Keresés

Részletes keresés

Kuusamo Creative Commons License 2017.08.31 0 0 218

Nagyon várós!

Előzmény: [virgo] (217)
[virgo] Creative Commons License 2017.08.31 0 0 217

Ez eléggé odabasz:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vn-csFKhQCg

 

sajnos a feliratozást levették róla (nekem könnyebb volt úgy megérteni)

 

Ezt a kis rövidfilmet látva van rá remény, hogy nem rontják el a 20. század egyik legnagyobb hatású mozifilmjét....

ahtara Creative Commons License 2017.08.18 0 0 216

..elég jól beindult a blade runner-hangulatú fan film KS kampánya. mondjuk meg is érdemli mert nagyon szép és hangulatos, és ami érdekesség hogy asszem 0 cgi van benne, azaz minden modell!

https://www.kickstarter.com/projects/sliceoflifefilm/slice-of-life-original-short-film-homage-to-blade

szempontpuska Creative Commons License 2008.10.09 0 0 215
Az amerikai filmintézet minden idők 10 legnagyobb hatású filmje közé sorolta a Blade Runnert sci-fi kategóriában...
Előzmény: szempontpuska (214)
szempontpuska Creative Commons License 2008.10.09 0 0 214
+ az Népszabadság eheti műsorújságjának mellékletében van egy interjú Edward James Olmossal (Chew) aki mint kiderült - többek között - magyar származású, így nem véletlen, hogy az általa megformázott ellenszenves nyomozó magyarul szólítja meg Deckardot a sushibárban "Lófaszt, nehogymá..te vagy Blade Runner"
Előzmény: szempontpuska (213)
szempontpuska Creative Commons License 2008.10.09 0 0 213

én nem láttam, nem is tudom, hogy itthon kapható-e...

de azt hiszem koncepcionális változás nincs, mint amilyen az 1982-es és a rendezői változat között... az imdb.com-on nagyjából van egy leírás erről is..

 

az 5 DVD-s verzió csomagolása viszont figyelemreméltó :-)

 

 

Előzmény: Degeczi (212)
Degeczi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 212
most mi változtott?

lehet, h eretnekség, de nekem hiányzik a "rendezői változat"-ból Harrison Ford narrációja - de az eredeti moziváltozat sajnos asszem sosem jelent meg DVD-n, csak a rendezői
Előzmény: szempontpuska (211)
szempontpuska Creative Commons License 2008.10.09 0 0 211

tegnapelőtt este néztem meg a filmet újra, ki tudja hányadszor. Évente kétévente rendszeresen elmerülök a világában, de még mindig nagyon szuggesztív...

 

Nota bene megjelent a közelmúltban a Final cut.

 

egy újabb verzió, finomítva.

 

 

A film hivatalos oldala 20 évvel később
AgyProTézis Creative Commons License 2004.09.20 0 0 210
A szerelem közvetlenül kapcsolódik a többi súlyos filozófikus élet-kérdésekhez, vezérmotívumként húzza magával a többit.
Előzmény: nebamun (209)
nebamun Creative Commons License 2004.09.20 0 0 209

OFF

Az a bajom azzal a Solarissal, hogy a Tarkovszkij-félének egyetlen szálát vezeti csak, méghozzá a szerelem témáját. A többi lemaradt. Ezáltal sokkal követhetőbb és befogadhatóbb lett csakugyan, de Lem állítólag azt mondta a filmet látva, hogy ha ezt akarta volna írni, akkor az lett volna a film címe, hogy Szerelem az űrben.

Előzmény: AgyProTézis (208)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 208

Véletlenül ráakadtam tékában a Soderbergh rendezte Solarisra, George Clooneyvel a főszerepben.

NE HAGYJÁTOK KI!

AgyProTézis Creative Commons License 2004.09.06 0 0 207

Nem tudom, hogy csupán /a rendező által/ szuggesztált utalás-e a jelenet, amikoris Deckard megtalálja a padlón az egyszarvút ábrázoló /tehát egyszarvút jelentő/ origami figurát. Tulajdoníható neki direkte utalás is D. álmára, ám C.G. Jung óta a szinkronicitás fogas kérdése kezd a köz/mély:-)/tudatban is /pl. nálam/ elterjedni.

