Keresés

Részletes keresés

huhoooo Creative Commons License 10 órája 0 0 484173

Nem ismerem Ice T zenéit, de ezt most meghallgattam: túl egyszerű:-).

Külföldieket nem szoktam hallgatni. Volt csomó Wu Tang Clan, meg Public Enemy, de hamar kiestek a listáról, mert nem értem a szövegeiket. 

Előzmény: pirate82 (484170)
huhoooo Creative Commons License 11 órája 0 0 484172

Az a klipp tuti, hogy fenn volt a youtubeon. Pár hónapja néztem. A youtube is eldobálja a zenéket valamilyen szempont szerint. Van, amit meg sem találok már rajta. Mindent letölteni amit lehet, mert nem maradnak fenn a neten örökké!

Előzmény: inrock (484167)
pirate82 Creative Commons License 11 órája 0 0 484171

Nekem nem is volt rocker osztálytársam. Én voltam a rocker osztálytárs. :D

The Beatlesen nőttem fel, Apa szinte csak azt hallgatott, aztán a mostoha apám meg főleg Hobo Blues Bandot, szóval egyenes utam volt a jó kis koszos rockzenéhez. Volt egy kis kikacsintásom a punk felé, de főleg csak Exploitedet hallgattam. Egy idő múlva zúgott tőle a fejem és rájöttem hogy nagyon moslék szar zene, szóval leszoktam róla.

De szívesen meghallgatok bármit ami tetszik. Már... régen vér ciki volt bármit hallgatni ami nem rock vagy nem zenekaros pólóban járni. :D

Előzmény: inrock (484166)
pirate82 Creative Commons License 11 órája 0 0 484170

"Néha kritikán aluli hangminőségben."

 

Szerintem a Megasound System nem is létezett rendes minőségben soha. Már eleve viaszhengerre rögzíthették az eredetit. :DD

 

Egyébként az Ice-T féle Body Count ismerős neked?

Előzmény: huhoooo (484165)
kopiteki Creative Commons License 12 órája 0 0 484169

Azt énsenem! Sok mindent hallgatok, de ilyeneket nem.

Meg ez is érdekes, a DP annyira nem, de az utána következő Rainbow az nagyon.

Előzmény: inrock (484166)
kopiteki Creative Commons License 12 órája 0 0 484168

Jó hát ilyen volt Alice Coopernek a poison. Volt egy szolidabb, meg egy késő esti csöcsös kiadás: o)))))

Előzmény: inrock (484167)
inrock Creative Commons License 12 órája 0 0 484167

Érdekes dolog, hogy mi van meg, és hol. Azt mondják, hogy ami nincs az interneten, az nem is létezik, nem is volt.

Hát akkor kérem szépen, hol a Prodigy-től a Smack my bitch up eredeti(!) videóklipje, amit a MusicTV is csak este 10 után mert leadni :DDD

Előzmény: huhoooo (484165)
inrock Creative Commons License 12 órája 0 0 484166

Jaaaj, a technót, rave-et, eurodance-t, meg house-t el nem tudom viselni. Szörnyű évek voltak azok, szerencsére egy rocker osztálytársam megmentett. Sokszor magyarázott az iskolában, hogy "így díppöprül", megy "úgy blekkszabbat", megy "amúgy ledceppelin". Egyszer mondtam neki, hogy hozzon már a DP-től egy kazit, odaadta a Who do we think we are-t, meghallgattam, és egyből tudtam, hogy ez az én zeném.

Aztán a főiskolán szólt ez egyik csoptársam, hogy a Petőfin csütörtök esténként bemutatnak rockbandákat, de úgy, hogy az összes albumot leadják tőlük időrendben (egy alkalommal csak egyet, nyilván), mellé pedig a műsorvezetők sztoriznak a banda akkori életéből. Szóval szólt a srác, hogy a Black Sabbath bemutatása kezdődik. Onnantól kezdve fix csütörtök esti programom volt :)

Aztán bejött az internet, meg a DC, és nem volt megállás :D

Előzmény: huhoooo (484161)
huhoooo Creative Commons License 12 órája 0 0 484165

Óóó, azok a 80as évek! Még csak a 3 kerekű biciklimmel küzdöttem talán. Este meg a TV Maci, ha volt éppen adás. Nem is emlékszem hogy teltek az esték.

