Keresés

Részletes keresés

alizka78 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 336
ez elég ciki...nem figyeltem:(
Előzmény: luciferk (335)
luciferk Creative Commons License 2008.05.11 0 0 335
Most sikerűlt egy madnem 2 éves hozzászólásra reagálnod :)
Előzmény: alizka78 (334)
alizka78 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 334
Én nem lennék biztos benne, hogy a Reiffeisen ajánlatai jelentősen kedvezőbbek lennének az Otp-nél. Nekem lakossági folyószámlám van az otp-nél,(de váltok net számlacsomagra). Legutóbb eszembe jutott, megnézem a konkurenciát, hátha érdemes újítani...
Reiffeisen bank...tényleg nagyon kedvesek voltak, és előzékenyek. csili-vili, az biztos. Határozottan kedvezőbbnek is tünt:) Csak belekérdeztem egy két dologba, ami szerintem egyértelműen ingyenes, de itt nem!!!! Aztán átsétáltam az Otp-be, ahol jobb ajánlat mellett nyugodt szívvel maradtam. Ha nem minden egyértemű, rá kell kérdezni!!!persze nem mondom hogy minden pénztáros tudja a dolgát, de nekem még rossz tapasztalatom nem volt. Kérésre nagyon kedvesen kinyomtatták az aktuális hirdetményt a folyószámla díjakról is, de az otpbank.hu-n minden pontos információt megtalálsz!
Ja, mégvalami...kamatadó mindenhol van...automatikusan levonják a többi bankban is. Ez vaan
Előzmény: Norbi2K (330)
belagyi Creative Commons License 2006.11.26 0 0 333

tökéletes..

volt/van több banknál is hasonló elérésem, de az otp-jét meg sem közelítik!

Előzmény: garvan (331)
zz9pza Creative Commons License 2006.10.10 0 0 332
nekem van...hasznalom legalabb hetente, es 90% elegedettseg.

Neha vagy ok nem erhetoek el, vagy a rendszeruk.
Előzmény: garvan (331)
garvan Creative Commons License 2006.08.19 0 0 331
Sziasztok!

Most szeretnék az OTP-nél egy TeleBank Center nevű szolgáltatásra szerződést kötni.
Van valakinek ezzel kapcsolatosan bármilyen tapasztalata? Megbízható?

Előre is köszönöm a segítséget!
Norbi2K Creative Commons License 2006.07.25 0 0 330
egy tök alap folyoszámla, elektronikus csomag...egyébként most néztem a szerződést ami mondjuk önmagában is vicces, egy darab fecni, szoval azon ugy van irva hogy tudomásul vettem hogy az adoszám megadása nem köteles, erről tájékoztattak stb :) persz rögtön azzal kezdte a nő hogy adokártya személyi :D
Amugy tényleg kell majd kamatadot fizetni??? ez röhej...
egyébként amikor a raiff-nál nyitottam egy számlát, na ők adtak egy halom papirt kondicios lista stb, szép mamppában minden ahogy kell... OTP szvsz még mindig nem nőtt fel, maradt a nagymamák sporoltpénzénél a szinvonal...ja és ugy látom kétszer olyan drága minden mint a raiffnál.

kösz az infot
Előzmény: Barlow (329)
Barlow Creative Commons License 2006.07.25 0 0 329
Azért kell nekik, hogy a Tőled levont adót hiba nélkül tudják az APEH-nak küldött adatszolgáltatásokban szerepeltetni.
Milyen számlát nyitottál? Eddig csak értékpapír-számla esetén volt rá szükség (osztalék-adó, árfolyamnyereség-adó, százalékos EHO), de szeptembertől a folyó- és betétszámlák esetén is kell majd (kamatadó). Valószínűleg a másik bank is megkér, hogy fáradj be adatpótlásra...
Előzmény: Norbi2K (328)
Norbi2K Creative Commons License 2006.07.25 0 0 328
hello

Mire szolgál a banknak az adoszám? miért kérik el? mert most nyitottam itt egy számlát és kérték, ugyanakkor egy másik banknál nem kérték :)
mallecka Creative Commons License 2006.05.05 0 0 327
Ma olvastam:

Veres János pénzügyminiszter és Farkas István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete Felügyeleti Tanácsának elnöke megvitatta a bankpiac legutóbbi fejleményeit. Úgy ítélték meg: hasznos, ha a PSZÁF megvizsgálja, hogy egyes kereskedelmi bankok törvényesen emelték-e a lakossági hitelekkel kapcsolatos díj- és járulékterheket.


