Keresés

Részletes keresés

Laci Creative Commons License 1999.10.18 0 0 77
Szóval huszármetszés.

Nekem egy kevésnek tűnik az a 61.5% Szerintem tuti többet szed le az állam. Milyen fogyasztói kosárral számolt?

Előzmény: liska (75)
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.18 0 0 76
De mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá :((
Előzmény: Laci (74)
liska Creative Commons License 1999.10.18 0 0 75
Kornai János "Az állampolgár és az állam: a jóléti rendszer reformja" c. írásában (Mozgó Világ 1996/2) a magyarországi adók mértékét elemezve arra a következtetésre jut, hogy a munkavállaló jövedelmének a vásárlóértéke csak 38,5 %, a 61,5 % különböző adók formájában elvonásra kerül.
Laci Creative Commons License 1999.10.18 0 0 74
Vagy senki nem szeret adót számolni, vagy adózni :)
Előzmény: Dzsabb (73)
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.18 0 0 73
Én most sem nagyon értem, hogy miért sikk adót csalni, a kereskedőknek természetes, hogy nem használják a pénztárgépet, ha meg megbüntetik őket 50-100 e Ft-ra, esetleg bezárják 1-2 napra az üzletet, akkor szó nélkül fizetik a büntetést, azt tartják ez a rizikó ára, pedig, ha rendessen "ütnék" a pénztárgépet, akkor sem biztos, hogy több adót fizetnének, mint a büntetés, és még rizikózni sem kellene, egy idő után meg kialakulna egy normális adómorál.

OFF
Nincs valami nagy népszerüségünk :((
ON

Laci Creative Commons License 1999.10.16 0 0 72
Ki az a marha, akinek megérné a rizikót ha az össz adó (TB-vel együtt) max 10% lenne, és valami nagyobb büntetést helyeznének kilátásba azoknak akik ezt nem fizetik be. Akkor már nem lenne sikk adót csalni.
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.16 0 0 71
Sajnos ez a 22-es csapdája. Szerintem ha csak egyik pillanatról a másikra csökkentenék az adót, attól nem nőne a morál, erre jó példa volt a TB járulékcsökkentés, a kormány szépen eltervezte, hogy igy majd csökken a fekete+szürke munka, csökken a munkanélküliség, valjuk meg, nem jött be. Majd most, hogy 9 hónap lesz a munkanélküli ellátás, így lehet javítani a munkanélküliségi rátán...
Előzmény: BÉLA1 (70)
BÉLA1 Creative Commons License 1999.10.15 0 0 70
Kérdés, hogy mi legyen elobb adófizetési morál vagy alacsony adó?
Ekkora elvonás mellet sose lessz morál, de morál hijján sose fogják csökkenteni az adót.
Előzmény: Laci (69)
Laci Creative Commons License 1999.10.15 0 0 69
Ha az állam nem lenne ilyen mohó, állítom, hogy az emberek 95%-a önként és dalolva kifizetné a fizuja 10%-át, hogy legyen miből gazdálkodni. Az a másik, hogy miért nem pénz alapú akkor az állam, így csak kifolyik a kezéből a pénz, pláne ha a vezetők nagy részének egyenes csatorna van az államkincstár, és a bankszámlája között.
Előzmény: Dzsabb (68)
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.15 0 0 68
Bizonyos szempontból oké amit írsz, azonban ne felejtsd el, hogy az magyar adórendszer valóban az önadózáson alapszik, így ha mindenki így gondolkodna, és nem lenne rendes kontroll, akkor egy idő után nem lenne miből gazdálkonia az államnak. :(
Előzmény: Laci (67)
Laci Creative Commons License 1999.10.15 0 0 67
Bocs a késésért, csak közben kajáltam.

Szóval egy halom pénzből egy óvodás is tud gazdálkodni, a profizmus ahhoz kell, hogy kevés pénzből is megoldja az ember, akarom mondani a kormány, hogy kijöjjön hó végén öööö izé, év végén.

Egyszeráen, aki ennyi pénzt von el az emberektől, az pancser (hallja pénzügyminszter úr!!), és egyáltalán nem érdemli meg a minszteri címet, hanem max valami kis zsugás, aki ráadásul magának kapargat a többi hatalom éhes éppen aktuális polgárral együtt.

Az előbb azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha csinálnék egy vállalkozást, és egyszerűen nem fizetném be az adót, hanem szépen bevallanám az összes jövedelmemet, és 10%-ot adnék akármilyen adó címen, és a többit eltenném. Mit csinálnának? Eljönnének és elvennék azt ami az enyém? Mert akkor szerintem már nem éreznék lelkiismeret furdalást egy kis magánhadsereg felállítására, ami megvédené az én munkámmal megszerzett javaimat. Hogyan lehet kiszakadn iegy országból, és egy újat csinálni?

Útálom ezt az egész undorító rendszert, a vacak vezetőkkel együtt, akik az én nekem járó pénzből dőzsölnek. Az egész bagázs egy hányinger!!!

Előzmény: Dzsabb (66)
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.15 0 0 66
Azt hiszem ezután a feltétel után csak AUDI kormányok maradnának a kabinetben!
Laci Creative Commons License 1999.10.15 0 0 65
:) Hát akkor mennyit is rabol el az állam a mi jogos jussunkból "legálisan"?

Laci

ui: Minden kormány, aki a fizetésem 10%-ánál többet akar tőlem elrabolni: MONNYON LE!!!!!

Előzmény: Dzsabb (64)
Dzsabb Creative Commons License 1999.10.15 0 0 64
Gondoltam előhozom ezt a topicot, Nekem olyan kedves volt anno, talán most is az lesz, igazán folytathatnánk?
Laci Creative Commons License 1999.09.17 0 0 63
Megkésve bár...

