Keresés

Részletes keresés

renegade Creative Commons License 2007.03.24 0 0 140
Noha én fix lokális IP címeket szerettem volna, az internetmegosztás úgy nem ment, és - számomra ismeretlen okokból, a szolgáltató javaslatára - a modem MAC-address-t klónozni kellett, és automatikus címkiosztást beállítani a működés érdekében.

Kevered a dolgokat. A szolgáltató is, bár ez nem újdonság: bármely cég vevőszolgálata teljesen használhatatlan, ha nem abból az 5 kérdésből teszed fel valamelyiket, amelyekre a választ nehéz munkával beléjük verték.

A Barricade-ot a szolgáltató felé úgy kell beállítani, hogy a MAC-address a már beregisztrált legyen (vagyis ha eredetileg nem a routeré lett beregelve, akkor kell klónozni), és DHCP-n keresztül kérje az IP-jét.

Befelé viszont azt csinálsz, amit akarsz. A helyi hálón nyugodtan használhatsz fix IP-címeket. A szolgáltatónak ehhez semmi köze, nem is látja a hálódat. De ezt már nem írták fel a papírlapra annak a droidnak, akivel beszéltél.
Előzmény: tcs52 (137)
renegade Creative Commons License 2007.03.24 0 0 139
Adott egy otthoni háló:
  • Asus WL-500G Deluxe router
  • 1. asztali comp dual boot (Linux, WinXP), HP Deskjet 5652
  • 2. asztali comp, WinXP, HP Deskjet 710C
  • notebook
A baj a nyomtatás miatt van. Három gépre elég egy nyomtató, de nyilván az az igazi, ha nem az egyik számítógépre van téve, mert akkor azt be kell kapcsolni, ha egy másikról akarunk nyomtatni. Eleinte ez nem volt gond, mert a UPC volt olyan szíves, és megajándékozott egy második nyomtatóval. De amint megvettem a notebookot, szépen átdugtam a Deskjet 5652-t a router egyik USB portjába, mert ez a modell elméletileg képes közvetlenül fogadni egy printert. Csakhogy gyakorlatilag hiába szerepel a nyomingerem a támogatott típusok között, az Asus a koaxon keresztül csatlakozó gépek számára sosem tette láthatóvá, a WiFi-n keresztül csatlakozó notebooknak meg hol igen, hol nem.

Az Asus fórumai tele vannak a printert megosztani szándékozók panaszaival, tehát a kellő mennyiségű szívás után inkább azzal kezdtem kísérletezni, hogy print szervert dugok a router egyik LAN portjára. Ha jól emlékszem, három különböző gyártó modelljével kísérleteztem eddig. Az eredmények: a router vagy egyáltalán nem látja a print szervert, vagy látja, de mögötte a kliensgépek számára a nyomtató elérhetetlen, mintha nem is lenne.

Van valaki itt, akinek sikerült print szerveren keresztül megosztani otthon a nyomtatóját?
locsemege Creative Commons License 2007.03.23 0 0 138
Nem tudom, mit mondott a szolgáltató supportőre :), de ködösítésnek tűnk ez a DHCP-s dolog. Már miért ne lehetne statikus IP-t használni? Én szeretem tudni, melyik gép melyik itthon is, a munkahelyemen is. Még a router DHCP szerverét is letiltottam. Menni kellene annak. Nem lehet, hogy valamelyik gépen a maszk van elkeffentve?

A modem MAC address klónozást végképp nem értem. Mert ugye egy regisztrált hálózati kártya MAC address-ét van értelme klónozni a modem felé. De a modemét kinek, minek, miért, hova?
Előzmény: tcs52 (137)
tcs52 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 137

Szerintetek kibővíthető-e egy 4 portos router további portokkal egy switch rácsatlakoztatásával?

 

Ezt azért kérdezem, mert úgy tudtam, hogy lehet. Ám úgy emlékszem, hogy ahányszor így építettem ki hálózatot, előbb-utóbb IP cím ütközés lett a vége (az XP jelezte). Lehet, hogy ez router típustól függ? Vagy ez általános jelenség, és több portos routert kellene vennem?

