Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 471
Ismerem. Sok evet linuxoztam.
Előzmény: Törölt nick (470)
StillStar Creative Commons License 2006.10.01 0 0 468
Nem sporolni akartunk. Mukodokepes termeket. Onkent es dalolva fizettunk minden esetben amikor valamit kaptunk a penzunkert. Az egyik nyershuson nevelkedett programozonk debuggerrel vegigzongorazta a problemakat es a windows API adott vissza eletero ertekeket (hiba/jo) windows(!) verziotol fuggoen. Ilyen emberbol keves van ezert inkabb fejlesztessel foglalkozzon. Egyfelol penzt veszitettunk amikor sajat kezbe vettunk fejlesztesi iranyokat, masfelol idot sporoltunk amikor a kod a kezunkben volt es tesztelni/javitani kellett. Ha a kod eleve nyilt lett volna, akkor a problema nem letezett volna. Sajnos mivel az ugyfeleknel a vegfelhasznalok kizarolag windowst hanszaltak abban az idoben - a nekik szant termeket windows ala kellett fejleszteni. Mivel a cegnel folytak fejlesztesek Linux es SCO ala is ezert jo ralatasunk volt problemak gyokerere is. Szerintem a nyilt kod a jo.
Előzmény: Törölt nick (467)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 467
Mi kovetunk egy uzleti modellt, ami elegge sikeres meg ugy is, hogy egy csomo penzt adunk a MS-nak (pontosan ezekert a vegtelensok, mukodo tecnhologiakert). Ennyi. Nem allitom, hogy az a modell, amit ti kovettek nem lehet sikeres. Viszont nagyon valoszinusitem, hogy azt a penzt, ami megtakaritotok a MS-on, elveszititek a lehetosegek, fejlesztesi koltsegek oltaran.
Előzmény: StillStar (465)
Apostrophe Creative Commons License 2006.10.01 0 0 466
Nem mondom, az ms nagyon sok jo dolgot kitalalt, nagyon sokkal vitte elore a dolgokat.

De 1et nem tehet(ne) ha tisszessegesen akar(na) jatszani.

Nem tulajdonithat maganak olyan eredmenyeket, amik nem az ovek, - ablakozo rendszer (xerox), tablazatkezeles (apple)... - es 1 szot sem szolhat(na) ha masok is azt teszik amit ö.

Ehelyett ra akarja eroszakolni az eura a szoftwareszabadalmakat.
Irorszagot sikeresen megvette, de az egesz euval ez nem fog menni asszem.
Előzmény: Törölt nick (464)
StillStar Creative Commons License 2006.10.01 0 0 465
Latod, mi nem voltunk kiemelt MS partnerek, "csak" legalisan ott volt mindenkinel a fejlesztorendszer/OS. Nem keves penz. Ugyanannal a cegnel hasznaltunk SCO Unixot es Linuxot is (a hardvertamogatottsag miatt a Linux felvaltotta a SCO-t). Akar a SCO support, akar a Linux kozosseg fele ment keres/kerdes, az napokon belul "megoldodott". A windows soha. Kb: "Inditsa ujra!". Na ja. Ha belegondolok melyikert fizettuk a legtobbet... Raadasul a csapat hajlando lett volna beleasni magat a kodba. Csak ugye a zart rendszer az zart rendszer. Valamiert ettol kezdve ceges szinten meg a kulso csomagokbol is csak azt volt szabad megvenni, amihez forraskodot is adtak. Egyhangu dontes volt minden szinten. Szoval nalam is elso kezbol jon az informacio. XML MS Office -> majd egyszer lesz. Idoutazas is. Itt es most mit csinalok a mar meglevo doksikkal?
Előzmény: Törölt nick (459)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 464
Ertem. Azthiszem ezzel sokan vagyunk igy. En egyebkent szeretek mukodo tecnhologiakat osszeintegralni, es keves kodolassal igazi value-added szolgaltatast osszeeszkabalni. Ebbol a szempontbol a win joval erosebb, ezt nem lehet tagadni.
Előzmény: Apostrophe (462)
Apostrophe Creative Commons License 2006.10.01 0 0 463
Bar az az igazsag, hogy mar az elso, dosos idokben is abbol elt hogy atverte az Mberkeket.
Mert mi meg Mlekszunk hogy a dos sem az o "talalmanya", hanem bagoer vasarolta.
Előzmény: Törölt nick (461)
Apostrophe Creative Commons License 2006.10.01 0 0 462
Azert erdekes, mert nem azt csinalja, amit csinalni szeret, hanem azt csinalja, amit csinalni kell.
Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 461

Nem tudom miert erdekes az, hogy Bill Gates mikor irt kodo utoljara?

