Keresés

Részletes keresés

laca55 Creative Commons License 2001.03.24 0 0 33
At 20:26 2001.03.21. +0100, you wrote:
> Küldtetek egy angol nyelvű hírlevelet :-) Pilisvörösvárról netezek a
>segítségetekkel, a 06-40-404026-os behívószámon. 64K-s ISDN-ről. A Matávnál
> "mindenkinek" előfizető vagyok. Ez idáig itt helyi hívásnak számított.
>Kérdésem: mi a szösz változik március végén? Át kell térnem 51-es
>behívószámra? Ha igen, akkor Pilisvörösvárhoz melyik tartozik? Az ISDN 64K
>melyik számon biztosít max letöltési sebességet? Várom válaszotokat, üdv:
Laca55

A válasz:
T Cim,

Marc vegen meg nem, esetleg kesobb fog csak megszunni a regi szam.
Erdemes atterni a 0651201487 re. A foidoben sincs kapcs. dij, es 7,50be kerul.
Elmeletileg 64 Kval megy. Ha lassabb, mint a regi szam, akkor kerunk egy
visszajelzest.

Ennyit arról, hogy fogalmuk sincs róla, hogy mire válaszolnak.

Champace Creative Commons License 2001.03.24 0 0 32
kösz. remélem tényleg nem pénzes az 51-es szám...
SmithAg Creative Commons License 2001.03.24 0 0 31
Ja és igen, én úgy tudom, hogy amíg létezik a Mindenkinek (júni?) addig érvényes az 51-essel is.
De azért jó lenne ha más is megerősítené ezt.
Előzmény: Champace (29)
SmithAg Creative Commons License 2001.03.24 0 0 30
Ha minden igaz, akkor én most pont azon jelentkeztem be.
Most állítottam át.

Nekem egyáltalán nem volt még gondom a Datanettel.
Egyszer volt egy számla problémám, azt gond nélkül korrigálták.

Előzmény: Champace (29)
Champace Creative Commons License 2001.03.24 0 0 29
Sziasztok!

Mit tudtok az új 51-es behívószámról? Érvényes rá a Mindenkinek matávcsomag?

MentalKiller Creative Commons License 2000.02.01 0 0 28
LeeroyPPC! Te vagy nem ertesz a szamitogephez vagy nem a datanetet hivod hanem egy faxkeszuleket. A DataNet nem szar budapesten, ellentetben mondjuk a modemmeddel...

hulyeseg. a budapesti behivo isten, soha egy foglalt jelzes, es nem is dobal el. Allitsd be a gepedet rendesen aztan nezd meg milyen bena voltal...

Előzmény: bot (27)
bot Creative Commons License 1999.10.16 0 0 27
nálam soha nem bont a datanet, viszont tényleg lassú
Előzmény: LeeroyPPC (25)
LeeroyPPC Creative Commons License 1999.10.16 0 0 26
Interware...azt mondják,jó olcsó a korlátlan elérésük is. Egy a gond: egyelőre csak a fővárosban elérhetők,de idővel akarnak terjeszkedni vidékre is.
Előzmény: laca55 (5)
LeeroyPPC Creative Commons License 1999.10.16 0 0 25
Datanet suxx...ennyit tudok most így hirtelen mondani. Valami alapból bugos lehet a szervereiknél náluk,mert több-kevesebb idő elteltével szinte minden dial-upos kapcsolatot bont...Ráadásul a korlátlan előfizu náluk majdnem a duplája a matávnetének,a szolgáltatásuk viszont mehet a levesbe...
42 Creative Commons License 1999.10.15 0 0 24
Mondom, a gétvéj az a (szolgáltatódnál levő) gép, amin keresztül látod a hálózatot. Ha megy a neccelés, ne törődj vele...
Előzmény: Zs4zet (23)
Zs4zet Creative Commons License 1999.10.14 0 0 23
Kösz.
Igaz, most mukahalyről netezek, de azért megy otthon... :-))))))
Ki vagyon tölve a primay és a secondary DNS, valami W??? az nincs és a gateway sem.
Tudom, hogy megy, dinamikusan osztják az IP címket de mire jó a "gétvéj" használata?

Zs4zet.

Előzmény: 42 (22)
42 Creative Commons License 1999.10.14 0 0 22
Nem, a gétvéj arra jó, hogy egyáltalán lássad az inteneccet. :-)
Egyébként általában a windózoknál nem kell IP cím szerint beállítani (dialup esetén), csak a kapcsolatikonban legyen bejelölve az "alapéertelmezett átjáró használata" (vagy mi a szösz).
Vszínűleg nálad be van jelölve, különben nem "indexelnél" itten... ;-)
Előzmény: Zs4zet (21)
Zs4zet Creative Commons License 1999.10.14 0 0 21
Meg tudná valaki mondani a gateway beállítás mire jó? Gyorsabb, vagy stabilabb lesz tőle a kapcsolat?
Köszi.
Zs4zet.
bot Creative Commons License 1999.10.13 0 0 20
köszönöm!
tündérlala Creative Commons License 1999.10.13 0 0 19
194.143.224.1 -től azt hiszem 20-ig.
Gateway: 194.143.224.30
Előzmény: bot (15)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.10.13 0 0 18
Ez elég?
Előzmény: bot (15)
42 Creative Commons License 1999.10.13 0 0 17
Nem volt hülye kérdés, de nem tudom.
Ha felhívod az ügyfélszolgálatukat/helpdeskjüket, biztos megmondják. (Esetleg rajta van vmelyik papíron/szerződésen, amit adtak.)
Előzmény: bot (16)
bot Creative Commons License 1999.10.12 0 0 16
ha hülye kérdés volt, akkor hol lehet megnézni?
Előzmény: bot (15)
bot Creative Commons License 1999.10.12 0 0 15
nem tudod véletlenül az elender DNS-eit?
Előzmény: 42 (14)
42 Creative Commons License 1999.10.11 0 0 14
Hogy mennyire nyomonkövethetők az autentikációs problémák?

