Keresés

Részletes keresés

Szabina's world Creative Commons License 2020.09.13 0 0 991

Köszönöm, mindenképpen beszerzem..

A repülést kihagynám szívesen, de csak 21 napom lesz, így nem kockáztatok.. 

W.L. Creative Commons License 2020.09.13 0 0 990

Rendeld meg ezt:

 

https://www.amazon.com/gp/aw/d/1905864817/ref=dp_ob_neva_mobile

 

Ebben minden info benne amire szukseged lehet.

En is ezzel turaztam.

 

Mondjuk a repulest en kihagytam mindket iranyban.

Előzmény: Szabina's world (989)
Szabina's world Creative Commons License 2020.09.13 0 0 989

Köszi a választ. Ezek szerint teljesen egyedül, vezető nélkül is lehetséges.. :) Azt gondoltam, hogy a túraengedély, szállások a hegyen és belföldi repjegy miatt kelleni fog. Akkor keresgélek a neten hogyan tudom ezeket egyedül is megoldani.. :) 

W.L. Creative Commons License 2020.09.13 0 0 988

Szerintem egy jo utikonyvon kivul nem kell mas turavezeto.

Teljesen jol kitaposott utvonal.

Normalis idokben tarsasag is garantalt, a szallasokon osszegyulnek az egyeni turazok.

Előzmény: Szabina's world (987)
Szabina's world Creative Commons License 2020.09.13 0 0 987

Sziasztok!

 

Ha vége ennek a vírusos időszaknak, indul valaki Nepálba? 
EBC -Kala Patthar-Gokyo túrára indulnék egyedül. Tippeket szeretnék kapni.. Kivel menjek? Tudtok jó túravezetőt? ( Van egy, akivel már beszélgettem, viszont ő most várja a foglalási összeget, de mivel azt sem tudni mikor lehet menni, így nem mertem utalni neki.. )

Bármilyen hasznos infó jól jön..

Köszi előre is😉

W.L. Creative Commons License 2020.08.05 0 0 986

Nem futottam, de persze reggel induktam, a hagon at mentem Lobucheba, es mivel ott meg koran volt, egyenesen tovabb GS-be. Oda asszem 3 fele ertem, es mivel gyonyoru ido volt, miutan letettem a cuccomat, meg gyorsan felmentem a KP-ra is.

Ez mashol is mukodott mar.

A Mount Kenyat es a Yushant is a szallasra erkezes utan rogton, egyedul masztam meg, mig legtobben bevarjak a masnap hajnalt. Utalok soyet ejszaka maszni libasirban, es a napkeltek sem izgatnak.

Előzmény: KingTiger. (985)
KingTiger. Creative Commons License 2020.08.05 0 0 985

Jó ég, futottál?:D Azért ez nem semmi táv egy napra!

Előzmény: W.L. (984)
W.L. Creative Commons License 2020.08.05 0 0 984

Persze, azert mentem fel meg delutan 4 korul, mert gyonyoru, tiszta idoben ertem Chukungbol GS-be.

Előzmény: KingTiger. (983)
KingTiger. Creative Commons License 2020.08.04 0 0 983

Kala Pattar délután? Az idővel szerencséd volt?

Nálam kivétel nélkül minden délután befelhősödött, itt is, meg az Annapurnánál is. Délelőtt viszont garantált a szikrázó kék ég, amit fotózni akartam, oda 12-ig oda kellett érni, különben fuccs a kilátásnak.

Előzmény: W.L. (977)
pannn Creative Commons License 2020.08.04 0 0 982

Igen  a folyó túloldalán ment de azért még indig jobb volt mint az út.

Előzmény: W.L. (981)
W.L. Creative Commons License 2020.08.04 0 0 981

Mindenesetre ha megvetted, ird meg, hogy tetszik.

Nekem is mar vagy egy eve a listamon van, de sajna most nem aktualis.

Az Annapurna utat elkerulo osvenyeirol eleg vegyesek a velemenyek. Ugy lattam, sok helyutt siman a folyo tuloldalan megy az elkerulo gyalogosveny, ami azert sokat levonhat a turazas hangulatabol.

