Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2006.01.21 0 0 139
Lekopogom de azóta is megkímélt a járvány.
Hátigen ez is olyan mint a pestis volt.Nem nagyon kell közösségbe járni,tömegközlekedni,etc és akkor talán megúszod.
Remetének jajj de jó, mert nem kell neki Coldrex!
Előzmény: eMM (137)
h5n1 Creative Commons License 2005.11.05 0 0 138
Az az érdekes, és a baj, hogy az influenza más vírusoktól eltérően a hidegben erősödik - mármint a szervezeten belül. Nem véletlenül van akkor influenzajárvány amikor hideg van, vagy éppen elmúlt. Erre nemrég jöttek rá.

Nem véletlenül van influenzapánik GB-ban. Attól tartanak hogy mivel nagy mennyiségű H1N1 meg H7Nx lesz a népekben ("hétköznapi" influenza), ha valami ok folytán náluk is megjelenne a H5N1, akkor jó eséllyel náluk alakulna ki az új, halálos variáció a kettő kombinálódásával, így tőlük indulna el egy halálos világjárvány, elsőnek nyilván őket tizedelve meg.

Erről bővebben a http://h5n1.info.hu oldalon is olvashattok.
eMM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 137
Szépen összefoglaltad:),isten hozott a topicban!
Csak 1 gondolat,kicsit off.Fogápolás.Hát igen ezen a téren is a béka feneke alatt van az EÜ ellátásunk kis hazánkban..Most éppen fizetni kell a tömésért az sztk-ban? Mert sokáig kelett a húzásért meg nem.Tök rövidlátó szemlélet,hisz a hiányos fogazatú betegnek nemcsak az életminősége romlik,hanem haarabb lesz beteg, amit kell térítenie a TB-nek.Magyarul az állam megint csak nem spórolt semmit,de még ártott is.
Én ezt azért nem tudom mert sztk-ba be nem teszem a lában fogilag,Jó nekem a pénzes fogász.Persze extravaganciákat(hidakat,aranytömést stb) nem engedhetek meg magamnak.Pedig a hídnak nem szabadna extravaganciának minősülnie.
off vége,
most nem vagyok influenzás.Azonban kedden tervezem felkeresni a körzetimet(muszály lesz) na ott majd elkaphatom.
Előzmény: Kakerlak (136)
Kakerlak Creative Commons License 2005.03.26 0 0 136

Szerintem meg nagyon is fontos, hogy az ember törődjön az egészségével!

 

Abban igazad lehet, hogy nem kell mindennek kritikátlanul bedőlni, tudományoskodó írásoknak vagy tévéműsoroknak, amik mögött ilyen-olyan termékeket gyártó cégek bújtatott reklámját vélhetjük felfedezni. Pl. asszem a Lifebuoy márkájú tisztálkodási szerekről derült ki, hogy túlságosan "kifertőtlenítik" a bőrt, elpusztítják a rajta lévő természetes baktériumflórát, ami éppen az immunrendszerünk fontos része!

 

Abban viszont nincs igazad, hogy ahogy esik úgy puffan alapon éled az életed, és csak akkor fordulsz orvoshoz, ha már kialakult nálad a betegség, vagy ha már nagyon súlyosra fordult és "házi" módszerekkel nem tudod magadat kezelni. Csak hasonlíts össze pl. egy német korosztályodbelit egy magyarral! A német fitt, ápolt és jó színben van, talán még fiatalabbnak is néz ki (azért az látszik rajta, hogy nem húsz éves), rendezett a fogsora, képes többórás buszos kirándulásokat és hosszabb sétával járó városnézéseket "bevállalni" (de csúnya szleng, viszont most ide illik...) ezzel szemben a magyar átlag lestrapált, slampos és legalább hatféle nyavajája van, amivel tartósan küszködik. Lehet, hogy te speciel nem vagy ilyen (azért hirdeted fennhangon, hogy lám-lám milyen bagatell kérdés az egészségünkre odafigyelni), viszont a nagy büdös átlagra tényleg ez a jellemző.

