Keresés

Részletes keresés

zergezaba Creative Commons License 2019.03.24 0 0 158

Több méternyi C64/128 hardver és szoftver könyvet ajánlok megvételre, magyar és angol nyelven. Mennyiség okán nem készítettem listát, ha valakit érdekel, adott témakörből majd apránként listázom.

 

 

Beviz.Elek Creative Commons License 2018.08.08 0 0 157

Támogattam a Vakondok 4. film Blu-ray gyűjtői kiadásának a megszületsését, de sajnos nagyon lassan kúszik fel az összegyűjtött pénz mennyisége :( 

Remélem, hogy itt sokaknak újdonság ez és lesznek még támogatók :))

https://igg.me/at/vakondok4/x/19147686

XNC Creative Commons License 2018.08.02 -1 0 156

Elkezdődött a C64-mini magyarországi forgalmazása.

kucum Creative Commons License 2018.06.17 0 0 155
kucum Creative Commons License 2018.06.01 0 0 154
Beviz.Elek Creative Commons License 2018.04.04 0 0 153

Sziasztok!

 

Keresem "Czeglédi Zoltán: A Commodore 64 programozásának gyakorlata 4. - Gépi kódu programozás" c. könyvet. Az összes ismertebb antikvárium weboldalán kerestem már és csak előjegyeztetni tudtam, Jófogáson és Vaterán is már kerestem, a Moly.hu-n is és a zsibvásáron is. A könyv szerzőjével is már felvettem a kapcsolatot, de mivel már neki is csak egy példánya van a könyvéből, így nem tudott nekem segíteni ezügyben. A Gyakorikérdések.hu-ra is már kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban, aztán fél órán belül törölték is a kérdésemet, hogy szabályzatba ütközik, de persze a botrányos és kiskorúak által feltett "16 évesen gáz, hogy még nem csókolóztam?" kérdések naponta 256 féle formában persze maradhatnak, de azt, amire igazán szüksége van az embernek, azt rögtön törlik..........

Szóval ha valakinek van eladó példánya a könyvből, megvenném. Ha pedig a könyvsorozat első 3 része is megvan, akkor mégjobb :) Illetve még a 1541-es meghajtó programozásával kapcsolatos könyvek is érdekelnének :):) 

 

Sheme Creative Commons License 2013.10.14 0 0 152

Szerintem semmi. Senki sem vevő az ötletemre - SuperCPU-s kolléga? 1551 <--> PC?

 

A kenyérdobozosnak "erősebb" a digi hangja, azért kérdeztem a kollégát.

Előzmény: IEC-ATA (150)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 151

tms4460-10nl... ebből van 2db egymás mellett

 

 

 

Ez alapján "lapos kivitel"...alias C64c.

 

 

Előzmény: IEC-ATA (150)
IEC-ATA Creative Commons License 2013.10.12 0 0 150

*1551

 

Egyébként a kenyérdoboz, vagy a lapos kivitelű géped van? <-  ez nem mindegy viszont!

Előzmény: Sheme (148)
IEC-ATA Creative Commons License 2013.10.12 0 0 149

Nekem még talán jól jönne - kéne a SID belőle...

 

Persze mert megint csak a berhelés!!! :P Mi lesz a 1151-> PC kábellel :D

Előzmény: Sheme (148)
Sheme Creative Commons License 2013.10.11 0 0 148

Vegyél egy másikat a zsibvásáron, vagy az apróneten.

 

Vagy az Atom Kft-nél érdeklődhetsz - tel.: 323-0-323 -, mennyiért cserélik ki, de sztm jobban jársz, ha veszel egy másikat.

 

Egyébként a kenyérdoboz, vagy a lapos kivitelű géped van? Nekem még talán jól jönne - kéne a SID belőle...

Előzmény: w4rez90 (146)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.08 0 0 147

Meghalt benne a ram, ki kell cserélni. Nem egyszerű meló, nagy forrasztási jártasságot és türelmet igényel.

Általában foglalatot forrasztanak be, hogy többször már ne kelljen kiszedni, néha az első kiszedést is alig éli túl a silány minőségű panel.

 

Előzmény: w4rez90 (146)
w4rez90 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 146

Hie all!

90-ben születtem!
Emlékszem kis ovodás voltam amikor édesapám egy commodore 64-esen játszott egy vonatos játékkal és oda hívott magához, hogy játszak én is! (rövid bevezető)
Be kellett szereznem egy ilyen készüléket!

