Keresés

Részletes keresés

MadDekken Creative Commons License 2002.01.04 0 0 68
Tulajdonképpen az lenne a legjobb, ha senki nem használná azt amit nem tud megvenni. Csak az ingyenes szoftvereket.

Ezzel lehetne romlásba taszítani az MS-t.

-Nem tudna szabványokat kreálni a szarul kitalált szoftvereib?l.

-Sokkal kevesebben vennék meg, mert "úgysem ezt használják a legtöbben..."

-A többi gyártó fokozatosan leépítené az MS-el folytatott együttm?ködést..

És ha nincs lóvé, nincs hatalom sem.

Ezeknek a szerz?i jogi és egyéb buzulásoknak informatikai forradalom lesz a végeredménye, pár éven belül. Amikor az emberek be fognak inteni 1000L. Már alig várom.

Stronci Creative Commons License 2000.01.14 0 0 67
Helloka!
Ahogy ezt vegig olvastam ezt az egeszet: hanyinger,nem a Tasztaltol ettol az egesz politikai turtymotol. Amugy a hulyek mi vagyunk mert mindent elturunk. (Szerintem az egesz EU csatlakozast mar kifizettuk a szolgaltatokon keresztul (Matav,enegia ipar)) Csak pldakent: kocsmaban szol a radio a havi jogdij 17k Ft !(+a mocskok mint egyesulet muxienek es csak 12%-kal AFA-zik,valszeg' mindig visszaigenyel az APEH-tol)Amugy meg 1 erdekssegkent: a ahol lakom tavaly szep uj rendorseg epult 450 mFt volt (mar jon le a festek), uj halozat es nem jogtiszta sw-rel. Szoval akkor ki a bunozo?! Herot :-((
Udv!
Rocky Creative Commons License 1999.09.13 0 0 66
névtelen wrote:
>Ha információt ADSZ, akkor MEGMARAD neked is. ...
> De azzal nem károsítok meg senkit, sőt megtanulom kezelni a b** programjukat,
> ha otthonra felteszem magamnak, s ez nekik jó. /mert ha fizetni kéne, s anélkül nem használhatnám:
>akkor nem használnám/.

Bravo névtelen !

Vegre meg egy ember, aki osztja a velemenyem.
En is ugyanezt magyarazom mindig, de eddig eleg kevesen osztottak a velemenyem. Pedig szerintem a keplet 1xu":
- ha csak dragan lehet megvenni a progit, ezert nem veszem meg es nem hasznalom, akkor a ceg nyeresege: 0
- ha illegalis hasznalat miatt nem veszem meg, akkor a ceg nyereseege: 0
A ketto kulonbsege: 0 - 0 = 0
Ergo: az altalam okozott anyagi hatrany 0 Ft
Ergo: nem sertettem meg a Btk.-t, hiszen az csak akkor bunteti az illegalis felhasznalast, ha ezzel anyagi hatranyt okozok a szerzonek (persze ez a topic temajaban szereplo jogszabaly szerint akkor mar megis buncselekmeny)

De nekem ne pofazzanak, hogy ennyivel, meg annyival karositom meg a ceget. Szegeny Billy gyerek mitol lett a vilag leggazdagabb embere, ha folyton csak lopnak tole? Micsoda anyagi kar erhette!!!
Ha nem lopnak a programjait, akkor nem is terjedtek volna el annyira, es akkor az eladott peldanyok szama is csak toredeke lenne a mostaninak. Es nem 100 Md $-ja lenne (vagy hol tart most), hanem ulhetne a seggen a kis irodajaban, szorgosan keszithetne az uj progikat, es evi 50-100e $-t kereshetne.
Na most akkor mivel okozunk anyagi hatranyt? Ha lopunk, vagy ha nem lopunk.
Ezek szerint inkabb azokat kene leultetni par evre, akik csak legalis sw-t hasznalnak, mert akadalyozzak a prg.-k terjedeset, ezaltal anyagi hatranyt okozva a szerzonek!

Egyebkent nem tudom, olvastatok-e a mult heten, hogy a Miniszterelnoki Hivatal legalizalta a sw-eit. Most mar csak legalis sw-eik vannak.
Ezek szerint akkor elismerik, hogy eddig illegalisat is hasznaltak.
Es akkor most ok akarnak ugralni?
Hogy is van ez a predikacional a bor meg a viz esetevel?
Meg a bagoly es a vereb fejmeretevel?