 

Egyébként én is azt eszem/iszom amit szeretek. Viszont a szeretett ételek repertoárját tudatosan is lehet alakítani. Gyermekkorban mindenki elé a családi szokások szerinti étkeket rakják, nincs sok választási lehetőség. A magyar konyha nemcsak markáns ízvilágával vívott ki hírnevet, hanem hírhedtté is vált egészségtelensége miatt. Persze lehet, hogy nem főként a kalóriadús, erősen fűszerezett kaják a "bűnösök", hanem az életmód más elemei erősítik fel a káros hatásokat (kevés mozgás, kevés és nem elég tartalmasan eltöltött szabadidő, környezeti ártalmak, higiénia hiányosságai, stb.), de európai viszonylatban a magyarok általános egészségi állapota igen rossz.

Szóval - mint ahogy egyébként te is tetted a kínaival - érdemes más népek étkezési szokásait is megismerni, közkedvelt ételeit étrendünkbe beépíteni, hogy ne mindig csirkepörkölt nokedlival meg bécsi szelet krumplival legyen a menü.  A főzelékeket is ki lehet próbálni a hagyományostól eltérő módon elkészíteni, illetőleg nem "főzelék" hanem párolt zöldség formájában fogyasztani a zöldségeket. A változatosság biztos, hogy csökkenti az olykor-olykor fogyasztott károsnak titulált ételek negatív hatásait, már csak azért is, mert minél változatosabb a heti/havi menü, annál ritkábban fordul elő ugyanaz a kaja.

Speciel a levesekkel én igencsak hadilábon állok, de hát ez szubjektív. :))

 

Nehéz is egyébként "egészségesen" étkezni, mert a boltokban kapható élelmiszerek feldolgozottsági foka magas, ami azt jelenti, hogy tele vannak E-betűs szarokkal. Az E-betűs szarok egyenként az eü. határérték alatt vannak, tehát engedélyezettek vagy nem kifejezetten tiltottak, de egy élelmiszeren belüli együttes hatásuk és az adott élelmiszerrel kialakuló kölcsönhatásuk nem teljesen ismert, vagy szándékosan el van hallgatva a nyilvánosság elől.

A piacokon a zöldségek vegyianyag-maradványokat tartalmazhatnak, a bio is lehet átverés. A húsokkal inkább az a baj, hogy feldolgozásuknál, de inkább szállításuknál és tárolásuknál a hentesek fittyet hánynak a higiéniára.

 

Igazán egészségesen csak azok a parasztgazdák és családjaik táplálkozhatnak, akik maguk termelik meg élelmiszer-szükségletüket, igyekeznek minél kevesebb vegyszert használni és frissen fogyasztanak el mindent, pl. nem 1 hetes csirkéből főznek pörköltet, hanem az aznap levágottból.

 

Szóval ezt a kaja-kérdést nem lehet egyszerűen megoldani.

 

Sokkal nagyobb problémának látom, hogy a magyar emberek többsége kifejezetten piszkos, igénytelen mind magára, mind a környezetére. Lehet rám haragudni, hogy ilyeneket írok, de a tapasztalat mondatja velem. Csak körül kell nézni az utcákon, aluljárókban, tömegközlekedési járműveken: térdig járunk a szemétben! Ürülék-szagtól bűzlenek (és a látvány sem marad el) a belvárosi kapualjak, sikátorok, árkádos épületek alatti részek, házfal-peremek, zsebkendőnyi területen elültetett fák/bokrok ágyásai, stb.

Rengeteg ember büdös, piszkos a ruhája, feketéllik a kosz a körme alatt, csatakos a haja, évek óta lerakódott sár nehezedik a cipőjére, ha mondjuk köhint egyet, förtelmes bűz árad a szájából, a fogsora kinézetre is gusztustalan - és most nem a koldusokról, hajléktalanokról, alkoholistákról beszélek!!!