Előzmény: pannn (979)
pannn Creative Commons License 2020.08.03 0 0 980

Van busz is ami kenyelmesebb de lassabb. Kb 1600-2000 rupia. De en ugy tudom hogy a jeep is ennyi korul van per fo.

Előzmény: fornit1 (978)
pannn Creative Commons License 2020.08.03 0 0 979

13-ban voltunk es akkor mar volt ut, de a tobbsege meg osveny volt illetve olyan szakaszok amik elkerultek ez utat.

Soha nem szoktam csak elektronikus dolgokra hagyatkozni. Ami fontos mindig kinyomtatom, konyvekbol a fontos reszeket kifenykepezem es kinyomtatom. Mindig van valamifele terkep es tajolo.

Előzmény: W.L. (976)
fornit1 Creative Commons License 2020.08.03 0 0 978

Phapluba mehettek jeep-es is, 12 óra, 250$/auto volt legalábbis nekünk 3 éve.

 

Előzmény: pannn (942)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 977

Minket Lukla utan senki nem szolitott meg, ott annyian voltak. Kalapattarra delutan masztam fel, felfele menet talalkoztam egy lejovo csajjal, mas senki, ugye a legtobben delelott masszak meg.

Az alaptaborba masnap reggel mentem, odafele senki az osvenyen, visszafele menet GS-be 1-szer talalkoztam masokkal.

Chukungba friss hoban mentem fel reggel, elottem egy par labnyom. Ott en megszalltam es rogton fel Chukung Ri-re, ott sem volt fennt senki. A Lp Chukungot egynapos kirandulasnak ajanlja Perichebol vagy Dingbochebol, ezert ott kevesen szalltak meg, es a CR gerincre sem masztak fel tobbnyire.

Ezert volt szuper McGuiness utikonyve, nem mereven megszabott napi felbontasban irta le a turat, hanem minden faluban jelolte/emlitette a szallasokat, mindenhonnan irt jo kirandulasokat, kimondottan irva, hogy jobb lenne ha nem mindenki ugyanazokon a helyeken szallna meg.

En reszben pont azert valasztottam az Everest regiot az Annapurna helyett, mert utobbiban nehez leterni a korrol, mindenki ugyanarra ment, mig az Everestnel ugye eleve 3 magas volgy van, plusz 2 kulonbozo fobb osveny a be- es kijutasra.

Engem amugy mint mar irtam nem csak a legmagasabb csucsok erdekeltek, hanem a Jiribol es az Arun fele tarto osvenyek erdei, falvai is, ugyhogy a poros, nagyon alacsonyan fekvo Arun-volgy kivetelevel az egesz turat elveztem.

Előzmény: KingTiger. (975)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 976

Aprilis ota itthon dekkolok, ugye Azsia gyakorlatilag teljes egeszeben lezarva. Amig vissza nem tudok menni Indoneziaba, addig mas terv szoba sem kerul reszemrol.

Nekem csak a regi kiadas van meg, ahhoz kepest jocskan nott az oldalszam, es azota is dicserik, ugyanakkor a sorozatot ismerve a suly nem lehet tema. Raadasul nem tudom, mennyire lehet Nepal felreesobb reszein villanyra szamitani elekronikus kutyuk allando uzemeltetesehez.

Mikor ti az Annapurnaban jartatok, nem epult meg meg az ut?

Ugye a kor kb 90%-a ma mar ut, nem osveny.

Szerintem ez jelentosen hozzajarult az Everest meg nepszerubbe valasahoz, a 90-es evekig Annapurna volt a nepszerubb.

Előzmény: pannn (974)
KingTiger. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 975

Rajta van GS az egyik képemen, nem túl jó a felbontás, de tényleg 3 épületnek tűnik. Októberi csúcsban voltam, a Kala Pattaron is ricsajoztak vagy harmincan legalább. 

Nem vagyunk egyformák, én viszolygok a dormtól, de az is sokszor zavart, hogy útközben állandóan leszólítottak, firtattak. A Chukung völgy volt a legjobb, ott egész nap nem találkoztam senkivel. :)

 

A Jiri-Lukla szakaszon tényleg alig lézengtek páran, ami persze érthető, nem a legbarátságosabb séta: hágók, völgyek, föl-le, föl-le, közben az igazi hegyekre csak ritkán nyílik kilátás. 