Tavaly sikerült hozzájutnom egy ilyen csodamasinához, kazetta deck-el! Ment minden, mint az ágyba vizelés! Gép félrerak!

Most egész héten arra vártam munka mellett legyen egy kis szabadidőm, leporolom és mehet a light force és a mario adventure...
Gondoltam... ill. csak reméltem!

Történt egy olyan gondom, hogy akármit csináltam FEKETE A KÉP!
Paraméterek!:
-Ugyan az a tv amin működött
-Ugyan az minden hozzávaló amivel működött
-Költözés után csak a körynezet változott

Amiket próbáltam itt kiolvasgatni az a következő
Táp feszültségek megléte
:| ...

Igen... szal 9V/AC... = 10.1vac .... :

Az 5v/dc az jó az 5.1vdc...

Plusz ráadás észrevétel:
tms4460-10nl... ebből van 2db egymás mellett... hát... Burkolaton kívűl is észre venni, hogy MELEG MINT A DÖG!
nem tom lehet-e köze a hajcihőmnek!

VALAKI PLS SEGÍTSEN NEKEM!

CargoofSingularCrew Creative Commons License 2012.08.29 0 0 145

Commodore dolgok blogja:

 

http://tehernaplo.blog.hu

Előzmény: bogsza (144)
bogsza Creative Commons License 2012.06.10 0 0 144

Sziasztok! Ha esetleg érdekel valakit pár commodore-os dolog:

 

http://aprod.hu/hirdetes/commodore-gyujtemeny-IDkLmA.html

czarpika80 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 143

Sziasztok

 

Keresek C64 géphez színes commodore monitort. Köszi.

meganers Creative Commons License 2012.05.26 0 0 142

Gyertek, lájkoljuk a negyedszázados C64-et, mutassuk meg a fiataloknak: öreg PC nem vén PC! Facebook

hkv Creative Commons License 2012.05.20 0 0 141

Figyelem! Sziasztok! Keresek megvételre PHLIPS VFG 529/70 sz. monokrom zöld monitort. Aki tud jelentkezzen e-mailban: E-mail: vasut@freemail.c3.hu

mzperxlal Creative Commons License 2010.06.15 0 0 139
Üdv!

Sikerült egy floppy meghajtót szereznem (1541-II) a C64-emhez, de amikor bekapcsolom a gépet, nem indul, csak fekete képernyő, és semmi. Floppy nélkül működik, magnóról betölt, stb. Ha csak a soros kábel van a gépen, meghajtó nélkül, úgy működik. Van egy +4 is, azon kipróbáltam, a demó lemezről szépen tölt, működik.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?

Köszi!
JSmith85 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 138
Üdv! Commodore SX-64 eladó. Fül sajnos nincs és a billyentyűzetet érdemes takarítani a könyebb működésért. Ettől eltekintve gyönyörű állapotú, mindene eredeti és a képe is nagyon szép. Ár: 40E., helye: Budapest. Képet igény esetén. Érdeklődni a privátban kérném. Üdv!
dn_bacsi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 137
Update 2:
új lista, sallangok nélkül:
http://bin.010101.hu/comm/8bit_leltarComm_Szukit_arral.html
Egy kupacban 35k HUF
Beszámítás: ld. alant.
Előzmény: dn_bacsi (136)
dn_bacsi Creative Commons License 2008.11.16 0 0 136
Update:
digitális fényképezőgépet, mp3 playert, jazz koncert dvd-ket beszámítok.
Vagy ha valami érdekeset feldobtok... :)
dano ! hungary pnt org
level pnt danonak ! lajt pnt hu
Előzmény: dn_bacsi (135)
dn_bacsi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 135
Hátha valakinek...:

Commodore gyűjtemény eladó.
Megtekinthető a
http://bin.010101.hu/comm/8bit_leltarCommod_arNelkul.html címen.
Egy tételben akarom eladni, ezért rögtön árengedménnyel ajánlom: 63k HUF helyett 50k.
A Békéscsaba-Budapest útvonalra eső vevőnek ingyen házhoz szállítom.
Részleteket e-mail-ben adok (pl. tételre bontott árlista), de KÉRLEK, csak akkor írj, ha tényleg
venni akarsz és pénzed is van:
dAno (kisbetűvel, természetesen, csak zavarni akarom a spammereket)
hunGary potty org a kukac után
és
level potty danonak
gémél (tudod, gugli) potty kom a kukac után.
Na, ezt jól megbonyolítottam :)
alfaalfa Creative Commons License 2008.05.25 0 0 134
Hali Commodore fanok!