Sokan a lakásukat sem takarítják megfelelően (vagy kellő gyakorisággal), nem cserélik a felmosó vizet, stb. Közintézményekben, vendéglátó helyeken is igen hanyagul kezelik a higiéniát, ezért én bizony alaposan megnézem, melyik étterembe érdemes betérni (hol nem ragad a többhetes mocsoktól a tálca), és ahol tisztának látszanak az eszcajgok, jobb a békesség alapon szalvétával ott is megtörölgetem az evőeszközöket.

Nyilvános wc-re soha nem ülök rá, ha rámjön a szapora, wc-papírral körbebástyázom. Wc-használat után mindig mosok kezet, otthon is.

 

 

Egyszer eljött hozzám egy jogász (!) végzettségű ismerősöm (nő), aki annak ellenére, hogy kitűnő eredménnyel doktorált, a piszkos talpú útitáskáját egy lenge mozdulattal az ágyamra (amin egy pokróccal leterítve volt az ágynemű) hajította, mikor belépett a szobámba.  Kultúra jeszty, vot.

 

Én mindig a régi mondásra hallgatok: a tisztaság fél egészség! Nem szabad rá sajnálni sem a pénzt, sem az időt, munkát! A tiszta, rendezett környezet élhetőbb és jó közérzetet varázsol.

Ja, és az egészség több, mint a betegség hiánya. Az lehet, hogy a már kialakult influenzán vagy más fertőző betegségen nem segít, hogy próbáljuk kitalálni, hol, mikor és kitől kaptuk el. Viszont arra jó lehet, hogy megtanuljuk elkerülni a fertőzésveszélyt (egy bizonyos fokig, nem beteges rettegéssel), vagy keressünk valami hatékony megelőzési módot.

 

Orvoshoz menni kétségtelenül kellemetlen (több okból is), de van amikor egyszerűen muszáj.

Aki nem bízik az orvosában, úgy érzi felületesen vizsgálták meg/kezelték, annak nem szabad annyiban hagynia, addig kell másikat keresnie , amíg olyat nem talál akivel elégedett lesz.

 

Ritkább az a véglet (inkább az idősek körében gyakori), aki minden apró-cseprő bajjal felkeresi az orvost, jobbára azért mert egyedül van és unatkozik, a váróteremben pedig mindig van kivel beszélgetni. A 20-60 éves korosztályra viszont inkább az a jellemző, hogy a lehető legtovább halogatja az orvoshoz menetelt, dolgozni is bemegy betegen (sokszor kényszerből, ezt aláírom), lábon hordja ki és fertőzi a többieket, ha olyan baja van. Pl. influenza, ugyebár!

 

Szerintem igencsak torz az a szemlélet, hogy nem kell a betegségeknek, vagy egyes tüneteknek túl nagy jelentőséget tulajdonítani, mert az ilyen ember túlságosan kényeskedő, munka- vagy iskolaundora van, hipochonder! Talán nem halna meg ennyi ember rákban, infarktusban, agyvérzésben, ha még a kezdetén sikerülne felismerni a betegséget és akkor kezelni, amikor még van esély a visszafordítására vagy kordában tartására. Ha komolyan vennék a betegek, hogy kezelésük életmód-váltást is igényel, így sok megrögzött szokás (köztük az étkezésre vonatkozóan is) feladását, megváltoztatását. Ha pl. II. típusú cukorbeteg rokonaim nem fogyasztanának egy hét alatt több édességet, mint én - nem cukorbeteg - egy hónap alatt sem!

Ha előrelátónak nevelnénk a következő generációt, hogy ne akkor kelljen "kapcsolni", amikor már baj van!

 

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (130)
eMM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 135
Na ezt elkaptam!
Hol másutt mint a csepeli kórházban(!) amikor 1 hónapja bent feküdtem "kivizsgáláson".

