Keresés

Részletes keresés

Moly Creative Commons License 1999.08.07 0 0 23
Hali Mindenki!

Fura ez a téma, de jó.
Végülis régebben voltak jó sportriporterek, amikor csak az MTV alkalmazott emberkéket, mint pl. Knézit, Vitrayt, Palikot... Minden sportnak megvolt a maga riportere.
A legnagyobb változást a fociban meg a tornában lehet észrevenni.
Ott vannak a tornaversenyek, régebben Csisztu konferálta, ami szerintem nagyon is jó volt, mert mindig tudta az ember, hogy melyik versenyző mit csinál, és még egy laikus is ki tudott rajta igazodni. Viszont ma már nem így van. Mostanában egy nő van egy hapsival, akik csak annyit tudnak mondani, hogy "igen, ennek a versenyzőnek hajlott a lába"... Ez nem közvetítés, hanem arra jó, hogy ne azt hallgassa az ember, ahogy tapsol a közönség.
Akkor volt egy olyan jóember is sportriporter, aki mindúntalan belesült a mondandójába, utána meg idétlenül vigyorgott...
Ma meg mi van? Abszolút képzetlen embereknek engedik a konferálást, ami csak azt eredményezi, hogy felidegesedik az ember, nem tud a sportra figyelni, és átkozza a vezetőséget. :)
Moly

ggg Creative Commons License 1999.08.07 0 0 22
Majd mindennel egyetértek amit írtál, attól eltekintve, hogy a Jenő szerintem hallgathatatlan, pedig tényleg ért a sporthoz.
A sztori amiről lemaradtál pedig úgy hangzik, hogy a paraszt, azt gondolta, attól, mert valaki súgógépről fel tudja olvasni a sporthíreket, le tud közvetíteni egy úszó Eb-t élőben. Igaz, hogy sosem próbálta, de le tud. Hát nem tudott. (csak nagyon zárójelben, a sporthíreket sem olvasta fel 5-nél többször)
A kiscsaj a tizedik percben már zokogott és nem tudott beleszólni a mikrofonba. A gond csak az, hogy szegényke ettől még tehetséges is lehetett, de így már nem viszi semmire. Pedig nem is ő a hibás, hanem az aki ilyen rutintalanul kiküldte. Ő viszont túlél mindent, tehet bármit még csak meg se dorgálják.
Bár én azt keveselném. Mondjon Le!!!
GPF Creative Commons License 1999.08.06 0 0 21
Szvsz:
1. Knézy szerintem ért a sportokhoz, csak vannak rögeszméi és ahhoz túlzottan ragaszkodik. Ha ettől eltekintünk hallgatható. (Mi volt az a sztori, hogy az úszó EB közepén letiltott valami csajt, mert baromságokat beszélt?)
2. Gulyás nem ért semmihez, eszméletlen hülyeségeket beszél. Ezenkívül rendszeresen tesz rasszista megjegyzéseket, nem is értem, hogyan engedhetik TV közelbe. A csúcs az volt, amikor az asszonyával közvetített valami atlétikát.
3. Faragó Ricsi úgy tűnt, ért a focihoz, kár, hogy nem szeretem a focit.
4. Nagyképűségben Komlósi viszi el a pálmát, hallgathatatlan.
5. Gyulai tényleg jó volt, de elég nagyképű ő is.
6. Vitray is nagyképű, de azért a legjobbak közül való.
7. Én a Csisztut csípem. Ronda a hangja, néha nyelvileg is hibázik, de jó, hogy nagyon ért a tornához, meg az RSG-hez.

8. Palik, Dávid: Nem elég szeretni a sportot, jó, ha nagyon értenek is hozzá. Néha kellene hallgatni velük párhuzamosan a EuroSportot.

Mit szóltok a bicikliversenyekhez? Ott az egyik pasi értett hozzá, csak kevés taktikát magyarázott, elemezett.

