Keresés

Részletes keresés

sbojan Creative Commons License 2002.03.03 0 0 141
No igen, de ez ilyen alapon a gyorshajtókat sem lenne ildomos megbüntetni, hisz az abban apillanatban gyorsan hajtók közül csak elenyésző számút kapnak el. Ha közlekedsz - mert mi másért írnál most ide, - akkor tudod, hogy mennyien tartják be a korlátozásokat. Végül is sohasem lehet majd mindenkit megbüntetni, mindig lesznek "szerencsések" (ők többen), akik megússzák, s "szerencsétlenek" (kevesebben), akiket elkapnak, megbüntetnek. Ugyanez a helyzet az adócsalókkal, s még sok, más szabályokat megszegőkkel.

Abban teljesen, s jogosan igazad van, hogy pont a fentebb leírtak miatt igencsak mérlegelni kellene a közegnek, hogy hol büntet, mert sajna számtalan, igencsak kirívó s a közlekedésre igencsak veszélyes szabálysértést viszont rendre "megtorlatlanul" hagynak.

Előzmény: zizi (140)
zizi Creative Commons License 2002.02.28 0 0 140
Ebben igazad van, én nem is azt vitattam, hogy a kresz szerint nincs igazuk, csak azért voltam/vagyok qrva mérges, mert

1. ezzel az erővel a fél várost meg lehetne büntetni és nem teszik (kedvenc példám a Százház utcai kapitányság, ahol a mellette lévő két utcában végig így parkolnak -mert másképp nem lehet- és nincs büntetés, de menj végig pl. a Damjanich vagy a Verseny utcán, dettó)
2. ahol engem megbüntettek, ott teljesen indokolatlan, ugyanis a kutya sem jár arra gyakorlatilag (az előírt másfél méter télleg nem volt meg, lemértem : 1m 20 cm volt a szabad hely az autó mellett :-D), ráadásul a fav végállomása a park+run szellemében működhetne, ha lenne elég parkolóhely, de nincs

az már csak hab a tortán, hogy a tetves taxist nem büntették meg ugyanazért, amiért kb 10 autót viszont igen...

Előzmény: sbojan (138)
sbojan Creative Commons License 2002.02.28 0 0 139
Ja, most látom, hogy már egy hónapja volt téma az, amire reagáltam. Béke poraira.
Előzmény: sbojan (138)
sbojan Creative Commons License 2002.02.28 0 0 138
Bocs, hogy így kívülállóként beleszólok, de szerintem a KRESZ 40.§-sának az 1. bekezdése így szól:

(1) Jármûvel megállni - ha közúti jelzésbõl vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezésébõl más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.

Vagyis "általában" meg lehet állni az úton, ha nincs tiltva kifejezetten.

Olyan fogalom, mint "parkolás", nem is szerepel a KRESZ-ben, ellenben várakozás, az igen. Na most, várakozni csak ott lehet, ahol nem tiltott mér eleve a megállás is. S hogyan szól a szabály a járdán történő megállásról?

A 8-ik bekezdés:

(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

a) azt jelzõtábla vagy útburkolati jel megengedi,

b) a jármû a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,

c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és

d) a jármû tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

Vagyis járdán csak akkor, ha tábla engedi. Régen lehetett megállni akkor, ha nem volt kifejezetten tiltva. Ma csak akkor, ha kifejezetten engedik.

- "Így aztán az utcák többségében szabálytalanul parkolnak az autók, annak ellenére, hogy senkit nem zavarnak."

Az meg, ugye, hogy mások szabálytalankodnak, minket nem ment fel semmi alól.

Üdv

Előzmény: mAlter (135)
Mumu Creative Commons License 2002.02.28 0 0 137
Hangsulyozom nem ismerem a magyar rendelkezest mert iosztrak jogasz vagyok es mar ertek itt hatalmas meglepetesek.De ott es nyugaton a rendorseg allami szerv amely megallapithat egy kihagast es a leirt adatok alapjan valaki aki jkompetens (lehet ez a ket rendor fonojke) megallapithatja a buntetest.
De hogy megy itt nemk tudom.
Sok szerencset.:))
Előzmény: ijedos (136)
ijedos Creative Commons License 2002.02.27 0 0 136
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a "hozzáértőkhöz"!!! Történt még tavaly októberben, hogy reggel munkába jövet bicajjal átmentem egy nem forgalmas kis kereszteződésben a piros lámpánál! Mindenre figyeltem, csak arra nem, hogy két faszkalaprendűr járőr elémugrott!!! Hosszas baszakodás után felírták a diákigazolványból!! az adataimat (a személyimet letagadtam), aztán azt mondták, hogy ejnye-bejnye , erre múlthéten kijött a papír, hogy fízessek be 18ezer forintot, mert mittomén milyen barom főhadnagy megállapította, hogy elkövettem ezt a gaztettet!!!! Én ott semmilyen papírt nem kaptam, nem is írtam alá!! Mindezek ellenére jogosan akarják behajtani rajtam a zsetont?? A két járőr hiteles bizonyíték ellenem???