Kaptam 9 db kazettát, melyen C64 programok vannak. Én nem értek hozzá, így nem tudok velük mit kezdeni.
Kazettás magnóba betéve, hallatszik valami csicsergés, tehát a kazetták nem üresek.

A kazikon az alábbiakat olvastam:
Newton almája (Novotrade-Octasoft) gyári kazetta
Save me ... (Anrdomeda software) gyári
Scarabeus (Novotrade) gyári
VC-20 VolksComputer BASIC-Kurs gyári

5 db további kazetta, de csak az egyiken van felirat:
Traffic
Seensaw
Hot air ballon
Gun dogs
Colossus shess
Interwiew
Bowwling
Woodpecker
Kayak
Blooming
Devil
Catastrophes
White viper
SOS terrorist

Ha valakit érdekel az egészet 2 db ezresért az összeset odaadom.
altctrldel / kukac / freemail.hu
BGfromÉ-D Creative Commons License 2008.01.27 0 0 133
Köszi az íméjles választ! :-)
Találtam -ügyesen- a tápban 1 kiolvadt, 1,6Amperos biztosítékot, pótoltam, most működik. Mivel a táp új beszerzés, így nem gondolkodom, hogy mi vitte ki. Lényeg, hogy most van hang, magnó, minden.
Az újabb gép, amit kaptam, nem ad rendesen képet RF-en, az RCA csati lóg, mozgatva javul a kép, néha szétesik, szóval vmi durva kontakthiba, ami időnként, mozgatásra zárlatba csap át. Majd +nézem. Csak azt nem vágom, hogy minek kellett azt bárkinek buherálni??
Előzmény: WhiteWolf (131)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2008.01.27 0 0 132
Én is erre gondoltam, legalábbis reménykedtem, hogy őszinte l1ek...
A táp okozza mind a 2 hibát?
Köszi!
Előzmény: WhiteWolf (131)
WhiteWolf Creative Commons License 2008.01.27 0 0 131
Egyszerű: a táp nem adja le a 9V-os váltófeszültséget. Vagy esetleg túl nagy feszültséget ad le, és ez a biztosítékokat kiverte a gépekben.
Előzmény: BGfromÉ-D (130)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2008.01.26 0 0 130
Sziasztok!

A segítségetekre van szükségem.
Van 1 régi, de már "formatervezett" C=64-em. Az eredeti tápja rég tönkrement, a következő, utángyártott is mostanában. Kaptam 1 másik gépet, táppal, viszont most se a régin, se az "újon" nincs hang (RF-en, az AV-t nem tudom kipróbálni), valamint a hozzákapott magnó motorja sem indul L. Van-e valami sejtésetek?
Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 129
Na üdv!

Egy ideje hirdetem a vaterán is... párszor meg is gondoltam ugyan.. de most a sz@rból való kijövetel érdekében ismét áruba bocsátom gyűjteményemet. Ésszerű ajánlatokat e-mailben várom. Természetesen a legmagasabb árat ajánló viheti a cuccot... pár napig lenne jó csak várni a dologra, az idő ugye... /"ha mégis meggondolnád magad, és ezt azt külön is eladnál" jellegű maileket nagyon nem kérnék egyelőre/

A lista (lehet lesznek kis eltérések, de nagy difi nincs):