A berepülőket is meg lehet érteni, akinek csak 10-12 nap szabija van, az siet. Így is elmehet 1-2 nap a hivatalban a hülye papírozás miatt, plusz a legtöbb trek induló ponthoz az oda-vissza utazás is minimum 2 nap.

 

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a corona miatt két hét malmozással kell kezdeni a beutazóknak, ez igaz?

Előzmény: W.L. (967)
pannn Creative Commons License 2020.08.03 0 0 974

Remélem így lesz nálunk is, szépen elfogynak. Annapurnánál azért voltak rendesen, bár ott azzal simán elkerültük őket hogy olyan korán indultunk amikor még a többiek aludtak, volt hogy még az ellenőrző pecsét is kimaradt mert még ott sem volt senki.

Néztem a könyvet, szerintem megveszem. Gondolom a régihez képest sok változás van, érdemesebb az újat megvenni. 

Amúgy mostanában merre jártál? Volt valami érdekes út?

Előzmény: W.L. (973)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 973

Szerintem a legtobben egyszeruen nem voltak eleg fittek a turahoz. A Jiribol/-be turazok mind fittek voltak, ugye eleve azert vallaltak be az egeszet. A lustak es idoben kicentizettek Luklaba repultek, onnantol az osveny tele lett oreg es/vagy kover, fluoreszkalo hi-tech gearben tundoklo, 2 sibottal turazo nepekkel, akiktol mi annyira kulonboztunk, hogy engem lefele jovet, a magas hegyekben jol lebarnulva/leegve fel sem ismertek turistakent es Namastevel koszontottek! :D

Namcheig mind elvergodott meg, de mar Tangbocheben joval kevesebben voltunk (meg akkor is, ha azt veszem, hogy a fele Gokyo fele ment) aztan egyre fogytak tovabb is. Konkretan igazan komoly AMSt kapokkal nem talalkoztam, nem hallottam ilyenekrol. Szerintem a legtobb egyszeruen nem birta meg a Namche felett az aklimatizacio miatt kenyszeruen nagyon kenyelmes tempot sem, vagy enyhe tuneteket fedeztek fel magukon, es mivel a visszautra is napra kiszamitva lefoglaltak a repulot, 1 nap keses eseten mert fel kellett adniuk az egeszet. Igy vagy ugy, de mig Namcheban akkor legalabb 50 jokora szallas is volt, es nem uresen, addig GS-ben mar 4 kis, egyszintes, dormos menedekhaz is eleg volt midenkinek.

Előzmény: pannn (971)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 972

Ja, az az, bar monostorra/kolostorra nem emlexem.

Semmi erdekes nem volt ott, de anno meg ott ert veget az ut, odaig kellett turazni. Ma mar az Arun-volgyig van ut, eleg odaig menni, a volgy maga is tok erdektelen mar. 

Az Arun elotti utolso mellekvolgyig volt erdekes a tura, szinte DK-azsiai hangulattal.

Előzmény: pannn (971)
pannn Creative Commons License 2020.08.03 0 0 971

Az AMS-re gondolsz, azért nem jutottak el GS-ig? Egyébként megnéztem, 5 szállás van említve GS-ben. Mi sem szoktuk szentírás szerűen követni az útikönyveket. Hile amit írtál az ugye a Tumlingtar alatt lévő, van ott egy monostor? 

Előzmény: W.L. (970)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 970

Ez szerintem igy is lesz.

A Luklaba repuloknek csak toredeke jutott el GS-ig, es Gokyoba sem tobben.

Ez jol lemerheto volt azon, hogy ahogy tavolodik az ember Namchetol, ugy csokkent a szallashelyek szama.

A korona miatt tutira alapbol kevesebben lesznek.

Amugy pedig tovabb lehet csokkenteni a "tomeggel" valo talalkozast azzal, hogy a klaszikus (pl a Lp-ben megadott) megallo falvak helyett mashol szalltunk meg.

De a tura nagy reszen ez nem volt tema. A Jiri-Lukla szakaszon egyenesen orultunk ha talalkoztunk szembejovokkel, es elbeszelgethettunk veluk az elottunk levo szakaszrol. Azota allitolag meg kevesebben jarjak vegig azt a szakaszt. Lukla utan hirtelen tomeg lett az osvenyen Namcheig. Lefele az Arunhoz vezeto osvenyen atlagban naponta egyszer talalkoztam mas turazokkal, es minden szallason en voltam az egyetlen turista.

