Keresés

Részletes keresés

BeR Creative Commons License 2006.09.19 0 0 35

Nos, PGP: a "nagy" MS is használja :-)))

 

Így érkezik meg az egyik hírlevelük:

 

-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA1

********************************************************************
Title: Microsoft Security Bulletin Summary for September 12, 2006
Issued: September 12, 2006
Version Number: 1.0
Bulletin: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId= 73525
********************************************************************

sztyopka-remix Creative Commons License 2001.09.19 0 0 34
Nézegetem a progit az Oulookban. Benn a menüpont, asszondom kódold, mikor küldöd, ekkor feldob egy ablakot, hogy azt a mailcímet ahova küldeném pakoljam be 1 listába, amikor megteszem, asszondja, hogy nincs kulcs hozzá rendelve, vagy ilyesmi. Mit kell tennem?
nym Creative Commons License 2001.06.05 0 0 33
Kerdesem volna. Nem tudom, hogy lehet letolteni a keyserverrol a sajat key-met mint default key-t, ezert en holye ujrageneraltam, majd feltoltottem, igy most ket key van a szerveren azonos nevvel es email cimmel.
Ilyenkor mit kell csinalni? Hogyan tudom a fentlevo regi key pairt mint defaultot letolteni??

Megkoszonom, ha valaki megirja.

nym

ksd Creative Commons License 1999.07.22 0 0 32
Üdv!

Egy - két PGP -vel foglakozó oldal (csak a közérthetőek) linkjét
gyűjtögettem régebben, itt közreadnám:

http://business.matav.hu/uzlet/sugoo/webmaster/pgp.html

Egyébként az oldalam fel fogom frissiteni.
(Tudom, most nem minden link jó, OFFTOPIC de épp olcsó lakást keresek..., úgyhogy most nem vágok bele ilyen átalakítgatásba...)

fork() Creative Commons License 1999.07.21 0 0 31
ők ui. nem írták alá a wassenari egyezményt

Norvégia is résztvesz a wassenaari együttműködésben, de ez a free PGP szempontjából mindegy is, ugyanis a public domain szoftverek nincsenek tilalmi listán.

irokéz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 30
Az ingyenes, nemzetközi (az amerikai és az EU korlátaitól mentes) PGP a http://www.pgpi.net/ címen található (ez egy norvég szerver, ők ui. nem írták alá a wassenari egyezményt - ellentétben pl. kishazánk ügybuzgó vezetésével).
Az eljárás matematikai alapjaival a http://server.dkrmg.sulinet.hu/~frank/ossfogl/egyeb/octitok.htm oldalon lehet ismerkedni.
A PGP-nek van pluginje Exchange-hez és Eudorahoz, de bármilyen szöveget gyorsan kódol/dekódol clippboardon, így más levelezőrendszeren sem csak csatolt file-ként lehet küldeni a titkosított szöveget.

pint,
a függönyt be szoktad húzni az ablakodon? Csak nem keresztény kisgyerekeket kínzol olyankor halálra valamilyen elképzelhetetlenül sötét sátánista feketemise keretében? (bocs, ha erős volt, természetesen nem tételezem fel rólad, csak sarkított példaként írtam az érvelésed logikájára)

evil_clicker Creative Commons License 1999.07.21 0 0 29
pint,
nem akarnék ebbe nagyon belebonyolódni: ha szerinted nem kell, vagy elég az egykulcsos, akkor ne használd. Én a leveleimet (többek között) azért nem írom titkosírással, mert nem írok egy ideje hagyományos levelet egyáltalán :-) Poloskaelhárítóm azért nincs, mert a) nem lehet csak úgy a bótba venni (ellentétben az ingyen PGP-vel) b) a lehallgatást szigorú törvények szabályozzák, és ha valaki jogtalanul hallgat le, még csak fel sem használhatja ellenem c)az e-mail-emhez az nem fér hozzá, aki nem akar, és bár tán ezt is szabályozza valami, soha senki nem mondja meg, hányan látják a postaládá(i)mat rajtam kívül.... Ha pedig telefonon akarok valami fontosat:-) mondani, akkor azt mondom: "ez nem telefontéma", és elküldöm PGP-vel :-)))
evil_paranoid
John Zero Creative Commons License 1999.07.21 0 0 28
pint:
De megis leragasztod a leveleid boritekjait, hogy mas ne olvashassa el a tartalmukat.
Miert nem kepeslapon, vagy nyitott levelben levelezel?
pint Creative Commons License 1999.07.20 0 0 27
Nem értem ezetet én. Nincs poloskaelhárító a lakásodban, nem sifrírozod a telefonálásaidat, nem írod a leveleidet titkosírással. Akkor miért akarsz PGP-vel levelezni? Ha csak nem céges ügylet, de szvsz ahhoz is tök elég egy egykulcsos rejtjelezés, pl IDEA. Szal, hogy is van ez?
evil_clicker Creative Commons License 1999.07.20 0 0 26
Halihó,
PGP rulez! Egyébként az Outlookban tök jól megy, ha telepíted, külön menüpont, és alpontok (encrypt now; encrypt on send stb.), szóval picipuha ide vagy oda, kényelmes és müxik rendesen. Valaki kérdezte a Hotmailes ügyet: azzal is meg lehet oldani, mert végülis a titkosított kimenet egyszerű txt, amit el tudsz küldeni, csak ez nagy fájlokkal lassú+nehézkes.
Nekem inkább az a bajom, hogy levelezőpartnereim közül senki nem veszi a fáradságot a telepítésre (télleg sokan azt sem tudják, mi ez) , sőt szerintem nem is tok olyat, akinek lenne - igaz, nem üzletelünk atombombával, nadehát hogy ennyire ne adjon valaki a privacy-jére!! :-)
evil_secure
kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 25
Koszi a tippeket. En amugy csak Kitekintonek hivom... :-) (egy fokkal meg mindeg jobb, mint a viragarusek nocc-ja :-(
BCS Creative Commons License 1999.07.20 0 0 24
Unix/Linux: a leggyakoribb levelezok tudnak pgp-t kezelni, ilyen a mutt, pine. A grafikus csodakat nem ismerem (kmail, balsa), de gyanithato, hogy csak belerakjak azokba is.

