l. az Index-fórum lapjai miért generálnak néhány percenként forgalmat ? Olyan mintha automatikusan frissítené magát, pedig nem változik semmi, csak ha én frissítek. A stop gombbal le lehet állítani, de mi lehet ennek a magyarázata ?
ON.

Előzmény: vbela (351)
HJM Creative Commons License 2000.03.27 0 0 352

Ismét terjeszkedik az UPC
forrás: Napi Gazdaság online
2000-03-27

Az eddig kisebbségi tulajdonos UPC Magyarország Kft. felvásárolta a XIII. kerületi kábelrendszert birtokló Satimex Kft. maradék 75 százalékát. A médiatörvény előírása szerint a kizárólagos tulajdonába került céget és az V. kerületi City Kábelt is beolvasztja a UPC. (Napi Gazdaság)

A két kerületben megkezdődtek a felújítási munkálatok. A UPC Magyarország Kft. tavaly júniusban vásárolta meg két magánszemélytől a XIII. kerületi kábeltévé-szolgáltató társaság, a Satimex Kft. 25 százalékát, az idén pedig a fennmaradó 75 százalékot. Angyalföldön a UPC-nek már korábban is volt érdekeltsége az egykori kábelkomos cégen keresztül. A kerület rendszerének teljes felújítása 3,2 milliárd forintba kerül. A Satimexet az V. kerületi City Kábellel együtt a UPC beolvasztja saját szervezetébe. Az V. kerületben is megkezdődtek a felújítási munkálatok, amelyek teljes költsége 1,2 milliárd forint. A felújítás szigorú ütemterv szerint halad, különös tekintettel a forgalmas, turisták által látogatott helyekre (például a Váci utcára), ahol legkésőbb május végéig elvégzik a fejlesztési munkálatokat.

Miskolcon a UPC befejezte az internetszolgáltatás tesztüzemét, amely sikeresnek bizonyult. A UPC tavaly júliusban vásárolta meg a nyíregyházi székhelyű Szab-I-Net Kht. internetszolgáltatót (NAPI Gazdaság, 1999. július 9., 1-5. oldal). Egy-két hónapon belül Debrecenben kezdik meg a szolgáltatást, és ha ez sikerül, akkor a tervek szerint év közepén már Budapesten is megjelennek az internetkínálattal. A fővárosban az internetszolgáltatást a VIII. vagy a IX. kerületben kezdik meg.

Kapcsolódó cikkek:

vbela Creative Commons License 2000.03.27 0 0 351
Stockholmban is uj arak vannak:
512/128 Kb/s, 1 IP, 6000 Ft/ho (9000 volt)
640/128 Kb/s, 4 IP, 9000 Ft/ho (uj csomag)

(korlatlan adatforgalom mindkettoben)
Es ez szinten UPC, pontosabban Chello.

Egyszeruen elkepeszto, mit meg nem engednek maguknak Magyarorszagon.

Ja, most indult az itteni Matav is kabelnettel, azota ez a valtozas. :)

Előzmény: localhost (350)
localhost Creative Commons License 2000.03.27 0 0 350
New!

Olvastátok?

Új BROADBAND árak, limitek vannak !

(pl.:7-9-12-40 eFt+Áfa)

Bővebben itt:
http://www.broadband.hu/broadband/f_csomagok.htm

wpeople Creative Commons License 2000.01.13 0 0 349
Sracok! Most en kernek toletek segitseget.
Ugy nez ki a dolog, hogy nemsokara fogunk szolgaltatni radioval.Ez kb annyiban kulonbozik a kabelnet-tol, hogy max 3Mbit/s (tavolsag/antenna-tol fugg) viszont azonnal kitelepitheto akarhova, ahol ralatas van (a varos legmagasabb pontjara, gyk. majd' mindenhonnan). Az irant erdeklodnek, hogy mit tartotok elfogadhato ar/minoseg aranynak? Leginkabb a cegeket celoznam meg nem olcso, de minosegi szolgaltatassal, (gyk. berelt vonalat valtanam fel) lehet fix, ill. 'atlagos' savszelesseg is. Varom 'esszeru' javaslataitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!