Különben még jó páran képesek voltak az influenzáról topicot nyitni nézz csak szét 1 picit!Elég fontos dolgo úgyhiszem.
Ha te nem törődsz a saját testeddel az a Te bajod,meg is lesz majd a böjtje.
Persze nem a hipochonder kategóriára gondolok,nem tartom magam annak.

H.G.
Igen,ez így igaz,de én már nem is használok ilyet.
Találtam reform ételízesítöt abba nem raknak,és meg csak nem is drágább!
A Maggi ,Knorr és társaiknak meg felkophat az álluk tőlem.
Mérgezzenek mást,vagy készítsenek egézségesebb termékeket.
Előzmény: AliceCsodaországban (132)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.03.01 0 0 134

Influenzapánik Nagy-Britanniában

 

idegesít ez engem azér tudat alatt. lehet, hogy tudnak valamit?

H_G Creative Commons License 2005.02.08 0 0 133
A Na-glutamátot nagyon nehéz elkerülni, mert az ételízesítőkben (Vegeta, Maggi és társaik) és leveskockákban is megtalálható.

Előzmény: eMM (131)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.02.06 0 0 132

Hát pillanatnyilag nincsen is inflenzajárvány, kivéve a szokásos gyerekvírusokat (elárulom, hogy most is van valami vírus, ami  3 napos hányás -lűz-laposfosást eredméynez, nehogy már elkapd)!

Viszont azt hiszem te túl sokat foglalkozol azegészségeddel, erre utal az is, hogy képes voltál az inflenzádról külön topicot is nyitni. (Persze lehet, tévedek, akkor bocs.)

Én csak arra utaltam, hogy nem kell túl sokat foglalkozni a saját testünkkel.

Előzmény: eMM (131)
eMM Creative Commons License 2005.02.06 0 0 131
Azért ez nem ilyen 1Xrü ami engem illet.Pld már jó ideje nem voltam influenzás,az ízfokozótól is most volt először bajom.Meg utoljára is mert hogy többet nem eszek az biztos.
Előzmény: AliceCsodaországban (130)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.02.06 0 0 130

Sajnos kénytelen vagyok igazat adni annak, aki azt írta, hogy mindennek az alapja az immunrendszer. Én sok kínai kaját eszek, mert szeretem a kínai konyhát, és még soha nem volt tőle semmi bajom. Neked meg igen. Meg elkap a legelső inflenza vírus is, ahogy kiveszem... szóval szvsz. az immunrendszeredet kéne  valami módon erősíteni, nem tudom hogyan, de ezt kéne. Biztos van erre is sok jótanács, ilyen irányban puhatolózz.

 

Én csak azt tudom megírni amit én teszek.

-Nem foglalkozom semmiféle baktériummal, egyszerűen nem érdekelnek.

-Nem ragaszkodom a higéniához, ha bemegyek egy étterembe, akkor nem törlöm át fertőtlenítővel az eszcájgokat, nem terítek pokrócot a vécére ha ki kell mennem, legfeljebb igyekszem olyan pozitúráz kiválasztani, hogy szent seggem és a wc ülőke ne érintkezzen...

-Nem próbálom visszakeresni, hogy - amennyiben megfáztam - annak mi is az oka, hol és mikor történt, ki volt az oka... van egy sógorom, az ezt teszi, komolyan mondom röhejes. Otthon köhécsel, és komolyan megtárgyalja, hogy ez most attól az embertől van-e aki bejött hozzá a unkahelyére, avagy attól a szomszédtól, aki éppen tüsszentett mikor ő jónapot kívánt neki, avagy a múlt vendégségben történt egy olyan ármány, hogy olyan valaki is eljött, aki ugyan már tudta, hogy megvan fázva de mégis, mégis...

-Azt eszem amit szeretek és azt iszom amit szeretek.

-Nem nézem a tv egészségügyi műsorait.

