Keresés

Részletes keresés

caius Creative Commons License 2011.08.04 0 0 23

Te valamit már akkor tudtál! Nem akarsz a mi lesz 100 év múlva topikba is írni?? :)  (igaz, az meg már engem nem érint)

Előzmény: texaner (22)
texaner Creative Commons License 2001.04.18 0 0 22
Na fiuk, lányok pattogjatok csak kifelé azokból a magán nyugdíj pénztárakból!
Minden pénzt az Orbán Viktor vezette forradalmi polgárkormánynak!!!
Bölény Creative Commons License 1999.08.23 0 0 21
Igazad van, Disznofeju Nagyuram, telleg volt ez a '98. junius 30-as hatarido. Szerencse(m)re a felveteli elotte volt...

Amugy en se feltetlenul rajongok mindenert, ami allami, de az elmult 10 evben azt kellett tapasztalnom, hogy amit privatizaltak, az jol meg is doglott. Az meg, hogy a magannyugdijpenztar jol megel az en befekteteseimbol, meg nem jelenti, hogy nekem is jut abbol a penzbol. Az allam viszont nem hagyhatja, hogy nagy tomegei ehenpusztuljanak, mert az azert megiscsak zsenant lenne az EU-csatlakozas kuszoben. De hat egy maganpenztar, az mas dolog, azt Te valasztottad, a Te kockazatod. Az en meglatasom szerint akinek akkora a jovedelme, hogy jut belole effele "szerencsejatekra", az lepjen be egy onkentes nyugdijpenztarba.

gersu Creative Commons License 1999.08.23 0 0 20
Semmi baj, egye fene, megbocsátok... :))
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.23 0 0 19
Jah, igazán ne haragudj, átnéztem a 100as listát, azok között nem volt és nem akartam órákig keresgélni - jelenleg, mint Te is minden bizonnyal tudod, nem túl egyszerű ma topikok között keresgélni.
Akoska Creative Commons License 1999.08.23 0 0 18
Koszi a valaszokat, segitettek.
En is felveteliztettem tobbszor mar, utoljara 1999. juniusban, szoval akkor mar nem vagyok palyakezdo. De akkor meg miert nem keresett meg meg senki hogy melyik maganpenztarba akarok belepni?
Disznófejű Nagyúr Creative Commons License 1999.08.23 0 0 17
Ha a nyári munkáid, illetve eseti megbízási szerződéseid (feltéve, hogy nem feketén dolgoztál) 1998. június 30.-ika előtt születtek, akkor már nem minősülsz pályakezdőnek. Ebben az esetben aug. 31-ig léphetsz be magánnyugdíjpénztárba (bár lehet, hogy ezt a korlátot a jövőben feloldják, és később is be lehet lépni, de ez egyelőre bizonytalan).
Ha '98 jún. 30-után születtek volna az említett szerződések, akkor elvileg már magánnyugdíjpénztár tagnak kéne lenned.

Ami pedig a belépést illeti, Bölény véleményével szemben szerintem még mindig megéri. A magánnyugdíjpénztár ugyanis azért vigyáz a befektetéseimre, mert ő is abból él. Szemben a TB-vel, akinek tökéletesen mindegy, hogy mekkora hiányt produkál. A TB ráadásul már bizonyított, s ez sem igazán írható a javára.

Végül pedig ami a nyári munkákra irányuló eredeti kérdést illeti, a tb törvény az általános és középiskolai nyári munkákra tartalmaz mentesítést, attól tehát még számíthat valaki pályakezdőnek, hogy pl. gimnazista korábran még '98. június 30-ikát megelőzően végzett alkalmi munkát. A jogi anomália így csupán az egyetem alatt dolgozókat érinti.

gersu Creative Commons License 1999.08.23 0 0 16
Volt már erről topik, én nyitottam, Mit tudtok a magánnyugdíjpénztárakról v. valami ilyesmi a címe.
Bölény Creative Commons License 1999.08.23 0 0 15
Akoska, a valasz egy nagy budos IGEN: az egyetem es a Ph.D. idoszaka nem szamit ilyen ertelemben munkaviszonynak. Ezt onnan tudom, hogy eppen egy evvel ezelott santikaltam magam is ebben a cipoben. Akkor ugy sikerult meglognom a kotelezo belepes elol, hogy tudtam igazolni olyan munkaviszonyt, ami utan nyugdijjarulek kerult levonasra. Eleg egyetlen egy napot is dolgozni, es maris nem vagy palyakezdo (az ot ev egyetem + harom ev Ph.D. ugy latszik smafu). Nekem ez az egynapos munka tortenetesen az 1.0E+03-szer elatkozott felveteliztetes volt (egyszer legalabb hasznom is volt belole). Ha Te is felveteliztettel, es megvan az az igazolas, amit a Professzorok Haza adott ki, akkor nyert ugyed van. (Nekem is voltak egyedi megbizasos szerzodeseim, de azok vmiert nem voltak jok erre a celra.)