 

/Ha épp friss lócitromot talált volna D. a küszöbén -bár általam sem ismeretesek az Unicornis táplálkozási szokásai-, akkor eléggé drámai lett volna a hejzet./

 

De, ha hagyományos üzenetet, azaz írott levelet kapott volna D. ugyanezen a papírdarabon, hogy a múltkori fehérlovas álma nem kizárólagosan a sajátja, hanem mesterségesen implantálták elméjébe, az meg túl eszköztelenül lapos, triviális dramaturgiai köz/rö/hej/ly lett vón'.

Ha e-mailt kapott volna, akkor meg mi rögtön nem szak-értettük volna asszem mindnyájan.

 

Szóval az álmok és a párhuzamos~ítható/uló nem álombeli, tehát éber történések, tárgyak és lelki jelenségek ilyeténfélle korrelációja érdekes../-nek tartanám, ha nem volnék konkréten személyesen, legmélyebb érintettségemben is meggyőz:-)/őd/ve, h az álmokba esetleg akaratlanul is szuggesztált, vagy érzékelt-érzékelhető kapcsolat müx./

 

Utalás az utalások utalásainak utalásaira, azaz minden utalás. És persze kauzalitás is.

 

Azálmoknemhazudnak= 'Az álmok nem hazudnak', vagy  -Az álmok? Nem! Hazudnak!

Minden megértetlen álom fájó, maró kérdésként lebeg a szellem vizei felett..Az esetleges Aranykorban álmodtak-e az emberek, vagy ébren álmodtak?

 

APoszTrof

AgyProTézis Creative Commons License 2004.09.04 0 0 206
Apukám, hát ez épp arrafelé /H.B./mutat, de ezerrel! Örülök, h anno fiatalkoromban még frissiben láthattam... Amimég naon teccett:Solaris,Stalker,2001Úrodavissza.
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.03 0 0 205

Szia APT, te itt?! És Hamvas antimodernizmusával való doktriner összeegyeztethetetlenség fel(é)vetődése?? Anti(a)utóPia/kuss! kapcsolat?:o)

Előzmény: AgyProTézis (204)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.09.03 0 0 204

Nemhijába lett a legjobb scifivé szavazva, a Filló Zsóphia polyaktuális örök//zöld-és-nyitott centrális fekvésű végső, on-to-lógi/k/ai alap/os vetésű/kérdéseit rejtette/vetette az alapkonfliktus mélyére..

 

Előzmény: wreckage (203)
wreckage Creative Commons License 2002.09.04 0 0 203
Nekem is sokat jelent az a jelenet de nagyon fajt hogy a rendezoi valtozatbol kihagytak ezt:

Deckard: I don't know why he saved my life. Maybe in those last moments he loved life more than he ever had before. Not just his life, anybody's life, my life. All he'd wanted were the same answers the rest of us want. Where did I come from? Where am I going? How long have I got? All I could do was sit there and watch him die.

Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 202
Nekem is Roy halála az egyik kedvenc jelenetem és persze amikor lelövi az üvegeken átfutó nöt (Joanna Cassidy). A zenei aláfestés ott nagyon jól érvényesül.

Van még egy nagyon átlényegült jelenet, egy megtört nap után kimegy az esös teraszra, iszik és bámul a semmibe. hááát azt idönként nagyon át tudom érezni...

Előzmény: Törölt nick (194)
Degeczi Creative Commons License 2002.06.12 0 0 201
igen, ilyesmire gondoltam: ha csak sztereo hanggal keszult a film, akkor ugysem szamit, de ha volt egy kulonallo surround csatornaja, akkor azt szep lett volna 5.1-re keverni, semmint 2 csatornaba belepasszirozni (amibol a powerdvd-vel probalhatom ujra kiszedni a hatso csatornat = nem az igazi)
mellesleg asszem van olyan R1-es kiadas, ami 5.1

a forditas szerencsere nem erdekel, egy rakas jelenetnek angolul is beteve tudom a szoveget :)