Rocky Creative Commons License 1999.09.13 0 0 65
Fulig Jimmy wrote:
>ahelyett, hogy hulye torvenyek letrehozarasa kolt az allam sulyos penzeket,
>mondjuk valamifele kedvezmenyt biztosithatna szoftver vasarlasra az arra raszoruloknak.
Jimmy! Nagyon jo otletet adtal!
(Nem a javaslatoddal ertek egyet, mert azert az durva lenne, hogy most nekiallunk olcson Win-t venni, allambacsi meg tejeljen a MS-nak! Csak beugrott egy otlet a torvenyhozassal kapcsolatban)

Az szerintem egy jo gyakorlat lenne, ha minden orszagban osszehasonlitanak az atlagbert a keszito orszagban levo berekkel (nalunk mondjuk a tizede, mint az USA-ban), es a sw. eladasi arat ehhez kene igazitani. Persze szabadaras termek, olyan arat kernek erte, amilyet csak akarnak, de ha ezt az aranyositott ajanlott arat mondjuk tobb, mint 10%-kal tullepnek, akkor a torveny mar nem vedene az adott sw.-t. Es akkor nem elhetnenek vissza a cegek (elsosorban MS) a monopol-helyzetukkel, hanem merlegelniuk kene, hogy alacsony aron sokat adnak el, vagy bazi dragan kis peldanyszamot.

Rocky Creative Commons License 1999.09.13 0 0 64
Fulig Jimmy wrote:
>osszekarcolod a CD-t mondjuk a 91 napon (asszem talan 90 napig
> kicserelik a CD-t, ha tonkremegy) es akkor vehetsz egy ujat magadnak, mert illegalis lett volna egy
>biztonsagi masolatot csinalni.
>Meg vagyok gyozodve, hogy akik ezt a torvenyt hoztak, azoknak fogalma sincs meg arrol sem, hogy egy
>szerzoi jogi torvenynek elvileg mi lenne az ertelme.
Nincs hat. Es az ilyen 90 napos dolgokkal meg nem is foglalkoznak. Hiszen ok is lopjak a progikat (nana, majd megveszik!), ezert nem is latjak at a problema lenyeget!
Vang So Creative Commons License 1999.09.11 0 0 63
A hangulat hasonló, mint a katonaságnál: a szabályok betarthatatlanok, és olyanok hozzák, akikre semmilyen hatásod nem lehet. Hasonlóan a kábszertörvényhez, pár nap leforgása alatt sikerült több százezer bűnözőt kreálni, akik egyrészt kiszolgáltatottak a piacnak: "ha nem tanulod meg kezelni a számítógépet, ne számíts jó állásra, amiből majd megveheted a qrva drága szoftvert", másrészt kiszolgáltatott a törvénynek: "tudom, hogy csaltok, és holnap is csalni fogtok, de azt már én mondom meg, hogy kinek a fülét fogom és milyen erősen meghúzni". Reszkes alatvaló!
) Creative Commons License 1999.09.10 0 0 62
Köszi,

Csak mert ugy egy számítógépnek egyáltalán nem szükséges digitálisnak lennie, +hát ha igy halad a kvantum mechanika, és a génsebészet, akkor még elektronyosnak sem igazán...

nagykutya Creative Commons License 1999.09.10 0 0 61
gyerekek ezt a törvényt bármi meglepő nem a BSA hozta, az csak egy alapítvány. Ezt az általatok is megválasztott parlament hozta jó kormányunk előterjesztésére.

Ha emileket akartok küldeni, úgy azt Dávid Ibolyának, az aktuális igazságügyi miniszternek címezzétek, vagy személyesen ovinak. a számítógép definíciójának utána nézek, s holnapra felteszem.

) Creative Commons License 1999.09.10 0 0 60
Ugye jól gondolom, hogy egy CD-író attól még nem számítógép, hogy valaki rádug egy tápot és éget hozzá egy megfelelő eprom-kártyát?
Tényleg, melyik törvény definiálja a számítógép fogalmát?
)
texaner Creative Commons License 1999.09.10 0 0 59
Csak mint érdekességet, hadd jegyezzem meg az IBM például nem volt hajlandó belépni a BSA-ba! Még a nagy software gyártok is különbözőképpen látják ezeket a kérdéseket.
texaner Creative Commons License 1999.09.10 0 0 58
Fredi,

Valószinüleg igazad van, ezzel kivánják felváltani a "Tervszerü devizagazdálkodásról szóló" törvényt amelyre minden egyes "valutakiviteli engedély" mind a mai napig hivatkozik, viszont elvesztette eredeti funkcioját, azt hogy ezt felhasználva bárkit bármikor rendörségi eljárás alá lehessen vonni.
A 60-as években ha találtak nállad 5 $-t azonnal bekaszniszhattak, most egy m$ is megteszi!
Imádom a "Polgári" demokráciát lassan jobb lesz mint a népi demokrácia volt!

