Keresés

Részletes keresés

seferbt Creative Commons License 2002.12.29 0 0 223
Teljesen egyetértek veled. Viszont van még egy dolog amit kihagytál. Azt, hogy egyik cégnél sem várnak rád 6 hónapot mert 2 héten belül lesz helyetted 10 másik jelentkező minimum. Ergo sikeresen munkanélkülit csinál belőled a honvédség. Én is olyan helyen dolgozok, ahol most jól keresek de ha behívnak akkor annyi... Volt meló, nincs meló. Amellett azt sem értem teljesen, hogy miért jó az az államnak, hogy berángatnak ha akarok menni ha nem. Így pedig nem hogy adót nem fizetek, hanem még nekik kell rám költeni.

Egy barátom nemrég volt katona. kb 1 éve szerelt le. Ugyanazokat a sztorikat mesélte az állapotokról (szopatások, tisztek, "technika") mint apám kb. 25 évvel ezelőttről...
szóval nem láttam, hogy változott volna bármi. Ilyen "hadseregből" köszönöm szépen de nem kérek! Főleg úgy, hogy a megélhetésem is elveszthetem.

Előzmény: Strahd_ (220)
Zsebtv Creative Commons License 2002.10.19 0 0 222
Helló Mindenki!

Tudja valaki, hogy hogy lehet úgy megúszni a katonaságot, úgy, hogy a polgári szolgálatot se kelljen végigcsinálni? Egyik barátomat most fogják okt. 28-án sorozni, és meg akarja úszni teljesen. Hajlandó érte fizetni is, amennyit muszáj! De nincs semmilyen összeköttetése a katonaságnál a dokikkal. Ha valaki tud, segítsen! Vagy ha valamilyen ötletetek van, írjatok!

E-mail: zsebtv@webmail.hu

Köszi előre is,

Zsebtv

toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 221
Koszi. Maris sokkal biztonsagosabb volt a delelottom :)
Előzmény: xoll (219)
Strahd_ Creative Commons License 2002.09.12 0 0 220
beiglee nincs igazad szerintem. Én is inkább valami normálisabb seregbe vonulnék be és nem ebbe. Semmi értelme nincs csak az idöt viszi el. Lökiképzés gyanánt alig van valami. Közelharc kiképzésröl is csak rosszat hallotam. Inkább vonulnék be egy külföldi seregbe(Izraeli) lehet hogy jobban szopok de kiképzésem is rendesebb lesz. Után büszke lehetek hoyg végigcsináltam és nem arrol fog szolni 3-6 hónapom hogy gereblyéztem a falleveleket meg a WC-t mosatták velem az öreg bakák, hanem kapok rendes 3 hónapos kiképzést és ha birom a strapát akkor még 3 hónap speciális képzés. De it milyen lehetöség van elmész elbaszol 9 honapot és kész. Nem tanulsz semmit (ok tulzás hogy semmit de nem tul sokat).
A sorozásnál meg midegy milyen papirod van itt ha akrnak beviszenk csak hoyg mutassam C kategoriát kaptam közelharcbol felmentve! Szart se számit hoyg 6 éves korom óta különböző Harcmüvészeteket üzök. Hát ez a Magyar Sereg!! Ha meg nincs pénz akkor meg minek eröltetik hoyg minnél többen vonuljanak be??
xoll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 219
OK, akkor fogom magam és itt együltő helyemben védem egy kicsit. Legalább itt a neten.
Előzmény: toncsika3001 (218)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 218
Hat, egyszeru. Most van 9.38, fogod magad es 12.00-ig veded a hazat. Utana elmegy ebedelni :)
Előzmény: xoll (217)
xoll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 217
Ezt mégis hogy érted?
Előzmény: toncsika3001 (216)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 216
Hat ezert hozom fel. De kedves xoll, orulnek ha cseteles helyett inkabb vedenenk a hazat, legalabb ma delelott :)
Előzmény: xoll (215)
xoll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 215
Minél több ilyen topic van, annál jobb, mert akkor többen észreveszik.
Előzmény: toncsika3001 (214)
toncsika3001 Creative Commons License 2002.09.10 0 0 214
felhozom, mert hatha...
HUNTERKILLER Creative Commons License 2001.12.04 0 0 213
Mindig tudtam ,hogy balek vagyok.
Előzmény: Vicary (207)
t.totesz Creative Commons License 2001.12.03 0 0 212
Bocsesz!!!
Az előbb a 206-ra válaszoltam
Előzmény: t.totesz (211)
t.totesz Creative Commons License 2001.12.03 0 0 211
A tisztikar nem alkoholista!!!
Esetleg az apukád mesélt valamit az ő katonaidejéről és most jó magyar szokás szerint általánosítassz.
Azt,hogy egy hadsereg milyen lesz a politikusok döntik el és nem a katonák.Ugyanis ők hozzák a törvényeket,ők osztják a pénzt és nem utolsó sorban ők döntenek új technikák beszerzéséről.
A katona egyet tehet: "Parancs,értettem" és végzik a feladatukat,vagy leszerelnek.
Előzmény: beiglee (206)
obsidian Creative Commons License 2001.10.08 0 0 210
Katona!

