Keresés

Részletes keresés

Vitya Creative Commons License 1999.08.26 0 0 54
Egyetértünk, csak más szót hasztáltam. Akkor mondjuk úgy "felfújt állam".
ElPocoLoco Creative Commons License 1999.08.25 0 0 53
Valaki emlitette az eros allamot, mint kadari-orbani eszmet. Az allamnak nem az erossegevel van baj (legyen eros, de korlatozott es igazsagos!!), hanem azzal, hogy egyre tobb teruletre hatol be, egyre tobb dologba szol bele, amihez semmi koze.
Es ebben sajnos minden part egy kovet fuj (talan az SZDSZ-t kiveve, de ok meg sehol sincsenek)
Es eppen ezert veszelyes minden hatalomerosites: mert a kormanyvaltas utan az uj kormany nem fogja leepiteni a megszerzett hatalmat, legfeljebb a maga celjara hasznalni.
Ha egyszer beindul az a gyakorlat peldaul, hogy az allamtitkar mondja meg, milyen kiallitas lehet, vagy hogy a miniszter elkoboztathatja a neki nem tetszo videokazettat, akkor nekunk mar mindegy, hogy ezt milyen part szineiben teszi...

undoc Creative Commons License 1999.08.25 0 0 52
A jeloltet a kisgizdak allitjak tovabbra is, csak minek?
Nyiss egy topicot, ha meg nincs:
Ki legyen a koztelnok?

Undoc.

barco Creative Commons License 1999.08.25 0 0 51
szerintem is sanszos egy patakvér-forrás megtalálási meggondolás by brainstormer(s) a háttérben. de ki lészen helyette a kandidált? mellyik az a szavazóréteg aki megnövelné a FMPP népszerűségét csak e miatt?
undoc Creative Commons License 1999.08.25 0 0 50
Szerintem felaldozzak TJ-t (remelem disznover is lesz),
ezzel ket legyet utnek egy csapasra, 1 novekszik
az indexuk (a nepszerusegi), es kigolyozzak
TJ-t a kiralyjeloltek sorabol. A DunaTV-s ugyben
mar szerintem a Fidesz keze tette be a labat.

Undoc.

barco Creative Commons License 1999.08.25 0 0 49
vagyis legjobb védekezés a támadás?
Vitya Creative Commons License 1999.08.25 0 0 48
Drága Barco!
Pesszimista vagyok. Az MDF-ékkel is akkor szaladt el a ló, amikor látták, hogy sehogyan nem képesek megállítani a népszerűségvesztést...
barco Creative Commons License 1999.08.25 0 0 47
Vitya!

az elmúlt három hónap a Fidesz számára romló trendje szerinted milyen ellenreakciót fog kiváltani a pártvezetésből:
1. szorosabbra fogják soraikat és még jobban súlykolják eddigi eredményeiket (és hagyják TJ-t is "szívni"), vagy
2. hirtelen "kiderül", hogy Németh Miklósnak, mint potenciálisan legveszélyesebb ellenfélnek, van valami piszkos ügye a múltban...

Vitya Creative Commons License 1999.08.25 0 0 46
Drága Undoc!
Olvastam. Végre megtört a jég. De ez SZVSZ pont azért csak most következett be, mert az emberek lelkében a sok simlicskázásnak ellentart(ott) a kádári nosztalgia.
Továbbmegyek: a simlicskázást is azért bocsátották meg az emberek (legalábbis alig-alig mutatkozott ingadozás a népsz. mutatókban a botrányok nyomán), mert a "ki-ki kiügyeskedi a magáét" c. elv, amely a kádári érában "legitimizálódott", magyarázatot adott a FIDESZ-botrányokra, és a vezetők (csakúgy mint a köznép a hétköznapi stiklik nyomán) mivel nem mutattak lelkiismeret-furdalást, ezen magatartásukkal mindenki számára morális felmentést adtak. Csak hát ugye ha rezzenéstelen arccal pofátlanul sokat lopnak, az előbb-utóbb az átlag-ügyeskedők szemét is csípni kezdi...
undoc Creative Commons License 1999.08.25 0 0 45
Kedves Vitya!

Azt hiszem tevedsz, a Fidesznak naprol-napra
novekszik az utalat-tabora, olvasd csak el a
mai NSZ-ot.

Undoc.