NeTuddKi2 Creative Commons License 1999.09.10 0 0 57
Egyebkent en mar varom a BSA sugallatra megszuleto torvenyt, mely szerint tilos mindenfajta levegovetel, tortenjen az akar szajon, akar orron, vagy barmi mason keresztul, mert 10 ev fegyhazbuntetessel lesz sujthato a torveny megszegoje...
NeTuddKi2 Creative Commons License 1999.09.10 0 0 56
Janus: Az nem lenne sem a BSA barat kormany, sem a BSA szamara jo otlet, leven akkor csak a magyarorszagon kifizetett karteritesekbe egy ev alatt tonkremenne a Microsoft... De az otlet jo.
NeTuddKi2 Creative Commons License 1999.09.10 0 0 55
javasolnam elektronikus alairas gyujteset a indexesek kozul valakinek, aki ezt megteheti: osszegyulne rengeteg emilcim, amit tiltakozaskent el lehetne kuldeni. (meg amelyek alapjan globalis meretu letartoztatasokat eroszakolna ki a BSA, dehat valamit valamiert)
KeFe Creative Commons License 1999.09.10 0 0 54
Barmilyen meglepo, de az orszagba legalis uton kerult irhato CDkre is kell jogdijat fizetni (ha jol emlekszem 25Ft/db korul, markatol fuggetlenul). Bar vannak kiskapuk amivel ez kijatszhato.
Janus Creative Commons License 1999.09.10 0 0 53
Sziasztok!
Veszel pl. egy vasalót és kiderül, hogy rossz vagy elromlott, akkor reklamálhatsz és van rá garancia, hogy kicserélik vagy megcsinálják. Gyakorlatilag minden drága cikkre van garancia kivéve a szoftver!!!!!
Ha a fos windows összeomlása miatt keletkezik akármennyi károd senki nem fog Neked fizetni semmit, hiába vetted meg a programot bármennyiért!
GARANCIÁT a szoftverekre is!!!! Ne lehessen többszázezer forintokért hibás, rossz szoftvereket árulni!!!!
Chaotic System Creative Commons License 1999.09.10 0 0 52
(3) Nem minôsül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műrôl számítógéppel, illetve elektronikus
adathordozóra mással készíttetnek másolatot.

(Itt.)

Hogyan definiálják az elektronikus adathordozót?

vénszivar Creative Commons License 1999.09.10 0 0 51
Köszönöm a válaszod. Bocs, de én úgy tudom, hogy nincs beépítve az árba semmi jogdíj jellegű terhelés, éppen ezért vetettem ezt fel.
A minidisc-et itthon jónéhány éve árulják, de most kezdte a piac felfedezni. Lehet kapni magnódeck-szerű felvevő-lejátszó egységeket, hordozható lejátszókat és autóban is használhatók. Akkor most a kereskedők illegálisan forgalmazzák ezeket? Aki megveszi és használja, számítson börtönbüntetésre? Nem kellene figyelmeztetni a feleket, hogy mostantól ez tilos? (és persze baromság:-(( ) Egyszeri gyors átfutás után nekem úgy tűnt, itt a törvény gumiszerű. De ez nem biztonságos, ugyebár.
nagykutya Creative Commons License 1999.09.09 0 0 50
a minidisc lehet egy kiskapu. a törvény alkotója ugyanis nem volt egy technikai zseni és nem tudta, hogy az is bizony digitális elven működik. A törvény ugyanis tiltja a magáncélú másolást elektronikus adathordozóra és tiltja a számítógépes másolást is.