Fontos a vizsgálatot arra is kiterjeszteni, hogy ezek az intézkedések mennyiben sértik a fogyasztók érdekeit, felmerül-e a tisztességes és átláthatóan működő piaci viszonyok veszélyeztetése.

A Pénzügyminisztérium közleménye szerint a kormány fontosnak tartja, hogy a pénzintézetek önmérsékletet tanúsítsanak áraik, díjaik meghatározásában, különösen akkor, amikor a költségvetés által támogatott termékeket, kedvezményes kamatozású lakáshiteleket forgalmaznak. A költségvetés jelentős összegeket fordít arra, hogy csökkentse a lakosság számára a lakáshoz jutás költségeit, beleértve a bank költségeit is. A cél az, hogy ezek a támogatások teljes egészében a lakossághoz eljussanak.

A Pénzügyminisztérium és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete egyaránt úgy ítéli meg, hogy a Felügyelet eddigi tevékenységével összhangban és annak megfelelően - az ügyfelek és a piac valamennyi szereplőjének biztonsága érdekében - kívánatos a fenti gyakorlat tisztázása, az ezzel kapcsolatos elemzés.

A témában a PSZÁF vizsgálatot folytat, szükség esetén felügyeleti ajánlást készít.
Előzmény: laci1.0 (317)
pacni Creative Commons License 2006.04.19 0 0 326
A THM-et megkerüli szinte valamennyi kereskedelmi bank. Pl. a devizaalapú hiteleknél az akciós (6 hónapig érvényes) kamattal számolják a THM-et, amitől jelentősen torzít...
mallecka Creative Commons License 2006.03.23 0 0 325
Most működik: visszarakták a régit.
Előzmény: mallecka (324)
mallecka Creative Commons License 2006.03.23 0 0 324
Állítólag megújul.
Előzmény: zz9pza (323)
zz9pza Creative Commons License 2006.03.23 0 0 323

lehet hogy megújult a honlapjuk? vagy fishing van?

Minden esetre otp.hu nem jön le, otpbank.hu kb 10 perc után de nem ismerős...szerintetek?

Tomathos Creative Commons License 2006.03.10 0 0 322

K&H-nál ugyanez...

A kezelési költséget emelték meg 2,5%-ra... a kedvesek :(

Történt ez a "bankadó" bevezetése után, amit természetesen nem hárítottak át az ügyfelekre, sőt...

 

Előzmény: laci1.0 (317)
laci1.0 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 321
köszi!
A Budapest Bankos lehetőségeket megnézem
Előzmény: silenthill (318)
mallecka Creative Commons License 2006.03.09 0 0 320
Velem szemben is mindig korrekt volt az ügyintézés.

Bár az már nem tetszett, hogy egyes reklamáló leveleimre a mai napig nem kaptam választ. Nem voltam tahó, teljesen normális hangvételű leveleket írtam. Azt hiszem, az a minimum, hogy ha kifejezem nemtetszésemet, hogy a lakhelyem közelében levő fiók miért költözik el a lakótelep közepéből a közeli "bevásárlóközpontba", akkor legalább írnak valamit. Ez volt az utolsó lökés.

Aztán abból is elegem lett, hogy kicsit gyakran emelkedtek az ilyenolyan díjak, meg mindenféle változtatás miatt be kellett mennem a számlavezető fiókba.
A kp. felvétel díjának emelkedése pl. vicc kategória. 3/4 éven belül 3 alkalom kicsit sok.

Úgyhogy nekiültem, megnéztem a többi bank szolgáltatását/árait a neten, megnéztem mennyibe kerülnek az Otp-hez képest, aztán rájöttem, hogy nagy marha voltam, hogy nem előbb léptem.
Előzmény: silenthill (318)
mallecka Creative Commons License 2006.03.09 0 0 319
Mi is 7 év albérlet után tudtunk lakást venni.
Amennyi pénz oda is elment.... már rég tudtunk volna venni.