mAlter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 135
Sajnos, tényleg megbüntethetnek. Én már voltam ez ügyben tárgyaláson a Zuglói rendőrségen. :(( (Mellesleg ez is nyomasztó, hogy az embernek tárgyalásra kell járnia egy szabálytalan parkolás miatt, és 100 eFt-ig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki. Meg végigkérdezik, hogy mennyit keres, kit tart el, hogyan él, meg mindent, és aszerint szabják ki a büntetést. Hát, ennyit a törvény előtti egyenlőségről.)

A hatályos jogszabály szerint parkolni csak olyan helyen lehet, ahol külön engedélyező tábla van, vagy az úttestre van felfestve a parkolás engedélyezése. Ez a szabály néhány éve módosult - azelőtt tényleg ilyen másfél méter, meg négy kerék, meg egyéb ilyen varázsszavakkal próbálták körülírni a szabályos parkolást. A törvény változásával azonban nem kötelezték az Önkormányzatot, hogy helyezze ki a parkolást engedélyező táblákat. Így aztán az utcák többségében szabálytalanul parkolnak az autók, annak ellenére, hogy senkit nem zavarnak. Végülis így oda mennek büntetni, ahova csak akarnak. Amikor éppen engem bilincseltek, akkor megkérdeztem a rendőrt, hogy "Maga szerint itt lehetne parkolni, nem akadályozna senkit?". Azt mondta, hogy szerinte "itt nyugodtan lehetne parkolni". "Akkor meg miért büntet meg?" "Azért, mert a főnöke azt mondta, hogy itt büntessen." Kész. Ilyen országban élünk.

Egyébként azt mondta, hogy forduljak az önkormányzathoz egy beadvánnyal, hogy engedélyezzék a parkolást a házunk előtti útszakaszra.

Előzmény: zizi (133)
Mumu Creative Commons License 2002.01.22 0 0 134
Irany eloszor az onkormanyzat kerdes hogy az o utasitasukra tortent es hol azertesites utana a megkapott informacio alapjan a fovarosi rendorkapitanysag.Legalabb magyarazatert.Mosta valsztas elott nagyon udvariasak az urak.
Előzmény: zizi (133)
zizi Creative Commons License 2002.01.22 0 0 133
Helyszín : a földalatti végállomása, Columbus u. , gyakorlatilag külváros. Aki nem ismerné : a fav remíze mellett húzódó kerítés, sehol egy lakóház, tehát elenyésző gyalogos forgalom, viszonylag széles járda, ahol évek óta látok parkoló autókat, időnként én is felállok a járdára, ha a másik oldalon nincs hely. A kerítés és az autó között kb. egy méternyi hely marad.

Pikantéria 1: reggel azon centizgettem, hogy 10 cm-rel több hely maradjon az esetleg mégis arra járó gyalogosoknak - mellesleg a másik oldalon is van járda és egyébként is baromira szoktam ügyelni arra, hogy elférjenek, ugyanis én is rühellem, amikor a város belső részeiben a falhoz simulva kell közlekedni a járdán.

Pikantéria 2: idén még nem parkoltam ott.

Este hazafelé menet azt hittem rosszul látok : az összes parkoló autón kerékbilincs. Tiltó tábla sehol, az intézkedő közeg szerint ennek semmi jelentősége, mert -idézem- : négy kerékkel a járdán parkol és nincs másfél méter hely, de elsősorban azért szabálysértés, mert nem ENGEDÉLYEZI tábla a parkolást. 4000 ft + feljelentés.

