Keresés

Részletes keresés

rezső Creative Commons License 2000.04.30 0 0 177
ez eddig ok. de hova lett az én kukim?
George Sand Creative Commons License 2000.04.30 0 0 176

Wágner úr,
Köszönöm :))
Nagyon tanulságos volt végigolvasni az utolsó oldalt, sok információt kaptam. Ezenkívül betegre nevettem magam :))

Üdv. :)

Ps.: Galadriel, medwe és rezső is megérdemel egy köszönetet rekeszizommozgató tevékenységükért :)

Előzmény: Wágner úr (171)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 174
Stimm! Biztosan ottan van a Kukis Fukisba vagy holis... a Sörrel meg ne tessék engemet provokálni, mer' ha ideöntöm, hogy megmutassam a kukit, izé, a Söröt, akkor meg aszondod, hogy Lyól lefagyasztom a Lyó kis hideg Sörképpel a suméravakori ősi netcápádat és akkor még a Trebitschet is a nyakamra küldöd telefonilag, annyi Söröm viszont nincs... :)))))))
Előzmény: rezső (172)
rezső Creative Commons License 2000.04.30 0 0 172
Talán a fikuszba rejtetted...

nincs egy kis söröd?

Előzmény: Wágner úr (171)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 171
Jééééé, tényleg, eszembe jutott... csak hová is tettem azt a kukit, amelyikbe ez benne volt... ahááá, szóval, a medwe az, aki a Himnuszt szokta hegedülni két koncz zsuzsás zsötem andré között... és nyilatkozni is szok... az 1968-as órának vagy hogyan is van ez... na, hová is tűnt az az eltűnős kuki?!
Előzmény: rezső (170)
rezső Creative Commons License 2000.04.30 0 0 170
ne bánccsátok már a jó öreg fikusz kukiszt. Még ilyet, velem ijesztgetni valakit.

már csak az hiányzik, hogy felrakjátok a magyar himnuszt is a gépére, és rögtön kifut a világból...

Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 169
Jóvanna, akkor biztos tévedtem... te vagy az, aki bagóz, a rezső meg az, aki Söröt isz... há' legyen má' valami határozott különbség is köztetek, hogy ne lehessen összekavarni.... majd eztet kell a azokba a megfigyelős kukikba betenni..., igy Lyó lesz?
Előzmény: medwe (168)
medwe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 168
rezsővel össztéveszteni engem!
sztrovacsekom, nagyon a bögyödben lehetek
ennél még az is jobb lenne, ha
konczsuzsa mekkérne hogy szüljek neki
fiúgyermeket ;o))))))))))))))
Előzmény: Wágner úr (167)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 167
Nyugi má', medwe komasztrovacsek, nem annyira rosszak azok a kukimemóriák ... csak most biztos összetévesztettek tégedet a rezsővel... :))) Mer'hogy akkora volt itt a felfordulás és csak úgy nyíltak egymás után az érdeklődő topikok.... hogy aszongya ezzel mi van, meg amazzal mi lesz, meg ez miér' van csak úgy... és le a kukikkal is, meg az micsodadolog.... meg különben is monnyon le... Há', lehet, hogy nem úgy van, de a hordó mögül meg az én duplatriplaságommal....
Előzmény: medwe (163)
medwe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 166
kedves graffiti!
ha jól emléxem eddig nem volt szerencsénk
egymáshoz és azután sem lett volna, hogy
mexólítottál, de most látom, hogy te is indexes
vagy, benne az impresszumban a neved.
Így belátom, tévedtem, mert kapásból besoroltalak
azok közé, akik rongálni járnak ide és akikhez
igyexem nem szólni.

Számomra egy indexestől szokatlan az az alapállás,
hogy "kötözködjünk mindenáron".

Én választ kerestem, ezért kérdeztem és ezért
hívtam fel megkérdezett figyelmét: nem válaszolt.

Kollégám pedig feltehetően nem rátok gondolt,
hogy gyanúsak lennétek, hanem azokra, akik itteni
csevegéséből éltek: azaz ránk. Mivelhogy
bármelyikünk lehetett a floodbajnok.