 

Helyi paraméterek:

- SMC Barricade router (SMCWBR14-G2): 4 LAN (+ letiltott WLAN), ill. a WAN a modem-re kötve.
- Motorola SB5100E kábelmodem az internethez (ezt osztja meg a router)
- Mind a 4 porton 1-1 PC, amiken általában WXP fut (tűzfal: Symantec)
- Néha jön még egy gép (XP-vel), aminél újabb port helyett most marad az átdugdosás
- Gépek között időnként fájlok átvitele. Tűzfal, modem ilyenkor tiltva.
- Alhálózati címek: 192.168.2.xxx/255.255.255.0
- Router IP: 192.168.2.1, kiosztott címek: 192.168.2.100-tól

 

Noha én fix lokális IP címeket szerettem volna, az internetmegosztás úgy nem ment, és - számomra ismeretlen okokból, a szolgáltató javaslatára - a modem MAC-address-t klónozni kellett, és automatikus címkiosztást beállítani a működés érdekében.

 

Mivel a későbbiekben felmerülhet a hálózat bővítése (illetve az átdugdosást is unom), szeretném tudni, elég-e a polcon porosodó SWITCH egyik portra dugása, vagy kell egy másik router?

Ha elég a switch, akkor meg mi okozhatta az IP cím ütközéseket?


 

mr_ricsi Creative Commons License 2007.03.11 0 0 136
Úgy tűnik, hogy a hálózati vinyó nem tudja a full duplexet.
Most keresek valami progit, ami elárulja, hogy full vagy half az átvitel, aztán próbaképpen összedugom közvetlenül a PC-vel.
Előzmény: locsemege (135)
locsemege Creative Commons License 2007.03.10 0 0 135
Sajnos nem ismerem eléggé az Ethernet, IP, TCP protokollokat ahhoz, hogy arról bármit tudjak mondani, hogyan alakul elméletileg, redundancia szempontjából ugyanez nagyobb távolság, tehát több hálózati eszköz esetében.

Ez a teszt meglehetősen ideális állapotokat tükröz egyébként. De mondom, két különböző dolog az, hogy van egy 100 Mb/s-os interface-ed, így a csomagokat tudod adni illetve venni és bufferelni, illetve az, hogy mindezt esetleg szegényes processzorteljesítmény okán lassan tudod csak feldolgozni. Mivel csináltam már 10/100 Mb/s-os interface-szel hardware-t, amelyben a processzor úgy nagyvonalakban 25 Mips-et tud, s rengeteg teendője van az ethernet interface fizikai kiszolgálásán túl - például realizálni az ip-t, tcp-t, futtatni egy picike webszervert, aztán megvalósítani mindazt, amiért a berendezés meg lett építve -, így tapasztalatból tudom, nem szerencsés keverni a fizikai kompatibilitást az eszköz tényleges sebességével.

Jó példa erre az USB 2.0-s pendrive-ok, amelyeket többnyire nem lehet 480 Mb/s sebességgel írni.
Előzmény: mr_ricsi (134)
mr_ricsi Creative Commons License 2007.03.09 0 0 134
"Ki mondta, hogy meg lehet közelíteni a 100 Mb/s-ot?"
Hol érdekel engem, hogy ki mit mond? A tekintélytisztelet sosem volt az erősségem. :-)

Nézd csak: lantest

Itt egy router 2 LAN portja között tesztelték az átviteli sebességet, és az egyik irányban majdnem 90, a másikban majdnem 80Mbit/s ment át. (A numCalls feletti sorokat nézd.)
Előzmény: locsemege (133)
locsemege Creative Commons License 2007.03.09 0 0 133
Ki mondta, hogy meg lehet közelíteni a 100 Mb/s-ot? A legalsó rétegben, mindenféle handshake-kel, CRC-vel, talán gap-ekkel, címekkel, TCP - szükség esetén ismétlés - vagy UDP alatt IP-vel, alatta ethernet csomaggal igen. Meg ARP, meg ki tudja, még mi minden. De hasznos adatban kizárt.
Előzmény: mr_ricsi (131)
mr_ricsi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 132
Máshol is érdeklődtem, és két tippet kaptam:
A switch nélkül kössem össze a HDD-t a géppel, ezzel megtudom, hogy nem a switch-e a korlátozó tényező. (Ez -végülis- logikus, ha lesz időm, ki is próbálom.)

A másik tipp, hogy indítsak el egyszerre 3 párhuzamos másolást, akkor javul a sávszél kihasználása. (Hááát, nem tudom...)
Előzmény: mr_ricsi (131)
mr_ricsi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 131

"Ez nem tűnik rossz sebességnek, overhead is van a világon... "

 

Ha GByte-os fájok másolásakor másfél méteres madzagon csak ennyi, akkor mikor lehet egyáltalán megközelíteni a 100mbitet?