Előzmény: pannn (969)
pannn Creative Commons License 2020.08.03 0 0 969

Venni veszek (néha, amit nem tudok letölteni) de már nem cipelek teljes könyveket. Ezt használtam Peruban  és az Annapurna is megvan.

Abban bízunk hogy  a vírus miatt nem lesznek sokan így a szállás sem lesz gond.

Előzmény: W.L. (968)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 968

Ja, es bar tudom, hogy te mar nem veszel/viszel utikonyveket, de ha mar emlitettem elozo hozzaszolasomban, ennek akkori kiadasat hasznaltam, es ha most mennek, megvennem belole az ujabbat is, olyan jo:

 

https://www.bookdepository.com/Trekking-Everest-Region-Jamie-McGuinness/9781905864812

 

Aki meg hajlando konyvet venni a kezebe, annak nagyon ajanlom!

A Lp nepali turakonyvenel ezerszer jobb.

Előzmény: pannn (965)
W.L. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 967

En meg elotted voltam, de mar akkor is tobb lodge volt GS-ben. Nekem 4 remlik, de akkor hasznalt (tehat par evvel korabban irodott) utikonyvem is 3-at ir.

Lobucheben asszem talan 5 volt, de ott en sem alltam meg egyik iranyban sem.

Kenyesek vagytok! ;-) Szerintem alvasra tok mindegy, olyan helyen, hogy milyen a szoba. En az utikonyvek joslatai ellenere tok jol aludtam ott. Chukungbol jove meg delutan felmentem Kala Pattarra, egyedul voltam a csucson. Masnap pedig delelott elneztem az alaptaborba, aztan huztam lefele. Lefele nagyon gyorsan lehet haladni, ugye nincsenek mar kotelezo aklimatozacios megallok.

Tavasszal voltam, igy tomeg nem volt, talan csak Lukla es Namche, meg kisebb mertekben Namche es Tangboche kozott. Azota persze nott a turazok szama, de a Jiri-Lukla szakaszon allitolag meg csokkent is, mert ma mar mindenki rohan azaz repul. Viszont most a korona miatt szerintem nem lesz tomeg sehol.

Előzmény: KingTiger. (966)
KingTiger. Creative Commons License 2020.08.03 0 0 966

Mikor voltál?

Én 2000-ben, akkor össz-vissz 2 épület volt Gorak Shepben, szerencsére sikerült kapnom egy privát szobát, kb. 40 centivel volt nagyobb az ágynál minden irányban. :D

Ha jól láttam úti videókon, azóta épült talán két új lodge, bár a több a trekker is, épp tűréshatáron van a tömeg. Kellemetlen meglepetés lehet a telt ház, ott azért kissé hűvös van sátrazni, cipelni meg pláne nem kellemes.

A dormokat kerültem, még Lobucheből is tovább indultam sötétedés előtt, mert nem volt más.

Előzmény: W.L. (964)
pannn Creative Commons License 2020.08.02 0 0 965

En sem gondoltam hogy viszek satrat, pont a suly miatt. 

A dorm az nekunk nem jatszik, azon kivul barmi, akar alszom a foldon egy szonyegen is.

Előzmény: W.L. (964)
W.L. Creative Commons License 2020.08.02 0 0 964

Illetve ami jo volt nekem, az ugye nektek nem mindig felel meg. Irtad, hogy dormban nem szalltok meg soha, marpedig anno pl Gorak Shepben csak azok voltak. Azota ez persze siman valtozhatott, de ha nem, akkor dorm vagy sator.

Előzmény: pannn (962)
W.L. Creative Commons License 2020.08.02 0 0 963

Termeszetesen nem. 

Hol es miert tettem volna?

Mikor a szallas olyan olcso volt.

Plane a turan meg micsoda felesleges suly lett volna.

Előzmény: pannn (962)
pannn Creative Commons License 2020.08.02 0 0 962

Okos egy virus ez.

 

Te ugye sehol nem satraztal Nepalban vagyis ezekre a reszekre nem kell satrat cipelni?

Előzmény: W.L. (961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!