Az egy dolog, hogy majd beszartam a röhögéstől olvasván nyavajáját, de megragadta figyelmemet az a sok +.
Tulajdonképp szifilisze van? Hány keresztes?

Nyugodjon meg, meg fogják Önt gyógyítani, és biztos ki fogja bírni azt a pár hónapot.

Erőt, egészséget!

Előzmény: Meisteranker (200)
beiglee Creative Commons License 2001.10.06 0 0 209
Figyelj Vicary!

Nyugati szintu,mi?Igazi kikepzes!?Szerintem te ott szetszopnad sajat magadat a megegy nyelveddel egyutt!!!!!!!!!
Huzzal be katonanak!Tudod Magyar kotelesseg!

Előzmény: Vicary (207)
Vicary Creative Commons License 2001.10.06 0 0 207
Te figyelj ide Te fejsze vagy bárd vagy mi:

Fizikai állapotommal semmi gond, kicsattanok az egészségtől, rendszeresen sportolok (egyesületben), de egy ilyen szar szemét hadseregbe NEM fogok bevonulni.
Zokszó nélkül bevonulnék egy VALÓDI, nyugati szintű seregbe, ahol lenne is értelme amit csinálok, IGAZI kiképzést kapnék, értelmes tanfolyamokat (szellemit is!) végezhetnék, amit fel is tudnék használni a későbbiekben, a leendő munkámban.
De a jelenlegi magyar "hadseregbe"? Minek? Zülött, álságos, semmihez sem értő, alkoholista tisztikar, hasonló társak (csak a balekok vonulnak). Semmittevés 6 hónapon keresztül, mindez mire való?
Ehelyett inkább végzek mégegy felsőoktatási intézményt, megtanulok mégegy nyelvet, amíg téged és társaidat szanaszéjjel szopatják valami istenverte vidéki laktanyában, miközben semmilyen értelemben nem juttok 5ről a 6ra.

Előzmény: LödörgöHentesbard (205)
beiglee Creative Commons License 2001.10.06 0 0 206
Egyetertek a hentesbarddal!!Huzzal katonanak nyapickam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: LödörgöHentesbard (205)
Vicary Creative Commons License 2001.10.05 0 0 204
Tud valaki segíteni, hogy mit jelentenek az alábbiak?

Oedema pharyngis et laryngis, Febris, Bronchitis obstructiva, Rhinitis allergica.

Hálás köszönet, előre is!

obsidian Creative Commons License 2001.09.28 0 0 203
Hát pl. ilyet: Mikor akar bevonulni? Novemberben, avagy februárban.
A helyes válasz: novemberben.
Előzmény: gregWing (202)
gregWing Creative Commons License 2001.09.20 0 0 202
Sziasztok,

jövő héten nyomulok sorozásra a kis paksamétámmal a "gyermekkorom óta tartó magasvérnyomás és asthma bronchiale" betegséggel.

