Keresés

Részletes keresés

vbela Creative Commons License 1999.11.09 0 0 0
A win9x mindig felismer egy hardware-t mégha BIOSban letiltottad is. (kivéve a Gyevi bírót) Tiltsd le a win-en belül, akkor nem fog erőforrást használni. Ez nem bug, hanem feature.

Busmaster - nem valami közvetlen kapcsolatra utal? Memóriavezérlő-PCI vezérlő, stb.

Nem értek ilyen szinten a PCI-hoz, de szerintem a sorrend mindegy. Egyszerre nem érkezhet két megszakítási kérelem.....

Az AGP szerintem nem foglalja a PCI buszt, hiszen azért találták ki.

Hát, hogy jó legyen. Milyen dolgokat? Hova állítani? Hülye kérdésre hülye válasz.

Előzmény: paradox (-)
paradox Creative Commons License 1999.11.09 0 0 topiknyitó
nem tudom, van-e már ilyen fórum, de azt veszem észre, hogy még nem volt ez a téma igazán megbeszélve errefelé. pedig kellene.

tehát, kérdéseim és javaslataim:
- ugyan miért akad össze sokszor valamelyik alaplapi egység IRQ-ja a bővítőkártyáéval? (pl. ABIT BH6 -- az USB egység mindig ua. az IRQ-t kapja, mint egy bővítőkártya, és hiába tiltom le, a ringyóz azért is felismeri.)
- PCI busmaster/non-busmaster: mit kell tudni róluk? mennyire befolyásolják egy rendszer stabilitását?
- PCI kártyák behelyezése: milyen sorrendben milyen célokra? A prioritási szintek (melyik IRQ a fontosabb, ha megszakítási kérelem érkezik egyszerre két külön helyről)?
- PCI és AGP mennyire vesznek össze, melyik hogy foglalja le a PCI buszt, és egyáltalán, PCI busz foglaltság...
- hogy s mint érdemes beállítani a dolgokat?

szal ilyen kérdéseim lennének. jöhettek!

-p

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!