Commodore 64/128 gyári Szoftverek: - Kazetták - World Cup Football sorozat: - Microprose Soccer (a. oldal association football b. oldal american indoor six-a-side) - a. oldal Tracksuit Manager b. oldal Emlyn Hughes international soccer Mindehhez eredeti kézikönyv Microprose sorozat: - Solo Flight - Silent Service - Acrojet - Crazy Cars (ez Titus) Ezekhez is eredeti kézikönyv - Time Traveller (tok nélkül) - Gangster (ezek fénypisztolyos játékok) - Captain Blood (magyar nyelvű kézikönyvvel) Floppy - Data Becker: Master (német szoftver kézikönyvvel együtt) - Data Becker: Datamat (német szoftver kézikönyvvel együtt) - dBase II (c128 szoftver + kézikönyv, dobozos, sajnos floppy nélkül) Commodore +4/16 szoftverek: - Lazer 900 - Icicle Works - Basic-Kurs Cartridge-ek: - Action Replay (commodore dobozban) (c64) - Action Replay (csúnya házi doboz :) (c64) Egyebek: - 4 db-os Aminet (amiga) cd set HARDVEREK Gépek: - Commodore 64 C (cserélt kurzor billenytűkkel W-germany) - Commodore 64 C (gyönyörű állapotban épp garanciacímkével Hong-Kong) - Commodore 64 G (w-germany) - Commodore 64 G (Eredeti dobozában W-germany) - Commodore 128 (Hong-Kong) - Commodore 128 (W-germany) /valamelyiknél van egy kis memoria gond. Cartridge-el kiküszöbölhető) - Commodore 16 - Commodore 16 (az egyik, magyar ékezetes rommal) - Commodore +4 - Commodore +4 - Commodore +4 (kompletten Computer-Lernkurs dobozban: nagydoboz, dobozos gép, dobozos magnó) - Commodore Amiga 500 (2.0 kickrommal – de nem 500+ - 1Mb memóriával) -Atari 2600 konzol (viharvert dobozában, 2 cartridge) Monitorok: - Phillips CM8833 alig használt (papírjai megvannak) színes, sztereó, minden létező bemenettel: rgb (digitális,analóg), Scart, kompozit. Stereo fülhallgató kimenet (mini jack ajzat) - Commodore 1901 L/C/A, és digitális RGB bemenettel (c-128-hoz) - Commodore 1901 L/C/A, és digitális RGB bemenettel (c-128-hoz) - Samsung RGB monitor (pl. c128-hoz) Floppy drive-ok: - Commodore 1571 - Commodore 1571 - Commodore 1541/II - Commodore 1541/II - Commodore 1541/II Magnók: - Computon (C64, jó kopott :) - Profex Datenrekorder DR 1000 (gyönyörű állapotban) - Commodore 1530 Datasette unit (dobozos) - Commodore 1530 Datasette unit (dobozos) - Commodore 1530 Datasette unit - Commodore 1531 (szinte új, dobozában) - Commodore 1531 (kopott, nullázó gomb nélkül) Commodore 1531 Commodore 1531 Tápegységek: - Amiga 500 (könnyű) - Commodore 64 - Commodore 64 - Commodore 64 (javított /compart/) - Commodore 64 (régi döntött) - Commodore 64 (döntött, de másfajta) - Commodore 64 (nem tesztelt, nincs a végén dugó) - Commodore 1541/II - Commodore 1541/II (kisebb) - Commodore 128 - Commodore 128 (nem tesztelt) - Commodore 128 (rossz) - Commodore +4 (kerek dugós) - Commodore +4 (szögletes dugós) Joy-ok: - Quickshot II plus (viseletes dobozban, szép állapotban) - Quickshot II plus (viseletes dobozban, szép állapotban) - Quickshot (szép állapotban) - Quickshot (szép állapotban) - Josytick (ennyi van ráírva, teszteletlen) - Josytick (ennyi van ráírva, teszteletlen) - Quickjoy Jet Fighter (teszteletlen) - Quickshot cobra (szép állapotban) - Quickshot (hiányos) - Quickshot (hiányos) - QJ I turbo (teszteletlen) - Quickshot szimulátor Joy (kis mechanikai hibával) - Competition Pro - Competition Pro (átlátszó) - DEFENDER 64 FÉNYPISZTOLY Kábelek: - Commodore L/C/A (video kábel) - Kompozit videokábel (fehér) - Kompozit videokábel (fekete) - Commodore RGB (video) - 6db Soros kábel (floppy/nyomtató, szürke) - Magnó csatlakozó átalakító (c64 -->+4/c16) - Joy átalakító (c64-->+4/c16) XE1541 KÁBEL EXTRA: Joe -féle IEC-ATA winchester vezérlő commodore 64-hez Floppy lemezek vegyesen kb. 200db
..

E-MAIL: five-p@extra.hu
siposf Creative Commons License 2008.01.16 0 0 128
Sziasztok!

Van egy C128-as gépem, floppyval és monitorral. Tudja valaki, hogy honnan tudok hozzá szerezni tápot és kábeleket? (gép-monitor és gép-floppy közé)

Csináltam képeket is :)
Monitor hátulja

C128 jobb oldala
A két bal oldali a Control Port 1 és 2, a jobb szélén van a tápcsatlakozó helye. Ide keresek tápot. Köztük a reset és a bekapcsoló gomb.

C128 hátulja
Balról jobbra: Serial, Video, L-H, RF, RGBI, User Port

C128 hátulja ismét
Bal oldalt az Expansion port, utána Cassette, majd ismét látszik a Serial és Video.

Floppy hátulja
Felül a táp és a bekapcsoló gomb, a többinek nincs felirata. A típusa: Commodore 1571.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!