Előzmény: laci1.0 (317)
silenthill Creative Commons License 2006.03.08 0 0 318

Nem tudom mennyi időre vetted fel a hitelt (megéri e váltani), de ajánlom figyelmedbe a Budapest Bank Adósságrendező hitelét. Én is az OTP-s lakáshitelemet, meg egy személyi kölcsönömet cseréltem le, és jóval kevesebbet fizetek havonta. Ráadásul magyobb összegre.

 

 

Nem tartozik a válaszhoz, de szeretném megjegyezni, ha már írok: nekem soha semmi bajom nem volt az OTP-vel. Tudni kell róla pár dolgot: melyik fiókba szabad menni, melyikbe nem stb... Meg aztán dolgoztam is ott, tudom, hogy működnek.

 

Ellenben a Citibankos hitelkártyám megszüntetése kész kabaré volt...

Előzmény: laci1.0 (317)
laci1.0 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 317
A következő történetnek a „Nekem az OTP intett be” címet adnám legszívesebben.
Az e-mailből kiderül, hogy miről van szó.


Tisztelt OTP BANK zRT

Információt szeretnék kérni a lakáshitel törlesztő részlet változásának okáról.
A közjegyző által hitelesített okirat szerint a szerződés 2003.január. 23.-án jött létre.
Ügyletazonosító: ……
Hitelszámla száma: …………………………….

Az eddigi törlesztő részlet nagysága 69,900.-Ft volt. 2006 március 1.-től ez az összeg 75,920.-Ft-ra változott.

A különbség havi 6020.-Ft, ami kicsivel több, mint 8%! Ez éves szinten 72.240.-Ft
Az összeg a hátralevő futamideig megközelítőleg másfél millió forint többletköltséget okoz!

A honlapjukon található hirdetményekből nem tudtam egyértelműen eligazodni a változás lehetséges indokairól.
A számomra érthetetlen "hitelkeret beállítási jutalék" ??? volt a gyanús rész, de ez sem volt egyértelmű.
Miért kellene nekem még jutalékot fizetni?
Amennyiben rossz úton járok, kérem, világosítsanak fel érthető nyelven a változás okairól.

Megköszönve figyelmét,

Tisztelettel

….. …..






Tisztelt ….. ……!


Köszönettel vettük az OTPdirekt Internetes szolgáltatáshoz küldött levelét. Érdeklődésére az alábbiakról szeretnénk tájékoztatni:

E-mail üzenet alapján ügyfeleink biztonsága érdekében nem áll módunkban megbízásokat feldolgozni, illetve az általános tájékoztatáson túl felvilágosítást nyújtani a szerződések, a számla és a konkrét tranzakciók adatairól.

A levelében jelzett kölcsön törlesztő részlete évente, a folyósítást követő 12. hónapban változhat. A részlet emelkedése több okból történhet: késedelmes teljesítés, hátralék, hiteldíjak (ügyleti kamat, kezelési költség) mértékének változása.

Javasoljuk, hogy a levelében jelzett kölcsönnel kapcsolatban a 06-1-299-2999 számú Lakáshitel vonalat felhívni szíveskedjen, ahol ügyintézőink a hitelszámla szám megadását követően tájékoztatják Önt a törlesztő részlet változásának okáról.

Az OTP Bank Rt. szolgáltatásaival kapcsolatban a továbbiakban is állunk az Ön szíves rendelkezésére.



Tisztelettel:

….. ……
Ügyfélkapcsolatok Osztálya
Elektronikus Banki Igazgatóság
OTP Bank Rt

-----Original Message-----
From: ………………………………………………..
Sent: Sunday, March 05, 2006 12:43 PM
To: Informacio
Subject: Lakáshitel törlesztő összeg változás

-------------------------------------------------------------------------------------------
Ez az üzenet, s bármely melléklete bizalmas információkat tartalmazhat és kizárólag a címzettnek szól.
Amennyiben nem Ön ennek az üzenetnek a címzettje, kérjük azonnal értesítse a feladót, s az üzenetet törölje a rendszerébol.

This message and any attachment may be confidential and intended exclusively for the addressee.
If you are not the intended addressee please notify the sender immediately and delete this message and any attachment from your system.