 

Ezt olvastad mar? http://www.joelonsoftware.com/items/2006/06/16.html

 

Ebbol kitunik, hogy Bill Gates verprofi, szakmai szemmel. Joel nem nagyon szokott hazudni.

Előzmény: Apostrophe (460)
Apostrophe Creative Commons License 2006.10.01 0 0 460
Hat igazad is lenne, ha...

1, a zart forraskod eseten nem lennenek sokkal korlatozottabbak az eroforrasok
2, az allando versenyhelyzeti stressztol nem kellene lecsokkenteni a tesztelesi idoket
- bar fogalmam sincs hogy az ms a zart forraskod piacan kivel akar meg versenyezni -
3, nem kellene allandoan monopolhelyzetebol fakadoan rendkivul korultekintonek lennia a piacon
4, nem kenyszerulne ra az ms hogy ne vegye figyelembe a szabvanyokat, ill ne o legyen az aki a szabvanyok alapjait szolgaltassa. - keves sikerrel -
5, az ertekesitesi kenyszer miatt sok inproduktiv Mberket tartson L
6, ha azert irnanak szoftwaret mert szeretnek szftwaret irni.

Azert kivancsi lennek hogy gates utoljara mikor "vetett papirra" 1etlen programsort is?

Mit is mondott szegenyke egyetemista koraban?
"A forraskod szabad..."

Bar mondott o olyat is hogy 650 mega ram Leglessz minden heppen - win3xx idok -.
es mar akkor sem gondolta komolyan.

Ha engem kerdezel, nem a zart forraskoddal van a bej elsosorban, hanem azzal hogy

1, olyasmiket akarnak szabadalmaztatni, amit nem kene.
2, olyasmiker akarnak megvalositani, amire a zart forras nem valo.
3, tulzottan eroszakos a piacon, nem veszi eszre hogy versenytars nelkul romlik a minoseg, megall a fejlodes. Magyarul piaci szereplo lett, es kiirtotta az ellenfeleit, es igy nincs hova fejlodni, fejleszteni.

Meg lehet nezni, amelyik teruleten van versenytars, ott eleg jo dolgokat produkal,
Ahol nimcs ott pedig csapnivalo. - pl: op rendszer -
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 459

Jah kerem, kiemelt MS partnerek vagyunk.

 

Egyebkent en konkret peldat irtam. Igy _elvben_ igen konnyen megfoghato vagyok. Lassuk milyen linuxos technologikat vonultatnatok fel ebben a konkret esetben? A felhasznalt technologiak az Office (report) es a ClearCase (verzio koveto) kivetelevel ingyenesek. Az osszes ragaszto kod .NET-es. Ja es az elozo technologia felsorolasbol kimaradt az Office Infopath (Ezzel csinaltuk a formokat)

 

Ordas csusztatas? En csak a sajat tapasztalataim irtam le. Az office 2007-nel is a formatumok bezippelt xml-ek lesznek, a .NET 3.0-ban mar kenyelmesen keszithetsz word 2007-es doksit office nelkul.