Szóval igen van kedvem ilyesmiről beszélgetni, tanulni, van már ilyen topic?

Dzsabb Creative Commons License 1999.08.31 0 0 62
Sziasztok!
Megjöttem én is, érdekes az új téma, és én egyáltalán nem köpködlek le, azért amit írtál, SZVSZ, csak akkor lehet igazi adóreformot MO-n végrehajtani, ha először az adómorál változik, és mindenki megfizeti a ráeső adórészt, de ezt csak megfelelő ellenőrzési és szankciórendszerrel lehet megteremteni, és úgy néz ki az egyenlőre az adórendőrségtől sem igazán rettentünk meg... :)
Stüszi vadász Creative Commons License 1999.08.31 0 0 61
Sziasztok!
Elnézést kérek azoktól, akik várták a beígért hozzászólásomat 9-én, sajnos akkor épp süllyedőben volt a topik, és nem vettem észre.
Elolvastam a topikot, de továbbra is fenntartom a véleményemet: nincs értelme (vagy szebben fogalmazva: közgazdasági tartalma) annak, ha azt számoljuk, hogy a fizetésünkből mennyi megy el közvetett adóra. És amellett, hogy nincs értelme, még nem is lehet pontosan kiszámolni. Ez szerintem elegendő indok ahhoz, hogy ne is próbálkozzunk vele. A közvetlen adóterhet viszont érdemes lehet vizsgálni (ez ebben az esetben elsősorban az szja, tb, esetleg munkavállalói járulék, eü. hozzájárulás lehet).

Ha erről a témáról már senki nem akar beszélni, mit szólnátok a következőhöz: Javaslatok az adórendszer változtatására. Néhány ötletem nekem is lenne, a teljesség igénye nélkül:
- Szja-ban a munka- és tőkejövedelmek adóterhének közelítése (de nem kizárólag úgy, hogy az utóbbit növelni)
- Áfa-kulcsok jelentős csökkentése
- Tb-járulékok: hát itt bizony drasztikus változtatás kéne
- Bevallási, befizetési időpontok egységesítése
- Az ellenőrzés színvonalának és gyakoriságának növelése (hát lehet, hogy ezért leköpködtök).
Szóval, van-e kedvetek erről társalogni?

josarien Creative Commons License 1999.08.31 0 0 60
Addig amíg minden retorzió nélkül elherdálják a pénzünket, teljesen mindegy, hogy mi mennyi marad.
A történet egyszerű: mindenki úgy vágja át őket (teljes erővel) ahogy tudja,
a sok balfék-hozzáértő pedig megpróbál valami újabb szopatást kitalálni.
És itt a jó öreg 22-es csapdája tőlem (Yossarien)után szabadon csak így magyarosan: josarientől.
szabika Creative Commons License 1999.08.30 0 0 59
Sziasztok. A Fidesz előhozta a lineáris adó ötletét. A Büdzsé 00 topicban elkezdtük körbejárni ennek a lehetőségét s ha van kedvetek néha nézzetek át oda is.
Laci Creative Commons License 1999.08.27 0 0 58
Na, nehogy elsűllyedjen a téma!
Dzsabb Creative Commons License 1999.08.26 0 0 57
Úgy látom teljesen meghaltnuk, mig nem voltam :(((, majd kedden jövök, újabb izgalmas témákkal, ne felejtsétek, hogy alakul az "adóreform"!
Laci Creative Commons License 1999.08.09 0 0 56
Szóval tartsuk fent, míg tök alsó visszaér
Laci Creative Commons License 1999.08.06 0 0 55
Dzsabb :)))))

Jó hétvégét nektek is, indenkinek!

Üdv,
Laci

Dzsabb Creative Commons License 1999.08.06 0 0 54
Saját jóvoltamból lassan átkeresztelhető az adótopic szabadság topicra.
De nem baj, már csak 1 óra, és megyek haza. :))))))))
Laci Creative Commons License 1999.08.06 0 0 53
Én meg a jövő hét utáni héten megyek szabira. Bár nem tudom menyire lesz pihentető, de biztos jobb lesz, mint itt bent.
Macs Creative Commons License 1999.08.06 0 0 52
Kellemes pihenést!

Angi

PS: Hú, de irígy vagyok :-)))

Dzsabb Creative Commons License 1999.08.06 0 0 51
Kedves Macs!
Jövő héten én is lelépek, nem hiába dolgoztam hétvégén is, most aztán itt az édes pihenés /3 hét no melo, no Net, semmi, csak leszek, alig várom/. Ha tudtok tartsatok ki! Szeptemberben jövök.
Macs Creative Commons License 1999.08.06 0 0 50
Dzsabb, kedves
éledezek, éledezek...
De kicsit sűrű volt ez a hét. És a jövő hetem is hasonló lesz :-(((
Miért van az, hogy rajtam kívül mindenki el tud menni szabira???

Angi_elkeseredett

PS: Bocs az OFFért. Jövő hét közepétől lehet, hogy érdemben is hozzá tudok szólni a topichoz.

Dzsabb Creative Commons License 1999.08.06 0 0 49
Kezd meghalni ez a jó kis topic, mindenki eltünt, Macs is rátenyerelt Laci egerére :), pedig valaha megigértem Stüszi vadásznak, hogy amig birom tartom a topicot /azt írta 9-én jön/, ezért aztán bányásztam egy kicsit.
Laci Creative Commons License 1999.08.04 0 0 48
A másik topicban már megfejtették, bár ott is adtam némi segítséget, így neked is adok:

Emberem neve el lett-e fedezve,
versemre helyezkedve,
egeredre tenyerelve meglelheteted, nemde?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!