Keresés

Részletes keresés

pastetom Creative Commons License 2000.09.18 0 0 39
1:44 000 000-hoz?

Huha!Ilyen veszélyben van a nemesebbik részem? :)))

P.S.
Aki nem játszik az nem is veszít!

Mikó Creative Commons License 2000.09.18 0 0 38
Hello pastetom!

Azért az arány ennél egy picikét jobb, kb 1:44 milka (90 alatt 5!). Én évente 2-3 alkalommal játszom, kizárólag 1x5 számot, joker nélkül, s minimum 300 milka nyereményért - persze matematikailag ez még ráfizetés, de egy százast nekem akkortájt már megér. És persze ad hoc számokkal. Megítélésem szerint a lottó a reménytelenek utolsó mentsvára, mikor a kisember megfizeti a remény adóját az államnak.

Az 5-ös lottó a tradíciók mellett azért is listavezető kishazánkban, mert itt a legkisebb a telitalálat valószínűsége, ergo a telitalálat várható nyereménye itt a legnagyobb a befizetett összegre.

Mikó

Előzmény: pastetom (37)
pastetom Creative Commons License 2000.09.18 0 0 37
Szia Mikó
Már kiengedtek.

Az benne az izgalom,hogy nehogy kihúzzák az számaimat mert különben mehetek vissza a Lipótmezore :)))

P.S. Hozzáállás kérdése az egész.Elkönyveltem magamban,hogy én nem nyerhetem meg az ötöst,hiszen a valóságban nem lottózóm.
Ha mégis kihúznák a számaimat nem hiszem,hogy bediliznék.Inkább tökön szúrnám magam.De mint tudjátok ennek kicsi e lehetosége.
1:400 000 000 ?

Előzmény: Mikó (35)
pastetom Creative Commons License 2000.09.18 0 0 36
Szia Mikó
Már kiengedtek.

Az benne az izgalom,hogy nehogy kihúzzák az számaimat mert különben mehetek vissza a Lipótmezore :)))

Előzmény: Mikó (35)
Mikó Creative Commons License 2000.09.18 0 0 35
Kedves pastetom!

A Lipótmezőn tengeti életét egy hozzád hasonló gondolkodású társad. Okos ember volt, kutatóintézetben dolgozott, azt játszotta, hogy megmutatja, mennyit spórol azon, hogy nem lottózik. Mindig megjátszotta a számokat, csak nem adta fel, betette az el nem költött pénzt egy perselybe, ha volt egy kettese, hát kivette belőle a nyereményt. Boldog volt, mígnem egyszer ötöse lett volna. Beledilizett, hogy most hogyan veszi ki a pénzt...

Szóval óvatosan az ilyesmivel!

Mikó

Ui: abban meg mi az izgalom, hogy ha szerencsém van, nem nyerek semmit (mégha ez ingyér is van!)?????

Előzmény: pastetom (32)
Night Hunter Creative Commons License 2000.09.18 0 0 34
Szerintem aki meg megnyerte a húzást, hát az is kúrvára bánkódott, hogy nem kell osztoznia a bácsival, vazzeg!
szilvácska Creative Commons License 2000.09.18 0 0 33
Hogyan lehetett az a lottószelvény kitöltve, és nem bedobva ? Én ritkán lottózom, de ha bekerülök egy Totózó-lottózóba, akkor kitöltöm a szelvényt, és két pillanat múlva ( ha nagy a sor, akkor 4 pillanat múlva), már fel is adtam "on line".
Miért kell egy lottószelvényt hazavinni, mit kell rajta meg hányni-vetni, foleg, ha az ember állandó számokkal játszik ?

Egyébként ez olyan Murphy szeru, nem? Ha bedobod, nem húzzák ki. Ha kihúzzák, nem játszottál azon a héten. Pénz soha nincs belole, ez a lényeg :)))))

pastetom Creative Commons License 2000.09.18 0 0 32
Gyerekek,én ANTI-lottózom.Próbáljátok ki Ti is!
Van olyan jó mint az igazi:

Nagyon egyszeru a dolog.Az a lényege,hogy a hetente kitöltött lottószelvényeimet SOHASEM DOBOM BE.Aztán azon izgulok jó nagyokat,hogy nehogy kihúzzák a számaimat.Eddig mindig "nyertem" és egy fillérembe sem került.

