Keresés

Részletes keresés

warr Creative Commons License 2024.02.27 0 0 55756
Ormió Creative Commons License 2024.02.20 0 0 55755

Az üveg külsején lévő vízkő eltávolítása engem is érdekelne! Bolti üvegtisztító semmit sem ér. Mit tanácsoltok?

aquad Creative Commons License 2024.02.08 0 0 55754

Kaposváron készült és az ismert magyar tenyésztő Zsilinszky Sándor van a képen.

Előzmény: pégés (52728)
kovidr Creative Commons License 2023.12.24 0 0 55753

Kék bogyó csiga.

 

kovidr Creative Commons License 2023.12.22 0 0 55752

Sziasztok

 

Vásároltam kék bogyó csigát a csigafarm bt-től. Nagyon szépen szaporodnak, de nem tudom, hogy mível etessem a kicsiket. Félek, hogy elpusztulnak. Van valakinek tapsztalata? 

 

András

Ormió Creative Commons License 2023.10.19 0 0 55751

egyik neon égett ki, szerencsére ennyi volt.

Előzmény: Ormió (55749)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.10.19 0 0 55750

IKEA-könyvespolc 70x25x2 cm méret, 4 lábon, nem rögzítve a falhoz mekkora akváriumot bír el biztonságosan?

Ormió Creative Commons License 2023.10.18 0 0 55749

 Sziasztok!

Juwell szettem van, kb 20 éves, eddig kifogástalanul működött minden (1x cseréltem a szivattyú motorját) Most a világítás azt csinálja, hogy bekapcsolom, kb 2 másodpercig világít, majd elalszik. MI lehet az oka? Neoncsővel megúszom valamelyik, bár mindkettő egyformán szépen világít, vagy valami komolyabb dolog?
előre is köszönöm a segítségeteket.

kiaceedhyundaii20 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 55748

Sziasztok!

 

Az utóbbi legalább egy évben teljesen elhanyagoltam az akváriumot, így az üveg csupa vízkő, a seiryu köveken vastagon áll a retek (a vizet sem engedtem le azóta sem)..

Tudom, hogy hiba volt ennyire elhanyagolni.. Az lenne a kérdésem, hogy milyen módszerrel tudnám a legjobban letakarítani az üveget és a köveket? Kinek mi vált be a leginkább?

 

Előre is köszi az infokat!

 

 

warr Creative Commons License 2023.02.20 0 1 55747

Leginkább kicsikkel :) 

Mármint nem növendékekkel, hanme felnőtt méretre. Nanohalakkal elsősorban, vagy legalábbis valami kicsivel. 

 

Pontylazacok közül pl. elsősorban Amanda (parázs) lazac, esetleg fekete vagy sárga fantomlazac vagy lángvörös pontylazac

Pöttyös törpekalászhal vagy Villásfarkú kalászhal is remek választás lehet 

 

Ezek mind rajhalak, legalább 6-8 példányt érdemes (kell) tartani belőlük. 

 

Az is járható út lehet még, hogy például bettát raksz bele (sziámi harcoshal), itt viszont figyelni kell, hogy hímből csak egy legyen, mert megtépik egymást. 

Méz- vagy törpegurámiból egy pár kényelmesen tartható ekkora akváriumban. 

 

Vaaagy esetleg valamilyen dél-amerikia törpesügér fajból egy-két pár, bár azok már nem teljesen "kezdő" halfajok. 

 

Előzmény: Fővadász fegyverhordozója (55746)
Fővadász fegyverhordozója Creative Commons License 2023.02.19 0 1 55746

Milyen halakkal érdemes kezdeni 60x30cm es akváriumba,

 

Előre is köszönöm a tanácsokat.

lapar Creative Commons License 2022.11.29 0 0 55745

meg veri = keveri

Előzmény: lapar (55744)
lapar Creative Commons License 2022.11.29 0 0 55744

Én a legkevesebbet szoktam, így finoman porlaszt.

Pedig egy 35 l-esban van vagy 8 xifo meg.4 neon.

Nekem egyszerű kis legolcsóbb szivattyúm van szivacs betéttel. Ez is a venturi cső elven meg veri be a levegőt.

Előzmény: SoosBalazs (55740)
Ormió Creative Commons License 2022.11.29 0 0 55743

Köszönöm a tippet!

Emlékszem, gyerekkoromban az első kb 10-15 literes akira, amiben nem volt semmi technika, csak jónéhány guppi. Nyaralni voltunk egy hétig, és mire megjöttünk, egy vastag hártya fedte a víz tetejét és az összes hal megfulladt. Én persze bőgtem... Az is ilyesmi lehetett.