Ha magával az autentikációs szerverrel van a baj, akkor senki nem tud bejelentkezni, ekkor van a telefonjukon "flood". Ez azért ritkán fordul elő, de akkor eltart 1-2 óráig. Olyan, hogy ez sokszor, de csak pár percre fordulna elő, szerintem nincs. (Vagy megy a szerver, vagy nem.)
Amennyiben vmelyik routerrel/behívóporttal van gond, az is sok embert érint, de nem feltétlenül mindet. Mindenesetre ez aránylag lekövethető, biztos elmondják telefonon, de ez sem sűrűn fordul elő. Viszont itt már néha előfordulhatnak "misztikus" hibák (pl. bizonyos modemeket "nem szeretnek", sokszor levágják, stb.), de ez inkább az említett "ámítástechnikai gondokkal" függ össze.

Szóval én még mindig maradnék (általános esetben) a "telefonvonal-hájtekmodem-szoftver" triumvirátus bűnösségénél...

Ha a "DNS hibák" alatt azt érted, hogy felkapcsolódsz, de nem látsz egy oldalt sem, az 99%-ban nem az ő szerverük hibája. A Windózod feltehetően automatikusan kapná meg a DNS IP-ket, de ha vmiért mégsem "érkezik meg" (ld. a fentebbi triumvirátus), az nem érdekli őt...
(ezért érdemesebb beállítani az ISP-d DNS-eit kézzel).

Előzmény: NaNe (13)
NaNe Creative Commons License 1999.10.11 0 0 13
Ebben van némi igazság, de az autentikációs problémák igen jól nyomonkövethetők. És akkor még nem is említettem a DNS hibákat amik ezzel paralell jelentkeznek. Két év óta tesztelem a szolgáltatókat napi 16 órában, meglehetősen sztohasztikus időeloszlásban.

NaNe

Előzmény: 42 (12)
42 Creative Commons License 1999.10.11 0 0 12
Mondjuk semmi közöm a Datanethez (sem), de:

"Azon felül az autentikációs rendszerük átlagban kétszer döglik be egy héten. Ez ezt jelenti, hogy hiába fütyül össze a két modem, úgy kivág a rendszerük, mint a vihar."

Ez lükeség. Ez a jelenség a legritkább esetben az autentikációs szerveren múlik (persze romolhat el az is, de közel sem ilyen sűrűn). Telefonvonali jelzavarok, olcsó "hightech" modemek, (esetleg windóz vagy nem ideális modemdriver).
Sajna az ámítástechnika már csak ilyen. Rakat gyártó, rakat szabvány, széles spektrumú "minőség" jellemző mind a hard-, mind a szoftverekre.
Ez az, ami igazán nehézzé teszi a hibakeresést.

Amúgy tényleges szerverhiba esetén, ha nem elérhető a telefonszámuk, gondolj arra, hogy akkor épp másik ezer ember is őket keresi, így nem nagy furcsaság az elérhetetlenség...

Előzmény: NaNe (1)
vomit Creative Commons License 1999.10.11 0 0 11
elég kúl meglepi lehetett :-(
Előzmény: SmartAss (6)
Planney Creative Commons License 1999.10.10 0 0 10
Remélem, nem.

P.

NaNe Creative Commons License 1999.10.10 0 0 9
És ezek után kifizetted a számlát ?

NaNe

Előzmény: SmartAss (6)
Planney Creative Commons License 1999.10.10 0 0 8
Ez elég durva volt tőlük. :( Valakinek a nyaka biztos ki lett volna tekerve ha velem csinaljak...

P.

Előzmény: SmartAss (6)
NaNe Creative Commons License 1999.10.10 0 0 7
Ahoj JT !

Sátáni! :))

NaNe

Előzmény: JT (4)
SmartAss Creative Commons License 1999.10.10 0 0 6
Én akkor hagytam ott őket, mikor a szerződést egyoldalúan módosították korlátlan hozzáférésről 60 órára. Erről állítólag értesítést is küldtek, amit ellenben én nem láttam, csak a következő havi számlától estem hanyatt, ami 37.000-el volt több a módosítás következtében. Reklamációmra, miszerint egy szerződést csak mindkét fél akaratából lehet módosítani, vagy fel kell mondani, lazán közölték, hogy nyugodtan pereljem be őket. Ez betett, azonnal felmondtam.
laca55 Creative Commons License 1999.10.10 0 0 5
Hová? Én az Interware-n gondolkodtam, de nincs túl jó hírük... Ötlet?
Előzmény: JT (4)
laca55 Creative Commons License 1999.10.10 0 0 3
Én február óta vagyok a Datanetnél. Elötte 9 hónapig Matávnet. Összességében: hozzáférés a nethez ugyanaz ( sebesség, stb.).
A Matávnetnél 55 óra volt 7500.-, a Datanetnél 100 óra körül ( Katamarán csomag ) 3750.- Ft/hó.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor a Datanet a Zsigmond térről átköltözött a Váci útra, tényleg össze-vissza számláztak, az ügyfélszolgálatuk csapnivaló (a matáv ügyfsz. jó), de azóta is örömmel nyugtázom, hogy kétszer annyi netidő feleannyiba kerül, illetve került volna, ha a Matáv nem vág alám -- lásd VIGYÁZAT! MATÁV! topic :((((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!