 

(Sőt, az adatok elvileg tömörítve mennek, így 40-50mbit/sec fizikai átviteli sebesség is elég kellene legyen 100mbit valós adat átviteléhez.)

Előzmény: locsemege (130)
locsemege Creative Commons License 2007.03.06 0 0 130
Ez nem tűnik rossz sebességnek, overhead is van a világon... Meg ugye ha egy router 100 Mb/s-os interface-szel rendelkezik, abból nem következik, hogy ki is tudja szolgálni ezt a sebességet.
Előzmény: mr_ricsi (129)
mr_ricsi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 129

Sziasztok!

 

Adott egy switch, erre kapcsolódik egy PC és egy hálózati vinyó. Mindegyik másfél méteres Cat5-ös kábelen lóg. 

A kettő között 5-5,5MB/s-mal megy a másolás. Ez 40-44mbps-nak felel meg. (Elvileg minden eszköz 100mbit/full duplexes)

 

Hogyan tudnám növelni ezt a sebességet? Mitől függ? Mivel tudnám a hálózat tényleges sebeségét tesztelni?

(Ugyanis ha csak 20%-kal nagyobb sebességet sikerülne elérnem, 5órás másolásnál az is 1 órányi megtakarítást jelentene.)

locsemege Creative Commons License 2007.02.19 0 0 128
Vegyél egy wireless router-t.
Előzmény: marci511 (127)
marci511 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 127
Valaki segítene, hogy lehet egy eléréshez egy normál és egy Wifi csatlakozást csinálni??????????
benmar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 126
Hú de jól pörög ez a topik!
Előzmény: benmar (125)
benmar Creative Commons License 2005.12.26 0 0 125
Sziasztok!

Volna egy kérdésem, mert a témához zsír zokni vagyok!

Adva van egy mikronetes parabola antenna, amiről egy koax kábel segítségével bevittem a jelet a házba. Azon kívül van egy asztali pc és egy notebook, mindkettő wifi kártyával. Elsősorban a laptopról szeretném használni a netet, de nem tudom milyen eszköz, vagy eszközök kellenek ahhoz, hogy egyszerűen tudjam összekötni az adott cuccokat, ugyanis a notebookon egy szbtekert csatlakozó sincs, amire rá tudnám kötni a külső parabola antennát.

Köszönöm!
ysenyerkesz Creative Commons License 2005.12.19 0 0 124

Szevasztok!

Szerintetek, hogy lehet összekötni úgy két gépet, hogy az egyiken w98SE van a másikon pedig XP.

Van hozzá egy routerem meg kábelek.

A segitséget nagyon várom.

 

stevesky Creative Commons License 2005.06.22 0 0 123

Hello Tpr!

Én a http://pchalozat.lap.hu oldalt tudnám ajánlani. Szerintem ott elég sok hasznos linket találsz ebben a témában. Főleg a Hálózatos Know-How-t ajánlanám.

Üdv: Sky

Előzmény: tpr (122)
tpr Creative Commons License 2005.06.05 0 0 122
Üdv mindenkinek!

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehetne olyan leírást találni, amely egy kisebb hálózat kiépítését mutatja be? Egy dolgozathoz kellene. A feladatban egy kisebb, 3 telephelyes cég hálózatát kellene megtervezni, a hangsúly az eszközökön van.

Bármilyen segédanyagnak örülnék, lehet angol is.

Köszi
tpr
.destiny. Creative Commons License 2004.08.30 0 0 121

HÍÍÍÍ!

Nem értek a hálózathoz. Van két gép mind a kettőn XP van és mind a kettő egy routerhez csatlakozik, mindegyiken lefuttattam a varázslót a megfelelő beállításokkal és az egyiken nincs internet, ezenkívűl látni ugyan lehet mindkét gépen a másik gép megosztott könyvtárait de tallózni nem lehet azokat, mert a rendszergazda letiltotta ezt a winfos szerint. (gondolom azért jelenik meg ez a hibaüzenet mert a várázsló kiírt egy szöveget hogy az ilyen típusú hálózatot nem javasolja, ugyanis ez nem biztonságos). Mi ezekre a legvalószínűbb megoldás ? 

kalap_ur Creative Commons License 2004.07.25 0 0 120

Hali!