És az még sohasem fordult velem elo,hogy véletlenül elfelejtettem és BEdobtam a szelvényt:)))

Master Szaki Creative Commons License 2000.09.18 0 0 31
Nos nekem így lassan megjött a véleményem.: Az emberke szombaton a lotto show után gyorsan kitöltött egy üres szelvényt és pénzt akart keresni rajta. A FOKUSZ meg ráharapott a storyra. :-))) Ez még senkinek nem jutott az eszébe?
Előzmény: gargoyle (-)
kheiron Creative Commons License 1999.08.25 0 0 30
Akit érdekel, Mr. Spocknak van egy ilyen programja... Írjatok neki, biztos örömest küldi.

Üdv
Kheirón

mace windu Creative Commons License 1999.08.25 0 0 29
Arra gondoltam,lehet hogy az egesz riport a Szerencsejatek Rt.altal penzelt reklam"riport" volt-Jol figyeljetek emberek.Meg tobb lottoszelveny adjatok fel.Szerintem nem elkepzelhetetlen.
Egyebkent en is lottozom 600Ft/het
Piszkos Fred Creative Commons License 1999.08.25 0 0 28
Szerintem meg az ilyen esetek elkerulesere az a legjobb modszer, ha soha meg sem veszed a lottoszelvenyt, de meg csak a szamokon sem gondolkozol. Ekkor tutira nem fog idegesiteni, hogy az adott heten eppen miert nem nyerted meg a 760 millat. Megnyerni meg ugysincs esely. A legjobb lottozasrol leszoktato kura:
Talalj ki 5 szamot.
Irj egy szamitogepes programot, ami sorsol neked.
Futtasd addig, amig nem lesz 5-osod.
Nezd meg a datumot, mikorra lenne a lotto 5-os. :-))))

A lotto a legnagyobb atveres a vilagon, nincs meg 1 olyan jatek, ami enyire torzitana. Annal mar a kaszino is jobb. Ott sem 0 vegosszegu a jatek, de ott legalabb minden tettel statisztikusan csak 5-10%-at bukod a penzednek, a lotton meg tobb mint felet.

gargoyle Creative Commons License 1999.08.25 0 0 27
én nem misztifikálom eztet túl, nem mindig lottózom, néha egy-két hónap is kimarad...aztán meg általában 13.5 mp alatt kitöltök négy szelvényt, nem is különösebben gondolkodva, fortuna bájos kacsóira bízva a cetli további sorsát...hadd fájjon az ö feje

sose játszottam állandó számokkal, és sose tudom, hogy nyertem-e, ha megnézem a kihúzott számokat, mert nem emlékszem, hogy mit is írtam be...szerintem ez így vagyon lyól.

rzoli Creative Commons License 1999.08.25 0 0 26
Pont az ilyen esetek elkerülése végett nem érdemes állandó számokkal játszani. Ha véletlenül egyszer nem adod fel, s akkor húzzák ki az őket, az egész életedre depressziós leszel.
udv
Z
qayol Creative Commons License 1999.08.25 0 0 25
Még jó, hogy az öregúr nem nyerte meg. Képzeld el magad! A munkamorálod romokban heverne és a baráti társaságoddat is előbb-utóbb ki kellene cserélni, amiért biztos kár lenne. Ja és persze így megmarad nekünk a reménykedés pl most szombat estére :)
Chavo Creative Commons License 1999.08.25 0 0 24
Szerintem vannak bizonyos szabályok, amik könnyebbé teszik az ember életét:

1. Ha nincs lottód, ne legyél kíváncsi a kihúzott számokra.
2. Ha vásároltál valamit, ne nézd meg máshol utólag, hogy mennyibe kerül.

Sok bosszankodástól kímélheted meg magad.

gargoyle Creative Commons License 1999.08.25 0 0 23
nohát emberek nem kell azért túl gigászi logikai ugrás ahhoz, hogy a lottónyereménytöl elvonatkoztasson az ember, és a pénzt mint a jelenlegi világunkat át meg átszövö kötöttségek hálójának fogságából való kiszakadás EGYIK lehetséges vivöfrekvenciájaként felfogva, az akarat és cselekvés szabadságát tisztán, az EGYIK fontos, individualisztikus emberi érték szerinti élet megvalósulásának forrásaként tekintsük...

nos mindenkinek ajánlom mike judge most a mozikban megtekinthetö kis etüdjének megtekintését az ügyben (office space)

egyébként nem az elbaszott kis úrifiúkra gondoltam, én magamból indulok ki, és nem vagyok az, és úgy gondolom, hogy megvan az intelligenciám ahhoz, hogy a sok pénzzel is megörizzem, a normalitás határain belül tartsam az egomat, bár tény, hogy némi veszéllyel járhat az ilyen hirtelen forrásallokáció, de kész lennék vállalni a kockázatot...