Az ott megadott telefonszámot felhívva a következő felvilágosítást adták.
(A hölgy nagyon kedves volt :), legalább Ő)
Az általam felvett hitel 4% plusz 2% volt, ahol a kamat a 4% a kezelési klts. a 2%.
A kezelési klts. maximálva volt 108.000.-Ft-ban. Ezt a maximumot eltörölték 2006.01.01-től és életbe léptették a 2%-ot.Ezt írásban is megkaphatom, amennyiben írok vagy faxolok nekik.
E-mail-ben nem lehetséges.
A kezelési klts. illetve a szerződés egyoldalú módosításának lehetősége ( az OTP részéről:) természetesen szerepel a szerződésben. Ez viszont engem nem vigasztal:(.
Szegény OTP-nek biztosan nagyon rosszul megy, hogy ismét sarcot kell kivetnie.
(Itt a szerződés aláírásakor felszámított szerény  összegekre gondolok.)

Itt van két hivatkozás, amit érdemes megnézni, hogy mennyire rosszul megy nekik:

http://www.cd.hu/fw/vis/elemzesek/otp011019.pdf

http://www.nol.hu/cikk/351978






Mielőtt jönnének az okos:) hozzászólások közlöm, hogy nem tudok másik bankhoz menni, mert már nincs ilyen konstrukció és ha lenne is más megoldás az esetleges költségek a csillagos eget verdesnék. A hitel felvétele időpontjában is csak ez az egy lehetőség volt elkerülni az albérletből!
Összefoglalva tehát maradok az OTP adósrabszolgája és reszketve várom a következő szerződésmódosítást. A hitelszerződés miatt ráadásul meg se tudom szüntetni a számlámat :(,pedig nagyon szívesen megtenném.


Konnektororrú Creative Commons License 2006.02.09 0 0 316
Ja, a limitről jut eszembe. A kártyámon 100e Ft volt a napi limit, amit egyből meg akartam szüntetni, hiszen nehogy már ne férjek hozzá a saját pénzemhez, amikor én akarok. Elvileg megszüntették, kaptam róla papírt is, erre autóvételnél le akartam emelni a hátralevő pénzt (>100e) egyszerre, aztán szépen állt az én szám meg az autókereskedő szája, amikor az automata közölte, hogy ez nagyobb, mint az egy napra engedélyezett limitem:-// De ez rég volt, azóta szerencsére már 3. éve közöm sincs az ótépéhez :-))))
mallecka Creative Commons License 2006.02.08 0 0 315
Ott kell hagyni a francba!
1000 más bank van, ahol nagyságrendekkel olcsóbban lehet intézni a dolgokat.
Azért emelnek, mert az ügyfelek nem mennek el tőlük. Hülyék lennének nem emelni.
Előzmény: nyman (314)
nyman Creative Commons License 2006.02.07 0 0 314
Figyeljetek oda http://www.bankkartya.hu/cikk.cgi?mod=0&id=2861

Díjváltozások az OTP Banknál
2006-02-06 10:20

Újonnan már nem igényelhetõ az OTP Bank C-hitele, ezáltal az A-hitel neve mostantól folyószámlahitel. 2006. január 1-tõl megszûnt a - korábban évekig mûködött - telefonos automatán keresztüli átutalási lehetõség elõre megadott bankszámlákra (ún. OTPdirekt automata telefonos átutalási szolgáltatás). December 16-tól a számlavezetéssel kapcsolatos, január 15-tõl a betéti bankkártyákkal kapcsolatos, február 1-tõl pedig a hitelkártyákkal kapcsolatos kondíciók változtak. Az összes változást egy hírben, de szakaszonként ismertetjük. A fel nem sorolt, forint alapú tranzakciós díjak nem változtak.