 

Ha még nem oldottad volna meg, vagy ha más is hasonló cipőben jár: Egy UTP crosslink (nem patch) kábellel kell összekötnöd a két gépet. Aztán a Control Panelben a Network Connections-t választod ki, majd Local Area Connection, és Properties a feljövő ablakban az Internet Protocol (TCP/IP)-n is nyomsz egy Properties-t IP címnek írd be a 10.0.0.1-et, Subnet mask-nak 255.255.255.0-t. Ugyanezt ismételd el a következő gépre is csak ott 10.0.0.2 legyen az IP cím. Fájlmásoláshoz pipáld ki a File and printer sharinget is.

Előzmény: LaciBácsi (119)
LaciBácsi Creative Commons License 2004.07.04 0 0 119

Hello mindenkinek!

 

Két WinXp-s, hálókártyás gépet szeretnék hálózatba kötni, max. 3m-re egymástól. Itt már olvastam, hogy elég hozzá egy UTP kábel. De az XP-n belül mit kell beállítanom? A hálózat játékhoz kell, de file-ok másolása is lehet. Előre is kösz a segítséget.

Botkovnyik Creative Commons License 2004.06.18 0 0 118
Sziasztok!

Az Axelero Kábelnet Hobbi internet szolgáltatását rendeltem meg, 2-3 hét és jönnek bekötni, ők adnak valamilyen kábelmodemet is.

A kérdésem az, hogy hogyan tudnám ezt routerrel megosztani? WiFi-s routert akarok majd venni, hogy a kertben is lehessen netezni WiFi-s PDA-val.

Az alapfelállás az, hogy az egyidejű hozzáférések száma=1.

http://www.axelero.hu/mitkinalunk/20031016kabelnet.html

tere Creative Commons License 2004.06.03 0 0 117
Na jó, két gép közé csak kábel kell. (crosslink) Több gépet viszont csak aktív elemmel tudsz összekötni. A kábelrendezős megoldást csak ipari körülmények között javaslom, otthonra rosseb!
Vegyél egy 8 portos switchet oszt' jóvan. :) A netmegosztás meg vagy megy, vagy nem broadband képes router nélkül. :) Automata IP-kkel megy a megosztás végülis, de pl. pont játéknál szívás, hogy feszt stírölni kell fejenként az aktuális IP címet. :) Hogy milyen hozzáférésed van, arról még szó sem esett. Mert mindek modemre broadband router. pl. :)
Előzmény: nOname (116)
nOname Creative Commons License 2004.06.02 0 0 116
tere: "Én a switch-et ajánlom, ha szélessávú neted van, akkor egy broadband routert és egy switchet a LAN partyhoz."

A router az lenyeges? (kabelnet, ethernet) eddig siman crosslink kabellel volt osszekotve a 2 gep es netmegosztas (xp). Mit is csinal valojaban a router? Lattam olyan switch-eket, amiben volt router is, ezek sokkal dragabbak?

Wyfliff: "(Ha nagyon nagyon sporolni akarsz, a crosslink kabelt is vissza lehet alakitani egyenesse, de a forditos is mindig jol jon a haznal :) )"

Ennyire azert nem akarok sporolni, nem is tudnek, mert idonkent szeretnek tobb gepet bekotni a halozatba, tehat 2 gep lenne a fix, de lehessen bekotni gepeket... Ehez meg ugye elengedhetetlen a switch.
Fordito? :) Amugy azt hallottam, h minden switchen az 1ik port uplink, szoval arra a portjara jo a crosslink kabel is, ez igaz?
Csak azert, mert nekem mar adott a 2 szoba kozott kihuzva a crosslink kabel (regebben csak siman switch nelkul voltak osszekotve a gepek) es nem szivesen bontanam le, ha nem muszaly.

Ja, amugy meg milyen switch-et javasoltok? Edimax, Micronet, Planet, ezeket neztem, amik arban megfizethetoek nekem (~5-6e). Alitolag a d-link pl. jobb, de azok meg eleg dragak, ahogy elneztem :( Hasznaltban is gondolkodtam, felo, h szart kapok, ki kene probalnom? Pl. szar lehet vmelyik portja v. ilyesmire gondolok...

Koszi az eddigi, es elore is koszi a tovabbi segitsegeteket! :)

Bocsika a lama kerdesekert... de meg tanulo vok e teren :)
Ezert is kerlek benneteket, h reszletesen irjatok le amire gondoltok.

