Keresés

Részletes keresés

AndrewT00 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 220
hivsztori Creative Commons License 2017.10.08 0 0 219
szikralapnyomda Creative Commons License 2010.12.12 0 0 218

Előváladék: ha jól tudom, főleg a fiataloknál (tizen-huszon éves korosztály) van benne ondó, ezért van az is, hogy a megszakításos módszer abszolút nem ajánlott ebben a korban. (Persze itt a nem kívánt gyermekáldás, nem a HIV elleni védekezésről van szó.)

Idősebb férfiaknál kevésbé vannak benne ondósejtek.

Előzmény: jaki24 (217)


jaki24 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 217

Akik gyógyszert szednek, azok nagyon hamar elveszítik fertőzőképességüket, ergo nem tudnak megfertőzni másokat. Az előváladék nem kockázatos, csak ha ondó van benne. A fertőzést vér, hüvelyváladék, ondó és az anyatej közvetíti, egy behatolási ponton keresztül.

 

A gyógyszert meg csak akkor kezdik, ha tényleg kell. Ha lecsökken a CD4 sejtszám (egy fehérvérsejt típus, ami az összes többi fehérvérsejtet irányítja) 200-350 db-ra köbmilliliterenként. A normális szint 500-1500 db/mm3 között van.

 

A gyógyszermentes időszak a fertőzéstől számított 2-10-14 év is lehet. Magyarországon általában ez 4-5 év.

Előzmény: szikralapnyomda (216)
szikralapnyomda Creative Commons License 2010.12.12 0 0 216

Függ attól, hogy te szopsz, vagy téged szopnak.

Alábbi infók a www.hivpozitiv.hu-n vannak, ha kérdésed van ott nézz körül, a fickó aki az oldalt életre hívta (érintett egyébként) maximális tudással rendelkezik a témáról.

Ahogy írták, tényleg van egy nagyon kis esély a fertőződésre, de pánikolni nem kell. Ha bizonytalan vagy, menj el szűrésre - én pl. néhány éve a Karolina úton voltam névtelen szűrésen, biztos még most is működik a hely. Elmész, és megnyugszol, ahelyett, hogy hetekig nyomaszt az aggodalom.

(A legtöbb embert- engem is sokáig- visszatart a  szűréstől, hogy úristen, ha baj van, vége a világnak. Nyilván hatalmas trauma, de a HIV fertőzöttség gyógyszerrel ma már nagyon jól karban tartható, jó életminőséggel, és a fertőzéstől számítva akár vagy 35 év "hosszabbítással". A legnygaobb gondodt, ahogy én olvasom, az érintettek stigmatizálása okozza, és az, hogy nagyon-nagyon keveset tudunk erről a témáról.)

"Az orális szex önmagában nem minősül különösebben kockázatosnak. Ugyanakkor feltétlenül szükséges az elővigyázatosság. Bár ma még mindig nem túlzottan szokásos - és lássuk be, néha kényelmetlen - de mindeképpen ajánlatos orális szexhez is óvszert használni. Ha HIV-fertőzött személlyel létesítesz orális kapcsolatot, akkor a személy nyála önmagában elhanyagolható mennyiségű vírust tartalmaz, ami nem fertőzőképes. Ugyanakkor az előváladék és az ondó nagy, fertőzőképes mennyiségben tartalmazhat vírust még akkor is, ha az adott személy szed gyógyszert, és a vírusmennyisége egyébként nagyon alacsony.

 A lenyelt ondó önmagában megint nem veszélyforrás, a HIV nagyon érzékeny, és a gyomornedvek azonnal elpusztítják.  DE! Az igazi veszélyforrás az, hogy ebben az esetben (szájba élvezés, ondó lenyelése) nem zárható ki, hogy a fertőzött ondó a nyálkahártyán, a szájüregben vagy a nyelőcsőben előforduló apró sebeken keresztül kerül át a szervezetedbe."

Előzmény: Törölt nick (213)
jaki24 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 215

Orálisan 1:100 000 az esélye afertőzésnek. Ha lenyeled az anyagot az nem veszélyes, mert a gyomorsav elpusztítaná a HIV-et.

Előzmény: Törölt nick (213)
petike23 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 214

Meg, de kicsi az esélye.

Apró, de nyílt seb kell hogy legyen a szájüregben, ill. a hímvesszőn.

Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 213

Sziasztok! Kérdésem: szopástól-nyeléstől meg lehet fertőződni??

petike23 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 212

A HIV vírusa elég sérülékeny, nem megy át "csak úgy", hanem testnedvekkel; vér, nyál, ondó.

 

A cigitől viszont _tényleg_ tüdőrákot kapsz, a kérdés az, hogy esetleg előtte meghalsz valami másban.

 

Igen, sajnos ésszel kell enni (elhízás), inni (alkoholizmus), dugni (HIV, hepatitisz), és cigizni (tumoros megb. széles választéka).

Előzmény: Törölt nick (201)
norbertum Creative Commons License 2009.03.06 0 0 211
http://tabu.origo.hu/kivul-belul/20071201-emberi-tortenetek-az-aids-vilagnapjan.html
tiboru Creative Commons License 2009.02.23 0 0 210
Egy poszt az AIDS-szel kapcsolatos összeesküvés-elméletekről:

Az AIDS-összeesküvés
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 209
na igen ezt mondom én is .  ez a hűség téma csak mese.
Előzmény: Hófehérke pincérlány (208)
Hófehérke pincérlány Creative Commons License 2008.08.04 0 0 208
Na ha vmi nem működik, akkor az a hűség. Különben nem terjedt volna el így. Más ötlet? : )
Előzmény: Törőlt_nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 207

na nem mék ki se a házbool..

Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 206
Ne aggódj, sokkal nagyobb valószínűséggel lehet összeszedni trippert, herpeszt vagy hepatitiszt, mint HIV-et :-) És különben is, arra még jobb esélyed van, hogy elüt egy autó.
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 205
ezeket hogyis mondjam csak ,őő magamtol is tudom  de ott az a de,, hűség, ooo  hol élől te??  nem minden napos eset, de megesik hogy félre kurok olyankor meg gumizok.
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 204

ezért kell EGY biztos partner és akkor semmi másra nem kell figyelni csak az élvezetre. Hogy lehet úgy dugni - mert az nem más - hogy közben azon agyalsz, hogy jaj nem-e ez nem-e az, vajon nem édszes? meg remélem nem lukad ki az a geci gumi - ha meg mégis kilyúkad beszarsz húgyozol félelmedben hogy vége az életednek, húszkilós roncsként fogsz felfordulni meg ilyenek. Mondom vagy maradj a fix partnernél akiben megbízol vagy max. ismerős körökben vadászgass akikről nagyjából tudod kivel merre. Mondjuk itt másféle veszélyek leselkednek - feleség szemkikaparás : ) de az túlélhető míg az éjdsz ha minden igaz még elméletileg sem gyógyítható mint ahogy egyik vírusfertőzés sem amióta világ a világ.

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 203
na ja de manapság van olyan aki csak gumiban szopik?? és ha nyal a nyelvére hogy huzzak gumit??  na és a prostik vajon ezt hogy oldják meg??
Előzmény: Törőlt_nick (202)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 202
pedig idegennel jobb ha gumiban csinálod, mert a száj is nyálkahártya meg a pina is. Sőt a hüvely jóval agresszívabb és lám mégis megtörténhet a baleset. Nyalásnál meg az van, hogy a csávó nyála ami lúgos felhigítja, ill. részben közömbösíti a hüvely savas közegét és így teszi rövid időre sebezhetővé. Sőt mást is mondok! Újjazás! Nagyon sok fiúnak van ilyen-olyan sérülés a kézfején - meló miatt, macsóskodás, stb. - és ha ezzel a felsebzett újjal belédtúrkál akkor átadhat valami nem várt jövevényt. Sajnos ezidáig még csak a hűség az egyetlen ellenszer amit vagy kibír az ember és akkor nyugodt vagy nem és akkor rohangászhat ilyen és ehhez hasonló topikokba. 
Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 201

jobb félni mint megilyedni..én is ezt mondom. gumit-gumival..de! mivan ha pont francia közben? vagy csók közben?? áááá nem lehet enni mert hizol,inni mert hülye leszel,cigizni mert  elszáll a tüdőd,és már lassan  dugni sem érdemes,,

igazábol én akkor rettentem meg amikor a tv-ben láttam azt a Zoli?? nevezetű pasit aki tudta magárol hogy Hív és tudatosan dugott guminélkül 2 nőt meg is fertőzött,

Előzmény: Törőlt_nick (200)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 200
nocsak...
Előzmény: Törölt nick (193)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 199

de az is lehet hogy százszor ennyi      (csak hogy nekem legyen igazam  : ))  )

Előzmény: brekkancs (198)
brekkancs Creative Commons License 2008.08.03 0 0 198
OK. 5 x 1500. 10 x 1500 akár. Nem mondom, hogy kevés, meg nem mondom, hogy nem kell védekezni. Csak azt mondom, hogy pánikba esni korai volna. Hála istennek. Teszem hozzá.
Előzmény: Törőlt_nick (197)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 197

"regisztrált"

 és a többi? ismerve a magyar egészségkultúrát 5x ennyi aki ezzel a szarral a testében szédeleg kishazánkban.

Előzmény: brekkancs (196)
brekkancs Creative Commons License 2008.08.03 0 0 196
Viszont.
"A most nyilvánosságra hozott adatok szerint tavaly 119 új HIV-fertőzöttet regisztráltak Magyarországon, a 2006-os 81 után. Ezzel mintegy 1500-ra nőtt a regisztrált HIV-pozitívok száma."
Azért ez még nem tömeges elterjedés. Annyira talán nem kell betojni.
Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 195
az ..
Előzmény: brekkancs (194)
brekkancs Creative Commons License 2008.08.03 0 0 194
Ha jól tudom, amikor a HIV-nek van jele, akkor az már AIDS. Az meg már akkor ... Szóval nem, nincs tünete. Elég sokáig el lehet éldegélni tünetmentes vírushordozóként. Sima vérvétellel sem nagyon tud kiderülni, gondolom arra gondolsz, hogy a fehérvérsejtszám vészesen lecsökken. Ez a fertőzést követően megint csak nem jellemző. Érdemes célzott vizsgálatot kérni kétely esetén. De ahogy írták, még az sem hoz az eset után közvetlen megbízható eredményt. Szar ügy. :(
Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 193
vannak elő jelek,rosszul lét, vagy láz, ha beteg már valaki?? vagy csak a teszt képes kimutatni?? egy sima vérvételnél (pl,rossz eredmény) mutatkoznak a gondok ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 192
A HIV teszt a képződött ellenanyagot mutatja ki, ami viszont a fertőzés után 2-3 hónappal alakul csak ki, úgyhogy az sem biztos...
Előzmény: ingeberge (191)
ingeberge Creative Commons License 2008.08.02 0 0 191

Ez azért nagyon durva...

Hogyan képes valaki AZUTÁN úgymond bevallani??

Ha valaki ilyen felelőtlenül vagy netán akarattal fertőz, az gonoszabb bűntény, mint az emberölés..

 

Én a következő pasimat elküldöm HIV tesztre s majd csak aztán.. ha meg emiatt lelép, akkor úgy kell naki.

Előzmény: Kerakter (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!