Windozer: a PicipuhaKinezoGyorsvonat
(Outlook :))))) tud pgp-t kezelni, de ezt nem hasznalatam ...

BCS Creative Commons License 1999.07.20 0 0 23
hmmm ... szerintem nem biztos, hogy ez a megfelelo hely egy atolelo leirasra, de azert a lenyeget megprobalom leirni: a pgp nyilt kulcsu titkositas. Vagyis van egy publikus kulcsod, amit mindenkinek odaadhatsz, ill. altalaban letoltheto kulcsszerverekrol, ill van egy titkos kulcsod. A ket kulcs kozott ellenorizheto osszefugges van.
- altalaban a pgp-t ket dologra szoktak hasznalni: titkositott uzenetet kuldeni valakinek, ill. egy szoveget alairni, hogy ellenorizni lehessen, hogy tenyleg toled szarmazik-e.

Amikor valaki neked szeretne titkositott uzenetet kuldeni, akkor azt a te publikus kulcsoddal kodolja be az szoveget, es azt csak te tudod kicsomagolni.
Ill. ha te kuldesz alairt szoveget, akkor egy ellenorzo osszeg es a publikus kulcsod alapjan ellenorizheto, hogy, hogy tenyleg te irtad-e.

Van itt nehany URL, ahol mindenfelele titkositassal kapcsolatos dolgot, meg letoltheto programokat talalhattok:

http://www.pgpi.com/
- ez a pgp homepage-e

http://sunsite.auc.dk/gnupg/
- mivel, hogy a pgp kereskedelmi felhasznalasra nem ingyenes, ezert szuletett ez a gnu projekt, ami az OpenPgp szabvanyt implemantalja, es GPL-es. Nem tudom windozer ala letezik-e aktualis verzioja. Ket elonye van: ingyenes, letoltheto a forraskodja (igy pl: nincsenek benne azok a backdoor-ok, amikre az USA torvenyhozasa mar csak valamikor mostantol nem kotelezi a tikosito programok gyartoit). Van egy hatranya: nem ismeri a patentos titkosito eljarasokat, igy ha olyan publikus kulcsod van, ami ilyet hasznal, akkor suxx ....

http://w3.sztaki.hu/www.cert.hu/b_kulcs.html
ez egy magyar kulcsszerver, ahonnan publikus kulcsokat lehet letolteni, ill. innen indulva van egy nagyon jo magyar dokumentacio a pgp.-rol

kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 22
Mint sejtheto, nem vagyok teljesen ott a szeren a temaban, de ennyit talan meg en is tudok. Ha jol emlekszem, akkor CHIP CD-ken fellelhetoek a kulonbozo programok, azokkal kell legyartatni a kulcsokat, es a nyilvanos felet meg lehet publikalni valahol a NET-en, benne is van a programban egy menuben, csak mar reg probalkoztam vele, nem pontosan emlekszem ra.

Nekem foleg az lenne a kerdesem, hogy tudnam a kulonbozo levelezo platformokra raengedni, pl freemail, hotmail, meg a ceges exchange server-en at jovo levelekre.

moga Creative Commons License 1999.07.20 0 0 21
Engem a gyakorlata jobban érdekelne !
Honnan lehet kulcsot szerezni ? Programot ? Hol lehet kozzetenni a kulcsot ? Szoval a gyakorlati hasznalat, egy ebben a kerdesben egy teljesen lamanak. Ha valaki hasznalja rendszeresen beirhatna.