ÁTUTALÁSOK

A rendszeres, bankon belüli átutalások díja 30 Ft-ról 50 Ft-ra, bankon kívül 80 Ft-ról 100 Ft-ra, postai kifizetési utalvánnyal 80 Ft-ról (+ a kifizetési utalvány díja) 100 Ft-ra (+ utalvány díja) nõtt. Az azonnali beszedési megbízás (inkasszó) felhatalmazásának kezelése 550 F/tételrõl 600 Ft/tételre, a limitfigyelése 550 Ft/tételrõl 600 Ft/tételre, az inkasszó utalása bankon belülre 0,2%, min. 120 Ft, max. 1.200 Ft-ról 0,2%, min. 160 Ft, max. 1.600 Ft-ra, bankon kívülre 0,2%, min. 220 Ft, max. 5.200 Ft-ról 0,2%, min. 280 Ft, max. 6.000 Ft-ra, az inkasszó indítása (továbbítása) postán papíralapon 350 Ft-ról 400 Ft-ra, elektronikus indítással 100 Ft-ról 200 Ft-ra nõtt.

Az eseti átutalási megbízás díja:
- bankfiókban bankon belül 0,2%, min. 120 Ft, max. 1.200 Ft helyett 0,2%, min 160 Ft, max. 1.600 Ft, bankon kívül 0,2%, min. 220 Ft, max. 5.200 Ft helyett 0,2%, min. 280 Ft, max. 6.000 Ft, bankon kívül postai kifizetési utalvánnyal 0,5%, min. 220 Ft, max. 5.200 Ft (+ az utalvány díja) helyett 0,5%, min. 280 Ft, max. 6.000 Ft (+ az utalvány díja),
- ATM-en keresztül bankon belül Ft-ban 0,1%, min. 60 Ft, max. 600 Ft helyett 0,1%, min. 80 Ft, max. 800 Ft, bankon kívül Ft-ban 0,1%, min. 110 Ft, max. 2.600 Ft helyett 0,1%, min. 140 Ft, max. 3.000 Ft;
- az OTP direkt telefonos ügyintézõi szolgáltatáson keresztül bankon belül Ft-ban (kártyafedezet biztosítására végzett tranzakció is) 0,15%, min. 90 Ft, max. 900 Ft helyett 0,15%, min. 120 Ft, max. 1.200 Ft, bankon kívül Ft-ban 0,15%, min. 165 Ft, max. 3.900 Ft helyett 0,15%, min 210 Ft, max 4.500 Ft;
- az OTP direkt aktív SMS és internetes szolgáltatáson keresztül bankon belül Ft-ban 0,1%, min. 60 Ft, max. 600 Ft helyett 0,1%, min. 80 Ft, max. 800 Ft, bankon kívül Ft-ban 0,1%, min. 110 Ft, max. 2.600 Ft helyett 0,1%, min. 140 Ft, max. 3.000 Ft;

JUNIOR KÁRTYÁK

A tranzakciós díjak közül a Junior kártyák készpénzfelvételi díjai változtak, a százalékos díjak a felnõttekével azonos szintre kerültek (korábban a junioros kártyák nem követték a százalékos díj emelését). Ennek megfelelõen a Junior Start, Plusz és Max (PTE is) kártyák belföldi saját ATM-bõl 0,22%+20 Ft, max. 500 Ft helyett 0,45%+20 Ft, max. 500 Ft, bankfiókban 0,22%+50 Ft, max. 2.000 Ft helyett 0,45%+50 Ft, max. 2.000 Ft díjért használhatók.

HITELKÁRTYÁK

Változott az OTP Áruhitelkártya hitelkerete, a korábbi 150.000 Ft helyett 150.000 és 500.000 Ft között lehet. A C-hitel új igénylés esetére megszûnt C-hitelkártyái helyett (a meglévõ kártyák lejáratukig használhatók) az OTP Áruhitelkártya hitelkerete C-hitelrõl való átszerzõdés esetén 100.000 Ft és 800.000 Ft között lehet.
Az OTP Bank minden hitelkártyájánál megszüntette az összevont készpénzfelvételi limit korlátozását a mindenkori hitelkeret 40%-ára, ezentúl a teljes 100% felvehetõ egy megkötéssel: az azonnali készpénzfelvételi limit a mindenkori hitelkeret 90%-a lehet.
Az ATM napi limitek a korábbi, kártyánkénti határok közt megszabott limitekrõl egységesen 50.000 Ft-tól a hitelkeret erejéig terjedõ összegre változtak, amelynek 10.000-rel oszthatónak kell lennie.
Az OTP - Áruhitelkártyánál változott a minimum visszafizetendõ összeg, a felhasznált hitelkeret 5%-a, minimum 7.500 Ft-ról a felhasznált hitelkeret 4%-a, minimum 5.000 Ft-ra.

