Keresés

Részletes keresés

4ndr3w Creative Commons License 2003.07.28 0 0 127
Sziasztok!

Olyan OTP számlával rendelkező tasztaltársak tanácsát kérném, akiknek már volt hasonló tapasztalata.
A történet röviden: egy német online webshop-ból rendeltem egy műszaki cikket, OTP VISA-Classic domborkártyával fizettem érte. Az eszköz meg is érkezett rendben, de sajnos kicsomagolás után kiderült, hogy működésképtelen, valószínűleg gyári hibás. A garanciális csere körül bonyodalmak támadtak; annak ellenére, hogy a webshop honlapján azt írják, hogy csere esetén ők állják a postaköltséget, illetve erre a törvény is kötelezi őket, nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy a tulaj velem akarja megfizettni a csere mindkét irányú postaköltségét, ami több mint 40 euró.

Én úgy döntöttem, hogy nem fog belőlem hülyét csinálni, teszek az egészre és a kártyámról levett összeget töröltetem a bankkal (chargeback).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell egy ilyen chargeback műveletet elindítani az OTP-nél, illetve milyen tapasztalatok vannak hasonló ügyekben.

Előre is köszi a segítséget,
Andrew

belic Creative Commons License 2001.04.30 0 0 126
Hello!

Eddig mindig csunyan neztek ram a hotelekben (gorog es nemet hotelben egyarant), amikor
meglattak a visa-elektron kartyamat, de elfogadtak.

Ami ATM-et eddig lattam, mind elfogadta.

Jonehany boltban elfogadjak, de a _nem_ elektron kartyakat 2-5-szor annyi helyen, foleg a kis boltok nem kedvelik. Ennek az lehet az oka, hogy on-line (pl. telefon) kapcsolat kell az elektron kartyakhoz a nagyobb biztonsag erdekeben, es ezt a boltnak kell fizetnie (marmint a telefonhivas arat).
Szerintem sokkal megbizhatobbak az elektron kartyak, mivel amint feldolgozta a bank a letiltast, azonnal mindenhol le van tiltva, mig a hagyomanyos kartyaknal csak a kovetkezo kommunikacional (pl. masnap) kerul a kereskedoknel letiltasra. Arrol nem is beszelve, hogy elektron kartyaval csak annyit lehet kolteni, ami penz rajta van (legalabbis a Budapest Bankos kartyaval), ami szinten elony ha ellopjak. :-)