Wyfliff Creative Commons License 2004.06.02 0 0 115
A switch es hub kozott szamos kulonbseg van (osszesen 10 mbit ill. portonkent 100 Mbit; fizikai/adatkapcsolati retegben valo mukodes) de sztem ma mar nem is lehet hub-ot kapni, csak switch-et. Szoval emiatt ne aggodj.
Crosslink kabelre sztem egyaltalan nem lesz szukseged, csak egy aktiv eszkozre (switch) + annyi patch kabelre ahany gepet raakarsz dugni a switch-re.
Ha ragaszkodsz a fali aljzatokhoz, akkor azt ugy illene, hogy
switch --- kabel a kabelrendezo panelba --- kabel a fali csatlakozohoz --- kabel a gepbe.
Szerintem kar ennyit vacakolni vele, nekem is a szonyeg alatt/fal mellett mennek otthon a kabelek.

Ha nincs penzed switch-re akkor viszont vegyel egyetlen egy db crosslink kabelt es maris osszekothetd vele a ket gepet. Ennyi az egesz.
(Ha nagyon nagyon sporolni akarsz, a crosslink kabelt is vissza lehet alakitani egyenesse, de a forditos is mindig jol jon a haznal :) )

Előzmény: nOname (113)
tere Creative Commons License 2004.06.02 0 0 114
Kell HUB, vagy Switch. A HUB csak fix sebességen működik és mindenkit mindenkivel összeköt, a Switch 10/100 - 100/10 módban is üzemel. Ezen kívül 1-1 gépe direktbe összekapcsol és így a többiek számára is marad sávszélesség a hálón. Ha 1 géphez kapcsolódnak többen, akkor értelemszerűen csökken a sávszélesség. Én a switch-et ajánlom, ha szélessávú neted van, akkor egy broadband routert és egy switchet a LAN partyhoz. Így még bővíthető marad a rendszer.
A falialjzat minden csatlakozóját 1-1 potra kell kötni, nem lehet osztani. :) Osztásra való a HUB.
Előzmény: nOname (113)
nOname Creative Commons License 2004.06.02 0 0 113
Hali "haloguruk"

Van 1 problemam, nevezetesen, h szeretnek epiteni itthon 1 halozatot (win xp, bar imho ez nem lenyeg) 2 fix geppel. Azert irtam, h fix, mert 2 gep lenne fixen, de ha pl LAN party-t szeretnenk osszehozni lehessen bekotni meg gepe(ke)t. Annyit tudok/sejtek, h szuksegem lesz 1 switch-re v. hub-ra + crosslink es patch kabelekre, de a reszletekre lennek kivancsi. Itt meg is kerdeznem, h mi a kulonbseg a switch es a hub kozott?
Ugy nezne ki a dolog, h van 2 szoba, ezek kozott mar ki van huzva 1 crosslink kabel, mert volt halo es ugy szeretnem megcsinalni, h a nagyobbik szobaban lenne a party, szal oda kene a tobb gep opcio (kisszobaban csak 1 gep lenne).
Eredetileg ugy terveztem, h a nagyszoba 2 szemkozti falan lenne 1-1 UTP falialjzat (2 kimenetes azaz 4 gep, de fixen csak 1 lenne) de ez elvileg nem mukodik, vagy megis? Szoval switch/hub nelkul. Bejon kabel kis szobabol a nagy szoba 1ik falara ott falicsatlakozo, onnan tovabb masik falra, masik csatlakozo...
Pliiz segiccsetek, h lehetne ezt osszehozni a leghatekonyabban/olcsobban?

Elore is thx!

Wyfliff Creative Commons License 2004.05.13 0 0 112
Linux alatt a host -l ezt csinalja. De meg nem sikerult rajonnom, hogy miert mukodik az egyik geprol es miert nem a masikrol ...
Előzmény: Törölt nick (111)
tere Creative Commons License 2004.05.12 0 0 110
Arra vigyázz, hogy a kártyákat full 100-ra állítsd, különben auto mode-ban "leültetik" egymást 10-re. :)))
Ne használj automatikus IP-kiosztást, mert úgy sz@r.
192.168.255.1 legyen az a geppa v. router ami netet oszt, 192.168.255.2 ...3 ...4 a többi.
Az alhálózati maszk legyen 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró az 1-es lesz, thát 192.168.255.1
DNS pedig a hálózati szolgáltató DNS szerver címe.
Figyelj arra, hogy ha fájlokat akarsz mozgatni akkor meg legyenek osztva a megfelelő könyvtárak és ha NT, 2k, vagy XP fölött csücsülsz, akkor hozzá legyen a listához adva minden jogosult felhasználó.
Start/Vezérlőpult/Felhasználók és jelszavak/speciális
Előzmény: csa1980 (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!