Előzmény: StillStar (458)
StillStar Creative Commons License 2006.10.01 0 0 458
Oszinten: utananeztel Linux alatt? Megprobaltad? Windows support: valoszinuleg te vagy az egyetlen ember, aki jonak talalja. Talan megvettek kilora - nem tudom. Szemelyesen is talaltam eleg durva hibakat a Windowsban es a cegunk is reklamalt. Tobbszor is. Le se szartak. Tehat ha legkozelebb ekkora baromsagot irsz, akkor azt is tedd melle mennyit tejeltetek, mert az egyszeru emberek panaszait nem szoktak meghallgatni. Azt hiszem erre jo pelda a windows patchek sora, amelyek rendszeresen a kritikus hibak kozzetetele utan honapokkal jelennek meg. Oreg, tedd meg magadnak azt a szivesseget, hogy nem irsz ekkora ordas csusztatast olyan helyen, ahol az emberek egy resze ugyanebbol/hasonlo melobol el. Megjegyzem ha korulnezel linux alatt, itt is csak az API ismerete szukseges barmihez. Arrol nem is beszelve, hogy az altalad felsorolt csomagok alapbol nem reszei a Windows disztribucionak, azaz telepiteni kell oket. Arrol most csendesen halgassunk honnan szerzed be a jol szupportalt(!) SDK-t es mennyiert, valamint a kulonfele verziok hogyan NEM fognak egymassal egyutmukodni nehany frissites/verziovaltas utan. Neeeem, ez sem a Windows sajatja. Egyetlen dolog miatt van ertelme zart forraskodu rendszert hasznalni: mert az MS Office fajlformatumai zartak es ha elo kell beloluk buheralni az infomraciot, akkor erdemes MS eszkozoket hasznalni. Azok meg zartak. Bar az OO eloretoresevel lassan ez a terulet is valtozik. Menj, elj a windowsoddal boldogul, orulj amikor tudtod nelkul vegbeltukrozest fog rajtad elkovetni, de hagyd beken az emberiseg racionalisabb reszet. Vagy probalj meg erdemben valos problemakhoz hozzaszolni a PR dumat meg hagyd meg a PR-osnak, reklamot a marketingesnek. Hidd el - ok jobban ertenek hozza.
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 457

Gyanitom, hogy en irtam :-)

 

Es ma is tartom, es a helyzet azota csak fokozodott.

 

Megprobalom elmagyarazni: A zart forrasu kornyezetben, konkretan a win platform alatt technologiak hosszu sora varja, hogy hasznald. A felhasznalhato technologiak szama olyan nagy, hogy ha ezek melle meg a forraskodot is megkapnad, egy ember elet keves lenne, hogy elmerulj bennuk. Ezen technologiak felhasznalasahoz NEM KELL FORRASKOD szintu ismeret. Ha valamihez megis kellene, akkor az EGY ROSSZUL MEGVALOSITOTT technologia.

 

Alapvetoen szerencsesnek tartom, ha egy technologiahoz nem mellekelik a forraskodot, amennyiben az JOL SZUPPORTALT. A MS technologiak nagy resze igen kivaloan szupportalt. Volt mar olyan, hogy talaltunk egy hibat egy komponensben, bejelentettuk, par nap mulva pedig ki volt javitva,  es hozzaferhetove tettek szamunkra a megfelelo javitott DLL-ket. (tehat nem kellett megvarnunk, hogy belekeruljon  a havi javitocsomag keszletbe)

 

De hogy konkretat is irjak. A cegunknel implementaltam egy dokument review folyamatot automatizalo human-workflowt. Ez egy eloszottt rendszer, MS technologiak sorat hasznaltam fel benne. Ezek:

 

Windows Service (Remoting hosting)

Windows authentication

Active Directory

.NET remoting

MS Office interop

Rational Clearcase Interop

ASP.NET, IIS

Microsoft Sharepoint Services, Web Parts

Javascript

XML, XSLT, .NET XML Serialization

Application Deployment

 

Ezek legtobbje onmagaban is hevy-weight technologia. Igy sikerult elernem, hogy a kod, amit irtam valojaban igen vekony, szinte kizarolag a technologiak osszeragasztasara valo, keves mennyisegu kod lett. Teljesen biztos vagyok abban, hogy ugyanezt a funkcionalitast nyujto szolgaltatast linux alatt 3-4-szer tobb ido, es sokkal tobb kod lett volna megirni. Ergo a linux itt nem volt alternativa. Erre en azt mondom, hogy linux alatt nincs (praktikus) lehetoseg ehez hasonlo szolgaltatasokat implementalni.

Előzmény: Törölt nick (452)
locsemege Creative Commons License 2006.10.01 0 0 453
Honnan ez az idézet? Mondjuk egy zárt forrású programon nem tudom, mit lehet hekkelni egy nyílt forrásúhoz képest, de hát ő tudja...
Előzmény: Törölt nick (452)
Master Szaki Creative Commons License 2006.09.13 0 0 451

Olvasgattam a hozzászólást, és azt gondoltam magamban: "Micsoda Windows 98? :-))" Aztán leesett, hogy ezt a hozzászólást még 1999-ben írtad. Azóta kicsit előreléptünk. Nem tudom, hogy hogyan került elém ez a TOPIC, de érdemes lehetne újra megvitetni a T-Mát.