-Átugrom az ujságokban azokat a cikkeket, amik arról szólnak, hogy én tulajdonképpen már legalább hatféle halálos betegségben szenvedek, scak még nem tudok róla...

-Úgy vélem, az ember élje az életét, egyen azt ami jólesik, tegye ezt ami neki jólesik (és megengedhető) és ne foglalkozzon a saját egészségével.

 

(Egy Ráth-Végh István könyvben olvastam, hogy volt egy nagyon híres orvos a maga idejében: Paracelsus. Valahogyan nagyon sokan gyógyultak meg a keze által, és azt mondta, hogy a titkát a végrendeletében rögzítette. Nagy izgalommal bontották fel a végrendeletét, mikor meghalt. Ez állt benne: "Tartsd a fejed hidegen, a hasad szabadon, a lábad melegen, és fütyülj az orvosokra!" ) :-)))

Előzmény: eMM (128)
eMM Creative Commons License 2005.02.03 0 0 129
Jó kis gondolatmenet!
Ha beteg lesz az illető már nem is volt jó az immunrendszere.Ha meg nem azért nem mert jó volt neki.
Ezt a tételt aztán elég nehéz cáfolni!:)
Előzmény: H_G (127)
eMM Creative Commons License 2005.02.03 0 0 128
Kínai étterem betegségről hallottál már?
Én a múltkor átéltem egy részét egy ilyen ízfokozós húskonzervtől.Nem 1 nagy élmény.
Na azóta az ízfokozó részemről felejtős.
Bővebbet itt
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9000237
meg itt olvashatsz.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119559
Előzmény: AliceCsodaországban (126)
H_G Creative Commons License 2005.02.02 0 0 127
"1 Rakat erős immunitással rendelkező beteg is lesz infuenzás,erre nem gondolsz??"

Nem hát! Szerintem ha az illető elkap egy fertőzést, ezzel bebizonyosodott, hogy *nem* tartozott a legerősebb immunrendszerű embertársaink közé.

Egyébként utánanéztem, és a spanyolnátha, ahogy sejtettem, arányaiban sokkal erősebben sújtotta az európai lakosságot az amerikainál! Az áldozatok becsült száma:

USA 450 000
Németo. 400 000
Anglia 228 000

De a legeslegtöbb áldozatot Indiában szedte; itt is nyugodtan feltételezhetjük a kapcsolatot az alultápláltsággal.

Európában és Ázsiáben a világháború vége felé kisebb kolera- és tífuszjárvány is pusztított; ez is mutatja, járványügyi szempontból mennyire szerencsétlen pillanatban érkezett a spanyolnátha vírusa.

Egyébként közben belebotlottam egy cikkbe, ami nem vmi tekintélyes orvostudományi lapból származott, csak vmi gyanús lapocskából, de a gondolatmenete érdekes: az a szerző úgy véli, hogy a '18-as járvány pusztítása azért volt olyan különösen nagy Európában, mert addigra az európaiak rászoktak, hogy a lázas állapotokat nyomban csillapítsák az 1890-es években bevezetett aszpirinnal. Ezzel az influenzásokon igazából nem segítettek, sőt megnehezítették a szervezet természetes védekező reakcióját, ezért ment át olyan sok eset nagyon gyorsan atipikus (vírusos) tüdőgyulladásba.
Előzmény: eMM (125)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.02.02 0 0 126
Én mindenbe rakok miért ez baj? Attól még benne vannak a csirke alkotórészei...:-)
Előzmény: eMM (124)
eMM Creative Commons License 2005.02.02 0 0 125
Mint a tüdőpestisnél,azt se mindenki kapta meg.Pedig pusztító 1 betegség volt gondolom ezt még Te is tudod:))Mert valahogy nem voltak fogékony genetikailoag.
Én nem vonom kétségbe az inmunrenxer fontosságát,de ez önmagában kevésnek érzem.1 Rakat erős immunitással rendelkező beteg is lesz infuenzás,erre nem gondolsz??
És bizony elkaphatja a jövő "spanyolnátháját" bár ne nékem legyen igazam.
summa summárom,a veszély igenis reális.
Előzmény: H_G (122)
eMM Creative Commons License 2005.02.02 0 0 124
Üdvözöllek a topicban Nagyanyó:)
Kérdés,hogy hogyan készül ez a csirkeleves?
Rax bele leveskockát/levesort? Ha igen az baj, ha nem kérlek oszd meg velem a "titkot" (meg a tyúkot:) hogy miképpen lehet csirkehúslevest ízfokozó nélkül kreálni.
Előzmény: AliceCsodaországban (123)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.02.01 0 0 123