FOLYÓSZÁMLAHITEL

A folyószámlahitel (korábbi A-hitel) jövedelemre és fedezetre adott változata esetében egységesen az 1%, min. 180 Ft kezelési költség 1%, min. havi 200 Ft-ra változott. A keretbeállítási jutalék 1%, min. 1.800 Ft helyett 1%, min. 2.000 Ft-ra nõtt.
Az Elektronikus számlához kapcsolódó rendszeres jóváírások fedezete melletti A-hitel mértéke eddig a rendszeres jóváírás másfélszereséig terjedhetett. Mostantól ez a rendszeres jóváírás kétszereséig terjedhet. Ha az Elektronikus számlacsomag esetében az alábbiak teljesültek: a) az igénylést megelõzõen a számlára legalább 6 hónapon keresztül jóváírás érkezett, vagy b) az igénylést megelõzõ 3 hónapban a számlára havonta jóváírás érkezett és havonta legalább 3 csoportos beszedési megbízás teljesült, és a számlához kapcsolódik bankkártya, vagy c) a számlára az elmúlt 3 hónapban havonta jóváírás érkezett és a számlatulajdonosok valamelyike rendelkezett OTP lakáshitellel, akkor eddig a havi rendszeres jövedelem kétszeresét is megkaphatta a számlatulajdonos folyószámlahitelként. Ez most már háromszoros is lehet, és ehhez már az is elég, ha az igénylést megelõzõen a számlához már kapcsolódott dombornyomású bankkártya.
A folyószámlahitel kerete rendszeres jóváírás fedezete mellett legalább 30.000 Ft, legfeljebb 800.000 Ft lehet a 2005. december 16-a óta megkötött folyószámlahitel-szerzõdések esetében. Ehhez már nem feltétel, hogy az ügyfél kérje az automatikus felülvizsgálatot. A lekötött betét fedezete melletti folyószámlahitel minimális keretösszege 20.000 Ft-ról 30.000 Ft-ra nõtt és a feltétele legalább 22.223 Ft lekötött betétrõl legalább 33.334 Ft lekötött betétre változott (a juniorosoknak is).
A Junior folyószámla esetében is 20.000 Ft-ról 30.000 Ft-ra nõtt a hitelkeret minimum összege, de csak abban az esetben, ha ez rendszeres jövedelem jóváírás fedezetével lett igényelve (tehát ösztöndíj fedezete mellett maradt 20.000 Ft, és ott ez nem minimum, hanem maximum érték).

LAKOSSÁGI MEGTAKARÍTÁSI SZÁMLA

A lakossági megtakarítási számla zárlati/számlavezetési díja 270 Ft/negyedév helyett 300 Ft/negyedév. A 2003. évi XV. Törvény alapján adathiány miatt zárolt számlák esetében 600 Ft/negyedév helyett 750 Ft/negyedév. A lakossági megtakarítási számláról indított átutalás díja 0,45%, min. 200 Ft, max. 1.200 Ft helyett 0,45%, min. 200 Ft, max. 1.600 Ft.

EGYÉB DÍJAK

A havi zárlati/számlavezetési díj most nem változott (októberben emelkedett 250 forintra), de a 2003. évi XV. Törvény alapján adathiány miatt zárolt számlák esetében 360 Ft-ról 400 Ft-ra nõtt. A számlakivonat díja kivonatonként külföldre, vagy visszatartott számlakivonat esetén 420 Ft-ról 500 Ft-ra nõtt, ugyanígy változott a visszamenõleges havi forgalmi kimutatás is.

Jelentõsen, 210 Ft+ÁFA nyomtatványonkénti díjról 500 Ft + ÁFÁ-ra emelkedett a készpénzátutalási megbízás gyártási költsége. A számlatulajdonos nem szerzõdésszerû magatartásából adódó levelezés belföldre 480 Ft helyett 500 Ft, külföldre 675 Ft helyett 900 Ft. Igazolások kiadása bankfiókban 420 Ft helyett 500 Ft, az ügyintézési díj 2.100 Ft helyett 2.500 Ft, a számla letiltása 210 Ft helyett 300 Ft.
bb75 Creative Commons License 2005.11.05 0 0 313

Helló!