Előzmény: nebamun (200)
nebamun Creative Commons License 2002.06.11 0 0 200
Az extrák hiánya még hagyján (de fájdalmas), ám a DVD felirata egészen vérforraló! Az utolsó mondat totális félrefordítás. Szerencsére a divx társadalom már készített egy javított feliratot.
A surround meg '82-ben (már 20 éve!) szerintem teljesen jó volt, nem hiszem hogy az 5.1 meg a DTS akkoriban nagyon dívott volna. Bár a DVD kiadás kedvéért újra szokták a hangot keverni. Bár az imdb beszél valami 70 mm 6-track változatról.
Előzmény: Degeczi (199)
Degeczi Creative Commons License 2002.06.10 0 0 199
az OK, h a repulos jelenet kimaradt, nem kell a rozsaszin veg
de Harrison Ford kommentarja nagyon hianyzik, nem mintha nelkule erthetetlen lenne, csak nagyon bejott a hangulata
kar erte, manapsag mar mindenutt csak a director's cut-ot lehet dvd-n kapni

az akcios 4e ft-os is az, amivel a legnagyobb gond az, h semmi extra nincs rajta, pedig errol a filmrol boven lehetne, es a hang is csak sima sorround (vagy eredetileg is az lett volna?)

Előzmény: nebamun (180)
nebamun Creative Commons License 2002.04.22 0 0 198
Bizony, az nekem is nagyon tetszik.
Nagyon jó még a nyitójelenet (szem+tűz) Aztán amikor Deckard meglehetősen brutálisan meggyilkolja a kigyós-sztriptíztáncos nőt, aki esik keresztül az üvegajtókon, és utálkozva nézi mindenki Deckard-ot, hogy megölt egy védtelen nőt.
De a kedvencem: Deckard lakásában van miután jól elverték, és egy pohárból valami vodkafélét iszik, amibe közben a szájából belefolyik a vér.
Előzmény: Ráphul (193)
Ráphul Creative Commons License 2002.04.17 0 0 197
A szinkron csak megszokás kérdése. Én rengetszer láttam a Mátrixot eredetiben, és 15 perc után kikapcsoltam a szinkronost. Viszont jól mellbevágott Harrison Ford nyegle hangja, az Indiana Jones után. (Két hete volt a TV-ben.) A szinkron BR-t meg olyan rég láttam, hogy nem is emléxem már.
amanibhavam Creative Commons License 2002.04.16 0 0 196
nem szeretem a szinkronos verziót
eléggé idegesít Csermák János, mint Deckard; Han Solónak jó volt, de Deckardnak valami fáradtabb hang kellene
Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 195
Egyébként ti hogy vagytok a szinkronnal?
Szerintem pl. roy hangja jobb a szinkronban, mint eredetileg rutger hauerrel...
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 194
Nekem a "tears in rain", amikor roy meghal... főleg az eredeti változatban amikor utána megy deckard kommentárja...
Előzmény: Ráphul (193)
Ráphul Creative Commons License 2002.04.15 0 0 193
Nektek melyik a kedvenc jelenetetek? Én imádom, mikor Roy megmondja Prisnek, hogy már csak ketten maradtak. Rutger Hauer egyszerűen zseniális fejet vág. Óriási.
Ráphul Creative Commons License 2002.04.15 0 0 192
Kösz.
Főleg a felirathoz képest nem olyan rossz. :)))
Előzmény: amanibhavam (191)
amanibhavam Creative Commons License 2002.04.15 0 0 191
bocs, helyesen:
"Kár, hogy ő sem él majd. De hát ki él?"

ez van a szinkronizált rendezőiben
ez viszont nem olyan rossz így

Előzmény: amanibhavam (190)
amanibhavam Creative Commons License 2002.04.15 0 0 190
"Kár, hogy ő sem él örökké. De hát ki él?"
Előzmény: Törölt nick (185)
Ráphul Creative Commons License 2002.04.15 0 0 189
mAlter:
Kösz, bár az én verziómat sajnos felirattal szedték le.
MuPunk:
Volt itt valahol szó egy FAQ-ról. Abban benne is van, hogy a különböző verziókban mást mondanak. Asszem father-ből lett fucker a rendezői változatban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!