DE, biztosan megpróbálnak csőbe húzni keresztkérdésekkel.

Mit tudtok, miket kérdeznek a fenti betegségekkel kapcsolatban.

Ja, és mit jelent a sorozó papíron, hogy : ELSŐFOKÚ SOROZÁS III.B

Meisteranker Creative Commons License 2001.09.13 0 0 201
Hello!

A francba megkaptam, megint a sorozásra a behívót! Szóval allergia az van 4db 4++++-es, meg Urticaria Factitia (Csalánkiütés) bármilyen fizikai dologra kiütéseim lesznek nagyon erősen. Járok ideggyógyászatra a fejemmel, mert nagyon görcsölni szokott. Előfordult rosszullét is éjszakánként, szívdobbanás igren erősen nehezen kapok levegőt. A hidegtől meg bedagadnak a végtagjaim!!! Ezek mind valós bajok! Remélem az idén már megkapom az alkalmatlant! Nem bírnám elviselni, ha elvinnének, nem bírok ki ennyi időt! Ráadásul most találtam egy nagyon jó állást is, pont olyat amire egész eddig vágytam, úgyhogy ettől bekattanék! Van esélyem arra, hogy felmentenek?

Üdv

Előzmény: Sgt. Elias (199)
Meisteranker Creative Commons License 2001.09.13 0 0 200
Hello!

A francba megkaptam, megint a sorozásra a behívót! Szóval allergia az van 4db 4++++-es, meg Urticaria Factitia (Csalánkiütés) bármilyen fizikai dologra kiütéseim lesznek nagyon erősen. Járok ideggyógyászatra a fejemmel, mert nagyon görcsölni szokott. Előfordult rosszullét is éjszakánként, szívdobbanás igren erősen nehezen kapok levegőt. A hidegtől meg bedagadnak a végtagjaim!!! Ezek mind valós bajok! Remélem az idén már megkapom az alkalmatlant! Nem bírnám elviselni, ha elvinnének, nem bírok ki ennyi időt! Ráadásul most találtam egy nagyon jó állást is, pont olyat amire egész eddig vágytam, úgyhogy ettől bekattanék! Van esélyem arra, hogy felmentenek?

Üdv

Előzmény: Sgt. Elias (199)
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.05.23 0 0 199
Kérdés mindenkihez. A tartalékos tisztire milyen eséllyel lehet bekerüni egyetem után? Kb. hány százalékot fogadnak el, és mi alapján szelektálnak? Esetleg mit lehet tenni, hogy jobb eséllyel oda kerüljön az emberfia? (Tapasztalatok?)

Előre is köszi,
A Sgt. aki Lt. szeretne lenni.

SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2001.03.13 0 0 198
Háááát....

Én nem is akrom megúszni teljesen a katonaságot, inkább vmi könnyebb verzsönt szeretnék lájk: polgári szolg, vagy valamit ami kapcsolódni fog a lehendőbeli diplomámhoz (ha esetleg lesz olyanom, és mikorra lesz akkor lesz-e még egyáltalán KÖTELEZŐ kat. szolg. :)

SB

Előzmény: picur100 (196)
picur100 Creative Commons License 2001.03.09 0 0 196
StromBird!
Azért jobb ha vigyázol. Én is így álltam hozzá mint te.
Histamin 4+, fák 4+, füvek 4+, parlagfű 4+, atka 4+, kutya szőr 3+! Emellett fokozott háti kyphosis.
Most voltam a másodfokú sorozáson és ismét csak C-t kaptam. Tehát vigyázz!
(Az allergiámra annyi volt a reakció, hogy ok, akkor majd novemberben, akkor nincs pollen!! Ja meg akta sincs?! És 9 hónapba mindenképpen beleesik tavasz/nyár)

Paha: Konkrét orvost nem tudok, de figyelj arra, hogy hiába szakorvostól, kórházból (!) hozol igazolást van amit nem fogadnak el. Én úgy hallottam, hogy a pest megyeieknek pl. csak a törökbálinti szanatórium papírját fogadják el allergiával kapcsolatban.