Előzmény: berserker (123)
szalka Creative Commons License 2001.04.23 0 0 125
Lehet hasznalni a visa elektront is europaban, De foleg csak ATM-bol valo kp kivetre!!!
Vasarolni iszonyu keves helyen lehet vele, pont azert mert elektronikus es kevesbe biztonsagos vallfaj ezert kerulik nyugatabbra. Viszont szinte minden ATM-en ott van a jele.
De en azt tapasztaltam, hogy meg olyan szallodaban sem lehetett fizetni vele, amitol foglalaskor feloldalas listat kuldtek arol, hogy mit fogadnak el, na a Visa Electron nem volt koztuk. Szoval lehet vele menni ( ha nincs mas) mert kp-hez siman lehet jutni vele(csunyan koltsegei vannak a kulfoldi ATM kivetnek erre ugyelni kell!), de ne szamitsanak kartyas vasarlasra vele.
Előzmény: berserker (123)
szalka Creative Commons License 2001.04.23 0 0 124
Valahogy en ezt a nagy visszaelest nem igazan tapasztaltam sehol a hitelkartyaval. Elektonikussal igen, meg ATM trukkoket igen, de az mas kerdes.
Szoval van nekem egy OTP Visa classikom(bar a bank nem is fontos szvsz).
Ezekutan kulfoldon elek (finnorszag) es itt is az interneten is es nyaralas alatt is franciao, nemeto, svajc, Esztorszag, Svedorszag es termeszetesen magyarorszagon is hasznaltam a kartyamat,SOHA SEHOL nem volt semmifele visszaeles vele nem tortent es eleg nehez is.
A legnehezebb visszaelni az internetes vasarlaskor:
Eloszor en is ovakodtam hasznalni, de egy adott pillanatban, mikor nem sok penz volt rajta es tudtam, hogy a kozeljovoben nem is lesz vasaroltam vele.
Miutan finnorszsagban elek termeszetesen az aru kezbesitesi cimenek az itteni cimem adtam meg, de ugye mikor csinaltattam a kartyat a kartyatulajdonos cimekent az otthoni cimem van megadva.
Eredmeny azert mert az internetes vasarlasnal a szallitasi cim nem egyezett meg a kartyatulajdonos cimevel a bank nem engedte egybol levenni a penzt! Hanem hovegi egyenleg melle egy level is volt mellekelve, hogy en vasaroltam-e itt es itt az interneten ilyen ertekben. Mert hogy valaki vasarolt es ha nam en akkor X napon belul jelezzek vissza mert akkor nem engedik leszedni a penzt rola!
Szoval internetes vasarlasnal ha a szallitasi cim es a kartyatulaj cim nemegyezik, akkor arrol a tulaj ertesitve van.
A boltbani vasarlaskor:
a bolt az altalad alairt szamla nelkul nem kapja meg a penzet. Egyszer trtent velem egyy olyan itt, hogy valahogy eppen leesett valami mikor odaadta a alairni szamlat a boltos, aztan nagy kavarodas lett, vegeredmenykent mindenki jol osszezavarodott es elfeledkeztem mint en mint az elado a szamla alaiasarol. Aztan futott az elado utanam mint a szelvesz, hogy jaj ize a nagy kavarodasban nem irtam ala es ok anelkul nem kapjak meg erte a lovet.
Persze alairast hamisitani is lehet, csak ugye van egy osszeg (orszagfuggo), ami felett a boltosnak kotelessege igazoltatni a vasarlot. Viszont, amikor megjon a szamla hovegen a banktol es latsz rajta valami gyanusat , akkor ugye koteles annak utanakeresni es ha te kotod az ebet a karohoz, hogy te aztan nem vettel ott es akkor semmit, akkor nekik kotelesseguk felmutatni azt a papirfecnit, amit te allitolag alairtal.
Persze ehhez az kell, hogy kiszurd hovegen ha valami nem okes a kimutatason.
Ha mindig az X szupermarketban vasarolsz kajat nap mint nap es az ott ulo elado szepen felszed egy ilyen eldobott cetlicsket es szepen ovatosan folyamatosna raterhet a kartyara valami kisebb osszegeket, akkor te azt hovegen nem fogod kiszurni, es nem fogsz emlekezni, hogy 2 hete 3-szor voltam boltban 2000Ft-okat koltve vagy 4-szer. Ezert celszeru nem eldobalni akis cetliket, de epp ezert hitelkartyarol csak kisebb osszegek levetelet lehet megszivni(bar ha folyamatosan csinaljak eleg fajo lehet)

Elektronikus kartyaval ott igen ott nagyokat lehet szivni. Miutan azt ha az elado lehuzza a boltban AZONNAL es utolagos reklamacio lehetoseg nelkul levontak a szamladrol. Szoval egy elektronikus kartyat eleg szepen le lehet szedni.
Nem veletlen az MNB 2000-res I. feleves statisztikajabol meg lehet nezni, hogy ugyannak a tipusu dombornyomasu es elektronikus valtozata koztt mekkora kulonbseg van a visszaelesek nagysaga kozott: Visa elekton 1.191.638 mig a visa classic domborkartyaval ez: 174.312 . ( Asszem az ertekek Millio forintban vannak) De igazabol az a 10-szeres szorzo kulonbseg eleg jol lathato.
De egy biztos, ne szorju szet a szamlamasolatokat. Kulonosen akkor nem , ha azon is van alairasmasolat. Sok helyen a ket peldany bol csak 1-et iratnak ala(ami a boltban marad), de sok helyen indigosan alairatjak mindket peldanyt( a bolte az eredeti mienk az indigos). Na ilyet elhagyni szep kis alairasmintaval mar elegge cikis.

berserker Creative Commons License 2001.04.23 0 0 123
Sziasztok!