De olyan jól hangzik az, hogy "visszautasítom". Nem?

Előzmény: graffiti (165)
graffiti Creative Commons License 2000.04.30 0 0 165
Sokat bíbelődsz ezzel a felelős szerkesztői pozícióval, pedig csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagyok programozó, rendszergazda, Pozsi a szakember.

Nickedből úgy tűnik, új ember vagy, ezért talán nem emlékszel a sztorira. Másfél éve pont mi fordultunk egy rendőrségi megkeresés kapcsán Majtényi Lászlóhoz, s pont az ő ajánlása alapján járunk el. Nem adtuk ki a felhasználó adatait, s azóta nem őrizzük meg a logokat, így a látogatók IP-it sem.

Az elkövető kilétét pedig egész egyszerű okok miatt nem állapíthatjuk meg, hiába hívom fel az internetszolgáltatót, nagyon helyesen azt mondja nekem: nem adhatom ki az ügyfelem adatait. Csak a rendőrséggel, ügyészséggel állnak szóba.

Az elmúlt napokban megfeszített munkát végeztünk, hogy ne lehessen garázdálkodni a Törzsasztalon, éppen ezért a legnagyobb tisztelettel visszautasítom a gyanusítgatásodat, miszerint mi "gyanúsak" lennénk.

Előzmény: topicnyitó (164)
topicnyitó Creative Commons License 2000.04.30 0 0 164
Kedves Takács Viktor (graffiti)!

Mint mondottam volt, a Majtényi László aggódik, na nem magánemberi minőségében, hanem "csak úgy", adatvédelmi biztosként, ezért-azért. Az Index miatt még nem aggódott, tudomásom szerint. Az adatvédelmi elvek szép dolgok, nekem tetszenek. A programozókat egyébként megértem, tudom, hogy nem könnyű a feladatuk. Nekem az nem tetszik, hogy egy ámokfutó napok (talán már hetek) óta garázdálkodik a Törzsasztalon és az illetékesek (talán a FELELŐS szerkesztők) ide-oda mutogatnak, hogy nekik nem feladatuk utánajárni a kilétének. Szerintem ez nem helyes elv, sem adatvédelmi, sem más szempontból. Talán mégis ki kellene derülnie, hogy ki volt az "elkövető". Mert addig, ugye, mindenki gyanús, mint a letűnt kommenista időkben. Ezt pedig, remélem, senki nem akarhatja, kedves felelős szerkesztők. Remélem.

Üdvözlettel:
topicnyitó, aki örülne, ha kiderülne végre, hogy ki szórakozik

Előzmény: graffiti (157)
medwe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 163
Pozsi: kösz. Ez hiányzott nekem.
Korrektnek tartom a válaszod.

Wágnerem! Félreinformáltak a kukik
és a memóriád is rossz. Söröztünk
már együtt IRL ;o))))

Gen (megtisztelve érzem magam)
Az hogy hívogatta az idg-t
pongyola fogalmazás volt.
természetesen a szolgáltatót hívogatta
a proxy (elender), tízeprcenként felépített
egy kapcsolatot amit egész pontosan 3 percig
tartott, majd bontott.
A naplózásból derült ki, hogy mindig az idg-nél
járt.
Azt hogy a rencergizda hibás, csak megerősíteni
tudom, de olyan helyzetben volt hogy tudta:
én már rég nem leszek igazgató, amikor ő még
mindig rencergizda lesz.

topicnyitó Creative Commons License 2000.04.30 0 0 162
1. Barátom, az "öt sort" csak képletesen mondom, képletesen...

2. Köszönöm a tájékoztatásodat, fölöslegesen fáradtál...

3. Nem én aggódom, hanem a Majtényi László...

4. Őt kéne megnyugtatni...