Az orvosok útjai kifürkészhetetlenek.

_paha_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 195
nekem biztosan van valami allergiám, csak fogalmam sincsen mire... az a tervem, hogy elmegyek vizsgálatra, és megállapítják, akkor megkérdem a doktort, hogy mit tegyek / mennyit fizessek, hogy ebből a leletből katonaságg elleni csodaszer legyen?
kérdésem, tudtok-e valami tippet adni, hogy melyik orvoshoz menjek?

paha

SB a.k.a. StormBird Creative Commons License 2001.03.08 0 0 194
Szerintetek az kizáró ok, ha az "allergia-jelentésem":

Histamin, Virágok keveréke, Gyomnövények keveréke, Fekete üröm, Parlagfű, Lándszás útifű, Tollkeverék, Penészgombák

Elég szép kis lista, nem?

StromBird

Toth_Jozsef Creative Commons License 2001.02.20 0 0 193
Sziasztok!

Konkrétan hol végeznek allergia vizsgálatokat Pesten ? Ugyanis nagyon nem szeretnék bevonulni... Elöre is köszi,

Jozsi

A-man Creative Commons License 2001.02.19 0 0 192
Mi a helyzet?
Előzmény: scanmak (4)
Santiago Nazar Creative Commons License 2000.12.07 0 0 191
Roly!

Ami a közjavakat és a potyautas problémát illeti: egy közgazdaságtani kérdésre probáltam utalni, amelynek a neve angolul free rider problem.
A kérdésnek tengernyi irodalma van gyakran szellemes matematikai modellekkel. Ha úgy gondolod, hogy te kiváló vagy "racionális érvek matematikai következetességű összekapcsolásában" és érdekel a téma, talán nem árt utána nézni (és akkor esetleg tovább javíthatod - már amennyiben ez lehetséges - ezen képességedet :).
Ami a vitát illeti: ha jól emlékszem első mondatod az volt, hogy "szerintem Te nem vagy normális".
Nos ahogyan én ezt akkor láttam: írtam egy véleményt, egy olyan kérdésről amiben nem értünk egyet, a Te reakciód pedig...hát nem tudom...indításként eléggé autokratikus gondolkodásmódra utal így kezelni egy ellenvéleményt: levonni egy általános következtetést egy vélemény alapján...:) Ha már a matematikai következetességnél tartunk...
Amúgy én eddig igyekeztem nem foglalkozni vitapartnerem személyével, de így utólag - a hozzászólásaidból - nekem nem tűnt úgy, hogy te valóban megpróbáltad kicsit forgatni az agyadat. Tehát ebben sem értünk egyet. (Sajnos, sajnos...:))
Ami a moralizálást illeti: én igyekeztem elég sok példát és érvet felhozni.
Általában mindig hozzátettem, hogy "szerintem", ezt a te részedről alig tapasztaltam...(kioktató hangnemet annál gyakrabban...)
Úgy gondolom, hogy itt nem etikáról, moralizmusról van szó hanem érdekekről, érdekek játékáról (ld.: az előbb említett free-rider problem), te igen határozottan képviseled a - szerintem alapvetően inkább rövid távú - érdekeidet, ez a te szempontodból érthető, de egy alkalommal te is elismerted a "köz" jogát arra, hogy "vigyázzon a dolgaira".
"mindenkinek, igy a "köznek" is legyen annyi esze, hogy vigyáz a dolgaira. ha nem, az ő baja..."
Csak erről szól a dolog.

Pá: SN

Előzmény: roly (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!