Az pedig, hogy miert akartam meguszni a belepest, nagyon egyszeru. Emberi szamitasok szerint van meg cca. 30-35 ev munkaviszony elottem. Ha valamiben 100%-ig biztos lehet az ember, akkor az az, hogy 35 ev mulva nem ez a nyugdijrendszer lesz. Es akkor bebizonyitani, hogy igen, nekem volt magannyugdijpenztari befizetesem is, nos, ez biztos nem lesz egyszeru. Az meg, hogy orokolheto a magannyugdijpenztari befizetes, nem sokat jelent. Ha csak ezt orokli utanam a csaladom, akkor ugyis megette a fene az egeszet. Masreszrol meg azt se igazan latom, hogy miert lenne erdeke a magannyugdijpenztarnak jol gazdalkodni az en befizetesemmel, ha egyszer az allam ugyis kiegeszit. Szoval en maradok - tisztelettel - csak es kizarolag TB-tag.

SebDani Creative Commons License 1999.08.23 0 0 14
Ajánlom a Budapest Magánnyugdíjpénztárat!

Mert én annak vagyok a tagja, és meg vagyok velük elégedve... ;-)

Akoska Creative Commons License 1999.08.23 0 0 13
Sziasztok szakertok!

Aki tudja, legyszi arulja el, hogy az egyetem alatt nyari munkat nem vegzett, az egyetem utan rogton PhD osztondijasnak felvett (es most is az) egyedek palyakezdok-e vagy se. Az osztondijon kivul eddig egyedi megbizasi szerzodesekkel kaptam mar zsetont, mas nem volt.

Ha mar valaszoltok, legyszi ajanljatok olyan maganpenztarat, ahova erdemes belepni. (Gondolom a hozamokbol meg nem sok latszik, inkabb megbizhatosag meg szimpatia velemenyek erdekelnenek)

Koszi,
Akos

And67 Creative Commons License 1999.08.22 0 0 12
dinyus!

Ez tényleg így van, tehát azon egyetemisták, akik már dolgoztak nyári munkán, most nem számítanak pályakezdőnek. Így ha nem lépnek be maguktól egy magánnyugdíjpénztárba, az egyetem elvégzése után sem tehetik meg. Ez egy jogalkotási hiba, figyelmetlenségből lett így, de tud róla minden illetékes, így valószínűleg módosítva lesz a szabályozás.

Vera Creative Commons License 1999.08.22 0 0 11
Ajánlom figyelmetekbe: http://index.hu/cikk4/nyugdij/
dinyus Creative Commons License 1999.08.22 0 0 10
vmi olyasmit hallottam, h aki akár nyári viszonylatban is dolgozott, az az egyetem elvégzésekor már nem számít pályakezdőnek.

mennyi ennek az igazságtartalma?

köszi

dinyus

banya Creative Commons License 1999.08.22 0 0 9
Átverés az egész... :((
Nyugdíjunk alig lesz, gyakorlatilag tök mindegy, hogy az állami alapba (ezt legalább lenyúlja az aktuális felügyeleti szerv) vagy magánpénztárba (ahol remélhetőleg azért forgatják). Nincs más hátra minden hónapban be kell avrrni egy kis lóvét a cihába... Jól jön az még öreg napjainkon... :)))
Vagy kell keresni egy korrekt befektetési lehetőséget! (Szerencsére én már találtam!!)

Amúgy az élet- és balesetbiztosítást nem akarják megadóztatni, az összes többit viszont igen (hogy essen beléjük a ragya!) :(((

muzsa Creative Commons License 1999.08.22 0 0 8
nagy nehezen elhataroztam magam, hogy lepek. de azt mondjatok meg, hogy hova erdemes, es legfokeppen miert. de egyszeru szavakkal elbeszelve am!
csutak Creative Commons License 1999.08.22 0 0 7
Kedves Andi,
Már csak az államosítás az amire várok. Ugyanis Ovi fiúék úgy felejtették el emelni az évente emelendő %-ot, hogy az azt elrendelő törvény hatályban maradt. Ez bizony törvénysértés a javából :-(((
And67 Creative Commons License 1999.08.22 0 0 6
Én csak azt mondom, hogy most be kell lépni, aztán 2000 végéig még meggondolhatjuk magunkat. Addig is sokminden kiderülhet, ahogy még át is alakíthatják az egészet.
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.22 0 0 5
Köszi szépen, ilyesmire vártam... Most már kezdem érteni a dolgot.
csutak Creative Commons License 1999.08.22 0 0 4
Kedves Magnum!
Ha ezt a véleményt egyik munkaadóm elolvassa biztosan kirúgnak, de leírom.
Nem érdemes sehova belépni!