Előzmény: SoosBalazs (55742)
SoosBalazs Creative Commons License 2022.11.28 0 0 55742

Szia.

Növényes akváriumban lényegében mindig újra is fog termelődni.

Az az "olaj" szerű cucc az lényegében baktérium, ami nem okoz igazából semmit a víz minőségét illetően, de mégis...

Ha az mindig ott van, akkor meggátolja a gázok megfelelő kijutását és az oxigén cserélődését.

Erre a tökéletem megoldás, egy felszínleszívó (skimmer)

Persze nincs ingyen, de nem is egy nagy költség (pl. Eheim Skim 350 tökéletesen működik és nem túl drága) én is azt használom.

Napi 1x 15 percet elég lenne használni, de én kétszer szoktam, hogy az esetlegesen megmaradt eledelt is leszívja, hogy ne rongálja a vizet

Előzmény: Ormió (55741)
Ormió Creative Commons License 2022.11.27 0 0 55741

Sziasztok!

Egy ideje szürke lepedék lebeg a vízfelszínen, talán jól kivehető a mellkelt fényképen (nagyon türözódik a fénycső). 

Poháral le szoktam meregetni, persze nem megy teljesen, és mindig újra termelődik. Mi lehet ez?

Minden ötletet előre is köszönök!

SoosBalazs Creative Commons License 2022.11.25 0 0 55740

Sziasztok.

Nemrégiben üzemeltem be az első akváriumomat és lenne két kérdésem. (60l akvárium, viszonylag kevés növénnyel, 10 neonhallal)

Az általam kiválasztott vízszűrő (Eheim PickUp 60) rendelkezik levegő beporlasztással (Remélem jól írtam, ha nagy hülyeségeket írnék előre is bocsi). Ennek a mennyiségét lehet állítani. De nem tudom, hogy mi lehet a jó megoldás.

Én most naívan maximumra tekertem, de ez lehet, hogy hülyeség. Mi alapján lehet ezt beállítani? Mennyi levegőt érdemes vele beporlasztani?

 

A másik kérdésem a skimmerrel kapcsolatban lenne. A választott termék Eheim Skim 350.

Mikor be kapcsolom, nem olyannak látom a vízfelszín beáramlását, mint a videókban. Olyan, mint ha mikor már megközelítené a vízfelszínen lévő tutyi a skimmert, akkor lassan menne felé aztán vagy korig körülötte, vagy elindul a másik irányba.

Mit ronthatok el szerintetek? Olyan mint ha a skimmer sodorná a másik irányba a víz felszínét...

 

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!

 

Üdv, Balázs

napey Creative Commons License 2022.11.18 0 0 55739

Szia!

Talán a szűrő vízpumpájának a rotorja kopott el. Pontosabban a rotor tengely. Az cserélhető

Előzmény: Dalnoki (55738)
Dalnoki Creative Commons License 2022.10.11 0 0 55738

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni hozzáértőktől. Van egy Tetra EX1200-as külső szűrőm, ami kb. 6-7 éves lehet. Szuperül teszi a dolgát, de sajnos az évek során egyre hangosabb lett. Most már ott tartunk, hogy az egész családot nagyon zavarja a nappaliban. Mit lehet ilyenkor tenni? Természetesen rendszeresen tisztítom, de nem sokat javul a helyzet. Takarítás után kicsit csendesebb (de csendesnek ekkor sem nevezném), majd ahogy telik az idő egyre zajosabb. Próbáltam szilikonzsírral bekenni a tömítéseket, de nem sokat változott a helyzet. Mivel a funkcióját remekül betölti sajnálnám lecserélni, de jelenleg lassan ott tartunk, hogy kivágjuk, mert annyira zajos. Mit tehetnék amivel csendesebbé tudnám varázsolni?