Ismeretségi körömből eltérő variációkat hallottam, hogy tőlünk nyugatra (konkrétan: németo. és hollandia) lehet-e használni a VISA ELECTRON kártyát. Az OTP helpdesknél azt mondták lehet, de én ebben annyira nem bízom.
Szóval, aki használta már, kérem írja meg, mert szerdán utazom és nem szeretnék hoppon maradni egy szál kártyával, kp. nélkül.

Myself Creative Commons License 2001.04.23 0 0 122
>Tisztelt Tasztaltársak!
>Ismételten elmondom, akár meg is esküszöm rá, hogy
>A PIN-T NEM LEHET VISSZAFEJTENI!!
>A kártyaszámból generálja a bankban elhelyezett masina. Véletlenszerűen...

Egykérdésem van csak: akkor miért hallottam azt (épp mondjuk nem az OTP-ben), hogy a használt DES algoritmusnak van egy hibája (amit az IBM mélyen rejteget), és ezzel a hibával a PIN kódok hozzáférhetôk.

Ezen kívűl, sajnos én nem láttam, de sok évvel ezelôtt asszem a Super Channel-en volt egy show, amiben egy fickó lazán prezentálta pár percen belül az egyik vendég (arany v. platina) kártyájának a PIN kódját... Egy notebookja volt hozzá. Ja, a showban egyébként éppen arról dumáltak, hogy Heathrow repterén egy hitelkártya maffia működik. Lenyúlják a manus kártyáját, és mire Los Angelesben letiltatná, addigra ezek Tajvanon ATM-eken leürítik. És akkor jött a kérdés, hogy hogy a tüdôbe... és hozták be ezt a pasit.

Na ez lehet, hogy egy ügyes csalás volt, de a DES hibájáról és könnyű törhetôségérôl ma már egyre nyíltabban beszélnek...

Előzmény: HBB (67)
cyberbroker Creative Commons License 2001.04.23 0 0 121
Lasd reszletesebb leirast:

http://hoaxinfo.com/nigeria.htm

Előzmény: Kaiser Soze MKIH (120)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2001.01.10 0 0 120
Jaque Brizar:

Amiről te beszélsz az a "nigeriai levelek" néven elhiresült ügy. Ezek szerint már Chile-ből is pörgetik. Rengeteg embert behúztak, de úgytudom ott nem a kártyákon volt a hangsúly ,hanem a balekokon aki naivan elhitték a storyt.
Olvashatsz róla a Nemzetbiztonsági Hivatal oldalán.

Kaiser Soze

Jaque Brizar Creative Commons License 2001.01.10 0 0 119
csumi. nekem meg az jutott szembe a hitelkártya-visszaéléssel kapcsoltatban, hogy tavaly faterom kapot Chiléből egy levelet, hogy ki akarják juttatni az állam pénzét a felkelők elől, adja meg a szlaszámát, hogy rátehessenek (!!!) 100Dollárt, amit aztán visszautaltatnak, de 10-et megtarthat. Persze jót röhögtünk, ment a kukába a levél.
Aztán fater munkatársnője is kapott levelet, ő megadta a számát, mire 3nap múlva levették róla az összes pénzt.

close652 Creative Commons License 2001.01.10 0 0 118
február 1.-től ez az OTP-nél is lehetséges lesz!
Előzmény: Kaiser Soze MKIH (116)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2001.01.09 0 0 117
Ja én is tankoltam ma ÖMV-nél, és szintén meglepődtem mikor megnéztem a bizonylatot rajta minden adatommal. Ez csak az ÖMV-nél van? Régen ez nem igy ment, mindig lehagyták az első X karaktert.

Kaiser Soze

Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2001.01.09 0 0 116
HBB

Olvasom itt lejjebb a PIN kód paraeloszlató irományodat. Ja ja random generált szám, de amin nagyon meglepődtem hogy az ABN Amronál saját atm-en tudsz PIN-t változtatni, és innentől kezdve már nem megnyugtató a story. PIN kód ide-oda a lényeges behúzások (kivéve azt az egy kettőt) a e-commerce elterjedésével áthúzódtak az internetre. Egyszerűbb, könnyebb , gyorsabb, anonymabb, soroljam még.

Most olvasom az Index "cimlapját", hogy az e-commerce-t a hitelkártyacsalások tartják vissza. Szerintem még be is bukhat ez a buli emiatt, bár ezt a "Big Brother" biztos nem engedné és valahogy megoldják majd a dolgot (lehet hogy már dolgoznak is rajta, igaz?!).