Kosz.

moga

kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 20
El ne menj! Mondom maradsz! ;-) Ja, hat ha ez faj neked, akkor irj ezekrol a dolgokrol. Az is erdekel, de nem vagyok matemeatikus, ugyhogy csak erdekessegkent meg altalanos muveltseg novelese, stb. Amugy multkor (khm, ugy 3-4 honapja, kicsit talan tobb is) volt a spektrumon egy musor a rejtjelezesrol es a titkositasok feltoreserol, es ott valami szakallas urget mutattak, mint a PGP atyjat. Igaz ez?
pint Creative Commons License 1999.07.20 0 0 19
Sajnos a gyakorlatról nem tudok semmit, nekem megrekedt a dolog ott, hogy egyszer kipróbáltam, gyártottam kulcspárt, ada-vissza rejtjeleztem egy fájl, aztán azóta rá se nézek. Levelezőrendszerbe építve nem próbáltam, asse tom hogy kell.

Szal a topik ilyetén felvetésére nemtok érdemben hozzászólni. Kár, hogy nem az elvéről vagy a matematikai alapokról kérdeztél, arról többet tudtam volna mondani.

kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 18
Really? :) Amugy gratula, gyors vagy, nekem meg be sem toltotte ujra, maris itt a te hozzaroffenesed. Amugy kicsit bovebben?
pint Creative Commons License 1999.07.20 0 0 17
Nulla esély van megtörni, és ez jóóó!
kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 16
Udv mindenki!

Eszembe otlott a minap, hogy ideje lenne atternem valamifele biztonsagosabb levelezesi modra. Es akkor eszembe jutott a PGP. Ezert irok most ide. Kerek mindenkit, akinek tapasztalata, otlete, tanacsa van, ossza meg velem, hogyan kell hatekonyan hasznalni.

P.S.: Zero values are welcome! Pl. PGP nelkul a levelezes biztonsaga egy nagy 0...

ksd Creative Commons License 1999.07.22 0 0 15
Üdv!

Egy - két PGP -vel foglakozó oldal (csak a közérthetőek) linkjét
gyűjtögettem régebben, itt közreadnám:

http://business.matav.hu/uzlet/sugoo/webmaster/pgp.html

Egyébként az oldalam fel fogom frissiteni.
(Tudom, most nem minden link jó, OFFTOPIC de épp olcsó lakást keresek..., úgyhogy most nem vágok bele ilyen átalakítgatásba...)

fork() Creative Commons License 1999.07.21 0 0 14
ők ui. nem írták alá a wassenari egyezményt

Norvégia is résztvesz a wassenaari együttműködésben, de ez a free PGP szempontjából mindegy is, ugyanis a public domain szoftverek nincsenek tilalmi listán.

irokéz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 13
Az ingyenes, nemzetközi (az amerikai és az EU korlátaitól mentes) PGP a http://www.pgpi.net/ címen található (ez egy norvég szerver, ők ui. nem írták alá a wassenari egyezményt - ellentétben pl. kishazánk ügybuzgó vezetésével).
Az eljárás matematikai alapjaival a http://server.dkrmg.sulinet.hu/~frank/ossfogl/egyeb/octitok.htm oldalon lehet ismerkedni.
A PGP-nek van pluginje Exchange-hez és Eudorahoz, de bármilyen szöveget gyorsan kódol/dekódol clippboardon, így más levelezőrendszeren sem csak csatolt file-ként lehet küldeni a titkosított szöveget.

pint,
a függönyt be szoktad húzni az ablakodon? Csak nem keresztény kisgyerekeket kínzol olyankor halálra valamilyen elképzelhetetlenül sötét sátánista feketemise keretében? (bocs, ha erős volt, természetesen nem tételezem fel rólad, csak sarkított példaként írtam az érvelésed logikájára)