ami a küzdelem szükségszerüségét illeti, elismerem, hogy a genetikailag belénk kódolt célhajhászás fenntart egyfajta társadalmilag kívánatos teljesítmény kontinuitást, ami - ha mindenki most hirtelen lottómilliomossá avanzsálna - megakadna, és ez hátráltatná az emberiséget az elörehaladásban, a forradalmian új braun borotvák kifejlesztésében ésatöbbi.....ha senkit nem sarkall gazdasági-tudományos-kulturális-társadalmi teljesítményre a jólétböl ESETENKÉNT egyenesen következö szellemi tespedés, akkor nincs elörelépés....de ki beszél itt ilyesmiröl...egy emberröl volt szó, egy elszigetelt pech-esetröl, ennek apropóján merültek fel bennem ezek a dolgok

a bácsi lehet, hogy az említett csoportba tartozik, én nem elemeztem az ö képességét, a hirtelen rá szakadt gazdagság helyes és ésszerü menedzselését illetöleg...mittudomén, mit kezdett vóna vele

én jóval globálisabban közelítem meg a kérdést, és fenntartom, hogy bosszantó egy eset

ami a lottónyerökkel történt, szerintem ez csak nagyságrend kérdése, mert nemcsak akkora összeg létezik amennyiért már korpásodik a hajad, hanem akkora is, amekkorát még nagyon célratörö költekezéssel sem tudsz rövidebb idön belül padlóra küldeni (söt, minimális intelligenciával hoszabb idön belül se)...760 miller már eléggé ott van, persze minden jachtnál van nagyobb jacht is, ez igaz, de a mértékletesség, mint az egyik fontos bibliai érdem itt is meghozza jól megérdemelt gyimilcsét...

RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 22
Kedves gargoyle!
Azért az élet értelmét nem kéne ilyen kevéssé közvetett módon a lottónyereményhez kötni. Van még sok más dolog az életben, ami boldoggá teheti az embert. A pénz sosem árt, de aki nem tud vele élni annak mindegy, hogy mennyi van belőle, sőt ha túl sok akkor kiakad tőle. Nem fér bele az inercia rendszerébe. A bácsika (és K. családja) igencsak ebbe a körbe tartozónak volt tekinthető.

Runcájsz (Akkor cseh volt a film, de mindenképpen jól szemléltette az emberi hiszékenység v. média viszonyt.)

sasanz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 21
Egyébként én is félek attól, hogy nem adom fel a szelvényt, és a számaimat húzzák ki - ezért lottózok 3 éve. Mert olyan jó számokat játszok, amiket rögtön meg is jegyeztem. Szóval "kénytelen vagyok" játszani, mert ha abbahagyom, de kihúzzák....
:(((((((
Gofry Creative Commons License 1999.08.25 0 0 20
Vagy én tévedek, vagy pedig cseh film volt (mintha Jan Sverak rendezte volna), nem lengyel.

A témánál maradva engem is megütne a guta, hiába nyugtatnám magamat azzal, hogy 760 millió már túl nagy összeg ahhoz, hogy normális és biztonságos életet lehessen élni belőle... Olyan már történt velem, hogy (igaz önhibámon kívül) nem én kaptam meg egy lehetőséget, amivel 3-4 millióhoz juthattam volna. Na, már ennek kiheveréséhez is kellett 1-2 hét.

sasanz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 19
Csak mert azt Jan Sverak cseh rendező készítette, azt hiszem vizsgafilmje vagy valami diplomamunka volt. De tényleg félelmetes hatása volt!! Ha belegondolok, hogy milyen ütemben folyik a környezet szennyezése, meg elfelejtem, amit biológiából tanultam, hát könnyen elhiszem.
ZöPö Creative Commons License 1999.08.25 0 0 18
pacurophagus = olajfaló
ZöPö Creative Commons License 1999.08.25 0 0 17
"... a pacurophagus oxitoxicus esete jut eszembe (jelentékeny lengyel ismeretterjesztő film, egy nem létező állatkáról)..."

Vazze, az milyen király egy film volt!!! Másnap három kolléganőm újságolta lelkendezve, hogy már ilyen is van. Diplomás emberek voltak amúgy.

sasanz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 16
off
Mem az olajfalóra gondolsz véletlenül?
off
névtelen Creative Commons License 1999.08.25 0 0 15
"
az emberek 99%-a nem teheti azt amit akar, amikor akarja, ahogyan akarja, és ez hosszútávon bizonyára negatív hatással van a lelki világunkra
"