Ugyanakkor megmaradt a minidiscnél a nyersanyag árába beépített szerzői díj ugyanúgy mint az audió és videó kazettáknál. Tehát bárki sikeresen érvelhet azzal, hogy a minidiscre magáncélra felvett műsor szerzői díját már a nyersanyag árába beépítve megfizette....

vénszivar Creative Commons License 1999.09.09 0 0 49
Sziasztok, remélem nem offtopic, mert digitális a másolás, de nem sw, hanem zene. Mi a helyzet a minidisc-kel? Digitális elven rögzít, újraírható (voltaképpen miniatűr újraírható CD, nem?)és remekül lehet magnókazetta helyett használni. Ez is illegális? Sem rádióműsort, sem saját CD-met (bakelit hanglemezemet) nem vehetem fel rá? Csak azért, mert nem analóg?
Ki tud erre választ? Kösz.
bzsolt Creative Commons License 1999.09.09 0 0 48
na akkor mondok még vmit:
számítógépe hány embernek van itthon: kevésnek mégis milyen fontos ez most egyes szerveknek mi, hogy nyomoznak az illegális softw. felhaszn-ok után stb.
namost a következő: itthon minden 5-ik (ÖTÖDIK én hál' istennek még nem) ember alergiás, de az ellen szart se bír tenni ez a kurva fidesz!
remélem vmi nemzetközi bíróságon Ausztria jól beperli a magyar államot és akkor majd észhez térnek
gyengébbeknek: ha 10m-an vagyunk és minden 5-ik alergiás az 2m
namármost annyi embernek van számítógépe???? még ha lenne is az alergia több pénzét emészti fel annak a szana-széjjel lopott államkincstárna, mint a software csalás
és az illegális software használat üldözéséből mennyi haszna van a buta államnak??????
mert ha kicsit odafigyelnének, hogy ki kéne irtani azt a rohadt vadkendert, akkor (mivel a megelőzés mindig olcsóbb, ha még nem hallottátok volna) sokkal kevesebb lenne a tüneti kezelésekre fordítandó költség
de ennek a buta korlátolt kocsmai verekedős tagokból álló fidesznek ez nem fér be abba a csöpnyi agyába
...mondjuk az MSZP-jébe se fért
na mindegy
megszoksz, átszoksz, elszöksz vagy hogy is volt...
névtelen Creative Commons License 1999.08.24 0 0 47
Ja, csak közben bűnözőt csinálnak az átlag számítógépfelhasználóból. Jó taktika, sok ezer éves, "te bűnös vagy, ÉN türelmes, de csak akkor, ha....."
Jól ki van ez találva. Mindig hoznak néhány betarthatatlan szabályt, amivel nem törődik senki, de ELŐ LEHET VENNI, HA NEM TECCIK VALAMI....
Windóz 2004: csak lehalkítani lehet, kikapcsolni nem, ha tudjátok, mire gondolok....
NevemTeve Creative Commons License 1999.08.24 0 0 46
Ha emlékeztek Piszkos Fred-re és Pálffy G. István-ra, mindketten saját népszerűtlenségüket használták ki arra, hogy valamit népszerűsítsenek: hevesen támadták azt, amit jónak tartottak. Lehet, hogy ki fog sülni: a BSA tulajdonképpen a fizetős szoftver teljes lejáratását és megszüntetését igyekszik elérni. (Najó, ez csak vicc volt - no flame please)
bzsolt Creative Commons License 1999.08.24 0 0 45
AndreWWW ez jó volt!!!
névtelen: gondolj már bele hányan fejlesztik a windowst és abba is ki fizesse meg a Bill Gates alapítványait, a villanyszámlájukat, a takarítókat, stb., ha nem TE!
ja meg a gyerekek magánóráit
AndreWWW Creative Commons License 1999.08.23 0 0 44
A "multik/bsa/szolgálunk és védünk" bandáról elég egyetlen kérdés:

Vajon kivonulna a rendőrség hozzád rajtaütésszerüen házkutatást tartani, ha azt állítom, hogy elloptad a hátsó fékámpát a kocsimból?
(win98-hoz viszonyítva: érték azonos, mindkettő büncselekmény, esetünkben a tulajdonos tesz feljelentést, a win98 lemásolásának társadalmi veszélyessége 0 - szemben egy autó biztonsági berendezésének eltulajdonításával)
Na ennyit a jogegyenlőségről!