Azt meg végképp nem értem hogy fajulhatott idáig a világ, hogy ha bárkinek a számlájához van egy kártyája, már pedig a többségnek van, akkor az máris ki van téve egy behúzásnak a világ bármey tájáról. Kártyaszám, lejárati idő, név. Egy vicc, hogy ennyivel el lehet intézni a mai "romlott" világban. Az persze más kérdés hogy pl. a rendelt áru hova érkezik meg, de 10 perc gondolkodás után kiküszöbölhető ez a probléma is. :) Arról ne is beszélve hogy ha valaki tűzközelben van (vagy csak körbeszimatol) és belelát az internetes tranzakciók végbemenetelének részleteibe, hibáiba, szokásaiba, esetleges buktatóiba, akkor csak a lelkiismerete fogja vissza az embert. Lelkiismeret manapság ??? :)

A másik, nemrég kb, 1 hónapja olvasok szeretett hirportálunkon egy cikket hogy itthon a titkosszolgálat körülnézett a hazai bankok homebanking szolgáltatásainak biztonságának tájékán. A végeredmény elkeseritő, két nap volt megtörni a stuff-ot, persze a bank nevét nem emlitették. Mondanom se kell kb. két hete olvasom hogy a BudapestBank-ot csúnyán megvágták több száz millára, és persze hogy szoftveres buli volt ez is.

Na igy hirtelen ennyi jutott eszembe a hitelkártyacsalás név láttán.

:)

Kaiser Soze

Előzmény: HBB (67)
Rokidoki Creative Commons License 2000.03.11 0 0 115
Tény és való, h nem szívesen adom oda senki sem a kártyámat. Nincs rajta sok pénz, de nekem az a kevés is sokat jelent. Attól rettegek állandóan, hogy valaki leszedi onnan. Legszívesebben visszaadnám a kártyámat, megszűntetném a bankszámlámat, de hát ugye, mint köztisztviselő odakapom a fizetésemet.
ecsém Creative Commons License 2000.03.11 0 0 114
Aki egyszer észrevette a részletes számlatájékoztatóján hogy olyan kifizetés történt amit nem ő követett el akkor a megoldás...a banki panasz....esetleg történik vlmi...
Kártyaletiltás + ujjab kártya....vagy ujjab bank...

vagy rámegyünk a barter üzletekre :)

Beszéltem

ecsém Creative Commons License 2000.03.11 0 0 113
Tisztelt topictársak...

A bankártyaproblémák azon mód javulni fognak amint a bankoknak lesz rá technikai, szellemi, apportjuk a probléma kezelésére...
A rendszer nem tökéletes és ha nem figyelnek a bankok vagy az ügyfelek akkor továbbra is nagyon könnyen ki lehet használni a kiskapukat...

Bár vannak már probálkozások a bankok részéről is pl. az elektronikus elfogadohejeknél a kártyaszámoddal hiába élnek vissza ez a tandem terem rögzitti és nyoma van, még esetleg a pénztárost is ki lehet deriteni....pénztárosazonosito....
pl: az OTP ATM.-ek bizonylat fejlécében régebben a számlaszám teljes 16 karaktere szerepelt ami ma már csak igy látható ......1111111222 plusz még a lejáratot a pin.-kodot sem és a nevemet és az aláirásomat sem szerepel...igyhát ezek hiányába nagyon laza netes üzletnek kell annak lennie aki csak ezt a tiz szám ismeretében szállitanak ki árut le nem ellenörzött cimre....

A netes visszaéléseknnél nem valami nagy összegeket lehet ithon mert biz. összeg felett keményen ellenörzik és csak a számlatulajcimére szállitanak....(az IP számot hiába rögzitik pl.-az enyémröl csak azt tudnák melyik szolg.-vagyok mert a server véletlenszerüen osztja ki az IP számokat még nem volt kétszer ugyanaz....a azonositásra más megoldások vannak...)

A PIN kodót abban az esetben nem kérik a terminálok, ha a kártya olyan, ha megbiznak az ügyfélkörükben és igy állitják be a POS.-t és ilyenek a központi beállitások is, vagy ha kis összegü vásárlások vannak,..és nem számitanak visszaélésekre pl...cukrászda...