Halászkirály Creative Commons License 1999.08.06 0 0 20
Jópár évvel ezelőtt volt egy szépreményű sportműsor a TS berkein belül, a Zöld Pont. Gimnazista koromban csináltam nekik többedmagammal egy-két riportot néhány olyan honi sporteseményről, amelyek akkoriban még igencsak ismeretlenek voltak a tágabb magyar közönség előtt. (Falmászás, bungee jumping, dagonyázós mountain bike-versenyek stb.)
Személyes tanúja voltam, amikor lehordtak minket az elkészült riportok fiatalos, poénkodós hangvétele miatt.
Hát ezek után csodálkoztok, hogy a TS-ben ilyen fakérgek dolgoznak!?
ggg Creative Commons License 1999.08.05 0 0 17
Ne haragudj de:
1., Ifj. K. Jenőt van szerencsém ismerni (bár ez nem igazán szerencse) nagyobb ökör mint az apja. Ez szerintem mindent elmond.
2., UP-ről külön topic van a Kultúra rovatban, biztos sokat tud a kosárlabdáról, de ő nem sportriporter.
IQka Creative Commons License 1999.08.03 0 0 16
Hihetetlen, hogy merik magukat egyáltalán riporternek nevezni! Két fajtájuk van:
1. ismerik a sportot, amit közvetítenek, csak épp beszélni nem tudnak (sajnos kevesen vannak, mert ugyan lehet, hogy zavar egy kicsit, hogy mit bénázik össze nyelvileg, de legalább szakmailag korrekt)
2. nem ismerik a sportot, de be nem áll a szájuk, és folyamatosan hülyeségeket pampognak (99%-os a többségük).
Ha véletlenül meghívnak egy szakembert beszélgetni, ne adj' Isten, hogy engednének neki akár csak egy mondatot is befejezni! És mindeközben Istennek képzelik magukat. :o(
Lehet, hogy anno volt néhány jó riporter, de én anno még nem éltem. A Vitrayról viszont nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaha is jó sportriporter lett volna.
(Néhány sportágat versenybíróként eléggé átlátok, és gyakran kerülök életveszélybe - agyvérzésre predesztinálva -, amikor egy ilyen okostóni odajön és elmondja, hogy szerinte hogyan is van ez. Hiába magyarázom el neki a szabályokat, egyik fülén be, a másikon máris ki. Elég sok közvetítést veszek videóra, de utána mindig rányomok valami jó kis zenét a hangcsatira, nehogy megőszüljek, ha később újra megnézem.)