De 98ben az internet fefutásakor az iskolából floppykon hoztam haza a zenéket. Fájltördelés - 3 floppy is kellett 1 mp3as zeneszámhoz. 1 hét, 20floppy = 1/2 album. Alig volt valakinek számítógépe akkoriban. Összeillesztésnél crc-hiba -> jövő héten újra próbálkozás. Fiatal suttyóként semmire nem volt pénz. Még mp3 lejátszóm sem volt, de cdre úgy lett megírva. Évek múlva hallgattam meg emiatt sok zenét. Most a youtubon, meg sehol sem találom őket, akiket akkor lementettem. Elveszett sok hanganyag az éterből sajnos. Nem is lehetett mindent letölteni, mert vedd meg az albumot. Ez érthető, de ehhez a lehetőségeim nem voltak adottak. Szegedi miskolci, győri, budapesti távlatokból lehetetlen volt beszerezni. Még tudomásunk sem volt róluk, csak a környékbeliekről. Szerencsés egybeesés volt a net megjelenése, a rajongásommal egyidőben. Meg 10. másolat cdkről, rongyosra hallgatott kazettákról, másoltuk le egymás között. Néha kritikán aluli hangminőségben. 

Előzmény: kopiteki (484162)
fargo Creative Commons License 12 órája 0 0 484164

ki s miért töröltetett hozzászólásokat?

Alex Raps Creative Commons License 14 órája 0 0 484163

kopiteki Creative Commons License 15 órája 0 0 484162

Ezt az otthon meg a házban úgy értettem, hogy házibuli meg autóban meg a jóistentudja. Emlékszem mikor házibuliban minden lemezt megnéztünk meg meghallgattunk, hogy ismeretlenként melIk tetszik.

Nem nagyon volt itt nyugati lemez, jó esetben jugó vagy az indiai dumdum kiadta gyengébb minőségben.

Meg az is korlátozva volt, hogy mit. Úgy a rádióban mint a lemezboltokban.( Led zeppelin ugye: i wanna be a back door man...  :o))))) stb stb.

 

Én nem is tudom, hogy pl a Boston első albumát mikor hallottam először... Talán a 85 után. Ahhoz képest, hogy már 76.-ban megjelent. A harmadik lemezüket ismertem meg először talán 86 végén, akkor harmadik műsornak hívták a mostani Bartók rádiót, és ott időről időre leadtak egy komplett albumot. De olyan xar volt a vétel, hogy a frekvencia sípolása miatt alig hallottad a nótát.

Nah, hát így. Minden ami nyugati zene volt, azt hallgattuk

Előzmény: huhoooo (484161)
huhoooo Creative Commons License 15 órája 0 0 484161

Hát az úgy volt, hogy volt mindenféle: otthon rock, hétvégén disco (techno, trance, ( a Terrordrome -ok is jók, agyzsibbasztó, de nem a szokványos tuctuc)), rádió minden izé. De, hogy a klasszikust idézzem: nem jött át egyik sem. Aztán a koleszban hallgatta valaki a Machost. Onnantól, 26 év óta, megrendíthetlen a rajongásom ezen stílus iránt. 

Előzmény: kopiteki (484156)
csoncsoj Creative Commons License 18 órája 0 0 484160

Köszi szépen, ránézek!

Előzmény: fargo (484146)
kopiteki Creative Commons License 21 órája 0 0 484156

Nincs ezzel semmi baj, a gyerek is hallgat systemet.

 

Szerintem az, hogy mit szeretsz attól is függ, hogy milyen zenék szóltak a ház ban gyerekkorodban.

Értelemszerűen ha amerikában gyerekeskedtél, akkor minden rockandroll, ha francia nyelvterületen akkor France Gall meg Marie Laforet szólt Charles Aznavourral karöltve. Nekünk itthon megmaradt Koós János a Kócos zsuzsival. :o)

Előzmény: huhoooo (484155)
huhoooo Creative Commons License 23 órája 0 0 484155

Jó reggelt 

Ááááá, nagyon hideg. Magyar földalatti rap:

https://youtu.be/DczhpKx9hUA?si=EaaQQ4eJcnkEifBK

Főleg a "klasszikusokat" a 90es évekből, 2005ig. Klikk, Trógaz, Mc Gőz. A "hőskorból" Megasound System, Sírásók, ... Fiatal kis suhancok a rendszerváltás után nem sokkal. Útkeresés kora, mindig ezek a legegyedibbek. Én meg ezt szeretem. 

De semmi pánik; Volvoban nem szól :-). 

Vagy az egyetlen rockbanda, ami zseniális: System of a Down. Nálam ez a mérce a rockzenében. Egyedi, utánozhatatlan. Aki ezt a szintet megüti, az nálam nyerő. De ez lehetetlen.