A legnagyobb csalások nem a neten, hanem külföldi nagybankos /aranykártyás/ másolásokkal lehet elkövetni.....példákat nem igen adnék...

Én netes tözsdei megbizásokat adok le és ennek a biztonságát csak ugy lehet megoldani ha van egy egyszeri élö találkozás, és a megfelölö biztonsági információ, kod csere azonositás élöben történik....

Az kártyatulajdonosokrol meg csak annyit hogy az OTP kártyatulajdonosok igen nagy száma még a titkos telebank kodját sem változtatta meg....nem foglalkoznak vele....(kár nem nagyon érheti csak kellemetlenség meg némi info a számlájárol).....ugyhogy kiválképp lehet örülni az ilyen forumoknak....

Amit tehetünk.....
PIN kodos Bankártyánkon kis összeg
Bizalom az elfogadóhelyeken....
Megnézni elolvasni megörizni a bizonylatokat...
Tájékozottság, és egy kis odafigyelés..../ATM.-es beragasztások/
És nem árt a kézpénz sem....

Én ugy tudom ahány bank annyiféleképpen kezelik generálják a PIN kodokat....
Ma magyarországon a legnagyobb kértyakibocsájtó az OTP.....a legtapasztaltabb???

Moll Flanders Creative Commons License 2000.03.10 0 0 112
Bocsánat, kicsit félregépeltem:
Szal _nem_ teheti meg, hogy fénymásoljon sem személyit, sem útlevelet.
Moll Flanders Creative Commons License 2000.03.10 0 0 111
Sziasztok!

Minden kereskedo és elfogadó bankja között van szerzodés. Ez kitérhet arra, hogy milyen esetben/összegben/kártyatípusra kell PIN kódos megerosítést kérni az ügyféltol. Általában Electron kártyáknál szoktak kérni (néhány helyen), aminek nincs túl sok értelme azon kívül, hogy tovább lassítja a fizetést és _éppen_ nem ez lenne a kártya dolga. Elektronikus kártyáknál egyébként is minden tranzakció engedélyköteles és ehhez nem kell PIN kód. Személyi igazolványt v. útlevelet minden esetben kérhet és még ahhoz is joga van, hogy az adatokat leegyeztesse a kibocsátó bankkal. Ezt legtöbb esetben csak nagyon magas összegu vásárlásoknál ill. "gyanús kártyáknál" szokták megtenni. Amit tehet(ne) meg, hogy fénymásolja.
Ami még durva, ha kiírják, hogy csak x összeg felett fogadnak el kártyát! A másik, hogy kártyával történo fizetés esetén beleszámolja a saját kereskedoi jutalékát (amit egyébként o fizetne a trz. után a bankjának). Ha a bank ezt meg tudja, akkor általában kirúgja a kereskedot, foleg ha ez többször elofordul.

Üdv,
Molly

Nohalka Zoltan Creative Commons License 2000.03.10 0 0 110
Hello all!

Az elozohoz csak annyit szeretnek hozzaszolni, hogy abszolut eladoja valogatja, hogy melyik helyen hogy megy a fizetes. Lehet hogy sokan nem hiszik el, de en pl. Visa Electronnal siman vasaroltam egy uzletben. Es nem kellett hozza se PIN kod, se szemelyi, semmi. (Azert megjegyzem mindez Angliaban volt, de szerintem otthon is kb. igy megy a dolog). Mas helyen is el akartam sutni a kartyat, csak a vicc kedveert, ranezett a nyanya, latta a VisA jelet, egybol mondta hogy ezzel lehet fizetni. Mondjuk abban az aruhazban mar nem volt annyira primitiv a rendszer, es nem engedte.. :-)