 

A Konklúzió SZVSZ ugyanaz. :-))

Előzmény: pancho (12)
locsemege Creative Commons License 2006.09.10 0 0 450
:)
Előzmény: Törölt nick (449)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.09 0 0 449
Nyilvan provokacionak szantam :)
Előzmény: locsemege (448)
locsemege Creative Commons License 2006.09.09 0 0 448
De ti szenvedjetek csak a sehova sem fejlodo linux-szal :)

Azt hiszem igen nagy tévedésben vagy, de betudom a tudatlanságodnak. Nem használsz Linuxot, így nem tudod, miről beszélsz. ;)
Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.09 0 0 447
Egyebkent probalgattam a pre-rc1-et, (build 5536) es igen stablinak tunt. De ti szenvedjetek csak a sehova sem fejlodo linux-szal :)
Előzmény: Törölt nick (445)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.09 0 0 446
Epp ezt teszem... egprobalok  melohelyen atallni ra.
Előzmény: Törölt nick (445)
locsemege Creative Commons License 2006.07.30 0 0 443
Előzmény: loozer (442)
loozer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 442
Legalab Te is hozza tdutal szolni. No akkor En ki is szalnek ebbol a topikbol. A Wineseknek tovabbi jo mulatast es OS telepítgetest kivanok. Udv!
Előzmény: Törölt nick (440)
locsemege Creative Commons License 2006.07.30 0 0 441
Légy üdvözölve a Linux felhasználók táborában! :))
Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 440
Hm... Ujabb luzerrel bovult a csapat. :->
loozer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 439
Köszi Apostrophe! Szeretem az építő jellegü kritikákat és válaszokat. Megfogadom tanácsod es megkeresem az emlitett topikot. Nem szeretnélek benneteket fárasztani a nektek természetes nekem teljesen új dolgokkal. Üdv!
Előzmény: Apostrophe (438)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.30 0 0 438
Bar nem nek cimezted a kerdsest, de azert...

keresd meg itt az indexen az "Egy kezdo Linuxos Problemai plz help! :)" toicot, szeinm az tokeletes lessz.
Előzmény: loozer (437)
loozer Creative Commons License 2006.07.30 0 0 437
Szevasz locsemege! Nem csalódtam benned:) Igazából Tőled vártam használható segítséget. Köszi szépen. Kezdőként picit nehez eligazodni a sok Linux változat mellett. Igen igazad- iagazatok van szerencsétlen topikba írtam be. Azóta már sikeresen megtaláltam a linux.hu oldalt ahól kimerítően foglalkoznak a témával és a levlist is nagy segítség. Így már veled és a site-tal nem vagyok olyan elveszett gyerek:) Melyik topikba írjak szerinted ha érdemben szeretnék válszokat kapni? Bár még nem tudom melyik Linux lesz a végleges a gépemen. Asszem 1-2 hónapig tesztelek pár változatot és majd kiderül nekem melyik áll kézre. Üdv!
Előzmény: locsemege (436)
locsemege Creative Commons License 2006.07.30 0 0 436
Elég szerencsétlen topic-ban tetted fel a kérdésed. Szerintem: Ubuntu, Fedora (ez Red Hat származék), Mandriva, SuSE, UHU. Én Fedorát használok, bár sok érvem nincs mellette. Leginkább az, hogy megszoktam, illetve meglehetősen friss programcsomagokból épül fel. Szerintem megbízható, de manuális ügyeskedésre mindegyik linuxnál szükséged lesz.
Előzmény: loozer (427)
locsemege Creative Commons License 2006.07.30 0 0 435
Fedorát miért hagytad ki? Az egyik legnagyobb disztribúció, grafikusan telepíthető. Igaz, a multimédia nem annyira az erőssége, de az extra csomagok között minden megvan ahhoz is.
Előzmény: Apostrophe (432)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.29 0 0 434
Nem gyenge proci ez, persze mihez kepest, de otthoni hasznalatra tokeletes.

Ha pontossabban akarod behatarolni mi is kell neked nezd meg ezt:
Linux Distribution Chooser
Válszolgatsz a kerdesekre, es javasol valamit:)
Előzmény: loozer (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!