Tipikus szemét és aljas alkalmazása a szabályoknak, meggyőződésem, hogy a zuglói járőr pénzgyűjtési akciójáról van szó (nem saját zsebbe, hanem a kapitányságéba, de ez engem nem érdekel), soha egy büntetőcédulát nem láttam egyetlen autón sem arrafelé, kerékbilincsről nem is beszélve. Megjegyzésemre, miszerint talán ki kéne táblázni, hogy tilos, mert ez nem triviális (tele van a város ennél sokkal durvábban szabálysértő móon parkoló autókkal), természetesen nem reagált.
Az már szinte említésre sem méltó, hogy az átadott jegyzőkönyvben olyan dolgokat pipált ki, amikről nem is kérdezett.

Mumu Creative Commons License 2001.11.04 0 0 132
En latok a favoritjaim kozot egy Rowley hozzaszolast de az en elohozott topicom textje nem prezentalja,ezzert nem tudok ra valaszolni.Az utolso bejegyzes nalam a sajatome szeptemberbol.Vajjon mi lehet a technikai oka ,mert eddig ilyesmivel nem talalkoztam.
Mumu Creative Commons License 2001.09.11 0 0 130
Ne felejtsed,kedves tarsam,hogy a betyar es a pandur ugyanaz a szabaly szerint jatszik egymassal ,egy nyelvet beszelnek es egymas gondolatat kell ellesniuk hogy eredmenyesek legyenek..Sok a kozos dolguk.Olykor-ezt most Magyarorszagon is lehet tapasztalni-egyszeruen atlepik a vekonyan rajzolt hatart...
Az meg hogy 85 evre titkos..ha valtozna valaha a kormany,ugyan olyan alapon kivennek a titok alol...
Előzmény: hal9000 (129)
hal9000 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 129
85 évre titkosították a "papa" ügy összes adatát. Azért ez nem semmi Ez egyenlő a kormány=maffia beismerésével! Ez egy nagyon furcsa bagázs, az egész rendörséggel együtt!!!
Előzmény: hal9000 (119)
Mumu Creative Commons License 2001.08.29 0 0 127
Mindeesetre-visszaterve a topic temajahoz -kellemes meglepetes volt hogy semmi nagyobb osszekapas nem volt a rend orei es a fiatalok kozott.
Whave Creative Commons License 2001.08.28 0 0 126
szerinte a fuggetlent ugy ertette, hogy maskor, mashol, mas emberek altal, stb ;)
DINGO Creative Commons License 2001.08.26 0 0 125
Szerintem nem független! ha nincs parádé, akkor akkor az antiparádé (egyébként jó) ötlete sincs!:-)))
Előzmény: Csokis (124)
Csokis Creative Commons License 2001.08.26 0 0 124
Ez az Anti parade volt. (A tuc-tuc zene ellen fellepo a punkok bulija, de a Paradetol fuggetlenul.)
Előzmény: Mumu (123)
Mumu Creative Commons License 2001.08.26 0 0 123
Ha voltal a Paraden,meseld el tapasztalatodat.Ugy irtak nem volt semmi balhe.
Előzmény: Whave (121)
Whave Creative Commons License 2001.08.25 0 0 121
nos, rendori itelokepessegrol is lehetne vitatkozni. egy tegnap tortent angyali kis sztorit szeretnek peldakeppen felhozni.

helyszin: zuglo, ov utca, MegaPub. esemeny: antiloveparade, egy hangulatos punkfesztival. megy a buli minden komolyabb komplikacio nelkul, balhenak se hire, se hamva, mindenki jol erzi magat. egyszercsak elkezdenek kek fenyek villogni, mint kiderul, ez jelzes a biztonsagiak szamara, hogy balhe van. fradi meccs utan ugye megjelentek bajos skinhead barataink, es nyomultak volna be a kocsmaba 'bulizni'. a biztonsagiak persze probaltak visszatartani oket, tudtak, jo ebbol nem sulne ki, valamint a punkokat bent tartani, ezaltal minden balhet elkerulni. megerkeztek a rohamrendor pajtik is, es elkezdtek nezni (!!!) a dolgot. majd egy hirtelen ottlettol vezerelve, ahelyett, hogy mondjuk szetoszlattak volna a kint gyulemlo kopaszokat, es felraktak volna oket az ejszakai jaratokra, megszortak nemi konnygazzal a bent szorakozo kozonseget (egy jellemzo rendori fellepest lathattunk, ahol az illeto oreink azt nezik, hogy kinek van taraja, es ki kopasz, nem pedig azt, hogy ki balhezik es ki nem), majd kitereltek oket. persze igy mar mindjart nehezebb volt szetvalasztani oket a kopaszoktol. mindegy, vegre egy ok, hogy hasznalhassuk azt a szeeeeep pajzsot es gumibotot, ugyis irigyeltuk mar a genovaiakat. persze a rendorok fel voltak haborodva, hogy ezekutan (hogy sikeresen szetcsesztek es felere roviditettek egy ketnapos fesztivalt) megdobaltak oket a punkok, es meg egy kis afterfightot rendeztek.