Nachat Creative Commons License 2022.10.03 0 0 55737

Egyik haltenyésztő ismerősöm mondta, hogy állítólag ez a háborúsdi is közrejátszhat a tubi-hiányban (Ukrajnában jelentős tubi-lelőhelyek vannak, vagyis lehet, hogy már csak voltak). Az aszályra is ráfogják, illetve az áradások idején sem igazán megy a gyűjtés-beszállítás. Már jó pár éve is voltak akadozások, amit megelégeltem, és immár lassan 3 éve egyáltalán nem is keresem ezt az amúgy kiváló eleséget. Helyette grindál-férget tenyésztek, illetve ilyen-olyan fagyasztott kajákat (artemiát, vörös szúnyoglárvát stb.) veszek nagyobb kiszerelésben, összességében így jobban megéri. Azonban bizonyos halaknak ez nem elég, pl. a harcsák kiadósabb lakomára vágynak, ők valóban megsínylik, ha nem kapnak időnként valami zsírosabb falatot. Ezért pár hónapja elkezdtem kipróbálni a különféle gilisztákat, és noha apróra fel kell ezeket darabolni (csakúgy, mint a kicsi halivadéknak a tubit is, zsilettpengével), a harcsák (torokátumok, Corydorasok) örömmel belapátolják mindet, legyen az 20 centis harmatgiliszta vagy a horgászboltokban, komposzthalmokban is fellelhető trágya- és avargiliszta, a számos helyen gyakori földigirnyókról nem is szólva. Voltaképpen ezek extra méretű tubifexek, csak némileg alaposabb előkészítést igényelnek (darabolás, mosás). Ha nincs túl sok hal, akkor napi szinten is kialakítható egy etetési rutin, és remek formába kerülnek tőle, rendszeres a harcsa-szaporulat. 

Előzmény: lapar (55734)
Blac12 Creative Commons License 2022.09.30 0 0 55736

Köszönöm sikerült. Csak egy kicsit féltem erősebben meghúzni.

Előzmény: boxer-gs (55735)
boxer-gs Creative Commons License 2022.09.27 0 0 55735

Nekem úgy rémlik, hogy abból csak erővel ki kell tépni. Tehát megfogod a tövénél a tapadókorongot és kirántod. Nem baj, ha közben deformálódik a korong. Van egy kis nyele a korongnak, ki fog jönni. Az újat meg bepattintod.

Előzmény: Blac12 (55733)
lapar Creative Commons License 2022.09.27 0 0 55734

Tud valaki valamit erről a jelenlegi tubifex hiányról?

(mik az okai, és meddig tart várhatóan?)

A boltosok nem tudnak semmit, csak hogy nincs már hónapok óta.

Blac12 Creative Commons License 2022.09.26 0 0 55733

Sziasztok! Sajnos aktuálissá vált a Eheim pickup 160 szűrőmbe a tapadókorong cseréje. Teljesen megkeményedett és már nem tapad. A gondom az hogy nem tudom leszedni a korongot a szűrőről. Tudnátok ebben segíteni hogy miként kell leszedni?

Előre is köszönöm a segítséget.

byVinci Creative Commons License 2022.04.06 0 0 55732

Sziasztok,

tudtok a képek alapján tanácsot adni, hogy milyen elváltozás és mi lenne a helyes kezelés.

már egy hete sera mycopurral kezelek, de semmi változás, mintha még nagyobb is lenne az elváltozás.

 

https://indafoto.hu/byvinci/image/27044699-752c3901/234897

https://indafoto.hu/byvinci/image/27044701-fadcbf5f/234897

 

Köszönöm szépen :)

-carcass- Creative Commons License 2022.02.16 0 0 55731

Nyugodtan rakd bele a vízbe, nekem Tetra HT75 van, totál víz alatt. Nyilván nem 20 éves, de a 20 éves fűtőm is full víz alatt volt anno. Ettől függetlenül ha nem működik, annak más oka lesz.

Előzmény: kacagógerle (55730)
kacagógerle Creative Commons License 2022.02.15 0 0 55730

Sziasztok!

Van egy ősrégi 20+ éves hydromatic 250-es termosztátos akváriumfűtőm. Nem tudom eldönteni, hogy ezt a fűtőt teljesen bele kell tenni a vízbe, vagy a potméter részének ki kell lógni a vízből. 
Most került elő 15 év után a szekrény mélyéről, és a vízbe beletéve úgy hogy a teteje kilóg, nem igazán működik jól. 20C fokra beállítva kb. 40C foknál kapcsol ki.

 

Tapivara Creative Commons License 2021.12.27 0 0 55729

Vízcsere vízelőkészítővel.

Előzmény: Kérdező2021 (55728)
Kérdező2021 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 55728

Sziasztok!

 

Van egy 35 l-es akváriumom, benne 2 guppi, 3 xifó, 3 fekete, 3 narancsos

 

Pár napja megszaporodott a csigák száma (eddig heti 1-2, most vagy 80), ezeket próbáltam csigaölővel kezelni.

Kivettem hozzá a szűrőket (szén, szivacs), amúgy is barna algás volt és cserére vártak.

 

Ezek után a fiú xifó elvesztette jellegzetes farokúszóját, most az akvárium alján próbál elbújni.

 

Mit tegyek velük?

 

Előre is köszi

kerivili Creative Commons License 2021.12.25 0 0 55727

Sziasztok! Kb 2 éve növöget az aranyhalam hátán. Mostanra már elég durva lett. Van valakinek ötlete, hogy mi ez? Én valamiféle zsírcsomóra gondolok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!