Vitya Creative Commons License 1999.08.25 0 0 44
T. Asztaltársak!
Szerintem az nem igaz, hogy Orbán és Kádár közé egyenlőségjelet lehet tenni.
Viszont az valóban feltűnő, hogy a "polgári" kormány mennyire kádári reflexekkel működik. Persze ennek is megvan a maga oka: valóban van egyfajta nosztalgia az emberekben a Kádár-rendszer iránt, és ezt - a vádakkal ellentétben - nem az MSZP-SZDSZ kormány lovagolta meg, de nem ám! Nem a kádári 3,60-as kenyér tért vissza a szocikkal, hanem a kádári "erős állam", erős kontroll a "Fiatal Demokratákkal" (valaha még így hívták őket). A FIDESZ-kormány remekül használja ki az emberek érzelmeit: a "kommunista" szó viszolygást kelt, tehát rá kell húzni percenként az előző kormányra, míg a "kommunista" vívmányok - átnevezve - nosztalgiát ébresztenek, nosza visszahozni az alanyi jogú családi pótlékot, "ingyenes" oktatást, "rend"-et ígérni, az állami befolyás növekedése meg senkit nem érdekel.

Bizony-bizony, be kell látni: a Kádár-rendszer iránti nosztalgiát a FIDESZ-nek sikerült kihasználnia...

RAF Creative Commons License 1999.08.25 0 0 43
Csak meg kell nézni a belügyminisztert!
undoc Creative Commons License 1999.08.25 0 0 42
Most meg a maffia.

Undoc.

RAF Creative Commons License 1999.08.25 0 0 41
Érdekes, én nem úgy tudtam, hogy a Munkáspárt volt a kormányzópárt.
vörös ördög Creative Commons License 1999.08.25 0 0 40
Ugye!? :-)
vörös ördög Creative Commons License 1999.08.25 0 0 39
:-)
Golgota Creative Commons License 1999.08.25 0 0 38
En a lefekves elotti sorre szavazok. De telleg az jobb. El is almosoitja az embert.

Na csak en is szerettem volna kemeny politikai hozzaszolast krealni.
Egyebbkent nem ertem az hogy VOROSbor.
Legalabb ezzel ne legyen baj jo?!
Mert azt is szeretem. :)

BaSand Creative Commons License 1999.08.25 0 0 37
Kedves vörös ördög !

Így voltam én is négy évvel ezelőtt....megértelek.

vörös ördög Creative Commons License 1999.08.25 0 0 36
Csak egy éve vannak Orbánék... Bár néha nekem is négynek tűnik.
polites Creative Commons License 1999.08.24 0 0 35
Sajnos még csak 9 éve van demokrácia, és ebből is 4 éven át a komcsik uralkodtak.
Redford Creative Commons License 1999.08.24 0 0 34
JBJ: a BIT-nek van (humor)érzéke? Mindegy, ez egy másik topic. (Lásd alább)
James Bond Junior Creative Commons License 1999.08.24 0 0 33
Redford!

Írod:
JBJ: Saját ólba mocskolni veszélyes, már ők is kezdik használni a netet.

??????????????????????

ant Creative Commons License 1999.08.24 0 0 32
James Bond Junior!
Keblemre, magyar! A legszellemesebb topic cím hosszó ideje. Mélyen igaz. Csak azt ne gondold, hogy az új garnitura (mármint a kormány) kemény magja sértésnek venné, ha egymás közt beszélgetnének erről. Ezt vegyed számításba, ha majd beszáll ide kavarni a szélsőjobb kemény mag. Tudod, sokan sokfelől fognak provokálni... Ha nem veszíted el a humorod, megnyered a csatát. Okos vagy. Ők...majd meglátod.
Redford Creative Commons License 1999.08.24 0 0 31
Na azért Savanyú Jóska is mondott olyat, hogy nem lehet a kommunisták nélkül kormányozni...mint ellenzéki...

JBJ: Saját ólba mocskolni veszélyes, már ők is kezdik használni a netet.

James Bond Junior Creative Commons License 1999.08.23 0 0 30
Kedves BaSand!

Írom:
Nem érdekel, mi volt itt 28 évvel ezelőtt, én most élek.

Írod:
Ez bizony hiba. Már csak a "más kárából tanul az okos" c. közmondás miatt is, de még számtalan okot tdnék felsorolni.

Igazad van. Bár kifejtettem, hogy engem abból a szempontból nem érdekel a múlt, hogy változtatni már nem tudok rajta. Cselekedni, folyamatokat megváltoztatni csak MA tudunk.

James Bond Junior Creative Commons License 1999.08.23 0 0 29
Az APJ még jobb: Amuri Partizán Junior :)))))))
James Bond Junior Creative Commons License 1999.08.23 0 0 28
Sőt, még Molnár Gyulától is engedélyt kértem...
RAF Creative Commons License 1999.08.23 0 0 27
Most aztán nagyon megaszontad! :-)))))
Csak az a baj, hogy sírni kéne rajtad!
speaker Creative Commons License 1999.08.23 0 0 26
RAF=RAF
RAF Creative Commons License 1999.08.23 0 0 25
speaker-Goebbels

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!