ez hat egy kisesti panaszkodas egy mostmar unatkozo fiataltol, aki most max elmehet a hatalmas kulturalis durranasra, a budapest paradera, es aki nagyon buszke a szinten unatkozo rendorokre, akik azert meg tudjak maguknak csinalni a balhet, es teljes mertekben partatlanok. koszontem a figyelmet.

Mumu Creative Commons License 2001.08.14 0 0 120
Nagyon haragudhatsz rajuk ha a sirbol visszahoztad a topicot...
Kulonbben koszonom Neked mert amig a rendorseg lesz mindig lesz tulkapas is de ezt minden felelos pozicional megfigyelhetjuk.Meg a kabinos embernel is...
Igy lenne jovoje a topicnak.
Előzmény: hal9000 (119)
hal9000 Creative Commons License 2001.08.13 0 0 119
Ma Orbán Péter kijelentette, hogy a rendörség jelenleg a csúcspontján van, és ennél jobb" má nem is lehetne, de vannak olyanok akik biráják a rendöséget, de mink akkó is tuggyuk, hogy mink tökéletesek vagyunk" elnézést, ha nem szó szerint idéztem de egy ekkora tahó, hogy lehet rendörkapitány? Ezektől mit várhatunk el? Ha a vezetőség is maffiozó, bunkó, stb akkor ne várjuk el, hogy változni fog :-((((
Mumu Creative Commons License 2001.05.20 0 0 118
Kedves SAKAL nagyon jol megertelek megis azt kerem ne utalj minket (jogasz vagyok).
A Te ugyedrol annyit tudok amenyit irtal,mar abban nehezmenyezem hogy az informacio diferenciat(elt a meg Kedves Apad a korhaz felei uton vagy mar halott volt a szinteren) nem tisztaztak hihetoen.
Van azzonban ugy hogy a korulmenyek de a szabalyok is megakadalyozak meg a johiszemueket is egyes plusz tenykedesben.
De nem azert nyitottam ezt a topicot hogy szo nelkul hagyjuk a tulkapasokat,mert biztos vagyok benne hogy vannak.
Előzmény: SAKÁL (117)
SAKÁL Creative Commons License 2001.05.09 0 0 117
Szóval nem is tudom, hogy hogy kezdjem. Lehet, hogy ők is vállalnak fejbelövést, nyomok eltűntetésével, de az én apámat civil lőtte fejbe. Rögötön megállapították, hogy baleset volt, semmi nyomot nem hagytak, az egész lőtéren összeszedték azokat a töltényhüvelyeket, amit kb. 3 éven keresztül "elszórunk"! Állítólag apámat a fejlövés után még kórházban műtögették, de a műtét után meghalt. Sajnos pontos információból tudom, hogy már a lőtéren fekete fóliával volt letakarva. Pedig még az újságok is azt írták, hogy kórház így, meg kórház úgy... "Biztosan" baleset volt, mert apám jól menő építési vállalkoz volt, tartoztak neki kb. 20 millával, és 1995-ben ezek a "vállalkozó írtásos" dolgok még nem voltak ennyire felkapottak. Hát ez van. Valahogy megutáltam a yardokat, a mentősöket, de még az orvosokat is. A mai napig kb. 4 tárgyalás volt, a srác aki fejbelőtte apámat a mai napig szabadlábon van, ítélet még nem született. (a bírókat is utálom) Végre eljutott az ügy másodfokra, ahol viszont már nics fellebezési lehetőség. Majd talán 2005-ben végeznek ezzel az üggyel. Ennyit a "szolgálunk és védünk" társaságról! Lehetne "szolgálunk és félünk" is. Kiegészítve egy árlistával...
Előzmény: Iván Gábor (108)
Mumu Creative Commons License 2001.02.12 0 0 116
Arra gondolok ami termeszetes.hogy a netten irotakat hivatalos szemmel is olvasak,van aki a beirasokat figyweli (ezt most eppen remelem is ) es regisztralja az eseteket vagy talan jelenti is ahova kell.Ha igy lenne ez csak media kovetes , akkor nem is lenne olyan nagy baj.Mindenesetre mas topicjaimba ahol egy egy nehezsegrol beszeltunk (harom ilyen van) ott eszreveheto volt egy magatartasi valtozas.Hogy most ez ezert volt vagy masert tortent,nem tudom.
Előzmény: Levike (115)
Levike Creative Commons License 2001.02.12 0 0 115
Mit mondjak, ez Magyarorszag, 2001.
Csak annyit tennek hozza, hogy mifele karriert befolyasol ez a 3 evvel ezelotti ugy hatranyosan ?
Miert, var egyaltalan bermifele karrier kis hazankban ilyen tetu emberekre ?
Szegyen es gyalazat. Es ebben elunk. Mit varunk egyaltalan az elettol ?