Emberek olyan is hozzászólhat aki még soha nem volt inflenzás?

 

Mert én biza ilyen vagyok, idén már az 57. évemet taposom és bár náthás voltam már, de inflenzás még soha, és ezt kezdem is kissé szégyelleni...

 

Pedig higyjétek el kurva egészségtelenül élek. Dohányzom, szinte minden este megiszom pár pohár vörösbort, imádom a húst stb... ja és soha nem ettem semmiféle vitamint.  Mert elfelejtem bevenni. A sportot meg útálom gyerekkorom óta.

 

Viszont.

Hetente legalább kétszer, de inkébb háromszor csirkehúslevs a menú itthon, vagy csak úgy simán, vagy gombalevesnek, zöldborsólesvesnek stb álcázva, de az alap a csirkehúsleves.

 

Ez nem az inflenza ellen van, csak így szoktam meg, mert szeretjük a levest. Hát nem hiszem, hogy ezzel a tanáccsal megmérgeznék bárkit is, de prbáljátok ki... hátha...

H_G Creative Commons License 2005.02.01 0 0 122
Nem mindenki kapta meg, a betegek közeli hozzátartozói sem automatikusan, tehát az erős immunrendszer igenis számított.

Előzmény: eMM (121)
eMM Creative Commons License 2005.01.27 0 0 121
És akkor az amik miért hullottak tömegével? Európába egyenesen az ami katonák hurcolták be a betegséget ami az egész világon végigsöpört.Mindenütt le voltak gyengülve az emberek? Egyébként komolyan csak a német civilek nélkülöztek a hatékony szövetséges blokád miatt,de nem csak ők hullottak tőle.
C vitamin röhöhö.Tudod Te mivel járt a spanyolnátha?
24-48 órán belül heveny tüdővérzésbe halt bele aki megkapta.Erre aztán szedhette volna a C vitamint.Megelőzésre esetleg.
De ez a mostani enyhe influenzák ellen se tuti,csak némiképp több esélyt ad hogy ne kapd el.
Előzmény: H_G (120)
H_G Creative Commons License 2005.01.27 0 0 120
Egyáltalán nem biztos, hogy a háború nélkül is annyi áldozata lett volna a spanyolnáthának! Ui. az leromlott állapotban érte az európaiakat, akik már évek óta nem táplálkoztak rendesen. Ráadásul akkor még semmit nem tudtak a C-vitaminról; és a tájékoztatás sem volt korrekt, mert a cenzúra visszatartotta a híreket. Ezek nélkül a tényezők nélkül könnyen lehet, h. azon a szinten maradt volna a pusztítása, mint az 1968-as és a többi nagyobbfajta járványé.