Üdv: IQka

Whitey Creative Commons License 1999.08.03 0 0 15
Szerintem a Faragó Ricsi, meg a Hajdú B. Pista elég jók. Időnként jól elpoénkodnak, nem a saját véleményüket mondják állandóan, mint a Knézy, és nem okoskodnak, mint a Gulasch.
cucu Creative Commons License 1999.08.03 0 0 14
Ja, elfelejtettem!
Annak idején -a 60-as években- úgy néztük a meccseket a TV-ben, hogy levettük a hangot, mert a Vitray dög unalmas volt és a Petőfin hallgattuk a Szepesit.
cucu Creative Commons License 1999.08.03 0 0 13
Bizony én is rögtön leveszem a hangot, ha meghallom Csisztu Zsuzsikát. De van egy másik is, valamilyen Andrea, (egyszer már felírom) akinek olyan a hangja, mintha egy kriptából beszélne kifelé. Az még a Csisztunál is borzalmasabb. Így aztán el is megy a hangulatom az egész sporthírektől.
Pedig egy ilyen állás betöltésénél a hang tónusa nem lehet egy utolsó szempont.
Murphy Creative Commons License 1999.08.03 0 0 12
Emberek!
Senki nem nézte annakidején a TV3-on az élő NBA közvetítéseket? Uj Péter és ifj. Knézi J. (együtt) utcahosszal vert minden más sportriportert.
Üdv: Murp
Dzsoni66336 Creative Commons License 1999.08.03 0 0 11
Valaha magam is sportolgattam, és többféle sportágat kipróbáltam. Ezért borzasztóan idegesít, amikor ezek a sportriportereknek nevezett rakás szerencsétlenségek baromságokat mondanak az összes magyar tv csatornán. Legutóbb pl. az úszó EB közvetítésén egészen mást mondtak, mint ami a képernyôn volt látható. Nálam a két legantipatikusabb, legbutább riporter a nem Klátja Jenô, meg a Csisztu Zsuzsika, ha meglátom-hallom ôket, azonnal átkapcsolok más csatornára, vagy nullára veszem a hangerôt. Sajnos, a Csisztu hiába volt sportoló, mint riporter egyszerěen tehetségtelen és buta, ráadásul még ripacs is a kamera elôtt.
Hiába nem dicséret, de tény, hogy a Vitray és a Szepesi még mindig a legjobbak voltak /bocs, a Szepesi csak addig, míg el nem ment MLSZ alkalmazottnak-elnöknek úgy 82-ben/.
Wazull Creative Commons License 1999.08.01 0 0 10
Evekkel ezelott voltak jo magyar sportriporterek. A radioban. Vass Istvan Zoltan, Torok Laszlo. (remelem, most is vannak meg...)
Vovin Creative Commons License 1999.08.01 0 0 9
Vártom, ahogy a kereskedelmi csatornákon megjelenő új, tehetséges, hozzáértő sportriporterek nap mint nap szembesíteni fogják a királyi TV kiválasztottjait azzal, miként lehet igazán jól csinálni ezt a szakmát.
Ehhez képest csőd az egész vonalon. Teljesen lehetetlen egy olyan ripotert találni, aki tud beszélni, és érti azt amit közvetít? Még mindig Vitray a legjobb, de ez nem dicséret.
ggg Creative Commons License 1999.08.01 0 0 8
Gyulai tényleg nagyon jó volt, de hát volt esze kiszált az egészből.
A Knézy maga a rettenet, nem véletlen, hogy ő lett a főnök. Mármint a királyi tv-ben. Akik most nála dolgoznak azok is majdnem olyan hüjék mint ő. De hát mit is várhatnánk.
Totyasrác Creative Commons License 1999.08.01 0 0 7
Szerintem az elmúlt 20 évben nem volt EGYETLEN jó sportriporter sem... Vitray, Knézy (1,2), Vitár (...), mittomén. Még a Dávid a F'-ben, mert értett hozzá, meg a Gyulay az atlétikánál. De pl. most néztünk régebbi NBA Action-öket, és nem igaz ahogy az id. Knézy mindenbe belepofázott, és akkora baromságokat mondott hogy csak na. Gázos az egész.
Ált. 2féle riporter van:
-az egyik képzetten beszél de f..gja sincs mit kellene mondania
-a másik érti a sportágat mert csinálta de beszélni nem tud (Csisztu?)
Persze az 50% még ezeknél is rosszabb de azt én még viccből sem nevezném riporternek. Na csá-hali,
A Srác
ggg Creative Commons License 1999.07.31 0 0 6
Nem haragszom, de te se haragudj a végén kezdeném, mármint Gulyással.
Úgy alakult, hogy némiképp konyítok a sporthoz, úgyhogy tudom, amit ő mond az az elejétől a végéig halandzsa. Séróból lenyomja az egészet, de a néző nem tud meg semmit, hacsak valami adatot nem tesznek az orra elé. De ha odatesznek akkor sem tudja elválasztani a lényegest a lényegtelentől. Ilyen a Vitraynál nem fordúlhatott elő. Ő ért(ett?) ahhoz amit csinál(t?). Profi,szerintem ez nem kérdés.
Tetszeni viszont azért tetszik mert, hangulata van a közvetítéseinek, tudom, persze, hogy tudom, hogy ez a hangulat nem mindenkinek jön be. Nekem igen. Lehet, hogy csak szerencsém van.
ványa Creative Commons License 1999.07.31 0 0 5
Gulyas nagy 0! mweg veletlenul sem talalja el, h mi tortenik a palyan.
Vitar? folyamatosan bebaszva az Eurosporton:)
mcnab Creative Commons License 1999.07.31 0 0 4
Ne haragudj, miért tartod komoly sportriporternek a vitrayt?

Légyszives részletesen indokold meg, esetleg sportesemények megemlítésével is.

Jelenleg a legkiegyensúlyozattabnak Gulyás L. mondható.

ggg Creative Commons License 1999.07.31 0 0 3
Lackót adom, ő tényleg lelkesen üvöltözött de ez még mindíg nem sok, pláne ha elosztjuk a csatornák számával
OPi Creative Commons License 1999.07.31 0 0 2
Hali!

1. Bocs a nullasozasert, de fuggo vagyok :)
2. Palik jo volt, lelkes, ami nagyon fontos. Kar hogy szakmailag nulla volt, es mar nem o viszi az F1-et.

OPi

ggg Creative Commons License 1999.07.31 0 0 1
Az lehet, de mondj jobbat!!
OPi Creative Commons License 1999.07.31 0 0 0
Vitray egy nagy 0 !!
ggg Creative Commons License 1999.07.31 0 0 topiknyitó
Ha valaki esetleg hallott halgatható magyar sportriportert Vitray óta az kiáltson. Annyian vannak mint a nyűűű, csak egy normálisat találnék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!