udv
Levi

Előzmény: matachut (109)
matachut Creative Commons License 2001.02.12 0 0 114
Mire gondolsz?
Előzmény: Mumu (110)
Mumu Creative Commons License 2001.02.11 0 0 113
Megneztem az e-mail cimmedet.Icehockey.
Jaa...Ertem mar..a szarmazasodat ( ! ? )
Igy mar nem hihetetlen...
u.i. Hogy tetszik a kis eloitelet ?
Előzmény: hihetetlen (111)
Mumu Creative Commons License 2001.02.11 0 0 112
Termeszetesen igaza volt.Mindnyajan akik itt vagyunk komunikalni szeretnenk.Te is.Peldaul ide jottel,semmi problemad a temaval nem volt meglatad a nevem es kenyszert ereztel ezzel kapcsolatban a nemtetszesedet kifejezni.Miutan senki sem kerdezett errol Teged ,magad tetted minden kenyszer nelkul.Miert tetted ? Hogy szerepelj,kedves hihetetlen.
Na mar most mindez termeszetesen a nett egyik lehetosege ,a forumok celja is.Te a forumon vagy,en is.Tehat ?
Az persze magaval hozza hogy sokan a velemenyeddel azonosithatjak magukat ,masok nem.Akik veled azonosulnak valoszinuleg sajat magukban hasonlo ertekelest tettek meg mint Te tennel.Azok csatlakoznak hozzad es veled tartannak masban Te veluk.Es torvenyszeru hogy valami oknal fogva (emlekezteti oket valakire akit nem szeretnek,egy tulajdonsagra amit masnal nem birnaak el vagy az az ellentmondo kenyszer valakivel szemben ,szulokkel valo harc ,stb. Akkor ugy viselkednek mint Te most.
A problemam abbol adodik hogy a megjegyzesed hogy ugy mondjam,haaat...primitiv.Elsosorban a szarmazasra vezetned vissza az ellenszenves voltomat ,ami mar egy kicsit balkani szokas,mindenesetre egy elmaradt es lenyegeben onkaros eloiteletet tukroz.
Mar mint a szarmazasom.
Azert szerepelek a te normaidal szemben tul sokat...Valahol beszukitened azoknak a szerepleset akik neked nem tetszenek ,ugye? Hm.
Aztan milyen szarnmazast tartsz te szereplovagyunak ? :
-az idegenet ?
-a magyarszarmazasut de nem tokeletesen magyarul beszelot ?
-az erdelyiet ?
-a nyugatrol jovot ?
-a kariert csinaltad ?
-a korcsot (ertem nemet-magyart-ormeny ) ? )
-a kereszteny-elvut ?
-a jogaszt ?
-az idosebb emberet ?
Kisfiu vagy kisleany (inkabb fiu) ki nem tetszik neked ? Minnek vagy a rabja ?
Eleg erett vagy termeszetesen hogy a szarmazast tartsad itt determinansnak ?
Olyan muveklt vagy termeszetesen , hogy megengedsz magadnak egy feluletes velemenyt ?