 

Na én is beszoptam a harcifaszt.

 

American Expressz!

 

Kb. 3 hónapja lejárt a bankkártyám. Basztak küldeni másikat, így muszály volt bemennem.

Oké mondják 2 hét és kész.

Elteli 3 hét semmi.

 

Na, akkor igényeljük újra. "Jó van.." mondom, ha már ilyen balfaszok vagytok..

 

2 hét és meglesz.....

Megyek 2 hét múlva...kártya megvan...Halelujjjja!!!

 

Kérdik: "Ha má' itt vagyok nem kellene egy American Expressz?"

Mondom: "Hát az meg mi a rossebnek nekem...?"

Mondják:" Blue, 45 napos ingyen hitel, külföld, hitelkeret....hawai..dj...napfény..."

Mondon: "Jó van...adj egyet...sose lehet tudni...."

 

 

2 hét múlva kész is lett. Havi 200 Ft díj, ha semmit nem veszel.

 

Augusztusban egyszer levettem kb 250 000 Ft-ot, kb 2-3 hétre.

Hát megszorultam....végülis azért vettem ezt a szart.....

 

De augusztus végén már mentem is az Ótópé'-ba, hogy kiegyenlítsem az adósságomat.

 

Befizettem a 250 000 ropit....

 

Mondják lesz rá vagy 6000 ft kamat...

Na, mondom.....jól van....végül is a túróért veszek le kp.-t....ne csodálkozzak...

 

Mondom: "Akkor azt a 6 ropit befizetném hamá' itt vagyok...."

Mondják" Hát azt most nem lehet, csak majd következő hónap 11-25 között...

...mert nem tudják még pontosan mennyi lesz...."

 

Már nem tetszett az egész.

 

Tehát októberben volt kb 6000 Ft adósságom, amit október 25-ig be kellett volna fizetnem...

 

Nem volt időm, csak ma bemenni.

 

Mentem is, hogy felmondjam a szerződést, nem kell ez a blue hülyeség nekem ennyiért.

 

Azt mondja a csóka: "Hát 2000 ft késedelmi kamatot felszámítottak, mert nem fizettem be a 6000 Ft-ot..."

 

ÉRTED! 6000 Ft-ra 2000 Ft-ot!  BÜDÖSKURVAANYÁD!

 

Mondom: "Szóval 8000 Ft-ot adjak mi...?"

A csávó: "Nem egészen, mert a kártyát tegnapelőtt letíltották a 8000 Ft miatt és felszámoltak 5000 Ft letíltási költséget....."

 

Kezdett elborúlni az agyam.....

 

Én: "Szóval majdnem 14 ropival tartozom?"

Ő: "Igen..."

 

 

Kész. Gondoltam. otp-ből ennyi elég.

 

Én: "Akkor kifizetném a 14 rugót és szeretném minden otp-s számlámat megszüntetni, (és jövő héten még a magánnyugdíj pénztáratokból is)..."

 

 

Mire a csóka: "Csak 11-25 között lehet kiegyenlíteni a tartozást.."

Én: ???????????

 

Én: "tehát van egy eltíltott hitelkártyám, amit nem használhatok, nem mondhatok fel, nem egyenlíthetem ki az adósságom...és közben az adósságom kamatozik..."?

 

Ő: "..igen....de ő erről nem tehet..."

 

Muszály volt eljönnöm, különben leöntöm a helyszínt benzinnel és rájukgyújtom a kócerájt...

 

 

Na ezt add össze!

 

Ez az a pont, ahonnan csak sz@rni járni fogok az OTP-s ATM-ekhez.

 

bb

andzsin Creative Commons License 2005.10.12 0 0 312
Történet: július 8-án rábeszéltek az OTPbe, hogy dolgoztassam át a b-hitelemet személyi kölcsön szerződéssé, mert amazok lejárnak, újra ne kell jönni akkor, idő..stb. Jól van mondom , dolgozzuk át. Kérdem én: mennyibe kerül az előtörlesztés, mert szeretném ősszel kifizetni, azt mondja az asszonyság, 5000ft, mondom az még belefér.