Ezek azok, amiket egymás után 5x 6x is meghallgatok, 20 év után is.

 

Előzmény: fargo (484147)
fargo Creative Commons License 30 órája 0 0 484154

Ma Tolnában jártam. Fúúú, gyönyörű vidék! Volt egy csomó olyan kis falu ahol totál el tudnám képzelni magam. Rengeteg elhagyott, lepukkant, valaha szép, még mindig menthető ház árvállott arrafelé, szerintem fillérekért meg lehetne kapni őket. Csak kár hogy bajos arrafelé miből megélni...

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484153

Emlékszem :-)

 

De most őszintén. Azt az XPS-t meg kell venni (+XPS), fel kell ragasztani (+ragasztó), be kell hálózni (+ragasztó +háló), aztán meg ugyanúgy (csak vékonyabban) le kell vakolni vagy színezni (+vakolat). Há'bonyek...

Előzmény: Alex Raps (484152)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 484152
Előzmény: fargo (484151)
fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484151

Nyilván nem hőszigetelni akart, de hogyan meg miért egyszerűbb ez, mint simán levakolni???

Előzmény: Alex Raps (484150)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 484150

Beton falazóelemet használt és csak azért ragasztanak fel egyesek ilyenkor 20 mm-es zárt cellást, mert egyszerűbb és olcsóbb ezen a módon sík felületet csinálni. Vagyis eredeti szándéka szerint nem hőszigetelni akart. :) 

Előzmény: fargo (484149)
fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484149

Azt mondja meg nekem valaki, miért hőszigeteli itt emberünk a kerítését??? :-D

 

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484148

Most értem haza, rátöltöttem a tegnapi poharamra egy kis jeges teát oszt lehajtottam.

Volt benne vagy egy tucat hangya :-DDD

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484147

De, írd csak be :-)

 

Egyébként vannak a maiak között is kiváló zenészek. Csak nem a mainstream média nyomatja őket.

Előzmény: huhoooo (484144)
fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 484146

A VDASH nevű cégre keress rá, ha még nem ismered őket :-)

Előzmény: csoncsoj (484141)
kopiteki Creative Commons License 1 napja 0 0 484145

Ez az autó is az az 'új' kategória, ami márkaszervízért kiállt.

A tolatókamera szerelésre jó lehet mondjuk a Bojtár utcában asszem new duett kft, guglin keress rá.

Előzmény: csoncsoj (484141)
huhoooo Creative Commons License 1 napja 0 0 484144

Ha már zene: be sem írom inkább :-).

huhoooo Creative Commons License 1 napja 0 0 484143

Van olyan, hogy "megmaradt állapot". Amikor nem szedik szét atomjaira, és gyárinál is jobban újraépítik. Ez így is nagyon szép és jó állapotban érte meg a 30. évét. Nincs ezzel semmi gond. Nekem ez így jobban tetszik.

Előzmény: pirate82 (484139)
kopiteki Creative Commons License 1 napja 0 0 484142

Hamár zene, ez az!

 

https://youtu.be/OCIuGYH2Mx8?si=wYp9Bo_E1SEtKRzH

 

Sajnos már csak ketten élnek közülük 

csoncsoj Creative Commons License 1 napja 0 0 484141

Sziasztok!

Lett egy 2018 októberi, új szériás V60-am (D3, 8-as automata). Nagyon szeretem (előtte 5 évig az előző szériás V60-am volt, szintén hatalmas szerelem:) ), de 3 dolgot hiányolok belőle.

1. Ülésfűtés: 2 helyről kértem ajánlatot a beszerelésre, mindkét helyen utólagos, külön kapcsolós megoldást ajánlottak. Ismertek esetleg olyan helyet, ahol a gyári, kijelzőről kapcsolható verziót tudják beszerelni?

2. Tolatókamera: ugyanaz a helyzet, utólagos, külön interfészes, 480p felbontású megoldást javasolnak, így a kérdés is ugyanaz: ismertek-e helyet, ahol a gyári rendszert tudják betenni?

3. Fényre sötétedő tükör: sajna a bumszli billenős verzió van, de azt ellenőriztem, hogy a csatlakozó oda van vezetve. Szerintetek, ha veszek egy fényre sötétedő tükröt, lecserélem, bedugom, az elég, vagy szoftveresen is be kell kapcsolni, hogy működjön?

 

Köszi előre is :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!