Pl, az elkényeztettt úri ficsúrokra gondoltál, akik 17 éves korukra mercit, érettségire házat kapnak és mindent amit kívánnak?????
Ez jó?
Ha nem lenne kudarc meg küzdés, akkor mi lenne?
Nem tudom, hogy igaz-e, de hihetőnek tűnt: állítólag a lottófőnyertesek nagyrésze pár év után ugyanott tart, mint előtte, recept:
-nyeremény
-új ház, új kocsi, világkörüli utazás luxus stb...sok kiadás, állást feladása
-kisebb ház, mínusz luxus, balatoni nyaralás
-lakás, álláskeresés.....

névtelen Creative Commons License 1999.08.25 0 0 14
Nem így szoktak megyhalni, úgy 50 év játék után szívrohamban, akik mindig ugyanazt a számokat jáccák, tsaképp akkó' nem adták fel...?
Ez elég kegyetlen, olyan mint a cigi, pár év és nem tudsz leszokni róla....

deja, azis lehet, hogy utólag töltötték ki a szelvényt. Vagy a bácsika akart szerepelni, vagy kellett egy kis szenzációanyag.

Nemtum mér' de ezek a szerencsejátékok úgyigazán nem tudtak meghatni....

gargoyle Creative Commons License 1999.08.25 0 0 13
nokérem, nem kell itten értelmiségieskedni oly nagyon...

én se kívánom minösíteni a Fókuszból áradó pörköltszagú zsurnalizmust, nem erröl van itten szó

de öszintén...

arra gondoltam, hogy mivel az egyik legalapvetöbb igazság az, hogy a pénz boldogít, ez ad lehetöséget arra, hogy alapvetö életmódbeli változásokat eszközölj magadon, én is kiborulnék

mertugye az ember életének megkeserítöje az, hogy nem vagy a magad ura: munkahelyi, financiális és egyéb kötelezettségek béklyóiban vergödve haladsz végig a számodra kijelölt göröngyös úton, amely több kevesebb odavetett útszéli boldogság mérföldkövel szegélyezve kanyarog a végcél (vagy - eszmerendszertöl függöen - az új kezdet) felé.

az emberek 99%-a nem teheti azt amit akar, amikor akarja, ahogyan akarja, és ez hosszútávon bizonyára negatív hatással van a lelki világunkra

és akkor az egyetlen lehetöség, ami jelentkezik, hogy valóban magasra szárnyalva kitörj a "rabszolgaklón" létezésböl, egy ilyen sors-fricskával illan tova...háááát ez igen szar lehet

nos ennyi az egész

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 12
Én is úgy érzem, hogy így próbálták magukat megmutatni minden TV nézőnek....
Amennyiben tévednék, akkor sajnálom a bácsit. Csak tudjátok, túlságosan gyanús volt az egész sztori.
Csülök Creative Commons License 1999.08.25 0 0 11
Aha!
Pár hónapja, mikor az előző sokszázmilás nyeremény volt (és nem került elő a nyertes!), egy nő azzal állt elő, hogy ő az, csak az ellenőrző szelvényt vesztette el. Aztán mikor rákérdeztek, még a szelvény feladásának helyét és időpontját se tudta... Pech.
Rocky Creative Commons License 1999.08.25 0 0 10
raistlin wrote:
"Nem érdemes agyvérzést kapni azért, ami sosem volt a tiéd. "
Nem volt a tied, mert elfelejtetted feladni a szelvenyt, kulonben mar reg a tied lehetne. Azert ettol agybajt lehet kapni.
En a tozsden mar jartam hasonlokepp parszor. Leadtam az eladasi megbizast, es mig telefonaltam, addig feljebb ment annyival az ar, hogy mar nem fert bele a megadott limitbe, kov. nap meg foljebb, aztan egy het mulva mar igen jo haszonnal lehetett volna eladni, csak igy nem volt mit. Persze nem orultem bele (vagy legalabb is remelem), de nem is 760 M-rol volt szo, de meg csak nem is 760e-rol. Viszont 76e-nel azert tobb volt.

Egyebkent egy volt kollegam jart igy szinten lottoval. O hatos lotton jatszott nehany kolleganovel aztan nehany honap utan fogytak a lanyok, egyre kevesebben szalltak be, mig vegul egyedul maradt, es egyik alkalommal orommel latta, hogy az o hat szamat huztak ki, szelveny gyorsan elo, es akkor vette eszre, hogy elfelejtette foladni.
Eleg kinos lett volna, ha a tobbiek is meg jatszanak, es kovetelik a reszuket, o meg bizonygatja, hogy valojaban nem nyertek, mert elfelejtette foladni.
Eleg hihetetlennek tunt a tortenet, de mondta, hogy ha nem hiszem, akkor meg tudja mutatni a regi szelvenyeket, mindig ua. szamokkal jatszott, es az adott heti szamokkal megegyeznek, de nem voltam ilyen akadekoskodo, inkabb elhittem neki.

Rocky

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!