Anno, amikor elindult a rendszer, évenként emelkedő %-ban állapították meg
a magán nyugdíjpénztárba befizetendő összeget. Ezt OVU fiúék befagyasztották!!!!
Sajna ezáltal az a tőke, amelynek jövedelméből majdan a nyögdíjad kiegészülne,
nem a várt mértékben szaporodik. Vagyis már ma meg vagy lopva!
Aki 2014 től megy nyugdíjba az már adózik a nyugdíja után!

168/1977.(X6.) Kormány rendeletből kiragadott infó:
T.20.§
Aki a régi rendszer alapján kap nyugdíjat, annak a 40 év szolgálat után
a havi bruttó átlagkereset 66,00 %-a a nyugdíj alap.*
Aki az új rendszer alapján kap nyugdíjat, annak a 40 év szolgálat után
a havi bruttó átlagkereset 48,80 %-a a nyugdíj alap.*

* Ez az alap egy érdekes dolog, mert a vége(Ft) az nivelláltnak tűnik.
Ma így számolnak:
45001-51000Ft közötti átlagkeresetnél 90%
51001-58000Ft közötti átlagkeresetnél 80%
58001-64000Ft közötti átlagkeresetnél 70%
Stb
A 116000feletti átlagkereset 10%-át kell a saját jogú nyugdíj
megállapításánál figyelembe venni.

Mivel a biztosításokat is meg fogják adóztatni, nem tudok mit ajánlani.
Ez a 22- es csapdája!
Üdv: csutak

And67 Creative Commons License 1999.08.22 0 0 3
Augusztus 31. után már csak pálykezdők léphetnek be magánnyugdíjpénztárba. (Igaz, nekik ez kötelező.) Vagyis aki nem pályakezdő, az ősztől már nem választhatja a vegyes nyugdíjrendszert, hanem az állami TB-ben marad 100%-osan. Azok, akik átlépnek, valójában csak kb 25%-osan lépnek át a tőkefedezeti nyugdíjrendszerbe, mivel a munkáltató által fizetett nyugdíjjárulék teljes egészében, a munkavállaló által fizetett 8% nyugdíjjárulékból pedig 2% továbbra is az állami TB-be kerül. A 6%-nyi magánnyugdíjpénztári tagdíj lesz az alapja az ún. 2. pillérből, vagyis a tőkefedezeti pillérből származó majdani nyugdíjnak, de ez csak a nyugdíj kb 25%-át fogja biztosítani. A többi az ún 1. pillérből, vagyis a felosztó-kirovó módon működő állami TB-ből származik majd úgy, mint a nyugdíjreform előtt.

Különböző garanciális szabályok miatt túl sokat nem kockáztat az a 40 év alatti, aki átlép, mivel ha a vegyes rendszerből származó nyugdíja nem éri el azon nyugdíj (ha jól emlékszem) 90-92%-át, amit a tisztán állami nyugdíjból kapna, akkor erre a 90-akárhány %-ra kiegészíti az állam.

Az egykori állami propaganda szerint azoknak éri meg átlépni, akik fiatalok, illetve az átlagnál jobban keresnek. Más vélemények szerint inkább azoknak, akiknek a jövdelme az átlagos növekedésnél jobban nő, vagyis bérnövekedésük dinamikusabb az átlagosnál.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy most augusztus 31-én lezárul az átlépés, könnyen lehet, hogy még újra lehetővé teszik.

Abból a szempontból viszont mindenképp érdemes átlépni, hogy időt nyer az ember: 2000 végéig még meggondolhatja magát mindenki, és visszatérhet a tisztán állami nyugdíjrendszerbe. Tehát aki nem tudja, mit csináljon, lépjen be és gondolkodjon tovább!

caius Creative Commons License 1999.08.22 0 0 2
Na, jó. Aug. 31.-től csak a pályakezdők választhatnak. Szerintem az egész csak akkor érdekes, ha jó sokat fizetsz be. 1-2 ezernél tök mindegy. Ennyit tudok.
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.22 0 0 1
caius, kedves:

Elég lassú vagy... Csak a gyors zérókat szeretem.

caius Creative Commons License 1999.08.22 0 0 0
Nulla lehetőség sincs már :)))
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.22 0 0 topiknyitó
...Sz'al azt szeretném, ha vki itt okosan +magyarázná, hogy mi ez az aug.31-i határidővel lezáruló 'nagy lehetőség'.
Tehát: miért jó átállni és melyikhez érdemes?

PS: remélem, nem volt erről topik, a magam részéről rákerestem a témára, nem dem találtam ilyesmit, ha esetleg mégis, akkor elnézést...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!