névtelen Creative Commons License 1999.08.23 0 0 43
Szerintem a fő baj ezzel a törvénnyel, hogy egyesek azt akarják elhitetni, hogy az információ ugyanolyan árucikk, mit bármi más. De már a középiskolás nyelvtankönyvekben is benne van, hogy MÁS!
Ha információt ADSZ, akkor MEGMARAD neked is. Azaz: jogos lenne a M$ stratégiája, ha abból VALÓBAN kára származna, hogy "betörök a gyárba és ellopok a windózgyárból egy ablakot", mert akkor az neki az hiány lesz. De azzal nem károsítok meg senkit, sőt megtanulom kezelni a b** programjukat, ha otthonra felteszem magamnak, s ez nekik jó. /mert ha fizetni kéne, s anélkül nem használhatnám: akkor nem használnám/. Mo. szerintem a kalóz windózok elég sokat hajtottak a M$ konyhájára /a gyerek otthon ezt használta kalózban, s mire felnőtt, számítógépbeszerző főnök lett, s mivel ismerte: windóz vett..../. Persze, "megtűrik" az otthoni kalózhasználatot, ez szerintem pofátlanság.
Aki "szerez" bármilyen alkotást, az persze, kapjon érte pénzt, mert dolgozott, de ne szálljon el az irrealitások világába és főleg A FRANCBA, NE HAZUDJA AZT, HOGY EGY ZENESZÁM UGYANAZ MINT EGY X KILÓ KENYÉR!!!!!!!!!!!!!
bzsolt Creative Commons License 1999.08.23 0 0 42
Olvastam itt is és sokszor máshol is egy tipikus hozzászólást:
"""""az USA-ban és más nyugati országokban ennyi-meg annyi a minimálbér és még abból is lazán kijön ez-meg az a gép és ez meg az a prg, bezzeg itthon erre nincs pénz""""""
-Tekintsünk el attól a lehetségtől, hogy azért ott sincs mindenkinek pénze rá!-
DE: mit nyavajog itt mindenki?! dolgozzatok keményebben, hatékonyabban, lépjetek feljebb a ranglétrán, menjetek külföldre munkát vállalni és akkor majd meg tudjátok engedni magatoknak azokat a rohadt prg-kt
***
(azért vagyok ilyen kurva ideges, mert az a seggfej honvédség, annak ellenére kiküldte a behívót, hogy küldtem fénymásolatot a sikeres felvételi értesítőmről - faszkalap agyatlan rosszul szervezett társaság, mint ez az egész ország)
***
Egyébként, hogy ilyen magasak az árak az húzóerő is a gazdaság, így minden ember számára. Majd csak elérjük a szintet

Viki bácsiról, meg a bandájáról: eddig sem szerettem őket túlságosan, de most aztán kivívták a csodálatomat. Szakadna rájuk a Parlament! Vagy inkább mégse! Essen ki a Toyota Rav4-esének a padlólemeze!

lex2000 Creative Commons License 1999.08.09 0 0 41
Azért ezt helyre kell tenni
Amit írtam csak provokáció volt kedves Nagykutya, de azért nem baj. Nyilvánvaló, hogy BSA tagok szállítanak mindenhova.
OFF

Azért érdekes, hogy egy 70-80e forintos OEM Word+Excel, hogy tud megverni árban egy 5e forintos OEM SmartSuite-ot, amikor az több programot tartalmaz, fejletteb és sokkal olcsóbb.
ON

A hozzászólásom lényege az lett volna, hogy mi van a nem BSA tagokkal.
A BSA annyira nyomul (lásd maximális büntetési tételek reklámozása, mint egy magasugró rekord. Gondolom minél nagyobb, annál jobban érzik magukat, pedig ez nem az eredményességük mutatója sem nem ők érték el, akkor miért ezzel reklámozzák magukat), hogy kiszorítják az érdekvédelemből a nem tagokat.
Jó topicfolyatatást, L.

nagykutya Creative Commons License 1999.08.09 0 0 40
Bocs, ez egy dupla enter volt..
nagykutya Creative Commons License 1999.08.09 0 0 39
Azért ezt helyre kell tenni. A nagybeszerzések az állami szerveknél kizárólag a közbeszerzési törvény alapján működnek. A tenderek most minden esetben gépek+szerverek+hálózatok+intranet+ügyvitel+szoftverek. Kompletta. A nyertesek mindent szállítanak és nem túlzottan csökkentett áron. Én nem tudok arról, hogy közbeszerzési pályázatot nyert volna BSA tag szoftvercég ezeknél a bűnügyi szerveknél.

A rendőrség, ügyészség bíróság számítógépes kiépítése pedig jóval alulmúlja az apehet, a vámosokat, az önkormányzatokat, de még a családsegítőket és a munkaügyi hivatalokat is. - Hogy a minisztériumokról, vagy a különféle felügyeletekről ne is beszéljünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!