evil_clicker Creative Commons License 1999.07.21 0 0 12
pint,
nem akarnék ebbe nagyon belebonyolódni: ha szerinted nem kell, vagy elég az egykulcsos, akkor ne használd. Én a leveleimet (többek között) azért nem írom titkosírással, mert nem írok egy ideje hagyományos levelet egyáltalán :-) Poloskaelhárítóm azért nincs, mert a) nem lehet csak úgy a bótba venni (ellentétben az ingyen PGP-vel) b) a lehallgatást szigorú törvények szabályozzák, és ha valaki jogtalanul hallgat le, még csak fel sem használhatja ellenem c)az e-mail-emhez az nem fér hozzá, aki nem akar, és bár tán ezt is szabályozza valami, soha senki nem mondja meg, hányan látják a postaládá(i)mat rajtam kívül.... Ha pedig telefonon akarok valami fontosat:-) mondani, akkor azt mondom: "ez nem telefontéma", és elküldöm PGP-vel :-)))
evil_paranoid
John Zero Creative Commons License 1999.07.21 0 0 11
pint:
De megis leragasztod a leveleid boritekjait, hogy mas ne olvashassa el a tartalmukat.
Miert nem kepeslapon, vagy nyitott levelben levelezel?
pint Creative Commons License 1999.07.20 0 0 10
Nem értem ezetet én. Nincs poloskaelhárító a lakásodban, nem sifrírozod a telefonálásaidat, nem írod a leveleidet titkosírással. Akkor miért akarsz PGP-vel levelezni? Ha csak nem céges ügylet, de szvsz ahhoz is tök elég egy egykulcsos rejtjelezés, pl IDEA. Szal, hogy is van ez?
evil_clicker Creative Commons License 1999.07.20 0 0 9
Halihó,
PGP rulez! Egyébként az Outlookban tök jól megy, ha telepíted, külön menüpont, és alpontok (encrypt now; encrypt on send stb.), szóval picipuha ide vagy oda, kényelmes és müxik rendesen. Valaki kérdezte a Hotmailes ügyet: azzal is meg lehet oldani, mert végülis a titkosított kimenet egyszerű txt, amit el tudsz küldeni, csak ez nagy fájlokkal lassú+nehézkes.
Nekem inkább az a bajom, hogy levelezőpartnereim közül senki nem veszi a fáradságot a telepítésre (télleg sokan azt sem tudják, mi ez) , sőt szerintem nem is tok olyat, akinek lenne - igaz, nem üzletelünk atombombával, nadehát hogy ennyire ne adjon valaki a privacy-jére!! :-)
evil_secure
kishal Creative Commons License 1999.07.20 0 0 8
Koszi a tippeket. En amugy csak Kitekintonek hivom... :-) (egy fokkal meg mindeg jobb, mint a viragarusek nocc-ja :-(
BCS Creative Commons License 1999.07.20 0 0 7
Unix/Linux: a leggyakoribb levelezok tudnak pgp-t kezelni, ilyen a mutt, pine. A grafikus csodakat nem ismerem (kmail, balsa), de gyanithato, hogy csak belerakjak azokba is.

Windozer: a PicipuhaKinezoGyorsvonat
(Outlook :))))) tud pgp-t kezelni, de ezt nem hasznalatam ...

BCS Creative Commons License 1999.07.20 0 0 6
hmmm ... szerintem nem biztos, hogy ez a megfelelo hely egy atolelo leirasra, de azert a lenyeget megprobalom leirni: a pgp nyilt kulcsu titkositas. Vagyis van egy publikus kulcsod, amit mindenkinek odaadhatsz, ill. altalaban letoltheto kulcsszerverekrol, ill van egy titkos kulcsod. A ket kulcs kozott ellenorizheto osszefugges van.
- altalaban a pgp-t ket dologra szoktak hasznalni: titkositott uzenetet kuldeni valakinek, ill. egy szoveget alairni, hogy ellenorizni lehessen, hogy tenyleg toled szarmazik-e.

Amikor valaki neked szeretne titkositott uzenetet kuldeni, akkor azt a te publikus kulcsoddal kodolja be az szoveget, es azt csak te tudod kicsomagolni.
Ill. ha te kuldesz alairt szoveget, akkor egy ellenorzo osszeg es a publikus kulcsod alapjan ellenorizheto, hogy, hogy tenyleg te irtad-e.

Van itt nehany URL, ahol mindenfelele titkositassal kapcsolatos dolgot, meg letoltheto programokat talalhattok:

http://www.pgpi.com/
- ez a pgp homepage-e

http://sunsite.auc.dk/gnupg/
- mivel, hogy a pgp kereskedelmi felhasznalasra nem ingyenes, ezert szuletett ez a gnu projekt, ami az OpenPgp szabvanyt implemantalja, es GPL-es. Nem tudom windozer ala letezik-e aktualis verzioja. Ket elonye van: ingyenes, letoltheto a forraskodja (igy pl: nincsenek benne azok a backdoor-ok, amikre az USA torvenyhozasa mar csak valamikor mostantol nem kotelezi a tikosito programok gyartoit). Van egy hatranya: nem ismeri a patentos titkosito eljarasokat, igy ha olyan publikus kulcsod van, ami ilyet hasznal, akkor suxx ....

http://w3.sztaki.hu/www.cert.hu/b_kulcs.html
ez egy magyar kulcsszerver, ahonnan publikus kulcsokat lehet letolteni, ill. innen indulva van egy nagyon jo magyar dokumentacio a pgp.-rol

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!