Előzmény: eMM (119)
eMM Creative Commons License 2005.01.27 0 0 119
Na ez ilyen indexnek való hír.Mindenesetre az infó nem alaptalan,tényleg rengeteg halottal járna 1 komoly járvány.Ha meg a nagy magyar EÜ-t nézzük mi ki is pusztulunk.Tudtad Te hogy a spanyolnáthának volt annyi áldozata mint a "nagy" háborúnak?Ez egyáltalában nem vicc.
Előzmény: hoppa_hoppa (118)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.01.25 0 0 118
eMM Creative Commons License 2005.01.07 0 0 117
Hát nekem tavaly novemberben volt valami torokfájós kitudja mi,de hetekig tartott.
Mindenesetre nyelni elég nehezen tudtam egy darabig.
Most csak a szokásos bronhitisz.:(
Előzmény: sallustius (116)
sallustius Creative Commons License 2005.01.06 0 0 116
Hát mi van a kedvenc topikommal? Senki nem influenzás? Már vagy 3 éve? Nekem most fajanszbűvölős, "nem tudom melyik felemet dugjam gyorsabban bele" típusú gyomros finomságom van. Világ influenzásai, egyesüljetek! :))))
Cseresznye Creative Commons License 2002.01.08 0 0 115
Hapci!
eMM Creative Commons License 2002.01.02 0 0 114
Hát az orrsövényműtét neMM valami jó humor.
Kibányásznak pár kiló csontot az ember ormányából.
Elvben nemkem is kellene, de ha rajtam múlik ez elv is marad!
Előzmény: sallustius (113)
sallustius Creative Commons License 2002.01.01 0 0 113
Jelentem, kezdődik a 2 évvel ezelőtti sztori elölről. Arcüreggyulladásom van :<<<<<<<<<. Holnap megyek a fül-orr-gégész dokinénihez, aki biztosan lekap a tíz körmömről, mert tavaly megígértem neki, hogy megműttetem az orrsövényemet (merthogy volt egy vírusos tüdőgyulladásom még májusban - az is jó kis dolog, semmit nem adnak rá, mert vírus, majd túléled, ez a taktika, na akkor tettem ezt a könnyelmű ígéretet), és így nem lesz több arcüreges buli, de nem mentem el az ősszel, gondoltam, megvagyok én kórház meg kések nélkül is. Erre jól megszívtam :<<.

Ha a pozitív oldalát nézem, akkor viszont nem nagyon tud újat mutatni ez a kedves betegség, minden oldaláról tökéletesen ismerem (bár azért jobban örülnék, ha nem betegségekkel kellene ismerkednem, hanem valami kedves emberi lénnyel) :>>>>.

Előzmény: eMM (112)
eMM Creative Commons License 2001.12.30 0 0 112
Akkor jól kifogtad a szilvesztert.:(
Nálam eddig seMMi gáz(kop-kop) valami szemvírusos kavarásom megint volt, de most idejében sikerült kezelni.
Előzmény: sallustius (111)
sallustius Creative Commons License 2001.12.30 0 0 111
Szvsz a téma aktualitást nyert megint, legalábbis nálam biztosan.

Immáron hetedik napja tart a drága, teljes repertoárral: köhögés, láz, fejfájás, orrdugulás, és még sorolhatnám. Kivan vele a tudatom!!!!

A TB meg dugja fel magának a 7000 forintos influenza ellenes gyógyszerét. Annyiba kerül (na jó, 6xxx Ft, nem egészen 7), megkérdeztem a gyógyszertárban, és amiatt annyi, mert aki akarja oltassa be magát ezerötér', aki nem kap oltást, az meg dögöljön meg. Nem akarok politizálni, de azt hiszem politika nélkül kijelenthetem, hogy az elmúlt 12 évben nem sokat javultak EÜ téren az állapotok. Kiderítettem, hogy nyugati szomszédunknál is kapható ez a gyógyszer, de ott van rá támogatás. Nem azt mondom, hogy kerüljön 100 Ft-ba, de azért feleennyiért már megvenném. 7000-t nem ér meg. Akkor inkább meghalok :))))).

sallustius Creative Commons License 2001.01.26 0 0 110
A családban már 2 áldozat volt. Én eddig kimaradtam a szórásból, ami tekintve, hogy vizsgaidőszak van, nagy mák.
Előzmény: Törölt nick (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!