Torgyanyka,kedves,ebredj meg nem keso.
Nem beszelve hogy mielott valamirol nyilatkozol olvass,dokumentaltd magad.
Az en szereplesi kenyszeremrol peldaul: a maganyosok klubja topicom majdnem 5000-es latogatasos,a Konyveket (olvasol -e es ha igen mit ? ) 2500,a Mi neked Amerika szinten 2500.-on feluli es a tobbi kb.6-8 topic szinten 1000 feletti hozzaszolasok vannak benne ?Mind azert mert en csak szereplesi vagybol nyitom es vezetem azzokat ?
Gondolod hogy ez valami misztikus szarmazas miatt tortent ?Aztan a tobb mint 100 topicban valobban sok van ami nem eri el a 100 hozzaszolast sot van ami meg kevesebb is.Altalabban azok a temak ami itt Balkanon szegyennek tartannak,meg nem ebresztett a resztvevokbe sem eleg kurazsit meg anonim is hozzaszolni.Ez is egy nagyon tanulsagos dolog mert meghuzza azt a lathatatlan hatart a meg ilyen nettet hasznalo tulajdonkepen halado retegnel is hogy terul el a tabu zonaja.Ez is merhetetlenul erdekes es tanulsagos mert kesobb -ha optimista lennek-azt jelentenne hogy le lehet merni majd az esetleges fejlodest.
Talan nalad is...
Vagy hihetetlen ?

hihetetlen Creative Commons License 2001.02.10 0 0 111
Valaki valahol azt írta rólad, hogy szereplési vágyad van.
Igaza volt!
De akkor még nem ismertem származásodat. Most már mindent értek.
Előzmény: Mumu (110)
Mumu Creative Commons License 2001.02.10 0 0 110
Remelem azzert van valaki onnan is aki olvassa a topicot es van benne becsulet.
Előzmény: matachut (109)
matachut Creative Commons License 2001.02.09 0 0 109
Szevasztok!
Most találtam ezt a topicot, miután az Index-hírekben olvastam a rendőri brutalitásról.

Egy haverommal történt:
Egy reggel a buszmegállóban ácsorgók közé behajtott egy pasas, és majdnem elgázolta a srácot. Mivel nem elég gyorsan lépett félre, kiugrott a kocsiból és le akarta ütni. A srác hátralépett és egy jó mozdulattal lefejelte az ürgét. A verekedést egy nő akadályozta meg, aki kiabálni kezdett, hogy azonnal hagyják abba. Erre a támadó javasolta, hogy menjenek be a rendőrségre, és kérjenek ott intézkedést. A haver ráált (mivel mindez a régi BRFK előtt a Deák téren történt), és bementek. Ez hiba volt, mivel a pasas (akiről így kiderült, hogy civilruhás nyomozó volt - most is az) a porta mellett belökte egy folyosóra a haveromat, és egy ütéssel eltörte az orrcsontját. Majd telefonon lerendelte a többi kollégát(ezalatt a havert falhoz állította egy másik kolléga segítségével), akik felvitték (mint később kiderült, a rablási osztályra - V.emelet). A liftben és az előcsarnokban a srác hiába kiabált, hogy valaki segítsen, mit akarnak tőle, mindenki elfordult (mint egy Kaffka-kisregényben).
Az emeleten gatyára vetkőztették, és precízen verni kezdték. (Gyomorra, vesére, fültőre a látlelet elkerülése végett.) Miután megunták, belökték egy zárkába, kb. másfél órára. Amikor újra lementek érte, ügyvédet kért. Mondták, gondolkozzon még egy kicsit. Fél óra múlva minden teketória nélkül egy kapucédulával és egy figyelmeztetéssel (Tartsd a pofád!)kilökték a kapun. Ő látleletet vetetett az SZTK-ban és feljelentést tett a katonai ügyészségen.
.
.
.
A történet vége: ítélethirdetés a héten volt; a rendőrök okiratot hamisítottak, a hatóságot/ügyészséget félrevezették, hamisan tanúztak. Büntetésük: pénzzel (30.000 és 70.000 Ft-tal megváltható) börtönbüntetés, mely kifizetése után nincs priusz. Indoklás: a személyek ma rendőrtiszti főiskolára illetve jogre járnak, így karrierjüket hátrányosan befolyásolná ez a 3 évvel ezelőtti "esemény". (Ami a bíróság elhúzódó ügykezelésének eredménye!).

Így történt ez nemrég Magyarországon!
Utána

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!