Előzmény: Gen (158)
Gen Creative Commons License 2000.04.30 0 0 161
medwe írta:
"2. hogy fordulhatott elő, hogy amikor még
munkahelyi hálózatról internettóztam, akkor
egy kuki miatt a szerverünk egész éjjel
hívogatta az idg-t? - rencergizdánk csak úgy
tudta ezt leállítani, hogy letiltotta a szerver
mellékét a telefonközpontban. "

Nos itt valami nagyon-nagyon nem stimmel, ami felett elsiklottak a jószándékú segíteni akarók.
Mi az, hogy "hívogatta az idg-t"?

Honnan a francból tudta volna a böngésző, vagy bármi az idg telefonszámát és főleg MINEK hívogatta volna, mikor a dial-up szolgáltatóhoz kellett fellépnie a gépnek?
Amennyiben a gépen automatikus levélletöltés, a volt internettós presszó automatikus frissítéssel, vagy bármilyen más automatikus frissítés van beállítva, akkor nem szabad csodálkozni azon, hogy a rosszul beállított böngésző (nem tiltottátok le az automatikus kapcsolat felépítést) bármiféle frissítés esetén hívást kezdeményezett, persze nem az idg, hanem a szolgáltató felé, bár ebben a rendszergizda is éppen olyan hibás, mint aki nem zárja le az online böngészését.

Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 160
Jéééé, pedig én azt hittem, hogy amiket én ottan leírtam a medwe rossz szokásairól - nem bagóz és Söröt sem isz... - aztat mind ezek a kukik is tudják... Nahát! Hiába, néha olvasni is kell a szagembereket, nemcsak inni, izé, írni... de..., mégiscsak inkább inni...:))) Egészség!
Pozsi Creative Commons License 2000.04.30 0 0 159
- kijelented-e, hogy az index nem nyúlja
le az adatokat? (mint azt internettó korában tette)

Ez az amire nehéz pontos választ adni.
-Igen, tudjuk, hogy milyen beállításokkal nézed a topicokat (sorrendezés darabszám)
-Nem, nem tudjuk, hogy milyen a processzorod, monitorod.
-Nem, nem tároljuk, hogy milyen oprendszert, böngészőt használsz. Nem tároljuk, hogy mely Index oldalakat néztél meg.

- biztos lehetek-e abban, hogy indexelés közben
semmi olyan nem történik a gépemen az index
jóvoltából, amiről nem tudok?
-Igen

- igaz-e, hogy ha bejelentkezem egy szerverre,
a kapcsolat közben a szerver webmastere BÁRMIT
megnézhet a gépemen?
- A manapság használatos böngészők legnagyobb része tartalmaz olyan biztonsági réseket, melyeket egy rosszindulatú oldal rendszergazdája kihasználhat, és hozzájuthat a file-jaidhoz, módosíthatja, törölheti azokat. A mi oldalaink nem tartalmaznak ilyen rosszindulatú kódokat. A böngészők hivatalos oldalain a rések felfedezése után néhány nappal meg lehet találni védelemhez szükséges javító programokat (patch-eket)

Előzmény: medwe (150)
Gen Creative Commons License 2000.04.30 0 0 158
Ez az öt sor a mániád.

Hozzászólásodban az az egy iciri-piciri apróságot felejtetted el megemlíteni, hogy az általad felsorolt hihetetlenül fontos adatok pontosan azért kellenek, hogy egy site ki tudja szolgálni a gépedről érkező kéréseket, pl alkalmazkodni tudjon az általad használt felbontáshoz, színmélységhez, használhat-e Actve X-et (IE), vagy meg kell elégednie azzal, hogy JAVA-t futtat, stb.

Ha valaki ennyire be van tojva, használjon LYNX-et böngészőnek, ami a kemény férfiak böngészője! :)

medwe-nek meg különösen ajánlom tekintettel a sávszélességére.

Előzmény: topicnyitó (152)
graffiti Creative Commons License 2000.04.30 0 0 157
Megmondtuk már ezer éve :-)))

Csússz le az oldal aljára, ott van a Kinek írjak? felirat mögött az impresszum linkje. Az Impresszum végén pedig megtalálod az Index adatvédelmi elveit.