KeFe Creative Commons License 2000.01.15 0 0 109
PIN keres ugyeben: Ors Vezer teri Keravill. 210e Ft-ot hutogep vasarlasanal se PIN kod se szemelyi nem kellett. Ra egy hetre egy masik penztarosnal elem es videokazettavasarlaskor alairasegyztetes es Szemelyi Ig elkeres.
Szoval embere (is) valogatja.
veekeeng Creative Commons License 2000.01.15 0 0 108
te egy bunkó vagy, tiszta kisbetűvel.
Remélem egyszer majd téged is szétszopat egy hasonló tahó a hasonló paraszt poénjaival...
Előzmény: hack2000 (105)
close652 Creative Commons License 2000.01.08 0 0 107
Akit meg erdekel eme elsullyedt tema latogasson el a www.bankkartya.hu oldalaira a Klub-on belul hasonlo forum mukodik!
Előzmény: donvito (106)
donvito Creative Commons License 1999.09.07 0 0 106
Kedves MIndenki!
OTP bank. C/M kártya.
Valahogyan ugyan annál az ATM-nél egy hónap leforgása alatt 12 ezer forintot vettek le, pedig a kártya folyamatosan nálam volt (tehát még nem is a feleségem) és ott valamikor április májusban használtam utoljára a kártjámat (meg is jegyeztem magamban, hogy szar egy hely).
Még reklamálni se tudok - ATM felvételnél ott kell lenni a kártyának és a PIN kódnak!
Hát nem habostorta ...
vito
hack2000 Creative Commons License 1999.08.29 0 0 105
A kártyaszámok, szerintem nincsenek biztonságban, akármit is csinálunk.

Tudom, bunkoság, de, azt szoktam csinálni, hogy egy-két szexsitra bejussak - ugye itt mindig van ellenörzés -, hogy egy számgenerátorral (pl. cmaster ~50 kb) extrapolálok számokat a saját kártyámra. Az érvényességi idôt tudom.
Csak akkor teszem ezt, ha van ingyenes kiprobálási idö.

Az IP számot a legtöbb esetben rögzitik, igy csak könyvtárból vagy nyilvános helyröl érdemes probálkozni.

Gyanítom, hogy hasonló módszerrel vásárolni is lehet. Szerintem a lebukás veszély nagy ugyanis az árunak el kell jutnia a cimzethez. Persze ha az ember csak szoftvert tölt le, nem biztos.

Ugyan a cím lehet egy egyhónapra kifizetett albérlet is.

Amit még poénból megszoktam játszani, ha találok egy OTP-s nyugtát, felhívom a Telebankot ahol ugye alap esetben az utólsó három számjegy a titkos kód és- megkérdezem az egyenleget. Ha jó magas - volt már 400 e Ft körüli is - letiltom a kártyát.

Az itt elhangzott kérdések egy részére a bankartya.hu-n választ lehet találni. Az újságok (Nészava, Népszabadság, HVG stb.) napilapok is eleg gyakran foglalkoznak a kérdéssel, ugyhogy a bankok gyajorlatait (mikor utaljak vissza a pénzt pl. azonnal v. a vizsgálat végen stb.) itt is meg lehet találni. De talán a legegyszerübb felhivni a PR-osztályt.

snaci Creative Commons License 1999.08.03 0 0 104
HBB Légyszives azt is tudd meg, hogy ilyenkor ugye előtte valószinűleg szépen megkérnek, hogy utaljuk vissza, és nem csak úgy visszaveszik, mert ha jól tudom, minden folyószámlaművelethez kell a tulaj hozzájárulása. Magától a bank elvileg nem veheti vissza, hiszen megbizást kell előbb kapnia.
HBB Creative Commons License 1999.08.03 0 0 103
Trinity: a folyószámlás kérdésre nem tudok gyakorlati választ adni, de érzésem szerint ami megérkezett a számládra az a tiéd, (erkölcsileg persze nem feltétlenül), elég valószínűnek tartom azonban, hogy a bank korrigálhat, azaz visszaveszi a tévedésből odautalt zsetont. Majd megkérdezek valakit a folyószámlásoknál.
A második kérdést nem értem igazán: ha nem volt nála a kártya akkor hogy vásárolt, vagy akart pénzt felvenni?
Egy biztos, a kártyarendszer on-line egyenleget mutat, akár pénzt veszel fel, akár kártyával vásárolsz. A folyószámlanyilvántartón történik később (éjszaka) a könyvelés, és az egyenlegszinkronizáció.
HBB Creative Commons License 1999.08.03 0 0 102
FE: Érdemes megpróbálkozni a többféle kártyával, de inkább a küléönböző társaságokat ajánlom felvenni a portfolióba.
Trinity Creative Commons License 1999.07.31 0 0 101
Ujabb kerdes:

(HBB, azt hiszem Te lehetsz ebben kompetens)

Testverem atult penzt az OTP-nel egy masik banki
szamlara a telefonos modszerrel, mert barataival volt
vasarolni, es nem volt nala a kartyaja. Kiderult
penzt nem tudott felvenni, de vasarolni (elkolteni)
lehetett.