Ma bemegyek az OTPbe, hogy kifizetem egyösszegben a tartozást (100.000ft) erre azt mondja a nő: 35000ft az előtörlesztés. Mondom mennnyyyiiiiiii????? 35000ft. Írd és mond egy 100.000-es hitel előtörlesztési költsége 35000ft. Hát azt hittem elájulok. Megnéztem a Hirdetményt és valóban annyi. Az a minimum, hogy tisztességtelen módon módosították az általános szerződési feltételeket. Az eszem megáll.
(209/B. § (1) Tisztességtelen az általános szerződési feltétel, illetve a gazdálkodó szervezet és a fogyasztó közötti szerződés kikötése, ha a jóhiszeműség követelményének megsértésével a feleknek a szerződésből eredő jogosultságait és kötelezettségeit egyoldalúan és indokolatlanul az egyik fél hátrányára állapítja meg.)

Átböngéztem a Hirdetményt meg az Üzletszabáályzatot, elvileg lehet kérni átütemezést, most megírtam nekik, mi van akkor ha 2 hónapra átümeteztetem, azt lehet (7% pénzért). vagy a másik módszer, ami szintén nem derül ki a papírjaikból, hogy egyszerűen nem fizetem, ekkor majd egyösszegben visszakövetelik, de még így is jobban járok ha csak kamatokat számolnak fel, itt az nem világos, hogy felszámolják e az említett szerződésmódosítási díjat (35.000ft.)
mallecka Creative Commons License 2005.10.11 0 0 311
Most nincs nalam a lista, amiben kigyujtottem az egyes bankok kondicioit.
Szerintem nezd meg a szoba joheto bankok arait a neten, aztan valasz az OTP helyett masikat.
Előzmény: Minnesaenger (310)
Minnesaenger Creative Commons License 2005.10.03 0 0 310
Sziasztok, azt mondja meg nekem valaki, hogy külföldi átutalásért vajh' mire vonnak le kb 4000 Ft-ot az OTP-nél, ha még az IBAN kódot is jól írtam be ? (A nyaralásomat neten keresztül intéztem, internetes utalásokkal, de ahol nem volt kártyázási lehetőség, ott utalni kellett az előleget.) Máshol mennyibe kerül a külföldi utalás (számlaszámra és nem kártyás fizetéssel ! ) ?
Kaa Creative Commons License 2005.10.03 0 0 309

Havonta legalább százezer ügyfelet vág át szeretett bankunk.

 

http://magyarvirtus.com/index.php?id=detailed_article&aid=244

mallecka Creative Commons License 2005.09.30 0 0 308
Mar korabban osszeszedtem az egyes bankok kulonfele dijait, plusz megneztem a netes lehetosegeket is. Ezek alapjan nekem is a CIB tunik a legmegfelelobbnek. Mivel az altalad is emlitett 2 csoportos beszedesi megbizas + a fizetes atutalas is teljesulni fog, igy tenyleg 99Ft lesz a szamlam osszes koltsege. Hol van ez az OTP lenyulasaitol?
Csak az Otpdirekt 99Ft oktobertol (most is 90). Es akor nem beszeltem a szamlavezetesi dijrol, a havi zarlati dijrol, az atutalasaim dijarol, a csoportos beszedes dijairol.

Nagy marha voltam, hogy eddig maradtam! Es ra fogk mindekit beszelni, hogy hagyja ott a fenebe!
Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.30 0 0 307

Szivből ajánlom neked a CIBet én náluk vagyok több mint egy éve, teljes megelégedéssel használom őket. Nagyon rugalmasak, profik és rengeteg a kedvezmény.

 

Pl. az Online csomag 99Ft/hó, és ezért a díjért az összes átutalás csoportos megbízás díjtalan. Jár hozzá ingyen internet/Wap bank és ingyen jön az SMS vásárlásnál/kp.felvételnél. Valamint havi egy kpfelvétel bármilyen automatánál díjtalan. Kapsz még egy alszámlát internetkártyával is, amivel tudsz bárhol interneten vásárolni.

Szóval nagyon megérti, csak ajánlani tudom őket!

Előzmény: mallecka (305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!