Előzmény: topicnyitó (155)
graffiti Creative Commons License 2000.04.30 0 0 156
Sőt, ezt bárki meg tudja csinálni. Az okosabb Top100 típusú listák ilyen szolgáltatásokat is nyújtanak: beilleszted a kódjukat a lapodba, utána pedig gyártják neked a statisztikákat, op rendszer, böngészők, képernyőfelbontás szerint.

Ilyen például:

http://www.hitbox.com/

Az Indexnél amúgy nem készülnek ilyen statisztikák, egyetlen mérés van, a Medián Webauditja.

A cookiek pedig nem arra szolgálnak, hogy az olvasói szokásokat mérjük vele, arra van egy sokkal egyszerűbb módszer: megnézzük, hogy melyik rovatot hányan látogatták. Pozsi leírta már az egyik topicban: a cookiek mindössze a Törzsasztalos adatokat őrzik fél óráig (név, kedvencek listája).

Előzmény: topicnyitó (152)
topicnyitó Creative Commons License 2000.04.30 0 0 155
Kedves Wágner úr, akkor most mi van a személyes adatok biztonságával? Ki mondja meg nekünk?
Előzmény: Wágner úr (154)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 154
Stimm! Van is néhány szétszórva a Tasztalon belőle... a HTML-próbába' szokták belőni... :)))
Előzmény: topicnyitó (152)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 153
A medwe kötözköd... mer'hogy ez egy bolondjózan, nem bagóz, Söröt sem isz, csak ezzel a hülye politikával rontja a zegészségét... biztos asziszi, hogy igy egészségesen fog meghalni... Egészség!
Előzmény: graffiti (151)
topicnyitó Creative Commons License 2000.04.30 0 0 152
Képzeled le azt, hogy valahol, akár 1000 km-re az Index szerkesztőségétől ül valaki otthon a gépe előtt, és pontosan meg tudja mondani, ha akarja, hogy az ebben a topicban hozzászólóknak milyen operációs rendszer van a gépükön, milyen felbontással használják a monitorukat, milyen böngészőprogramot használnak, milyen processzor van a gépükben stb.

Sajnos, ez egy sima ügy, ezt simán meg lehet mondani, kell hozzá kb. öt sornyi programocska...

graffiti Creative Commons License 2000.04.30 0 0 151
Bocs, de te most mindenáron kötözködni akarsz, vagy tényleg kíváncsi vagy?
Előzmény: medwe (150)
medwe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 150
kedves pozsi!
nehány hozzászólással lejjebb kérdeztem
hogy teljesen hiteles legyen az indexc
válasza, ahhoz nem visszakérdezni
kellene. Hanem egyenesen válaszolni.
Utána visszakérdezni, ha kell.
Előzmény: Pozsi (149)
Pozsi Creative Commons License 2000.04.30 0 0 149
Itt sokmindent leírnak a cookiek-ról, ha elolvassátok talán eloszlik egy két tévhit róluk.

Üdv: Pozsi

ps1. A site valami komponenst akar letölteni a microsofttól, de nem muszály, ha féltek az ilyesmitől.

ps2. medwe, írd le pontosabban, hogy milyen adatokra gondolsz. Pl. hogy mi az ip-címed azt a webserver logfile-ja tárolja, de hogy milyen .doc fileok vannak a vinyódon azt nem tudjuk. És nem is fogjuk tudni. Meg nem is akarjuk.

tdL002 Creative Commons License 2000.04.30 0 0 148
mit gondolsz, miert kell cookie???
Mert nem erdekli oket, mi van a gepeden, hogy milyen szokasaid vannak, hogy hova kell reklamot elhelyzni, hogy hogyan kattintgatsz???

Ebbol elnek ui. Belolunk... csak meg kell, hogy ismerjanek:-((((

tdL

cogito Creative Commons License 2000.04.30 0 0 147
Mi a fene lehet a te vinyódon?
Előzmény: medwe (146)
medwe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 146
hát ha ilyenem van
akkor megnézhetem magam
Előzmény: pasa_ (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!