Ez azt jelenti, hogy a penze nem irodik jova
felvetere (talan csak masnap?) viszont vasarolni lehet?
Miert van ez? A volt ferjemmel ezen vitatkoztunk egy
hete, de azota sem ertem. Szeretnem lezarni ezt
a kerdest....

Csok a valaszert! T.

Trinity Creative Commons License 1999.07.31 0 0 100
Hi all!

Egy ismerosomhoz valaki atutalt penzt (folyoszamlajara),
es utana a bank megkerdezte, hogy visszavehetik-e,
mivel a szamlatulaj - akitol utaltak - nem tudott errol.
(kicsit furcs, ez van)
Az ismerosom bolcsen :) megtartotta a penzt.

Ez hogy van altalaban itthon? Pl. HBB, Otp figyelembe
veszi az ugyfel, vagy akar mas bank akaratat, vagy
visszavenne kerdes nelkul es kesz??

Tulajdonkeppen vita-temat inditanek ezzel. Szerintem
mindket verzio eseten igazat lehet adni. Szoval
hogy rendelkezik a magyar jog? es hogy van ez kulfoldon?
Ha ez buncselekmeny resze gondolom akkor is visszaveszik
ha mas banktol jon a penz, de olyat is hallani, hogy kulfoldon
nincs igy, azaz a szamlatulaj ha akarja egyszeruen nem jarul
hozza, es a bankjanak figyelembe kell venni.

Szoval?

Frank Einstein Creative Commons License 1999.07.30 0 0 99
HBB Nagy vagy! mint a Nagy vagy Csendes Óceán! Köszi a szép és dús válaszokat!
Ma hallom a bécsi rádióban, Magyarország a világelső a hitel és bankkártyacsalások terén. Vivát!
Bizalom vagy amit akartok....
Olvasom egy cikkben az Internettón (mert még néha oda is tévedek) mennyi ATM leragasztgató banda működik Budapesten. Ha ezek kijönnek Bécsbe... Itt ugyanis senki sem hallott erről a módszerről, vagyis nem ellenőrzi ATM-elés előtt, hogy nincs-e leragasztva a pénznyilás, ahonnan távozása után kikapják a moneyt a leselkedő ragasztgatók. Magyarországon azonban előbb lyuknézés aztán kártyabetolás!!
Ti is igy csináljátok már ???
HBB !
Mit szólsz ahhoz, ha ugyanarra a számlára kiváltok egy Visa Elektront és egy dombornyomásost is? Vagy ha nem lehet két Visa akkor legyen a domboros Master. Na? Nem jó megoldás? Az elektront használom mindenhol ahol lehet, az biztonságosabb, hiába szórom szét a világban az adataimat,a not present vagy online esetben nem mennek vele semmire. A domborost pedig csak ott vetem be ahol az elektron nem ok. Például ahol csak "csattogtató-gép" van. Nem tudom mi a helyes neve, tehát pld. egy görög zöldségesnél. Ezzel a módszerrel lényegesen lecsökkenteném a veszélyeztetettséget, mert csak néhány esetben kellene a domboroshoz nyúlnom.
Na?
Snaci,
az AMEX csekk nagyon ciki, ha vissza akarod váltani, egyébként jó.
Mindenkinek szép hétvégét.
To be continued next week....
Puszi: Frank
HBB Creative Commons License 1999.07.30 0 0 98
Az Amex Travellers Cheque nekem nagyon bejött tavaly Törökországban. Elég jó arra amire ki van találva, azaz, hogy biztonságban van a pénzed. Viszont egyre szűkül a beváltóhelyek száma, úgyhogy bizonyos országokban már résen kell lenned, hogy ne mulassz el egy-egy váltási lehetőséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!